10 Μύθοι για τις Πανελλήνιες

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Seriously though, who gives a FUCK? Δεν αλλάζει 20 μέρες πριν τις πανελλήνιες αυτό. Αυτές οι συνθήκες, και θα περάσουμε μέσα απ' αυτές. That's how cool we are.8)
à juste titre!!! Sie haben völlig Recht. Βut, καλό είναι να ξέρουμε καλά τους κανόνες του game. Και όχι να πηγαίνουμε "tralala-tralalo, πανελλήνιες αδιάβλητες σας αγαπώ". Άντε και BUONA FORTUNA!!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σωστός, με μια προϋπόθεση: αυτός που ασχολείται με τους κανόνες να ξέρει και πώς να τους χρησιμοποιήσει. Από το παράδειγμά σου προκύπτει ότι δεν πρέπει να δώσεις δικαίωμα να σου κόψει ακόμα και ο πιο περίεργος διορθωτής. Όλο κι όλο αυτό μπορείς να κάνεις άλλωστε, να γράψεις όσο πιο επιστημονικά μπορείς. Θα βγάλουν όμως όλοι αυτό το συμπέρασμα ή άλλοι θα αγχωθούν;

Don't get me wrong, μαζί σου είμαι. Όταν ξέρεις τι έχεις να αντιμετωπίσεις ξέρεις και πώς να το κάνεις. Απλά υπάρχουν κι άλλοι που σκέφτονται διαφορετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
δεν πρέπει να δώσεις δικαίωμα να σου κόψει ακόμα και ο πιο περίεργος διορθωτής. Όλο κι όλο αυτό μπορείς να κάνεις άλλωστε, να γράψεις όσο πιο επιστημονικά μπορείς...
Μήπως είσαι καθηγητής μου? Ακριβώς τα ίδια λέει και ο φυσικός μου. Συμπληρώνει μάλιστα ότι το γραπτό πρέπει να είναι τέτοιο ώστε να μην μπορεί να ξεσπάσει πάνω του ούτε ο διορθωτής που τράκαρε το αυτοκίνητο του, έπιασε τη γυναίκα του με τον κουμπάρο, έμαθε ότι η 14χρονη κόρη του είναι έγκυος, ανακάλυψε ότι ο γιος του παίρνει ναρκωτικά, πήρε φωτιά το σπίτι του κλπ. Ακόμα, λέει ότι και κακή εμφάνιση του γραπτού μπορεί να μετρήσει αρνητικά και είναι υπέρ των τέλειων σχημάτων.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Locoman

Νεοφερμένος

Ο Locoman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δεν εξέφρασα κάποια ελπίδα. Απλά, σκέφτηκα ότι σε άγνωστο περιβάλλον θα είναι πιο δύσκολο να εφαρμοστεί η "μέθοδος της τουαλέτας". Πάντως, στο δικό μου σχολείο, ο διευθυντής μας είναι πολύ κέρβερος στον τομέα αυτό, ακόμα και στις ενδοσχολικές Α και Β λυκείου. Όποιος ζητήσει τουαλέτα, τον πηγαίνουν στην των καθηγητών με ανοικτή την πόρτα και τον σημειώνουν σε ένα τετράδιο (!!!!). Έτσι πολύ σπάνια ζητάει κάποιος. Τώρα θα έχουμε και άλλα 2 λύκεια παρέα.


Kαι αμα θελεις να κανεις το χοντρο σου ρε αδερφε τι κανουν οι συνοδοι????? φορανε στολες αστροναυτων???? ΠΟΣΟ ΜΑ#@#$ΚΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ??? Δηλαδη απορω με την "πρωτοτυπία" και την "εξυπναδα" μερικων διευθυντων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Locoman

