ΕΠΑ.Λ. Vs Γενικό Λύκειο

Ποιο θεωρείτε καλύτερο;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 98)
  • Γενικό Λύκειο

  • ΕΠΑΛ

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δεν θεωρω κριτηριο το ποσο μακρια απο το σπιτι σου ειναι το σχολειο, μην τρελαθουμε. Και οι βαθμοι του γυμνασιου δεν εχουν καμια σημασια. Εχει σημασια το επαγγελμα με το οποιο σκεφτεσαι να ασχοληθεις, και η πιεση που εισαι ικανος να αντεξεις. Οι πανελληνιες του ΓΕ.Λ. και ολο το βαρυ φορτιο απο τη β' λυκειου με τις κατευθυνσεις δεν ειναι ευκολο πραγμα. Στα ΕΠΑ.Λ. ειναι καπως πιο χαλαρα(τουλαχιστον της περιοχης μου, βεβαια φταιει και η νοοτροπια που εχει αναπτυχθει εδω για τα ΕΠΑ.Λ. ενω θα μπορουσε να γινεται αξιολογη δουλεια. Μαθητες και καθηγητες τα ξυνουν), αλλα αυτο παει αναλογως το σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Εχεις απολυτο δικιο κανενας δεν ενδιαφερετε :worry:...Δεν μου λες αληθευει οτι τα μαθηματα στα ΕΠΑ.Λ ειναι πιο ευκολα???Και δεν μου ειπες θα μου ειπες το αν παω σε ΕΠΑ.Λ ή σε ΓΕΛ θα με επιρεασει...δηλαδη θα με προτημισει καποιος που εχω τελειωσει ΕΠΑ.Λ με καποιον που εχει τελειωσει ΓΕΛ???Αααα!!!και για στρατιωτικες σχολες περναω ευκολοτερα απο 'τι στο ΓΕΛ????(συγγνωμη αν σε εχω πρηξει αλλα βλεπω οτι εισαι αρκετα ενημερωμενος)και παλι σε ευχαριστω παρα μα παρα μα παρα πολυ!!!!!!!:clapup::clapup::clapup::D


Που να ενφιαφερθουνε ρε...Εχουνε σημαντικοτερα πραγματα να κανουνε??? Δεν καταλαβαινω το λογο για να σε επηρεασει αν θα πας ΕΠΑ.Λ? Αμα εισαι καλος και διαβαζεις,δεν θα σε επηρεασει καθολου! Αρκει να βρεις ενα καλο ΕΠΑ.Λ στο οποιο να γινεται κανονικο μαθημα.Το αν θα σε προτιμησει καποιος αν τελειωσες ΓΕ.Λ ειτε ΕΠΑ.Λ δεν εχει καμια απολυτως σημασια απο τι πιστευω εγω!! Και οπως σου ειπα μπορεις να πας στην Β Ομαδα και να εχεις τα ιδια δικαιωματα με τα Γεν.Λυκεια!! Ξεχασα επισης να σου αναφερω πως τα το Απολυτηριο του ΕΠΑ.Λ ειναι ΙΣΑΞΙΟ με αυτο του Γεν.Λ και επισης απο το ΕΠΑ.Λ παιρεις και πτυχιο Επιπεδου 3,που σ δινει αδεια ασκησεως επαγγελματος!!!
Οσον αφορα τις στρατιωτικες αυτο ειναι αληθεια απο τα ΕΠΑ.Λ Α Ομαδα δεν περνουν τοσα ατομα,αλλα απο την Β Ομαδα νομιζω πως ισχυουν οι ιδιες θεσεις με το Γεν.Λ.

