Επιλογή φροντιστηρίου

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
ονομα: δημόκριτος
κατευθυνση: θα πάω θετική
βαθμολογηση:φυσικη 5
μαθηματικα 3
αρχαία 1(με την συγκεκριμένη καθηγήτρια το μάθημα είναι για να παίρνεις μαζί σου μαξιλάρι και μπιτζάμες και να κοιμάσαι στο θρανίο)
χωρος διδασκαλιας 4
Περιοχη: Πειραιας - Κερατσινι
τα θερινά μαθήματα έκαναν 80 ευρώ
τα χειμερινά 180 ευρώ τον μήνα.
-----------------------------------------
Πρεπει να ειναι πολυ καλο γιατι ειχε και αρκετους αριστευσαντες απο οτι ειδα στην ιστοσελιδα τους...Ξερει κανεις κανενα καλο φροντηστηριο στον πειραια για Γ λυκειου?




Στον Πειραία ξέρω ότι ένα πολύ καλό φροντηστίριο είναι ο Όλυμπος..Έτσι λένε όλοι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Στον Πειραία ξέρω ότι ένα πολύ καλό φροντηστίριο είναι ο Όλυμπος..Έτσι λένε όλοι!!
Μηπως ξερεις τις τιμες του ολυμπιου?(επισης ειναι καλο για θετικη?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sadie Moody

Νεοφερμένος

Η Sadie Moody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Παιδιά, πήγα εχθές και από τον "Ηράκλειτο" και από το "Θετικό" και μπορώ να πω ότι μου άρεσαν και τα δύο...ανάμεσα σε αυτά, ποιο να επιλέξω (να μου πείτε και για ποιο λόγο)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
ονομα: δημόκριτος
κατευθυνση: θα πάω θετική
βαθμολογηση:φυσικη 5
μαθηματικα 3
αρχαία 1(με την συγκεκριμένη καθηγήτρια το μάθημα είναι για να παίρνεις μαζί σου μαξιλάρι και μπιτζάμες και να κοιμάσαι στο θρανίο)
χωρος διδασκαλιας 4
Περιοχη: Πειραιας - Κερατσινι
τα θερινά μαθήματα έκαναν 80 ευρώ
τα χειμερινά 180 ευρώ τον μήνα.
-----------------------------------------





Στον Πειραία ξέρω ότι ένα πολύ καλό φροντηστίριο είναι ο Όλυμπος..Έτσι λένε όλοι!!




ειναι κοντα στην Υπαπαντης την εκκλησια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Παιδιά, πήγα εχθές και από τον "Ηράκλειτο" και από το "Θετικό" και μπορώ να πω ότι μου άρεσαν και τα δύο...ανάμεσα σε αυτά, ποιο να επιλέξω (να μου πείτε και για ποιο λόγο)?

Ήμουν κι εγώ στον Ηράκλειτο από την Β' Λυκείου - αλλά δεν έχω ιδέα να σου πω για το άλλο φροντιστήριο.
Έμεινα πολύ ευχαριστημένη, τόσο στην Β' Λυκείου που ήμουν Θετική όσο και στην Γ' που πήγα Τεχνολογική - όλοι οι καθηγητές ήταν σε πολύ καλό επίπεδο, με κάποιους να ξεχωρίζουν λόγω μεταδοτικότητας ή συμβατότητας χαρακτήρα. Έχει σχετικά ομοιογενή τμήματα και ωθείσαι στο να προσπαθείς σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς - απ' ό,τι θυμάμαι έχει προσομειώσεις εξετάσεων κάθε δύο βδομάδες.