Νεοφερμένος

Ο Locoman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγω εχω ακουσει πως οι μουτζουρες, τα ασχημα γραμματα (δηλαδη αυτα που τυραννιέται ο αλλος για να τα διαβασει) κοβονται χωρις δισταγμο... μας τα ελεγε ο καθηγητης μαθηματικων κατευθυνσης στο σχολειο ο οποιος συμμετειχε σε επιτροπη θεματων. Ποια χρονια δν ξερω. Μας ειπε πως ολα παιζουν ρολο, η διαθεση του εξεταστη, αν ξυπνησε καλα και οι υπολοιπες μπαρουφες που ισχυουν. Τονισε πως αν δει ο εξεταστης οτι εχεις λυσει ενα θεμα και εκανες λαθος στις πραξεις στο τελος και εχεις κατανοησει την μεθοδολογια της ασκησης πιθανον να μην σου κοψει μοναδες καθως τα υπολογιστικα λαθη ειναι λαθη κουρασης και πολλοι τα περνανε στο ντουκου αναγνωριζοντας το αγχος της μερας. Αυτα ξερω εγω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Είναι αρκετά απίθανο να σου έρθει να "κάνεις το χοντρό σου" την ώρα των πανελληνίων πάντως.

Καταρχάς, τόσα χρόνια στο σχολείο πως άντεχες και δεν πήγαινες τουαλέτα και τώρα ξαφνικά (την ώρα των εξετάσεων) σου έρχεται;
Άλλωστε, για πόση ώρα την ημέρα είσαι στην τουαλέτα γι' αυτό το λόγο; Και στατιστικά δηλαδή να το πάμε είναι απίθανο.
Ακόμη πιο απίθανο είναι δεδομένου ότι εκείνη την στιγμή είναι ενεργοποιημένο το συμπαθητικό νευρικό σύστημα λόγω του άγχους των εξετάσεων. Για την αφόδευση είναι απαραίτητο να χαλαρώσει το συμπαθητικό και να ενεργοποιηθεί το παρασυμπαθητικό σύστημα (το οποίο είναι το "χαλαραααα" σύστημα του οργανισμού μας, σε αντίθεση με το συμπαθητικό που είναι το "μαστίγιο"). Οπότε υπό τέτοιες συνθήκες και από άποψη Φυσιολογίας λίγο δύσκολο να σου έρθει.
Αν γίνει η στραβή και σου έρθει και όντως χρειάζεται να πας, τότε τι να κάνεις, θα το υποστείς κι αυτό. Μπρος στο ξαλάφρωμα τι είναι η παρακολούθηση από τον καθηγητή στο μέρος που ακόμη κι ο βασιλιάς πάει μόνος. Δυστυχώς δεν είμαστε βασιλιάδες :P

Σημείωση: Το β ενικό δεν πάει σε σένα Locoman, γενικά μιλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Locoman

Νεοφερμένος

Ο Locoman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Είναι αρκετά απίθανο να σου έρθει να "κάνεις το χοντρό σου" την ώρα των πανελληνίων πάντως.

Καταρχάς, τόσα χρόνια στο σχολείο πως άντεχες και δεν πήγαινες τουαλέτα και τώρα ξαφνικά (την ώρα των εξετάσεων) σου έρχεται;
Άλλωστε, για πόση ώρα την ημέρα είσαι στην τουαλέτα γι' αυτό το λόγο; Και στατιστικά δηλαδή να το πάμε είναι απίθανο.
Ακόμη πιο απίθανο είναι δεδομένου ότι εκείνη την στιγμή είναι ενεργοποιημένο το συμπαθητικό νευρικό σύστημα λόγω του άγχους των εξετάσεων. Για την αφόδευση είναι απαραίτητο να χαλαρώσει το συμπαθητικό και να ενεργοποιηθεί το παρασυμπαθητικό σύστημα (το οποίο είναι το "χαλαραααα" σύστημα του οργανισμού μας, σε αντίθεση με το συμπαθητικό που είναι το "μαστίγιο"). Οπότε υπό τέτοιες συνθήκες και από άποψης Φυσιολογίας λίγο δύσκολο να σου έρθει.
Αν γίνει η στραβή και σου έρθει και όντως χρειάζεται να πας, τότε τι να κάνεις, θα το υποστείς κι αυτό. Μπρος στο ξαλάφρωμα τι είναι η παρακολούθηση από τον καθηγητή στο μέρος που ακόμη κι ο βασιλιάς πάει μόνος. Δυστυχώς δεν είμαστε βασιλιάδες :P

Σημείωση: Το β ενικό δεν πάει σε σένα Locoman, γενικά μιλώ.

