Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ vs ΕΜΠ

nasos007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Παιδια βρισκομαι αναμεσα σε αυτες τις δυο επιλογες.Ποια ειναι καλυτερη και γιατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ΕΜΠ > ΑΠΘ (μικρές διαφορές)
Αθήνα <<<<< Θεσσαλονίκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasos007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
μηπως μπορεις να μου αναλυσεις αυτες τις μικρες διαφορες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σε θέματα καθηγητών, οργάνωσης και ποιότητας σπουδών βρίσκονται στα ίδια μήκη κύματος. Σε θέμα ονόματος ξεχωρίζει λιγάκι το ΕΜΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasos007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Το ονομα μετραει στο εξωτερικο? ή μονο στην Ελλαδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Στην Ελλάδα μη ρωτάς. Καμένο χαρτί.
Στο εξωτερικό και τα 2 πανεπιστήμια είναι αναγνωρισμενα. Δεν θα αντιμετωπισεις κανένα πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasos007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
ΕΜΠ > ΑΠΘ (μικρές διαφορές)
Αθήνα <<<<< Θεσσαλονίκη

Εχω ομως τον εξης προβληματισμο.
Εχω ακουσει οτι το ΑΠΘ υπολειπεται σημαντικα του ΕΜΠ σε χρηματοδοτηση,εργαστηρια,ποιοτητα υποδομων,ευρος σπουδων.

Απο την αλλη πλευρα εχω ακουσει οτι το ΕΜΠ εχει σοβαρο προβλημα καταληψεων,απροσωπων σχεσεων μεταξυ φοιτητων αλλα και φοιτητων-καθηγητων(γενικα υπαρχει ενας σνομπισμος).

Ισχυουν τα παραπανω¨?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

oxiallocoding

Νεοφερμένος

Ο oxiallocoding αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Απο την αλλη πλευρα εχω ακουσει οτι το ΕΜΠ εχει σοβαρο προβλημα καταληψεων,απροσωπων σχεσεων μεταξυ φοιτητων αλλα και φοιτητων-καθηγητων(γενικα υπαρχει ενας σνομπισμος).
Σοβαροτατο κριτηριο για να επιλεξεις/αποφυγεις μια σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Εχω ομως τον εξης προβληματισμο.
Εχω ακουσει οτι το ΑΠΘ υπολειπεται σημαντικα του ΕΜΠ σε χρηματοδοτηση,εργαστηρια,ποιοτητα υποδομων,ευρος σπουδων.

Απο την αλλη πλευρα εχω ακουσει οτι το ΕΜΠ εχει σοβαρο προβλημα καταληψεων...

Λευκές λευκές οι εξεταστικές, οι φοιτητές αιώνιοι και οι σχολές κλειστές :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top