[split] Κουφά που ακούσατε από υπαλλήλους

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Α....δουλειά στο Γ******ό: Οι συνάδελφοι απλά άσχετοι....Άσε που ήθελαν να κάνω και δουλειές που δεν ήταν στην αρμοδιότητά μου...εκεί να δεις πόσο τα έπαιρνα....γκρρρρρρρρρ
Τελίκα δεν είναι κάποιοι στο γ*****ό που είναι άσχετοι αλλά οι πλειοψηφία! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Τελίκα δεν είναι κάποιοι στο γ*****ό που είναι άσχετοι αλλά οι πλειοψηφεία! :(

Xαρακτηριστικό παράδειγμα: ήρθε ένα παιδί και ζητούσε καλώδιο για να ρίξει δεδομένα από το κιν του στο pc του...Ο υπάλληλος πετάει ένα δεν έχουμε, λυπάμαι...Αλλά δεν ρωτάει καν ΑΝ το παιδί έχει υπέρυθρες ή bluetooth, που για το μοντέλο υπήρχαν ώστε να προτείνει κάτι τέτοιο-που τι να ρωτήσει αφού το παιδί του λέει τι μοντέλο έχει!Τέσπα..έκανα εγώ την πώληση...Και με ένα απορημένο ύφος μου λέει:Που να το ήξερα! >:( Sorry ρε φίλε αλλά η δουλειά σου είναι!Έλεοςςςςςςςςςςςς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτό το thread προέκυψε από το Προτάσεις για δουλειά.

Πιστεύω ότι θα είχε ενδιαφερόν να μαζέψουμε τα κουφά που έχουμε ακούσει από υπαλλήλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Και το κακό είναι οτι ειδικά ο Γ******ς στις διαφημήσεις του διαφημίζει αυτο ακριβώς το πράγμα, οτι δηλαδή εχουν κάνει λιγο research και ξέρουν πέντε πράγματα. Μονο μεμονομένες περιπτώσεις έχω δει του αντίθετου αλλά η πλειοψηφία είναι ασχετοι. Συνήθως κάθε κατάστημα έχει έναν γνώστη που πρέπει να πετύχεις τη βάρδια του.

Εμένα μου δώσανε για nokia ενα fbus καλώδιο για χρήση ως modem (επι 99 αυτο) ενώ επέμεναν οτι γινεται και οτι το έχουν δοκιμάσει και δεν χρειαζόμουνα το DLR-3. 2 μερες μετα που το πηρα ειπαν οτι 8α μου το αλλαξουν, αλλα αυτο εγινε σε 7 μηνες!! Και το χρειαζομουνα και για τη διπλωματικη μου :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω θυμαμαι είχα αγοράσει από κατάστημα πληροφορικής μια webcam ....
το κουμπι που είχε η κάμερα πίσω για να τραβάς αμέσος και καλά τις φωτογραφίες έλειπε και φαινόνταν μέσα το κύκλωμα.
Εγώ τους έλεγα ότι λείπει και αυτοί μου έλεγαν ότι έτσι είναι ο σχεδιασμός και πιθάνον υπάρχει αυτοί η τρύπα για να αερίζεται η κάμερα....
Εγώ να τους δίχνω την εικόνα στο κουτί της κάμερας και αυτοί τίποτα. Μετά από 2 μήνες τους έπισα (!) και μέτα απο 3-4 μήνες είχα καινούρια κάμερα στα χέρια μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Παρακαλούνται όλα τα μέλη όταν γράψουν κάτι σχετικό με το θέμα να μην αναφέρουν ονόματα καταστήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν πρίν 3 χρόνια πάω για να πάρω έναν πύργο μια που οθόνες κλπ είχα ολοκαίνουρια, πάω λοιπόν στον υπάλληλο και του λέω, δείχνοντας ενα που είχε τρομερές ταχύτητες αλλα όχι τιμή.

Συζήτηση δική μου με αυτόν....

-συγνώμη πόσο κοστιζει ο πύργος χωρίς οθόνες κλπ γιατί τα άλλα τα έχω;
-Κάπου στα 30 ευρώ.
-Ορίστε; του λέω απορημένη
-30 ευρώ κυρία μου και ανάλογα τι θέλετε να βάλετε μέσα ανεβένει
-Μα εγώ θέλω με το εσωτερικό του όχι το σιδερένιο κουτί
-Α άν θέλετε και εσωτερικό αλλάζει, Θα πάει 2.500 κομπλέ με ότι περιλαμβάνει(οθόνες κλπ)
-ωραία άν θέλω μόνο τον πυργο πόσο θα κοστήσει άσχετα προσφοράς
-Σας είπα 30 ευρώ
-θέλω και το μέσα όχι μόνο το κουτί, θέλω και ότι έχει μέσα αυτό το κουτί, επεξεργαστές όλα.
-2.500 σας το είπα και πρίν είναι προσφορά.
-οκ έχεις κάτι χωρίς προσφορά αλλα να είναι μόνο ο πύργος;
-Μα όποιο πύργο και να πάρετε κάνει 30 ευρώ περίπου
-Βρε αγόρι μου θ'έλω ένα pc χωρίς οθόνη και πληκτρολόγιο μόνο αυτό το πράγμα που έχει επεξεργαστες και μνήμες
-Μα δεν καταλαβένετε κυρία μου 30ευρώ είναι.
-Βρε άνθρωπε έχεις κανέναν άλλο στο μαγαζί να με εξηπηρετήσει;
-Γιατί έχετε κατι να ρωτήσετε;
-Ναι πόσο κοστήζει ένα pc χωρίς οθόνες και πληκρολόγια
-μα σας είπα,
-Αντε χρηστιανέ μου τράβα να βρείς κανέναν άλλο να με βοηθήσει αντε και δεν θα με δουλέυεις εσύ...
-Φωνάζει κάποιον λοιπόν και με ρωτάει ευγενικά τι θέλω.
-Θέλω ένα pc χωρίς οθόνη και πληκτρολόγιο
-Αρα θέλετε μόνο τον πύργο....

Καλά ε! δεν ήξερα ποιόν να χτυπήσω, τον μαγαζάτορα που τον προσέλαβε; ή τον υπάλληλο; ήταν πρόβλημα, άν και τώρα το θυμάμε και ακόμα γελάω:hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
mania...Λύθηκα στο γέλιο λέμε!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
mania...Λύθηκα στο γέλιο λέμε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εκίνη την ώρα είναι το αίμα στο κεφάλι, αλλα μετά σκέφτεσαι την ηλιθιότητα και γελάς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top