Βιολογικό vs Κτηνιατρική

Georginatsi

Νεοφερμένος

Η Georginatsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Παιδια απο κτηνιατρικη Καρδίτσα με δυο μόρια λετε να μπορω να πάρω μετεγγραφή σε κτηνιατρικη θεσσαλονικη;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδια απο κτηνιατρικη Καρδίτσα με δυο μόρια λετε να μπορω να πάρω μετεγγραφή σε κτηνιατρικη θεσσαλονικη;;

Πέρσυ, είχε 4 μόρια η βάση μετεγγραφής.
Δεν ξέρεις ποτέ, αλλά οι πιθανότητες δεν είναι υπερ σου.
Πάντως, είναι πολύ φθηνά στη Καρδίτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Καρδίτσα και να μη σου αρέσει η σχολή τουλάχιστον θα φχαριστηθείς γιδοτύρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Και η Καρδίτσα μια χαρά κτηνιατρική έχει μην ακούω χαζομάρες....

όσο αφορά το τι σχολή θα διαλέξεις αυτό εξαρτάται από σένα οι σχολές ελάχιστα σχετίζονται μεταξύ τους.

Εγώ θα διάλεγα Κτηνιατρική για να ανοίξω ιατρείο επιχείρηση αν όμως σου αρέσει ο χώρος του εργαστηρίου και τα πειράματα τότε προτίμησε βιολογία. Η κτηνιατρική κατ εμέ για Ελλάδα είναι από τις πιο καλές επιλογές που μπροεί να κάνει ένας υποψήφιος ο οποίος έχει μαζέψει τα απαιτούμενα μόρια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xatzisjohn

Νεοφερμένος

Ο xatzisjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αυτο ειναι ενα μικρο προβλημα... το πως ειναι η δουλεια σε ενα κτηνιατρειο το ξερω πανω-κατω,αφου πηγαινω καθε τοσο το σκυλο και τη γατα μου στον κτηνιατρο. Απο το χωρο του εργαστηριου δεν ξερω τιποτα...Παντως η βιολογος στο φροντιστηριο μας ελεγε οτι το μελλον ειναι στη Βιολογια κυριως ομως για το εξωτερικο ( αν και αυτο δεν ειναι προβλημα αφου εχω συγγενεις Αγγλια και Γερμανια και μιλω καλα αγγλικα και γερμανικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Αυτο ειναι ενα μικρο προβλημα... το πως ειναι η δουλεια σε ενα κτηνιατρειο το ξερω πανω-κατω,αφου πηγαινω καθε τοσο το σκυλο και τη γατα μου στον κτηνιατρο. Απο το χωρο του εργαστηριου δεν ξερω τιποτα...Παντως η βιολογος στο φροντιστηριο μας ελεγε οτι το μελλον ειναι στη Βιολογια κυριως ομως για το εξωτερικο ( αν και αυτο δεν ειναι προβλημα αφου εχω συγγενεις Αγγλια και Γερμανια και μιλω καλα αγγλικα και γερμανικα)
Για κάποιον που σκέφτεται το μέλλον του στο εξωτερικό, θα έλεγα πως η βιολογία είναι μια πολύ καλή επιλογή. Υπάρχουν άπειρα μεταπτυχιακά και μπορείς να ασχοληθείς με αρκετά πράγματα. Κάποιος, ωστόσο, που φαντάζεται τον εαυτό του στην Ελλάδα και ΔΕΝ θέλει να ασχοληθεί με εκπαίδευση, ασυζητητί κτηνιατρική!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xatzisjohn

Νεοφερμένος

Ο xatzisjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν ξερω ειμαι πολυ μπερδεμενος...ειναι δευτερες επιλογες και δεν περιμενα να χασω την πρωτη μου επιλογη(ιατρικη) αφου ημουν αριστα προετοιμασμενος....απο εκει ηξερα οτι θα ακολουθησω το δρομο του νοσοκομειακου γιατρου ειτε εδω ειτε στο εξωτερικο που εχει και τη μεγιστη προσφορα, γιατι εγω (και το λεω ειλικρινα) ηθελα ιατρικη μονο και μονο για να βοηθαω και οχι για τα χρηματα(βεβαια ακομα και καποιος να θελει να βγαλει χρηματα απο την ιατρικη ειναι δυσκολο- ο ξαδελφος μου ειναι 38 χρονων και παιρνει στη Γερμανια 1600 ευρω τα οποια ειναι σχετικα λιγα για τις ωρες που δουλευει και τα πανακριβα ενοικια) ...ωστοσο δε σταθηκα τυχερος και γι' αυτο ψαχνω καποια επιλογη για την οποια θα εχω τον ιδιο ζηλο. Απο τη μια η βιολογια σαν ιδεα μου αρεσει πολυ και απο την αλλη αγαπω τα ζωα :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Υπάρχει πιο ωραιο πραγμα απο το να βοηθάς ζώα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Υπάρχει πιο ωραιο πραγμα απο το να βοηθάς ζώα;

