Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 375)
  • Αθήνα

    Ψήφοι: 70 18.7%
  • Θεσσαλονίκη

    Ψήφοι: 165 44.0%
  • Λάρισα

    Ψήφοι: 9 2.4%
  • Πάτρα

    Ψήφοι: 44 11.7%
  • Αλεξανδρούπολη

    Ψήφοι: 8 2.1%
  • Ιωάννινα

    Ψήφοι: 28 7.5%
  • Ηράκλειο

    Ψήφοι: 17 4.5%
  • Κομοτηνή

    Ψήφοι: 13 3.5%
  • Νησιά (πείτε ποιο)

    Ψήφοι: 6 1.6%
  • Άλλη (πείτε ποια)

    Ψήφοι: 15 4.0%

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
βασικά εμένα η Θεσσαλονίκη με κουράζει αφάνταστα λόγω των αποστάσεων και ευχαριστώ το Θεό που πέρασα Κομοτηνή... οι αποστάσεις;; μηδενικές. εγκληματικότητα;;; σχεδόν δεν υπάρχει... φοιτητές;; περίπου 19000. μαγαζιά;;; πολλά και προσαρμοσμένα στις ανάγκες των φοιτητών. ο κόσμος;; οι περισσότεροι είναι πολύ φιλικοί μαζί μας. να πω το επιπλέον της δωρεάν μετακίνησης με αστικό για τις σχολές μας... Ωστόσο αν και την έχω αγαπήσει την Κομοτηνή, πιο όμορφη μου φαίνεται η Αλεξανδρούπολη... κι αυτή μικρή πόλη, με παραλία , με αρκετά μαγαζιά... δεν έχει πολλούς φοιτητές αλλά μπορεί κανείς να περάσει πολύυυυ ωραία!!

Lobby, ηχοδρόμιο, Φουαγιέ, avant :Ρ 3 χρόνια τώρα από τις φίλες της αδερφής μου που σπουδάζουν εκεί και από την αδερφή μου που πηγαίνει συχνά αυτά ακούω!!! :P

Εγώ θέλω να περάσω Αθήνα (αλλά και να μην περάσω δικαιούμαι μεταγραφή :P) Γιατί την έχω συνηθίσει, θέλω να έχω την άνεση να μένω σπίτι μου και ό,τι λεφτά βγάζω από ημιαπασχολήσεις να τα κρατάω για εμένα, οι μετακινήσεις είναι εύκολες, δεν θέλω να απομακρυνθώ και με άτομα που μένουν εδώ!! Γενικά δε θέλω να περάσω έξω... Και δεν μπορώ να καταλάβω και τα παιδιά που είναι της νοοτροπίας "όσο πιο μακρυά τόσο πιο καλά!" Δε νομίζω πως αυτά τα χρόνια είναι χρόνια καλοπέρασης και εξόδου μόνο, και εκτός από μεμονωμένες περιπτώσεις, δεν περνάνε και τόσο χάλια στα σπίτια τους όλα αυτά τα παιδιά! Τέλος πάντων! Τι να πω... Προτιμήσεις είναι αυτές, πάντως γνώμη μου είναι πως όσο πιο κοντά στο σπίτι σου τόσο πιο καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ θέλω να περάσω Αθήνα (αλλά και να μην περάσω δικαιούμαι μεταγραφή )
νομίζω ότι τις έκοψαν εντελώς από φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Lobby, ηχοδρόμιο, Φουαγιέ, avant :Ρ 3 χρόνια τώρα από τις φίλες της αδερφής μου που σπουδάζουν εκεί και από την αδερφή μου που πηγαίνει συχνά αυτά ακούω!!! :P

δεν είναι μόνο αυτά... :P έχει κι άλλα πολύ πιο ωραία μαγαζιά, αρκεί να ψαχτείς λίγο παραπάνω... αυτά είναι που σίγουρα πηγαίνουν όλοι πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Εχω ακουσει τα καλυτερα για Θεσσαλονικη,αλλα εγω θα δηλωσω πρωτη την Αθηνα,αλλα αν περασω Θεσσαλινικη δεν θα με χαλασει καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
what about Patra ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Για την Πάτρα θα μας πει ο Νικόλας μόλις το δει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chocos

Νεοφερμένος

Ο chocos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
αθήνα για κανένα λόγο...από ότι έχω ακούσει στο top των πόλεων είναι η θεσ/νίκη,κομοτηνή, λάρισα , ιωάννινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Το πανεπιστήμιο δεν είναι για να πας να χαλαρώσεις, να κάνεις τις βόλτες σου και να διασκεδάσεις...

Εσένα όταν έρθει η σειρά σου φίλε μου, μην διασκεδάσεις... Αλλά η φοιτητική ζωή, έχει λόγω που λέγεται ζωή...

