Αγορά οθόνης TFT

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Λοιπόν το μόνο που θέλω είναι υποστηρίζει ΚΑΙ dsub για το laptop αλλά ταυτόχρονα. Δηλαδή να μπορώ με ένα κουμπί να γυρνάω από το desktop στο laptop.

Επίσης υπάρχει κάτι με μεγαλύτερη ανάλυση από 1080 σε πλάτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Το πρώτο που θες το έχουν οι περισσότερες οθόνες που έχουν και dvi και dsub. Όταν αποφασίσεις απλά επιβεβαιωσέ το προφορικά με κάποιο κατάστημα ή δες καμιά φωτογραφία σε καποιο review ότι έχει 2 βύσματα και όχι ανταπτοράκι. Ξέρω οτι οι turbox που εχω στη δουλειά το κανουν.

Πάνω απο 1080 υποθέτω ύψος και όχι πλάτος υπάρχει, αλλά ή σε μεγάλη διάμετρο ή αν έχεις 3:4 αναλογία. Πες μας τί διαμέτρους σκέφτεσαι γιατί είναι πολύ πλατύ το πεδίο ορισμού έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μιας και ανοιχτικε θεμα, τιποτα σε συνδιασμο οθονης pc και τηλεωρασεις 2 σε 1, φτηνο αλλα αρκετα καλο υπαρχει; Με μια γρηγορη ματια ειδα κατι τετιο στο e-shop, αλλα ειχε 200 ευρο, και για να ειμαι ηλικρινεις τα θεωρω πολλα!
Δεν με ενδιαφερει αν θα ειναι crt, tft, lcd η οτιδηποτε αλλο... Το μονο που θελω ειναι να ειναι μια φτηνη λυση, στην οπια να βλεπω τηλεωραση και να μπορω να συνδεσω και το pc μου... (χτυπισε κεραυνος καπιο καλωδιο της δεη και μου εκαψε και την οθονη και την τηλεωραση, αλλα δεν ειμαι για εξοδα τετια εποχη...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μιας και ανοιχτικε θεμα, τιποτα σε συνδιασμο οθονης pc και τηλεωρασεις 2 σε 1, φτηνο αλλα αρκετα καλο υπαρχει; Με μια γρηγορη ματια ειδα κατι τετιο στο e-shop, αλλα ειχε 200 ευρο, και για να ειμαι ηλικρινεις τα θεωρω πολλα!
Δεν με ενδιαφερει αν θα ειναι crt, tft, lcd η οτιδηποτε αλλο... Το μονο που θελω ειναι να ειναι μια φτηνη λυση, στην οπια να βλεπω τηλεωραση και να μπορω να συνδεσω και το pc μου... (χτυπισε κεραυνος καπιο καλωδιο της δεη και μου εκαψε και την οθονη και την τηλεωραση, αλλα δεν ειμαι για εξοδα τετια εποχη...)
Γιατί όχι μια tft που σε βολεύει + tv tunner;


Πάνω απο 1080 υποθέτω ύψος και όχι πλάτος υπάρχει, αλλά ή σε μεγάλη διάμετρο ή αν έχεις 3:4 αναλογία. Πες μας τί διαμέτρους σκέφτεσαι γιατί είναι πολύ πλατύ το πεδίο ορισμού έτσι.
Να πω την αλήθεια δεν έχω ιδέα, απλά το 1080 σαν ύψος μου φαίνεται μικρό σε σχέση με 1920 που είναι η άλλη διάσταση.

Αυτή λέει κάτι;
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168065
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Γιατί όχι μια tft που σε βολεύει + tv tunner;


Γιατι απο την μια το pc δεν αξιζει τιποτα πλεων... Η μητρικη και η καρτα γραφικων βγαζουν συνεχια προβληματα και απο θερμοκρασια ακομα και τα ηφεστια ειναι πιο κρυα... Οποτε μια και δεν ξερω τι μελι γενεστε μετα τις πανελλινιες, δεν θελω να ξοδεψω λευτα για πραγματα που δεν ξερω αν θα κρατισω μετα...
Επισης tv-tuner εχω ενα, αλλα απο σημα χαλια... Πιανει ελαχιστα καναλια και εχουν τοσα παρασιτα που δεν μπορεις να παρακολουθισεις... Για αυτο προτιμω μια τηλεωραση, που να μπορω να και να συνδεσω το pc πανω... Να πιανω τηλεωραση που να αξιζει, και απλα να μπορω να κανω μια-δυο δουλιες με το pc, που ουτος η αλλος δεν κανω παραπανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Μου φαίνεται πολύ καλή αυτή Πάνο. Έχει και pivot που το έχω χρειαστεί κάμποσες φορές εγώ. Αν δε σε ενδιαφέρει να γυρίζει έχει και πιο μεγάλη.
Ήμουν έτοιμος να σου προτείνω μια Pivot 4:3 αλλά βλέπω οτι τις έχουν σχεδόν αποσύρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ναι όμως η πρώτη έχει μεγαλύτερη ανάλυση, αρά όχι μικρότερο dpi μόνο αλλά και περισσότερη εικόνα για εμένα.
Pivot τι είναι; :P

Y.γ.: Ευτυχώς μάλλον δεν θα χρειαστεί να αλλάξω σύντομα οθόνη. Το πρόβλημα που είχε, δηλαδή να "αναβοσβήνει" ο φωτισμός και να σε "τυλφώνει" αφού ήταν σαν χαλασμένη λάμπα φθορίου, διορθώθηκε (!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Pivot τι είναι;

το να καθεται καθετα η οθονη :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top