Οντως εχεις δικιο. Δεν το εχω βιωσει αλλα το εχω δει περσυ σε μαθητη της 3ης. Απλα το ζορι εκεινης της ωρας δεν το λεω για μενα αλλα για τον κακομοιρο τον συνοδο που θα ερθει να με παρακολουθει να "αδυνατιζω" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
εντάξει όσο απίθανο μπορεί να ναι όμως είναι ξεφτίλα όπως και να το κάνουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Locoman

Νεοφερμένος

Ο Locoman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλά προχθες μου είπαν και το άλλο..

ότι τα θέματα των πανελληνίων βγαίνουν την μέρα που γράφουμε το κάθε μάθημα στις 6:00 το πρωί, δηλαδή πριν πάμε σχολείο.. :p

Η επιτροπη θεματων κλεινετε σε ενα δωματιο του υπουργειου στις 8 η ωρα περιπου την προηγουμενη μερα απο τις εξετασεις και μενουν εκει μεχρι το πρωι της μερας των εξετασεων... βγαζουν τα θεματα και μετα την διαμοιραση των θεματων στα σχολεια τους αφηνουν να φυγουν... επισης ειναι απαγορευεται (και καλα) να μαθευτει απο τους καθηγητες της επιτροπης η χρονια που συνεβαλαν στην δημιουργια των θεματων... για λογους αγνωστους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
ΠΟΣΟ ΜΑ#@#$ΚΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ??? Δηλαδη απορω με την "πρωτοτυπία" και την "εξυπναδα" μερικων διευθυντων....
Καλό είναι να μην κατηγορείς κάποιον που δεν γνωρίζεις. Ο συγκεκριμένος διευθυντής είναι άνθρωπος σωστός σε όλα του. Αυστηρός όπου χρειάζεται, φίλος με όλους, αλλά πάντα δίκαιος. Είναι το πρότυπο του ηγέτη που γράφει το βιβλίο του ΑΟΔΕ. Έχει την ικανότητα να ακούει τη γνώμη σου και να σε πείθει να συμφωνείς με τις αποφάσεις του. Για το συγκεκριμένο θέμα, το ανακοινώνει σαν αστείο, γελάμε όλοι μαζί και στην τελική ελάχιστοι ως κανένας δεν θα ζητήσουν τουαλέτα κατά τη διάρκεια των εξετάσεων. Γενικά, ο διευθυντής μας είναι άτομο που έχει προσφέρει πάρα πολλά στο λύκειο και όλοι, μαθητές και καθηγητές τον σέβονται απεριόριστα. Γιαυτό, σε παρακαλώ πολύ να αποφεύγεις τους χαρακτηρισμούς όταν δεν ξέρεις πρόσωπα και καταστάσεις.
(Φιλικά - Δίας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Locoman

Νεοφερμένος

Ο Locoman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλό είναι να μην κατηγορείς κάποιον που δεν γνωρίζεις. Ο συγκεκριμένος διευθυντής είναι άνθρωπος σωστός σε όλα του. Αυστηρός όπου χρειάζεται, φίλος με όλους, αλλά πάντα δίκαιος. Είναι το πρότυπο του ηγέτη που γράφει το βιβλίο του ΑΟΔΕ. Έχει την ικανότητα να ακούει τη γνώμη σου και να σε πείθει να συμφωνείς με τις αποφάσεις του. Για το συγκεκριμένο θέμα, το ανακοινώνει σαν αστείο, γελάμε όλοι μαζί και στην τελική ελάχιστοι ως κανένας δεν θα ζητήσουν τουαλέτα κατά τη διάρκεια των εξετάσεων. Γενικά, ο διευθυντής μας είναι άτομο που έχει προσφέρει πάρα πολλά στο λύκειο και όλοι, μαθητές και καθηγητές τον σέβονται απεριόριστα. Γιαυτό, σε παρακαλώ πολύ να αποφεύγεις τους χαρακτηρισμούς όταν δεν ξέρεις πρόσωπα και καταστάσεις.
(Φιλικά - Δίας)

Συγνωμη φιλε δεν μιλουσα προσωπικα.. το ειπα γενικα για μερικους που διοριστηκαν απο βησματα και δεν συμμαζευεται... παραδειγμα ο δικος μας διευθυντης.. Εχεις δικιο δεν τον ξερω τον ανθρωπο απλα μερικες φορες εκνευριζομαι με τους "νομους" που βαζουν μερικοι μονο και μονο για να καλυψουν τις ανασφαλειες τους...για αυτο το ειπα... εχεις δικιο γιατι ξεχασα να σημειωσω οτι το ελεγα γενικα ασχετα το προσωπο π χρησιμοποιησα...