Vasilis Leventis doesn't approve. :mad:

[Πολύ ωραίο ερώτημα πάντως.]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
εγω παλι ειμαι μεταξυ 2 σχολων ως προσ την επαγγελματικη αποκασταση ;) βιολογικο η κτηνιατρικη????? ποιο σ παρεχει περισσοτερεσ επαγγελματικες επιλογες????? βοηθειαα!!!



Περισσότερες επαγγελματικές επιλογές η βιολογία ασυζητητί, απαραίτητη όμως η εξειδίκευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Δεν ξερω ειμαι πολυ μπερδεμενος...ειναι δευτερες επιλογες και δεν περιμενα να χασω την πρωτη μου επιλογη(ιατρικη) αφου ημουν αριστα προετοιμασμενος....απο εκει ηξερα οτι θα ακολουθησω το δρομο του νοσοκομειακου γιατρου ειτε εδω ειτε στο εξωτερικο που εχει και τη μεγιστη προσφορα, γιατι εγω (και το λεω ειλικρινα) ηθελα ιατρικη μονο και μονο για να βοηθαω και οχι για τα χρηματα(βεβαια ακομα και καποιος να θελει να βγαλει χρηματα απο την ιατρικη ειναι δυσκολο- ο ξαδελφος μου ειναι 38 χρονων και παιρνει στη Γερμανια 1600 ευρω τα οποια ειναι σχετικα λιγα για τις ωρες που δουλευει και τα πανακριβα ενοικια) ...ωστοσο δε σταθηκα τυχερος και γι' αυτο ψαχνω καποια επιλογη για την οποια θα εχω τον ιδιο ζηλο. Απο τη μια η βιολογια σαν ιδεα μου αρεσει πολυ και απο την αλλη αγαπω τα ζωα :P :P :P
Πριν πω το οτιδήποτε, μ'αρέσει πολύ το σκυλάκι στην εικόνα σου:D:D.
Λοιπόν, στο θέμα μας τώρα. Χαίρομαι για όσα διάβασα και γω αν αποφασίσω ποτέ να ακολουθήσω ιατρική, θέλω να πιστεύω ότι θα είναι για να βοηθάω. Φαίνεται να θες αρκετά την ιατρική. Υπάρχει πάντα και η επιλογή του να ξαναδώσεις. Όσο κακό κι αν ακούγεται-να περάσεις από την ίδια ψυχοφθόρα διαδικασία για 2η φορά-αν είναι αυτό που θες, γιατί όχι; Δε χρειάζεται να συμβιβάζεσαι. Άλλωστε το επάγγελμα που θα επιλέξεις θα ασκείς για τα επόμενα 30+ χρόνια. Προτείνω να το σκεφτείς πολύ καλά. Ντάξει και γω είμαι φιλόζωος, αλλά αρκεί αυτό για να γίνει κανείς κτηνίατρος;:confused::hmm: Εσύ θα το δεις αυτό. Αν είναι το όνειρό σου να είσαι γιατρός και όχι κάτι άλλο, να το επιδιώξεις. Αν πιστεύεις ότι θα είσαι εξίσου καλός κτηνίατρος ή βιολόγος ή οτιδήποτε άλλο και ότι θα είναι ένα επάγγελμα που θα σε ευχαριστεί, τότε πήγαινε σε ένα από αυτά. Μην πάρεις πάντως απόφαση επιπόλαια γιατί ίσως το μετανιώσεις;)

Καλή τύχη σε ό,τι κι αν αποφασίσεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xatzisjohn

Νεοφερμένος

Ο xatzisjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ... Θα σκεφτω ολα τα ενδεχομενα απλως ηθελα να βοηθηθω απο τις συμβουλες ατομων που εχουν σπουδασει σε καποια απο τις σχολες που περναω,ωστε να παρω τη σωστη αποφαση... Απο εκει και περα η επιλογη ειναι δικη μου αφου εγω θα ειμαι αυτος που θα κανει το επαγγελμα :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
προσωπικα θεωρω την κτηνιατρικη σαφως καλυτερη επιλογη ιδιως για την ελλαδα
αλλα ειναι και ιδιαιτερη σχολη,αν καποιος δεν συμπαθει τα ζωα,δεν εχει υπομονη,δεν εχει θεση σε μια τετοια σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top