Έκθεση για τη Δημοκρατία και τον Κοινοβουλευτισμό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
εμας η ηλιθια καθηγιτρια μας ειπε πως θα μετρησει και στον βαθμο μας..οθτε καν ανεφερε πως δεν ειναι υποχρεωτικη!καλα εχουν χαζεψει τελειως οι καθηγητες...δεν παμε καλα!δεν θελω να την γραψω κ δεν θα την γραψω!τελος.
Η καθηγήτριά σας για κάποιο λόγο θα σας βάζει αναγκαστικά να γράψετε αυτή την έκθεση (κι εμείς την γράψαμε αναγκαστικά όλοι.) Ίσως να θέλει να δει σε τι επίπεδο βρίσκεστε στην έκθεση, και για να σας κάνει να την γράψετε όλοι και να βάλετε και τα δυνατά σας, σας είπε ότι θα μετρήσει στο βαθμό σας. Εξάλλου μία έκθεση είναι, δεν θα σου κάνει κακό, ίσα - ίσα, που θα σε βοηθήσει.
Εγώ αν και ανυσηχούσα και έλεγα ότι δεν θα βρω να γράψω τίποτα, τελικά μου βγήκε σχετικά εύκολα. Βέβαια δεν έπιασα το όριο των λέξεων (500-600), έγραψα 471, αλλά πιστεύω ότι είναι αρκετά καλή. Το μόνο που έκανα είναι να διαβάσω αρκετές φορές το θέμα για να το κατανοήσω και έπειτα να το αναπτύξω. Έπερνα ένα - ένα τα κομμάτια (ήταν 3) και τα ανέπτυσα σε μία μεγάλη παράγραφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
γεια σας! λοιπον, γραψαμε και εμεις αυτη την περιβοητη εκθεση...συνολικα τα 4 τμηματα της β λυκειου και σημερα ανακοινωθηκε πως η δικη μου μονο εσταλη στο υπουργειο παιδειας...δεν εχω καταλαβει αν καθε σχολειο πρεπει να στειλει μια και μονο εκθεση.... στη συνεχεια τι θα γινει?θα υπαρχει καποια βραβευση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rock93panos

Νεοφερμένος

Ο rock93panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Στην αρχη ειχα σκεφτει να μην γραψω καθολου γιατι με εκνευρισε αυτη η αυταρχικη επιβολη θα γρα ψεις θες δν θες , αλλα τελικα οταν διαβασα το θεμα που μιλουσε για ανεκτικοτητα και ποιοτητα δημοκρατιας εκνευριστικα ακομη περισσοτερο με τν υποκρισια τους... οποτε εγραψα 600 περιπου λεξεις καταρυπτοντας αρχικα αυτα που ελεγε το θεμα και στη συνεχεια κανοντας προτασεις για τη βελτιωση του πολιτευματος...αν και ημουν πολυ εριστικος στην αρχη.Τελικα η καθηγητρια που τις διορθωσε μου ειπε οτι ηταν απ'τις καλυτερες αλλα θα διαλεγαν μια πιο συμβατικητελικα λέγοντας : "ε μη μας περασουν και για τρομοκρατες!":who::boom:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
γεια σας! λοιπον, γραψαμε και εμεις αυτη την περιβοητη εκθεση...συνολικα τα 4 τμηματα της β λυκειου και σημερα ανακοινωθηκε πως η δικη μου μονο εσταλη στο υπουργειο παιδειας...δεν εχω καταλαβει αν καθε σχολειο πρεπει να στειλει μια και μονο εκθεση.... στη συνεχεια τι θα γινει?θα υπαρχει καποια βραβευση?
Αφού πηγαίνεις Β' Λυκείου, γιατί έχεις στα στοιχεία σου ότι πας ακόμα Γ' Γυμνασίου;
Συγχαρητήρια που επιλέχθηκε η δική σου!!! Νομίζω ναι, θα βραβεύσουν, αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες.
-----------------------------------------
Στην αρχη ειχα σκεφτει να μην γραψω καθολου γιατι με εκνευρισε αυτη η αυταρχικη επιβολη θα γρα ψεις θες δν θες , αλλα τελικα οταν διαβασα το θεμα που μιλουσε για ανεκτικοτητα και ποιοτητα δημοκρατιας εκνευριστικα ακομη περισσοτερο με τν υποκρισια τους... οποτε εγραψα 600 περιπου λεξεις καταρυπτοντας αρχικα αυτα που ελεγε το θεμα και στη συνεχεια κανοντας προτασεις για τη βελτιωση του πολιτευματος...αν και ημουν πολυ εριστικος στην αρχη.Τελικα η καθηγητρια που τις διορθωσε μου ειπε οτι ηταν απ'τις καλυτερες αλλα θα διαλεγαν μια πιο συμβατικητελικα λέγοντας : "ε μη μας περασουν και για τρομοκρατες!":who::boom:
Κι εγώ, όταν σκεφτόμουν τι θα γράψω στην έκθεση, την σκεφτόμουν με πολλή κριτική και πολλές κατηγορίες για τη Δημοκρτία σήμερα στην Ελλάδα, αλλά τελικά όταν την έγραφα, δεν έβαλα πολλά αρνητικά στοιχεία, γιατί στο τέλος θα φαινόταν σαν να κάνω επίθεση στην Κυβέρνηση και σκέφτηκα μην με περάσουν για καμιά περίεργη.:xixi: Στο κάτω-κάτω, μία σχολική έκθεση είναι, αν θέλουμε να κάνουμε παράπονα, υπάρχουν κι άλλοι τρόποι.:P
Αυτή τη βδομάδα θα μάθουμε κι εμείς τους βαθμούς μας και ποια θα πάει στο Υπουργείο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
προσωπικά με νευρίαζε πολύ αυτό με την έκθεση.. γιατί το θέμα είχε ακουστεί τον ΙΟΥΝΙΟ στα παιδιά που πήγαιναν ενισχυτική διδασκαλία και΄ήξεραν τι να γράψουν!!! αν είναι δυνατόν!!!
Επίσης το θέμα έτσι όπως ήταν διατυπωμένο, ήταν αίσχος!! δεν ζητούσε τίποτα!!!
πού να ξέρεις τι στο ***** θέλει να γράψεις?!?!
Ενωμένη Ευρώπη σου λέει μετά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgossten

Νεοφερμένος

Ο giorgossten αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Οσοι γράψανε μετά τις 25 Σεπτεμβρίου γράψανε καθαρά για τυπικούς λόγους και δεν λαμβάνουν μέρος στον διαγωνισμό ...
Ο Διευθυντής κάθε σχολείου θα ορίσει τριμελή επιτροπή, με πρόεδρο τον ίδιο και μέλη δύο εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ 02 της σχολικής μονάδας, η οποία θα επιλέξει το καλύτερο γραπτό του Σχολείου. Το γραπτό αυτό θα αποσταλεί στην οικεία Δ/νση Δ/θμιας Εκπαίδευσης του Νομού, μέχρι 25 Σεπτεμβρίου.
Εγώ για παράδειγμα γράφω αύριο και η καθηγήτρια είπε οτι μπορεί να βάλει δικό της θέμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Ρε παιδια τι εγινε? Ξερετε αν βγηκαν τα αποτελεσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doretta_b

Νεοφερμένος

Η Doretta_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Και η δικια μου επιλεχ8ηκε ως η καλυτερη στη Β Λυκειου αλλα δε καλαταλαβα τι εγινε ακριβως...τις εστειλαν στο υπουργειο?Βγηκαν τα αποτελεσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top