Παντα φιλικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
θυμαμαι οταν εδινα εγω εξετασεις οι καθηγητες μας στο φροντιστηριο μας ελεγαν ποσο σημαντικο ειναι να καθαρογραφουμε και να μην κανουμε ουτε μια μουτζουρα ουτε μια γτ οταν θα διορθωνει ο εξεταστης θα κανει ζεστη μεσα στο καλοκαιρι και μπορει να του την δωσει και να ειναι κουρασμενος...και να παταει χι....ειδικα στην εκθεση ....

τραγικο...να δινεις εξετασεις και να πρεπει να σκεφτεις και την ζεστη που θα πειραξει τον ταδε καθηγητη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
θυμαμαι οταν εδινα εγω εξετασεις οι καθηγητες μας στο φροντιστηριο μας ελεγαν ποσο σημαντικο ειναι να καθαρογραφουμε και να μην κανουμε ουτε μια μουτζουρα ουτε μια γτ οταν θα διορθωνει ο εξεταστης θα κανει ζεστη μεσα στο καλοκαιρι και μπορει να του την δωσει και να ειναι κουρασμενος...και να παταει χι....ειδικα στην εκθεση ....

τραγικο...να δινεις εξετασεις και να πρεπει να σκεφτεις και την ζεστη που θα πειραξει τον ταδε καθηγητη....

πάντως εγώ έκανα μουτζούρες, σόρρυ κιόλας αλλά είναι αναπόφευκτο, από την στιγμή κιόλας που απαγορεύουν το μπλάνκο :)
this is life, αγαπητοί διορθωτές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
πάντως εγώ έκανα μουτζούρες, σόρρυ κιόλας αλλά είναι αναπόφευκτο, από την στιγμή κιόλας που απαγορεύουν το μπλάνκο :)
this is life, αγαπητοί διορθωτές