Εχω ακουσει τα καλυτερα για Θεσσαλονικη,αλλα εγω θα δηλωσω πρωτη την Αθηνα,αλλα αν περασω Θεσσαλινικη δεν θα με χαλασει καθολου

Για την Θεσ/νίκη ό,τι και να πεις είναι λίγο... Έχει το πολύ βασικό ότι είναι μεγάλη πόλη, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, από μαγαζιά, διασκέδαση, κλπ... Αλλά δεν είναι και τεράστια πόλη... Οπότε οι αποστάσεις είναι σχετικά μικρές και διανύονται εύκολα... Ειδικά αν είσαι κωλόφαρδος σαν κι εμένα και μένεις κέντρο, ακόμη καλύτερα...
Επίσης έχει ένα προνόμιο τα πανεπιστήμια είναι συγκεντρωμένα όλα μαζί... Θα πει κανείς τώρα, "Χελόου, αυτό συμβαίνει και σε άλλες πόλεις"... Ναι, αλλά στις άλλες δεν είναι συγκεντρωμένα στο κέντρο της πόλης... Πολύ μεγάλο πλεονέκτημα...

Βέβαια για να μην ξεχνιόμαστε, τα ΤΕΙ έχουν ένα μειονέκτημα, γιατί βρίσκονται αρκετά μακριά και για εκείνα τα παιδιά είναι μεγάλο παίδεμα...

Σαλόνικα φορέβα λέμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Εσένα όταν έρθει η σειρά σου φίλε μου, μην διασκεδάσεις... Αλλά η φοιτητική ζωή, έχει λόγω που λέγεται ζωή...

Μιλάς εκ πείρας να υποθέσω. Βέβαια, ο κάθε φοιτητής οργανώνει όπως θέλει την "φοιτητική" ζωή του. Συνεπώς είναι ένα θέμα άκρως υποκειμενικό. Ο όρος "φοιτητική" ζωή δέχεται πολλές και διαφορετικές ερμηνείες όπως διαφορετικές θα είναι και οι καριέρες των...πτυχιούχων, μόλις πέσουν οι μάσκες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μιλάς εκ πείρας να υποθέσω. Βέβαια, ο κάθε φοιτητής οργανώνει όπως θέλει την "φοιτητική" ζωή του. Συνεπώς είναι ένα θέμα άκρως υποκειμενικό. Ο όρος "φοιτητική" ζωή δέχεται πολλές και διαφορετικές ερμηνείες όπως διαφορετικές θα είναι και οι καριέρες των...πτυχιούχων, μόλις πέσουν οι μάσκες!

Εννοείται αυτό...
Ο άνθρωπος, αν δεν διασκεδάσει καθόλου, θα του μείνουν απωθημένα... Και κάποια στιγμή θα βγουν...
Το όλο θέμα είναι να έχουμε και την έννοια του μέτρου στις πράξεις μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
H τοπ φοιτητουπολη ειναι η Θεσσαλονικη,εχεις οτι θελεις και οι αποστασεις ειναι μικρες,οσοι λενε για την Αθηνα πιστευω θα γνωριζουν πως δεν ειναι φοιτητουπολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
απ΄οτι εχω ακουσει η Θεσσαλονικη ειναι πολυ ωραια πολυ για τη φοιτητικη ζωη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Λοιπον και στη Λαρισα ειναι παρα πολυ ωραια! Απο φιλους εχω ακουσει καλα λογια και για τα Γιαννενα και τη Ροδο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
H Θεσσαλονίκη είναι όντως πολύ καλή ΑΛΛΑ με καλή παρέα ΠΑΝΤΟΥ περνας καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Εννοείται αυτό...
Ο άνθρωπος, αν δεν διασκεδάσει καθόλου, θα του μείνουν απωθημένα... Και κάποια στιγμή θα βγουν...
Το όλο θέμα είναι να έχουμε και την έννοια του μέτρου στις πράξεις μας...

Σαφώς. Εξάλλου όλη η ζωή πρέπει να είναι μια διασκέδαση...:P :clapup::clapup:
Βέβαια στην πράξη έχουμε άλλα αποτελέσματα ως προς το θέμα μέτρο, γιατί ο κάθε άνθρωπος αντιλαμβάνεται διαφορετικά το μέτρο. :P Ειδικά οι νέοι άνθρωποι λόγω του αυθορμητισμού που έχουμε, χάνουμε το μέτρο πολλές φορές με αρνητικές συνέπειες στις σπουδές...:D

ΠΑΤΡΑ FOREVER
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pantelis_P

Νεοφερμένος

Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
H τοπ φοιτητουπολη ειναι η Θεσσαλονικη,εχεις οτι θελεις και οι αποστασεις ειναι μικρες,οσοι λενε για την Αθηνα πιστευω θα γνωριζουν πως δεν ειναι φοιτητουπολη.

συγγνώμη, αλλά αν αυτές οι αποστάσεις είναι μικρές μπόιουρουμ στην Κομοτηνή να δείτε και αποστάσεις και καλοπέραση:P:P:P:P:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:


:clapup::clapup::clapup:
ΚΟΜΟΤΗΝΗΗΗΗΗ
:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το τοπικ έπρεπε να είναι σε μορφή poll.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina_m2

Νεοφερμένος

Η Μαρινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
παιδια....και στα γιαννενα ειναι πολυ ωραίααααααααααααααααααααααααα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
H τοπ φοιτητουπολη ειναι η Θεσσαλονικη,εχεις οτι θελεις και οι αποστασεις ειναι μικρες,οσοι λενε για την Αθηνα πιστευω θα γνωριζουν πως δεν ειναι φοιτητουπολη.
Η Αθήνα έχει πολλά στάνταρ μέρη όπου μαζεύοντε φοιτητές,
εξάλου η κάθε σχολή έχει επίσης τα δικά της στέκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top