Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Αλήθεια,θα κάνετε κανένα μάθημα μέσα στο καλοκαίρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
ναι ολα!!!!!!!!!!!!!!!! σχεδον ολα!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina93

Νεοφερμένος

Η Τζίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Nαι σχεδόν σε όλα... Δεν βγαίνει η ύλη αλλιώς... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
:worry:Με άγχωσες τώρα!Εμένα μου είπε ο μαθηματικός μου να κάνουμε και μου κακοφάνηκε....Αν και τελικά θα κάνω μάλλον.Αλλά μόνο μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina93

Νεοφερμένος

Η Τζίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ναι ρε συ μαθηματικά σίγουρα! Όχι όλο το καλοκαίρι... έναν μήνα πρέπει... και φυσική και έκθεση.. τώρα για τα υπόλοιπα γ.π που τα δίνουμε πανελλαδικώς θα τα ξεκινήσω κανονικά με την έναρξη της σχολικής χρονιάς... Μα έτσι όπως έχει καταντήσει η εκπαίδευση και όλο αυτό το εξεταστικοκεντρικό σύστημα μας έχουν αγχώσει για τα καλά! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Εγώ θα κάνω ιδιαίτερα μαθηματικά κατ (έχω αρχίσει ήδη από φεβρουάριο) 2 ώρες την εβδομάδα το ίδιο και φυσική κατ και έκθεση μέχρι τέλη ιουλίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Αλήθεια,θα κάνετε κανένα μάθημα μέσα στο καλοκαίρι;
Ε, ναι όλοι σχεδόν που τελειώνουμε τη Β κάνουμε μάθημα το καλοκαίρι να προετοιμαστούμε για τη Γ. Πολλοί έχουμε ήδη αρχίσει από τη Β.

Εγώ θα κάνω ιδιαίτερα μαθηματικά κατ (έχω αρχίσει ήδη από φεβρουάριο) 2 ώρες την εβδομάδα το ίδιο και φυσική κατ και έκθεση μέχρι τέλη ιουλίου.
Παρομοίως. Έκθεση άρχισα 1½ ώρα ιδιαίτερο από τον Οκτώβριο κα Μαθηματικά+Φυσική 2+2 ώρες ιδιαίτερο από το Φεβρουάριο. Μαθηματικά είμαι από μιγαδικούς ως κανόνες παραγώγισης. Φυσική έχω κάνει κρούσεις, στερεό όλο και ταλαντώσεις ως τις εξαναγκασμένες. Έτσι θα συνεχίσω μέχρι 31/7. Σκοπός μου είναι ως τότε να έχω τελειώσει πρώτο χέρι όλη την ύλη μαθηματικά+φυσική ως τότε. Μάλλον θα ασχοληθώ λίγο μόνος μου ηλεκτρολογία και χημεία-βιοχημεία για τεχνολογική1. Μετά Αύγουστο ΔΙΑΚΟΠΕΣ και το Σεπτέμβριο θα δούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loobs

Νεοφερμένος

Η μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Γιατί να μην περάσουμε καλά? Όσο για τα μαθήματα αφού θα έχουμε 3 μήνες χωρίς σχολείο όλους με μαθήματα θα ασχολούμαστε? Τουλάχιστον ένας μήνας είναι για καθαρές διακοπές.
ναι εννοείται!! ρε ακούω φίλους μου που λένε ότι θα κάνουν μάξιμουμ 10 μέρες διακοπές και όσο κάνουν μαθήματα δε θα βγαίνουν καθόλου κ τρελαίνομαι!!
εγω θα κάνω ένα ολόκληρο μήνα, και στη διάρκεια των μαθηματων θα φύγω κ κανένα σ/κ, κ φυσικά μετά το μάθημα θα βγαίνω κ θα πηγαίνω γ μπανιο κλπ!!
ντάξει, είπαμε, να γράψουμε, αλλά δε θα πεθάνουμε κιόλας! άλλωστε, εγώ είμαι ήδη μπροστά στην ύλη σε αρχαία κ λατινικά κ θέλω το καλοκαίρι να βγάλω ιστορία και μαθηματικά γενικής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
γραψαμε σημερα φιλοσοφια..!!! καλα τα πηγα..!! το 90/100 το εχουμε..!!!:)
λοιπον μας εβαλε τα εξης:
1) ποια ειναι η χρησιμοτητα της φιλοσοφιας
2)τι ειναι σκεπτικισμος
3)τι ειναι ορθολογισμος
4)τι ειναι ωφελιμισμος
5) δυο επιχειρηματα για την αντικρουση του σκεπτικισμου και μετα ειχε 2 κειμενα εκ των οποιων το ενα ειχε σχεση με τον Καντ και το αλλο με τον Αριστοτελη..ρωτουσε τι ειναι η ευδαιμονια και τι η ηθικη αρετη..

αυτααααα.... ευχομαι σε ολους καλη επιτυχια στις εξετασεις..!!! και μη μασατε..!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Λοιπόν... εγώ έγραφα Αντιγόνη και Λογοτεχνία σήμερα.

Αντιγόνη:
Έναν μονόλογο του Κρέοντα στ. 293-314.
Να μεταφράσουμε 293-301.
Ερώτηση πάνω στο κείμενο.
Ερώτηση εισαγωγής: Ποια μέρη της τραγωδίας αποτελούν το επικό και ποια το λυρικό της στοιχείο;
Και κάτι ερωτήσεις γραμματικής πανεύκολες (να μεταφέρουμε κάτι λέξεις στον άλλο αριθμό).
Μας είχε επίσης να βρούμε ομόρριζα απο 5 λέξεις, στη Νεοελληνική Γλώσσα.
Και τέλος αντιστοίχηση για το συντακτικό.


