Πρόγραμμα διαβάσματος για Πανελλήνιες

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
νομίζω ότι αυτό θα το φτιάξεις μόνη σου βλέποντας και κάνοντας από Σεπτέμβρη :worry:
Ωστόσο ένα έχω να σου πω.
ΜΗΝ αφήσεις κενά
εχω ενα πρόγραμμα αλλά θα ηθελα και κάποια άλλη γνώμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
2 φορες...Αρχικα βαζεις στοχο (τον σκεφτεσαι αρκετα) και μετα ξεκινας και κατανεμεις τις 24 ωρες της ημερας (δυστηχως μονο τοσες εχει) συμφωνα με τις αναγκες σου. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μην αφήνεις κενά, γιατί μετά δύσκολα καλύπτονται. Είναι όλα μαθήματα αποστήθισης και θέλει προσοχή. Μάθε πολύ καλά την εισαγωγή των αρχαίων γιατί σου δίνει σίγουρες μονάδες, μην τρέχεις γι'αυτή στο τέλος. Κατά τη γνώμη μου, αν της αφιερώνεις 1 ώρα το σαββατοκύριακο θα είσαι μια χαρά. Επίσης προσοχή στην ιστορία, στις λεπτομέρειες που έχει, στα αρχαία πολύ καλά τα σχόλια του βιβλίου και τις μεταφράσεις. Από κει και πέρα εσύ επιλέγεις πως θα συνεχίσεις, πάντως μην κάνεις υπερβολές, ούτε ξενύχτια χρειάζονται, ούτε υπερβολικές ώρες διαβάσματος, η ύλη βγαίνει άνετα αρκεί να είσαι προσεκτικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Συμφωνώ με τους από πάνω...Και να σου πω κάτι? Μην κάθεσαι και διαβάζεις τις υπερβολικές ώρες,νομίζω λειτουργεί αρνητικά!
το παν στην κατεύθυνση μας είναι η επανάληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
το προγραμμα σου θα το διαμορφωσεις μονη σου...για παραδειγμα,εμενα μ ειχαν δωσει προγραμμα για χριστουγεννα που δεν εβγαινε με τιποτα και το πασχα που εκανα δικο μου μου βγηκαν και επαναληψεις!
πρεπει να δωσεις πολυ μεγαλη σημασια σε ο,τι πρεπει να μαθεις απ εξω...ιστορια,βιολογια,μεταφρασεις γνωστου και σχολια σχολικου,να τα ξερεις νερο!
αν αρχισεις σιγα-σιγα θα σου βγουν πολυ πιο ευκολα απ οτι φανταζεσαι κι οπως ειπε κι η miss brightside,δεν χρειαζονται ξενυχτια και τετοια....χαλαρα και ολα θα βγουν...αν κανεις καλο διαβασμα τωρα,τον χειμωνα θα σου λυθουν τα χερια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
σας ευχαριστω ολους.κενα δεν εχω ιδιαιτερα κ οτι ειναι το καλυπτω με επαναληψεις.η αληθεια ειναι πως χρειαζεται συνεχεις επαναληψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Λειτουργει σιγουρα αρνητικα...Μην ξεχνας οτι και η βολτα μιας στις τοσες βοηθαει παρα πολυ γιατι θα βγαζεις την πιεση σου και θα φορτιζεις λιγο τις μπαταριες..Οσον αφορα τα ξενυχτια,οπωσδηποτε καποια στιγμη θα δεις οτι δεν προλαβαινεις και οτι ισως να πρεπει να καθυστερησεις λιγο τον υπνο αλλα ποτε σε βαρος του οργανισμου..Θα δεις οτι καποια στιγμη οτι και ανοικτά να εχεις τα ματια σου ο εγκεφαλος δεν θα τραβαει γι αυτο γρηγορα για υπνο...Καλυτερα να μην λυσεις 2 ασκησεις το βραδυ παρανα τις λυσεις και την αλλη μερα να μην μπορεις να λυσεις καμια..ΠΡΟΣΟΧΗ γιατι αυτο μπορει να βγει ντομινο μετα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
σας ευχαριστω ολους.κενα δεν εχω ιδιαιτερα κ οτι ειναι το καλυπτω με επαναληψεις.η αληθεια ειναι πως χρειαζεται συνεχεις επαναληψεις.