Υ.Γ Βρες ενα καλο ΕΠΑ.Λ και πηγαινε..Μην ακους κανεναν.Αν εχεις ενα στοχο και θες να τον πετυχεις,τπτ δν θα μπει εμποδιο αν εχεις θεληση!!! Ευχατιστηση μου να ενημερωνω τα παιδια με οσα ξερω,αφου καποιος αλλος δεν μπορει να το κανει.Ρωτα οτι θες μην μασας :P

Δεν θεωρω κριτηριο το ποσο μακρια απο το σπιτι σου ειναι το σχολειο, μην τρελαθουμε. Και οι βαθμοι του γυμνασιου δεν εχουν καμια σημασια. Εχει σημασια το επαγγελμα με το οποιο σκεφτεσαι να ασχοληθεις, και η πιεση που εισαι ικανος να αντεξεις. Οι πανελληνιες του ΓΕ.Λ. και ολο το βαρυ φορτιο απο τη β' λυκειου με τις κατευθυνσεις δεν ειναι ευκολο πραγμα. Στα ΕΠΑ.Λ. ειναι καπως πιο χαλαρα(τουλαχιστον της περιοχης μου, βεβαια φταιει και η νοοτροπια που εχει αναπτυχθει εδω για τα ΕΠΑ.Λ. ενω θα μπορουσε να γινεται αξιολογη δουλεια. Μαθητες και καθηγητες τα ξυνουν), αλλα αυτο παει αναλογως το σχολειο.

Αυτο τ ειπα και εγω δεν ειναι η αποσταση αλλα το τι θελει να ασχοληθει.Αναφερες την πιεση που δεχονται οι Μαθητες στην Γ αλλα και στη Β Λυκειου.Σε ενημερωνω πως και εγω πιεζομαι και ας παω ΕΠΑ.Λ ,τι σημασια εχει?? Και εγω θελω να περασω οσο θελει και ενας μαθητης του Γεν.Λ
Δεν επικρατει αυτη η "χαλαροτητα" σε ολα τα σχολεια φιλε μου...Της δικης σου περιοχης ισως αλλα ας μην τα περνουμε ολα στην φορα :P Δεν νομιζω και πως ολοι οι μαθητες στο Γεν.Λ να ειναι σα'ι'νια????
Και σε ενημερωνω πως γινεται δουλεια στα Επαγγελματικα Λυκεια αλλα ποτε δεν δοθηκε η ευκαιρια να την αναδειξουν,διοτι συνεχως υποβαθμιζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kodo

Νεοφερμένος

Ο Kodo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ναι ομωσ γιατι εσυ που εισαι σε ΕΠΑ.Λ γραφει οτι εισαι Γ' ΕΠΑ.Λ ενω σε αλους γραφει Γ' Λυκειου.Υπαρχουν διαφορές στα μαθηματα,δηλαδη εχω ακουσει μαθηματα επαγγελματος :confused:?????Τι ειναι αυτα?????(Και παλι ευχαριστω πολυ!!!!:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι ομωσ γιατι εσυ που εισαι σε ΕΠΑ.Λ γραφει οτι εισαι Γ' ΕΠΑ.Λ ενω σε αλους γραφει Γ' Λυκειου.:D

Γιατί πηγαίνει σε Επαγγελματικο Λύκειο (ΕΠΑΛ) και είναι στην 3η τάξη. Σε όσους γράφει Γ' Λυκείου σημαίνει ότι πάνε Γενικό Λύκειο (ΓΕΛ) και είναι, επίσης, στην 3η τάξη. :)

Υπαρχουν διαφορές στα μαθηματα,δηλαδη εχω ακουσει μαθηματα επαγγελματος :confused:?????Τι ειναι αυτα?????

Σωστά έχεις ακούσει. Λέγονται μαθήματα ειδικότητας! :)
Υπάρχουν διαφορές στα μαθήματα, ναι. Για παράδειγμα εγώ πηγαίνω σε ΕΠΑΛ και είμαι στην 3η τάξη. Δεν κάνω όλα τα μαθήματα που κάνουν τα παιδιά των Γενικών Λυκείων στην αντίστοιχη τάξη. Για παράδειγμα, δεν κάνω Αρχαία, Λατινικά κλπ. Όλα αυτά τα μαθήματα έχουν αντικατασταθεί με μαθήματα της ειδικότητάς μου, που είναι η Πληροφορική, όπως ο προγραμματισμός, οι βάσεις δεδομένων, πολυμέσα, δίκτυα κ.ο.κ. Όλα αυτά για την Ομάδα Α'.