Το κτίριο είναι λίγο καταθλιπτικό όταν δεν έχει μαθητές - αυτό μόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
μήπως μπορείτε να δωσετε περισσοτερες πληροφορίες σχετικά με το φροντιστηριο ηρακλειτος που προαναφερατε; ευχαριστω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ελπίζω να βρίσκομαι στο σωστό μέρος! Είναι το πρώτο μου ποστ και θέλω να συζητήσουμε ένα θέμα! Μένω κοντά στην θεσσαλονίκη και ψάχνω για κάποιο φροντιστήριο για του χρόνου (σε 4 μήνες δηλαδή) που θα πάω τρίτη λυκείου. Το θέμα είναι ότι μένω σε ένα χωριό που απέχει 30+ χιλιόμετρα από το κέντρο και δεν ξέρω τι να κάνω. Πηγαίνω από φέτος σε ένα εδώ αλλά οι φίλοι μου - από άλλες κατευθύνσεις- μου λένε ότι στην Θεσσαλονίκη θα βρω καλύτερα. Οι ίδιοι πηγαίνουν εκεί τα τελευταία 2 χρόνια. Η αλήθεια είναι ότι οι συνθήκες του μαθήματος εδώ δεν μου αρέσουν. Η ερώτηση μου είναι αν θεωρείτε σωστό να κάνω ένα τέτοιο βήμα και να γραφτώ σε ένα φροντιστήριο στο κέντρο για την 3η λυκείου. Να σας πω ότι θα χάνω 1 ώρα στο "πήγαινε" και 1 στο "έλα" αλλά αυτό θα γίνεται τρεις φορές την εβδομάδα. Θα προλαβαίνω η θα χάνω πολύ χρόνο που θα είναι πολύτιμος;;; Τί μου προτίνετε να κάνω; Περιμένω την γνώμη σας !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Παλικαρι η 3η δεν ειναι παιξε γελασε... Κατα τη γνωμη μου να πας στο κεντρο αν και πρεπει να θυσιαζεις 2 πολυτιμες ωρες απ τη μερα σου αλλα χαλαλι! αν εχεις το μεσο τοτε να πας! θα βρεις αντκτυπο σιγουρα... μετα οταν δεις τα επιτυχημενα αποτελεσματα το καλοκαιρι της 3ης λυκειου θα λες καλα εκανα που θυσιαστηκα! 1 χρονος ειναι θα περασει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ο χαμένος χρόνος στον δρόμο όμως δεν θα επηρεάσει την επίδοση μου;;; Το γεγονός ότι θα έχω λιγότερο χρόνο για διάβασμα εφόσον θα τον χανω στον δρόμο δεν ειναι εμπόδιο; Πφφφ δεν ξέρω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Κοιτα αν ειναι να πηγαινεις 2-3 τη βδομαδα δεν πιστευω να 'ναι μεγαλο προβλημα... Που θες να περασεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Δημοσιογραφία και ΜΜΕ στο Α.Π.Θ = 17536
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Ειναι μπολικα... Πρεπει να πας φιλε μου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την γνώμη σου!!! Περιμένω να ακούσω βεβαια και άλλες γνώμες πριν αποφασίσω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

busted

Νεοφερμένος

Ο busted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Προσωπικα θα ελεγα ΟΧΙ στα κεντρικα - φημισμενα φροντιστηρια... Και αυτα στο Μαρουσι ανηκουν σε αυτη την κατηγορια.. Αλλα και γενικοτερα οσα εχουν τη φημη απο τον πολυ κοσμο καλο ειναι να μη τα εμπιστευεστε ετσι στα τυφλα.. Πιστευω οτι ενα φροντιστηριο της γειτονιας δεν εχει τιποτα λιγοτερο απ αυτα και κοστιζει και λιγοτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Μπα, όσον αφορά το κόστος μπορώ να σου πω ότι με συμφέρει περισσότερο στο κέντρο! Απλά έχω φίλους που πηγαίνουν στα φροντηστήρια αυτά και έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές! Δεν ξέρω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Φιλε alexpant, ειμαι απο την Θεσσαλονικη, καθηγητης. Δεν βρισκω τον λογο να πας σε κεντρικο φροντιστηριο της πολης, οταν λεω κεντρικο εννοω στο κεντρο της πολης.

Αν θα ερχεσαι απο ανατολικα [Περαια, Μηχανιωνα, Βασιλικα, και παει λεγοντας] μπορεις ανετα να βρεις ενα φροντιστηριο στην Καλαμαρια ή στην Χαριλαου το οποιο θα ειναι παραρτημα καποιου "φημισμενου" φροντιστηριου, αν θελεις σωνει και καλα να πας σε "φημισμενο" φροντιστηριο. Το ιδιο ισχυει και αν ερχεσαι απο δυτικα [Χαλαστρα, Διαβατα, κτλ]. Αρκετα φροντιστηρια εχουν παραρτηματα τοσο δυτικα οσο και ανατολικα. Το πρωτο που μου ερχεται στο μυαλο, χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι και το καλυτερο, ειναι ο Μπαχαρακης για παραδειγμα.