τοτε εισαι μια χαρα.....μην φοβασαι τιποτα....αφου εχεις μπει στο τρυπακι των επανληψεων,που στην κατευθυνση μας ειναι το παν,you are just fine!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
εγώ κάθε μέρα στις 11 ήμουν για νάνι δεν ξενύχτησα ούτε μια μέρα.
Αλλά αυτό έχει να κάνει με το δικό σου πρόγραμμα,στο λέω όμως για να δεις ότι δεν είναι τίποτα τραγικό.
Συνέπεια και επανάληψη.
καλό κουράγιο και καλή επιτυχία :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Κι εγώ σπάνια ξενυχτούσα. Με μεθοδικό διάβασμα χωρίς κενά θα είσαι μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
την ιδια ευχη και απο μενα..Α! και μην ξεχνας, πρωτα βαζουμε στοχο. . .
εχω βαλει στοχο αλλα επειδη ειναι υψηλος φοβαμαι λιγο αλλα ενταξει θα δουμε τι θα γινει.και παλι ευχαριστω:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
και να θυμασαι οτι τετοια εποχη του χρονου θα εισαι πιθανοτατα σε καποια παραλια και δεν θα σκεφτεσαι τιποτα αλλο εκτος απο το χαλαρωμα!!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
και να θυμασαι οτι τετοια εποχη του χρονου θα εισαι πιθανοτατα σε καποια παραλια και δεν θα σκεφτεσαι τιποτα αλλο εκτος απο το χαλαρωμα!!!! ;)
μακαρι!!!!!!!!:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Έχε στο νου σου πως οι απουσίες του σχολείου σου δίνονται απλόχερα. Αν νιώθεις πως χρειάζεσαι ξεκούραση, να τις εκμεταλλευτείς όλες. Εγώ δεν το έκανα γιατί είχα τύψεις και δεν ήθελα να αφήνω τις καθηγήτριες στην κατεύθυνση να μιλάνε με τους τοίχους, γι' αυτό πήγαινα και το μετάνιωσα λιγάκι. :P

Ξενύχτια ούτε γω χρειάστηκα, μέχρι τις 11 είχαν τελειώσει όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Χα, εγω και ξενυχτουσα πολλες φορες, και ξυπναγα που και που 5 το πρωι...Το πιο σημαντικο για μενα ειναι η ψυχολογια...να νιωθεις ασφαλεια με τους καθηγητες, και αυτοπεποιθηση οτι θα το παλεψεις και θα κερδισεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
:worry: πάντως δεν ξέρω αν το βιώσαν και άλλοι έτσι αλλά τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά όσο άκουγα πέρυσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
εγώ κάθε μέρα στις 11 ήμουν για νάνι δεν ξενύχτησα ούτε μια μέρα.
Κι εγώ σπάνια ξενυχτούσα.
Ξενύχτια ούτε γω χρειάστηκα, μέχρι τις 11 είχαν τελειώσει όλα.
Γιατί ρε κορίτσια? Κακό είναι το ξενύχτι? Για μένα το καλύτερο διάβασμα είναι το νυχτερινό. Όλη τη χρονιά, μόλις γύριζα από το σχολείο και έτρωγα, αν είχα ιδιαίτερο αργά ή δεν είχα έριχνα έναν ύπνο 3-6 και αν είχα μάθημα νωρίς κοιμόμουνα 6-9. Έτσι μετά το βραδυνό φαγητό 10:00-10:30 καθόμουνα για διάβασμα όσο αργά ήθελα (παρέα πάντα με το ischool). Όχι, δεν είχα πρόβλημα με το πρωινό ξύπνημα, καθώς συμπλήρωνα τον ύπνο μου την ημέρα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Θες να μας πεις ότι σου έφταναν τόσες λίγες ώρες ύπνου? Εκτός αν κοιμόσουν και στο σχολείο :P

Δεν είναι όλοι νυχτερινοί τύποι :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ο κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά, εμένα μ'άρεσε να διαβάζω μετά το σχολείο, γύρω στις 2.30 μέχρι το φροντιστήριο και επειδή γυρνούσα 10, άντε να διάβαζα καμιά ώρα και μετά κοιμόμουν. :P Δεν λειτουργούσα μετά από τόσες ώρες τη νύχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top