Όσον αφορά την Ομάδα Β' σίγουρα θα κάνεις/δίνεις τα μαθήματα που κάνουν/δίνουν στο Γενικό Λύκειο κι έχεις την δυνατότητα να επιλέξεις, μέσα από μια ευρύτερη γκάμα σχολών, ένα ΑΕΙ ή ΤΕΙ της αρεσκείας σου. Σε αντίθεση με την Ομάδα Α' που σε περιορίζει μόνο σε ΤΕΙ της ειδικότητας που έχεις επιλέξει και σε κάποιες στρατιωτικές σχολές.

Η πρώτη τάξη στα ΕΠΑΛ είναι λίγο γενική. Στην δεύτερη τάξη διαλέγεις ειδικότητα και τα περισσότερα μαθήματα που έχεις έχουν να κάνουν με την ειδικότητά σου.

Γενικά, η φιλοσοφία των Επαγγελματικών Λυκείων είναι ότι διδάσκεσαι μαθήματα που σε ενδιαφέρουν κι έχουν να κάνουν άμεσα με την κατεύθυνση που έχεις επιλέξει και τον κλάδο που θα ακολουθήσεις (αυτό πιο πολύ για την Ομάδα Α').
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αυτο τ ειπα και εγω δεν ειναι η αποσταση αλλα το τι θελει να ασχοληθει.Αναφερες την πιεση που δεχονται οι Μαθητες στην Γ αλλα και στη Β Λυκειου.Σε ενημερωνω πως και εγω πιεζομαι και ας παω ΕΠΑ.Λ ,τι σημασια εχει?? Και εγω θελω να περασω οσο θελει και ενας μαθητης του Γεν.Λ
Δεν επικρατει αυτη η "χαλαροτητα" σε ολα τα σχολεια φιλε μου...Της δικης σου περιοχης ισως αλλα ας μην τα περνουμε ολα στην φορα :P Δεν νομιζω και πως ολοι οι μαθητες στο Γεν.Λ να ειναι σα'ι'νια????
Και σε ενημερωνω πως γινεται δουλεια στα Επαγγελματικα Λυκεια αλλα ποτε δεν δοθηκε η ευκαιρια να την αναδειξουν,διοτι συνεχως υποβαθμιζονται.

Κατ'αρχας δεν ειμαι "φιλος", ποσο μαλλον "φιλος σου".
Και επισης δεν ειπα οτι δεν πιεζεστε, αλλα δεν πιεζεστε στον ιδιο βαθμο αφου εχετε και ενα χαρτι παραπανω μολις τελειωσετε. Ενω ενας μαθητης ΓΕ.Λ. εχει απλα ενα απολυτηριο, με το οποιο μπορει να δουλεψει ως σκουπιδιαρης (καμια δουλεια δεν ειναι ντροπη ε, απλα νομιζω ειναι το μονο επαγγελμα στο οποιο αρκει το απολυτηριο). Γι'αυτο πιεζεται πιο πολυ, για να μπει σε μια σχολη απο την οποια μετα θα μπορεσει να ασκησει καποιο επαγγελμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kodo

Νεοφερμένος

Ο Kodo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!:clapup:

Αρα απο'οτι συμπερανα τα ΕΠΑ.Λ ειναι καλυτερα απο τα ΓΕΛ και οτι στα ΓΕΛ πηγαινουν αυτοι που θέλουν να ασχοληθουν με ΑΕΙ...Ετσι δεν ειναι???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το αν είναι το ένα καλύτερο απ' το άλλο δεν μπορώ να στο πω. Αυτό είναι υποκειμενικό.
Το ζουμί είναι πως αν κάποιος ενδιαφέρεται για κάτι, το οποίο "παρέχεται" από κάποιο ΕΠΑΛ, όπως πληροφορική, νοσηλευτική κλπ και θέλει να ασχοληθεί με αυτό πάει σε ΕΠΑΛ. Όπως προείπα όμως ΕΠΑΛ μπορείς να πας κι αν ενδιαφέρεσαι να περάσεις και σε ΑΕΙ, επιλέγοντας την Ομάδα Β'.
Αν ενδιαφέρεσαι να πας σε ΕΠΑΛ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να δεις αν υπάρχει ΕΠΑΛ που να έχει την κατεύθυνση που θέλεις να ακολουθήσεις και να κοιτάξεις αν είναι καλό, αν γίνεται μάθημα κλπ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Κατ'αρχας δεν ειμαι "φιλος", ποσο μαλλον "φιλος σου".
Και επισης δεν ειπα οτι δεν πιεζεστε, αλλα δεν πιεζεστε στον ιδιο βαθμο αφου εχετε και ενα χαρτι παραπανω μολις τελειωσετε. Ενω ενας μαθητης ΓΕ.Λ. εχει απλα ενα απολυτηριο, με το οποιο μπορει να δουλεψει ως σκουπιδιαρης (καμια δουλεια δεν ειναι ντροπη ε, απλα νομιζω ειναι το μονο επαγγελμα στο οποιο αρκει το απολυτηριο). Γι'αυτο πιεζεται πιο πολυ, για να μπει σε μια σχολη απο την οποια μετα θα μπορεσει να ασκησει καποιο επαγγελμα.

Δεν ειδα οτι εισαι Κοριτσι Συγνωμη....Εγω το "φιλος" στο ειπα φιλικα,μην αρπαζεσε :redface: Ναι αυτο το χαρτι ομως απο τι καταλαβαινεις δεν μετραει και τοσο οσο θα επρεπε!! Και αμα μετρουσε δεν θα υπηρχε αυτη η υποβαθμιση που υπαρχει για τα ΕΠΑ.Λ
Και σημερα σε αυτη την Γαμημενη την ζωη το απολυτηριο Λυκειο δεν σου κανει τπτ,ποσο μαλλον και το πτυχιο που θα παρεις μετα!! Ενα στα πολλα θα ειναι.

Σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!:clapup:

Αρα απο'οτι συμπερανα τα ΕΠΑ.Λ ειναι καλυτερα απο τα ΓΕΛ και οτι στα ΓΕΛ πηγαινουν αυτοι που θέλουν να ασχοληθουν με ΑΕΙ...Ετσι δεν ειναι???:confused:


Οχι βρε...Και απο τα ΕΠΑ.Λ γινεται να περασεις ΑΕΙ :P Απλως τα ΕΠΑ.Λ κανεις πιο πολλα "τεχνικα μαθηματα,εργαστηρια κλπ) παρα στο ΓΕΛ οπου κανεις και ασχετα μαθηματα (Θρησκευτικα,Γυμναστικη)
Προσπαθει να σε επικεντρωσει και να σου δωσει ΚΑΛΗ βαση στα μαθηματα της ειδικοτητας σου,για να συνεχισεις αργοτερα στην σχολη που θα περασεις.Χωρις ομως να αφηνει στην ακρη τα (Μαθηματικα,Εκθεση κλπ) μαθηματα.
Καταλαβες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kodo

Νεοφερμένος

Ο Kodo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ναι καταλαβα αλλα στα ΕΠΑ.Λ δεν κανεις Γυμναστικη???:hmm:????Α...και στα ΕΠΑ.Λ εχει Λατινικα???Οχι ε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γυμναστική κάνεις στην πρώτη και στην δεύτερη τάξη. Στην τρίτη όχι... αυξάνονται οι ώρες των μαθημάτων της ειδικότητας.
Λατινικά, όχι. Δεν έχει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Τι τα θες τα Λατινικα....????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kodo