Τωρα, αναφορικα με την σκεψη σου αυτη καθ'αυτη, το να πας δηλαδη σε ενα φροντιστηριο μακρια απο το σπιτι σου, εχω να σου πω πως αν οντως δεν εισαι ικανοποιημενος με το φροντιστηριο της περιοχης σου και αν φυσικα αυτο μπορεις να το στηριξεις με αντικειμενικα κριτηρια [και οχι π.χ. επειδη δεν σου αρεσει η φατσα καποιου καθηγητη], ειμαι της γνωμης να το κανεις. Μην νομιζεις παντως οτι στην Θεσσαλονικη ολα τα φροντιστηρια ειναι τοσο καλα, θα πρεπει να το ψαξεις αρκετα. Ακομη καλυτερα, αν μπορεις να ακουσεις γνωμες παιδιων που εχουν παει τα ιδια σε αυτα. Μην κρινεις απο το λογοτυπο, την ταμπελα ή το ωραιο website.

Αυτα για την ωρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Προσωπικα θα ελεγα ΟΧΙ στα κεντρικα - φημισμενα φροντιστηρια... Και αυτα στο Μαρουσι ανηκουν σε αυτη την κατηγορια.. Αλλα και γενικοτερα οσα εχουν τη φημη απο τον πολυ κοσμο καλο ειναι να μη τα εμπιστευεστε ετσι στα τυφλα.. Πιστευω οτι ενα φροντιστηριο της γειτονιας δεν εχει τιποτα λιγοτερο απ αυτα και κοστιζει και λιγοτερο..

Συμφωνω εν μερει. Σιγουρα εχω δει "μικρα" και "ασημα" φροντιστηρια να κανουν και γαμω τις δουλειες, αλλα "μεγαλα" και "φημισμενα" φροντιστηρια δεν τα εχω δει να κανουν κωλοδουλεια... Θελει ψαξιμο, οπως και να'χει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Σίγουρα το κριτήριο που με έκανε να θέλω να αλλάξω γνώμη δεν περιορίζεται στην εμφάνιση του καθηγητή αλλά στην δουλειά που γίνεται. Γενικά είναι όλα πολύ χαλαρά και όταν όλα είναι στην μοίρα τους τίποτα δεν μπορεί να γίνει σωστα. Δεν υπάρχει πειθαρχία. Δεν θέλω να πάω απαραίτητα σε φροντιστήριο στο κέντρο , απλά ψάχνω ένα οργανωμένο μέρος όπου θα "ντρέπομαι" και δεν θα υπάρχει αυτή η φιλική σχέση μεταξύ καθηγητή και μαθητή για να γίνεται και πιο σωστή δουλειά. Στον "Μπαχαράκη" πηγαίνει μια φίλη μου και είναι πολύ ενθουσιασμένη. Μάλιστα , μου το πρότεινε. Εγώ όπως και να έχει , εννοείται ότι θα ενημερωθώ και θα επισκεφτώ πολλά φροντιστήρια μέχρι την τελική μου απόφαση. Ο χρόνος που θα χάνω όμως δεν αποτελεί εμπόδιο;;;
- Μένω δυτικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Κοιταξε, το θεμα του χρονου ειναι πολυ σημαντικο. Καλως η κακως, ο μονος τροπος για να εκμηδενισεις τον χαμενο χρονο ειναι να κανεις ιδιαιτερα. Αν ομως οι γονεις σου δεν αντεχουν οικονομικα να σου προσφερουν αυτο το πραγμα, τοτε αναγκαστικα θα πρεπει να διαλεξεις.

Γνωμη μου ειναι πως ο χρονος που θα χανεις ειναι πολυτιμος. Ψαξε πρωτα για κατι καλυτερο πιο κοντα σε σενα, και σιγα σιγα να απομακρυνεσαι. Αν δεις οτι δεν υπαρχει τιποτα, αναγκαστικα θα χασεις τον χρονο του πηγαινε ελα, αλλα μπορεις να τον αντισταθμισεις με αλλες θυσιες που εσυ προσωπικα θα πρεπει να κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Μόλις κοιτούσα τα λεωφορεία του Ο.Α.Σ.Θ ! Δεν γίνεται να πάω π.χ φροντιστήριο στον Εύοσμο γιατί δεν με βολεύουν τα λεωφορεία. Εγώ κατεβαίνω στα Κ.Τ.Ε.Λ "ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ" και από εκεί δεν έχει λεωφ. για εύοσμο αλλά πρέπει να πάω και να το πάρω από το κέντρο. Οπότε πιο καλά να είναι το φροντιστήριο στο κέντρο. Γιατί μου τρώει μόνο 15' από την ζωή μου. Βέβαια δεν έχω κοιτάξει άλλες περιοχές ακόμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top