Λογοτεχνία:
Μας έβαλε τον Αλέξη Ζορμπά απο Καζαντζάκη.


Αντιγόνη μετάφραση δεν έγραψα, είχα σκαλώσει. ΄Εγραψα όλα τα άλλα, δε ξέρω ποια είναι σωστά, θα δείξει, αλλά δε με νοιάζει.
Λογοτεχνία έγραψα τέλεια.

Αυτά. Πέμπτη έρχεται Φυσική.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
εγω εγραψα φυσικη κατ. που να μην εγραφα δηλαδη :rant: ........τα πηγα χαλια μιας και τα θεματα ηταν δυσκολα δηλαδη δυσκολα για το χρονο που ειχαμε.......αλλα δε πειραζει οτι εγινε εγινε...... :wall: :wall: :wall: τωρα εχει διαβασμα φυσικη γενικης :book: !!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pasipoy

Νεοφερμένος

Ο Pasipoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Και εγώ σήμερα Φυσική κατεύθυνσης έγραψα .Έγραψα τέλεια πρέπει να επιασα το 100. Μας έβαλε κάτι περίεργα αλλα ευτυχώς τα βρήκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p0p@k!

Νεοφερμένος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
εγώ σήμερα έγραψα Αρχαία κατ.
Γνωστό: Δημοσθένης "υπέρ της Ροδίων ελευθερίας" παρ.17-18
1. να μεταφραστεί η παρ. 18
2.πότε μια φιλία θα είναι σταθερή για τους Αθηναίους κατά τον Δημοσθένη και σε ποιο πολίτευμα
3. ποιες λέξεις της παρ. 18 αναφέρονται στους δημοκρατικούς και ποιες στους ολιγαρχικούς; να κρίνετε της στάση του Δημ. απέναντι στα δύο πολιτεύματα.
4 με ποιες λέξεις του κειμένου έχουν ετοιμολογική συγγένεια οι παρακάτω: ιστορία, αδόλεσχος, προαίρεση, προσόψιον, οκνηρός
5. σε ποιος είδος ρητορικού λόγου ανήκει ο λόγος αυτός και ποια η αξια των λόγων του Δημοσθένη για τον σύγχρονο άνθρωπο;

άγνωστος μας έβαλε από τον Αισχίνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
- Έγραψα μαθηματικά κατεύθυνσης.
Θέμα 1ο: Θεωρία απόδειξη εξίσωσης ευθείας και ερωτήσεις πολλαπλής και Σ-Λ από όλα τα κεφάλαια.
Θέμα 2ο: Να αποδείξουμε με επαγωγή ότι κάτι είναι πολλαπλάσιο του 23 και κάτι συνέχεια με ευκλείδια διαίρεση.
Θέμα 3ο: Έδινε μια εξίσωση να αποδείξουμε ότι είναι κύκλος, να την μετασχηματίσουμε και να βρούμε αν ο κύκλος έχει ή όχι κοινά σημεία με μια ευθεία.
Θέμα 4ο: Εξίσωση υπερβολής με λ, να βρούμε λ και εφαπτομένη της υπερβολής για να έχει κάποια τιμή ένα εμβαδό τριγώνου και να βρούμε μια έλλειψη με ίδιες εστίες και να υπολογίσουμε εκκεντρότητα ή κάτι τέτοιο.
- Δεν μου φάνηκαν δύσκολα, τα έγραψα όλα, νομίζω ότι πρέπει να είναι σωστά.
- Την Πέμπτη γράφω ιστορία.
- Καλή συνέχεια σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Λοιπόν φυσ.κατ. γράφαμε και τα θέματα ήταν αρκετά εύκολα τα πήγα πολύ καλά πιστεύω.Μας έβαλε Σ-Λ πολλαπλής επιλογής πινακάκι με : Q DU ,W αιτιολόγηση επαγωγή με οριακή ταχύτητα και ένα απλό πρόβλημα θερμοδυναμικής!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Εμείς μαθ.κατ
1. Σ-Λ
2. διανύσματα να βρούμε τον κ ενώ μας έδινε συνθήκες , ήταν άγνωστος σε ενα διανυσμα και β μας εδινε 4 συνθήκες για να βρούμε 2 διανύσματα (Σύστημα 4χ4 παρακαλώ :P)
3. ΑΔ ύψος να βρείτε την εξίσωσή του και το ε.τριγ. ΑΒΓ
4. κύκλος με εφαπτομένη να μας την δίνει και αφου βρουμε κέντρο και ακτίνα να βρούμε μια παράμετρο της εφαπτομένης!
Πολύ πολύ εύκολα σίγουρα 20!
Καλή Επιτυχία !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rock93panos

Νεοφερμένος

Ο rock93panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ΑΡΧΑΙΑ κατευθυνσης: δημοσθενης παρ. 17-18 με ερμηνευτικες για τν ολεμο εναντια σε δημοκρατιες η ολιγαρχίες
εισαγωγη ειχε να εξηγησουμε συνοπτικα τους ορους: λογογραφος, ατεχνες πιστεις, ισιγορια, παρρησια, προθεσις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σήμερα έγραφα Φυσική (Γενικής). Χάλια έγραψα. Νύσταζα και πολύ. Τίποτα δε θυμάμαι απο θέματα. Το χειρότερο γραπτό μου έβερ. Μέσα σε 30 λεπτά το έδωσα και έφυγα.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακιδ

Νεοφερμένος

Η μαρακιδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
γεια σας!!! απο Κυπρο ειμαι... μολις εχω γινει μελος.. ποσα μαθηματα δινετε εξετασεισ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γεια σου και καλωσόρισες!:D

Δίνουμε απ΄οτι τα μέτρησα 16 μαθήματα. Εσείς εκεί;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top