Νεοφερμένος

Ο Kodo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Βασικα τα Λατινικα και τα Αρχαια τα θελω καταρχας μακρια απο εμενα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Θεωρητικο Μαθημα....:P Στα ΕΠΑ.Λ δεν διδασκονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά και καλώς σας βρήκα
Είμαι στην β Επαγγελματικού λυκείου
αλλα την πρωτη την τελειωσα στο γενικο
Θελετε την γνωμη μου?
Και τα δυο σχολεια τα ιδια σκ@τ@ ειναι....
Εχει νοημα να εχεις ορεξη να φτασεις σε ενα σκοπο(οποιος και να ειναι αυτος)
Θελω να περασω ηλεκτρονικος και ολη την χρονια ασχολουμαι με τις κατασκευες
Τωρα διαβαζω γιατι αυριο γραφω....
Στο γενικο τα πηγαινα καλα με ολα τα μαθηματα (παρολο που δεν μου αρεσε κανενα)και ειχα βγαλει εναν αξιοπρεπη βαθμο(13,7)
Στο Επαλ επελεξα τομέα ηλεκτρολογιας(δεδομενου οτι στη συρο δεν εχει ηλεκτρονικους)
Εβγαλα 17,9 και του χρονου θα παρω κατευθυνση για να περασω ηλεκτρονικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kodo

Νεοφερμένος

Ο Kodo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γεια σου φιλε μου!Καλη επιτυχεια στισ εξαιτασεις σου! Γεια την ΣΤΥΑ στο ΕΠΑ.Λ τι τομεα διαλέγεις????????????



(Προς Ολους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Οποιον θες.....Ολοι οι τομεις την Εχουν στο Μηχανογραφικο :D

Γεια σας παιδιά και καλώς σας βρήκα
Είμαι στην β Επαγγελματικού λυκείου
αλλα την πρωτη την τελειωσα στο γενικο
Θελετε την γνωμη μου?
Και τα δυο σχολεια τα ιδια σκ@τ@ ειναι....
Εχει νοημα να εχεις ορεξη να φτασεις σε ενα σκοπο(οποιος και να ειναι αυτος)
Θελω να περασω ηλεκτρονικος και ολη την χρονια ασχολουμαι με τις κατασκευες
Τωρα διαβαζω γιατι αυριο γραφω....
Στο γενικο τα πηγαινα καλα με ολα τα μαθηματα (παρολο που δεν μου αρεσε κανενα)και ειχα βγαλει εναν αξιοπρεπη βαθμο(13,7)
Στο Επαλ επελεξα τομέα ηλεκτρολογιας(δεδομενου οτι στη συρο δεν εχει ηλεκτρονικους)
Εβγαλα 17,9 και του χρονου θα παρω κατευθυνση για να περασω ηλεκτρονικος

Καλωσηρθες βρε...! Γιατι ειναι και τα 2 σκατα?! Ολα καλα ειναι,το καθενα για το σκοπο του!
Ποια ομαδα σκεφτεσαι να διαλεξεις του χρονου και Γενικα τι θες να περασεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Γιατι ειναι και τα 2 σκατα?!
Γιατι στο μεν ΓΕΛ οι καθηγητες, μπαινουν στην ταξη, λενε το μαθημα και αν τους ρωτησεις κατι σου απαντανε:
"Ας προσεχες! μια φορα το λεω!" (τι τους νοιαζει.... αφου το απογευμα στα ιδιαιτερα τα τσεπωνουν χοντρα)
Και οι μαθητες ειναι αναγκασμενοι να κανουν φροντιστηρια προκειμενου να καταλαβουν το μαθημα
Ενω στο δε ΕΠΑΛ εχει παει καθε καρυδιας καρυδι (οσο αφορα τους μαθητες)και κανει οτι θελει μες την ταξη,
δηλαδη επιλεγουν υποτιθεται ενα καθαρα επαγγελματικο σχολειο για να μαθουν κατι αλλα το μονο που κανουνε ειναι χαμος.
Αν πραγματι θελουν να λεγονται ανθρωποι πρεπει να συμπεριφερονται και σαν ανθρωποι
(δεν νομιζω να θελετε να δωσω παραδειγμα το τι κανουν)
Συγγνωμη αν τα λεω χοντρα....αλλα στην ταξη μου(μαθηματα τομεα) απο τους 16 μαθητες, ο καθηγητης εκανε μαθημα μονο με τους 4 και οι αλλοι λεγαν τα δικα τους.
Αλλα απο καθηγητες το ΕΠΑΛ στα αληθεια σκιζει και ειναι ενας απο τους λόγους που πήγα ΕΠΑΛ
Εχουμε στα αληθεια τους καλυτερους καθηγητες, ετσι οπως θα επρεπε να ειναι σε καθε σχολειο:
δίπλα μας και όχι απεναντι μας.