καλα εγω μην κοιτας που γκρινιαζω τωρα...:redface:στην πραγματικοτητα αυτο με βοηθησε απιστευτα!
θυμαμαι ο καθηγητης μου στην εκθεση ελεγε: πριν γραψεις κατι να σκεφτεται ολοκληρη την προταση πριν την γραψεις...μην γραφεις ο,τι σου κατεβει με την πρωτη....
απο τοτε που το εκανα και στην τριτη λυκειου και τωρα δεν εχω ξανακανει μουτζουρα....στις εξετασεις τοτε ουτε μια (και εγω να φανταστεις παλιοτερα καθομουν και ξαναεγραφα ολη την εκθεση παλιοτερα γτ δεν βλεποταν) και τωρα το πολυ μια σε ολο το γραπτο!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Από όσα μου έχουν πει οι καθηγητές μου:
Επίσημα δεν μετράει η εμφάνιση του γραπτού. 'Ομως όταν ένας διορθωτής πιάσει στα χέρια του ένα γραπτό με ωραία εμφάνιση, δηλαδή όμορφα γράμματα, ευανάγνωστο, τακτικό, χωρίς μουτζούρες, με ωραία και καθαρά σχήματα με χάρακα, πριν ακόμα το διαβάσει αποκτά θετική προδιάθεση και κάπου μπορεί να δείξει επιείκεια. Αντίθετα, αν πάρει ένα γραπτό με γράμματα που μόλις διαβάζονται, που το 2 δεν ξεχωρίζει από το 9, γεμάτο μουτζούρες, ακατάστατο και με πρόχειρα μπερδεμένα σχήματα, τότε και χωρίς να το θέλει είναι προκατειλημμένος. Ακόμα και τα πολλά ορθογραφικά λάθη που βγάζουν μάτι, μπορεί να τον στεναχωρήσουν. Γιαυτό, όσο είναι δυνατόν και έχουμε χρόνο, καλό είναι να προσέχουμε και την εμφάνιση του γραπτού μας, καθώς τελικά η διαφορά μπορεί να είναι μερικά μόρια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ναι και εμας αυτο μας ελεγαν! μαλιστα στην εκθεση ελεγαν οτι αμα κανεις μουτζουρες δειχνει μηνοργανωμενη αποψη και οτι γραφεις ο,τι σου κατεβει εν ολιγεις!τεσπα....αφου αυτο μας ζητουσαν αυτο καναμε....μας σφυριζαν και χορευαμε στο ρυθμο τους....:whistle:ο,τι πει ο εξεταστης...να μην τον κουρασουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
"Στις πανελλήνιες έχεις 999 επιτηρητές μέσα στο κτήριο είναι όλα τέλεια οργανωμένα σαν φρούριο και δεν αντιγράφει κανείς, επίσης πριν μπεις σου κάνουν και εξονυχιστικό σωματικό έλεγχο για τυχόν αντικείμενα."
Πριν μερικές μέρες συζητούσα με άτομα ηλικίας >50 και μου είπαν το εξής: Όταν έδιναν πανελλήνιες, δεν έγραφαν στο σχολείο τους, αλλά ανάλογα με την κατεύθυνση και την αλφαβητική σειρά μοιράζονταν σε όλο την Αθήνα (ή το νομό στην επαρχία). Έτσι ήταν σχεδόν όλοι άγνωστοι μεταξύ τους, καθώς η πιθανότητα να τύχουν στην ίδια αίθουσα με συμμαθητή τους ήταν μικρή. Έτσι, μου είπαν, ότι δεν υπήρχε περίπτωση να πει κάποιος να βοηθήσει έναν άγνωστο. Και ακόμα, αν κάποιος έβγαζε σκονάκι, τον κάρφωναν οι άλλοι στους επιτηρητές με το σκεπτικό "αυτός μπορεί με την κλεψιά να μου φάει τη θέση". Λέτε τώρα που θα ενωθούμε με άλλα σχολεία για τις πανελλήνιες, να γυρίσουμε σε ένα τέτοιο κλίμα?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Aυτο που λες για ανοικτη την πορτα ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ.Και αμα εγινε σε σχολειο(που δεν νομιζω να εχει γινει) ο Διευθυντης δεν ειναι απλα μαλακας,ειναι ΜΑΛΑΚΑΣ ΜΕ ΠΑΤΕΝΤΑ.
Δηλαδη θα παει μια κοπελα να κατουρησει και θα πρεπει να εχει ανοικτη την πορτα?Εχω δωσει πανελληνιες,εχω ακουσει απο αλλα ατομα τι γινοταν στα σχολεια τους αλλα τετοιο πραγμα δεν εγινε ποτε..Το πιο ακραιο που εχω ακουσει ειναι σωματικος ελεγχος πριν μπεις,αλλα και εκει σε ρωτανε και αμα αρνηθεις δεν εχουν κανενα δικαιωμα να σου κανουν..Καθηγητες ειναι,δεν ειναι αστυνομικοι ή στρατιωτες.Αμα σου κανουν κατι μπορεις να τους ''τρεξεις'' κανονικα με τον νομο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nomikarios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Το πιο αστείο σε αυτο το πόστ δεν είναι οι 10 ''μύθοι'' όπως τους ονομάζεις...αλλά ότι υπάρχουν και άλλα τόσα άτομα που συμφωνούν οτι είναι μύθοι...πόση άγνοια πια....έχει καταντήσει κουραστικό...ανοίξτε κανένα βιβλίο μπας και μάθετε και τπτ...από κριτική πρώτοι είστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το πιο αστείο σε αυτο το πόστ δεν είναι οι 10 ''μύθοι'' όπως τους ονομάζεις...αλλά ότι υπάρχουν και άλλα τόσα άτομα που συμφωνούν οτι είναι μύθοι...πόση άγνοια πια....έχει καταντήσει κουραστικό...ανοίξτε κανένα βιβλίο μπας και μάθετε και τπτ...από κριτική πρώτοι είστε...

εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι και τα 10 είναι αλήθειες; πες μερικά πάει στο διάολο ίσως θα μπορούσαν να στέκουν κάπως, αλλά τώρα πχ αν πεθάνει ο καθηγητής οι μαθητές παίρνουν μόρια εσύ το πιστέυεις; αν ήταν έτσι τότε οι καθηγητές θα έτρεμαν να κάνουν βήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top