Ολα καλα ειναι,το καθενα για το σκοπο του!
δεν αμφιβαλλω... αλλα στην πραξη τα βλεπω αλλιως απο οτι λενε
Ποια ομαδα σκεφτεσαι να διαλεξεις του χρονου και Γενικα τι θες να περασεις??
Του χρονου θα παω Β ομάδα μαζι με αλλο ενα παιδι απο την ειδικοτητα μου
και θελω να περασω ή ΑΣΠΑΙΤΕ ή ΤΕΙ ηλεκτρονικης,
QUIZ (συνέβη στα αληθεια στην ταξη μας)
δείχνει σε εξεταση εργαστηρίου ο καθηγητης μια ηλεκτρικη κλειδαρια
(αυτη που βαζουμε στις πόρτες -που ανοιγει η πορτα με μπουτον)
και τον ρωταει τι ειναι,
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!!!!
δεν προκειται να φανταστείτε το τι απαντησε εκείνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Δικιο εχεις το ξερω αλλα πρεπει να τα υποστουμε.....Σε καταλαβαινω και στην δικη μου ταξη οταν καναμε τα μαθηματα Γενικης χαμος! Αλλα ο καθηγητης δεν εδινε σημασια η τους πετουσε εξω και συνεχιζε το μαθημα με αυτα τα 5-6 παιδια.
Για πες τι απαντησε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
ΑΝΤΙΚΕΡΑΥΝΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!
:jumpy::jumpy::jumpy:
Εγω παντως αν ημουνα καθηγητης του
και μου ελεγε αυτο το πραγμα δεν θα τον περνουσα στο μαθημα
Ειναι δυνατον???? μια χρονια ολοκληρη να μην εκανε τιποτα???????
Το ρευμα δεν ειναι παιξε γελασε....
ενα λαθος να κανεις και παει...μπορει να σκοτωθει και ανθρωπος ακομα
Για φανταστείτε να βγει αυτος μεθαυριο και να κανει εγκαταστασεις σε σπίτι
Ο αλλος παλι τον εβαλαν να κανει σχεδιο
με δυο αλλερετουρ ακραιους και εστειλε στον διακοπτη
ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΟΥΔΕΤΕΡΟ
Εχω βαρεθει το σκεπτικο που εχουν πολλοι: παω στο ΕΠΑΛ γιατι δεν
ειμαι καλος σε.....μαθηματικα ...φυσικη...εκθεση ...χημεια...δεν ξερω και εγω που
Συμφωνοι κανεις δεν ειναι τελειος...αλλα ολα παλευονται!!!!!
(και αν παλεψεις μπορεις να φτασεις τα παντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Τι "αλλερετουρ ακραιους " μου λες βρε....?? Τι ειναι αυτα :worry: Παντως το θεμα με τα ΕΠΑ.Λ εχει ξεφτυλιστει.Συμφωνω απολυτα μαζι σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top