Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,450 εγγεγραμμένα μέλη και 2,396,026 μηνύματα σε 74,344 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 249 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς να πλησιάσω μια κοπέλα;

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,039 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 16:42, 09-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnys
Καθώς τα κονέ έχουν στερέψει και η προσέγγιση μιας άγνωστης κοπέλας σε μαγαζί με δυσκολεύει αρκετά,έχω αρχίσει να δοκιμάζω την τύχη μου μιλώντας σε άγνωστα κορίτσια του fb.To ξέρω ότι είναι αρκετά δύσκολο να γνωριστώ και στη συνέχεια να γίνει κάτι με μία κοπέλα από το fb,αλλά θα ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια πως μιλάμε σε τέτοιες περιπτώσεις.Το πρώτο μήνυμα πώς θα θέλατε να είναι;"Γεια σου τι κάνεις;Θα ήθελα να γνωριστούμε; Ένα σχόλιο του τύπου "Ωραία μάτια έχεις".Επίσης,όταν ένας άκυρος σας πιάνει κουβέντα στο fb,καταλαβαίνετε ότι 90% ενδιαφέρεται,οπότε να μπαίνω κατευθείαν στο ψητό ή να αρχίζω φιλική συζήτηση με κίνδυνο όμως να μπω στο friendzone.Θέλω τη βοήθεια σας,να με κατατοπίσετε περίπου πως θέλετε να σας προσεγγίζουν και τι να αποφεύγω να λέω σε τέτοιες περιπτώσεις!
Μωρέ ανάλογα τι κορίτσια ψάχνεις.
Ένας άντρας κάνει μπαμ για ποιόν ακριβώς λόγο στέλνει στο φβ σε κάποια.
Υπάρχουν οι νορμάλ και οι καρακούκου, για αυτό λεω πάει ανάλογα με τι ψάχνεις.

Εσύ που θα της πεις "ωραία μάτια έχεις" θα είσαι ίσως κ ο 20ος που της το λέει τον τελευταίο χρόνο.

Το "ενδιαφέρεται" που λες χωρίζεται σε δυο μέρη, τον πηδήκουλα ο οποίος μπορεί να πει τα πάντα για λίγο κουτούπωμα και φαίνεται ότι του τρέχουν τα σαλάκια γιατί έτυχε να τον απορρίψουν 5-6 και παθαίνει κρίση και τον σχετικά νορμάλ ας πούμε.

Γιατί δεν μιλάς σε κορίτσια που ανήκουν σε κοντινό σου κύκλο έστω;
Όχι απαραίτητα να είναι φίλες σου αλλά να έχετε συστηθεί ρε παιδί μου και μια φορά.
Αυτά είναι τα πιο ωραία.

Αν ντε και καλά θες από φβ. Βρες κάποια κοινά με την εκάστοτε, π.χ μουσική ή κάτι άλλο που έχει ανεβάσει...

Απλά να ξέρεις ότι αν πηγαίνεις επί τούτου και στέλνεις σε διάφορες, φαίνεται... και ας μη το καταλαβαίνεις.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

manos4 (Μάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 794 μηνύματα.

O manos4 έγραψε στις 17:05, 09-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Devina
Μωρέ ανάλογα τι κορίτσια ψάχνεις.
Ένας άντρας κάνει μπαμ για ποιόν ακριβώς λόγο στέλνει στο φβ σε κάποια.
Υπάρχουν οι νορμάλ και οι καρακούκου, για αυτό λεω πάει ανάλογα με τι ψάχνεις.

Εσύ που θα της πεις "ωραία μάτια έχεις" θα είσαι ίσως κ ο 20ος που της το λέει τον τελευταίο χρόνο.

Το "ενδιαφέρεται" που λες χωρίζεται σε δυο μέρη, τον πηδήκουλα ο οποίος μπορεί να πει τα πάντα για λίγο κουτούπωμα και φαίνεται ότι του τρέχουν τα σαλάκια γιατί έτυχε να τον απορρίψουν 5-6 και παθαίνει κρίση και τον σχετικά νορμάλ ας πούμε.

Γιατί δεν μιλάς σε κορίτσια που ανήκουν σε κοντινό σου κύκλο έστω;
Όχι απαραίτητα να είναι φίλες σου αλλά να έχετε συστηθεί ρε παιδί μου και μια φορά.
Αυτά είναι τα πιο ωραία.

Αν ντε και καλά θες από φβ. Βρες κάποια κοινά με την εκάστοτε, π.χ μουσική ή κάτι άλλο που έχει ανεβάσει...

Απλά να ξέρεις ότι αν πηγαίνεις επί τούτου και στέλνεις σε διάφορες, φαίνεται... και ας μη το καταλαβαίνεις.
ναι κοπέλα μου βάζε ταμπέλες.Ο τάδε είναι πηδήκουλας,ο α΄λος ξενέρωτος,ο άλλος που είναι ευγενικός είναι καλό παιδί ή "ψάχνεται".Το έχετε τερματίσει γενικώς στις ταμπέλες.Έχετε ένα σωρό κόμπλεξ και βάζετε ταμπέλες στον καθένα που ίσως φλερτάρει γτ εσείς είσται οι τέλειες,μορφωμένες,υψηλού επιπέδου και αυτός που φλερτάρει(πάντα με ωραίο τρόπο) είναι πέφτουλας.Αν βέβαια είναι γυμνασμένος και ωραίος,και επίσης έχει λεφτά(που ισχύει σε κάποιες) είναι γλυκούλης.Αν και βέβαια αυτά τα κόμπλεξ τα έχω δει μόνο στο ιντερνετ στην πραγματική ζωή έχω τύχει σε καταστάσεις που μπορεί και οι γυναίκες να είναι πιο ανοιχτές και ανοιχτόμυαλες και όχι αυτό που βλέπω στο ιντερνετ.Δεν έχω δει άτομα με τον τρόπο που το λες εσυ΄στην πραγματική ζωή δλδ να τρώνε χυλόπιτες και να νευριάζουν έτσι.Προσωπικά εγώ απογοητεύομαι όταν μαρέσει κάποια και δεν ανταποκρίνεται και νομίζω είναι λογικό.Το να φλερτάρεις μέσω internet δεν νόμιζω να είναι κατι άσχημο,αρκεί να γνωρίζεις την κοπέλα απο κοντά και να κάνει μια ενακτήρια συζήτηση απο τα "απαλά".π.χ αν σαρεσει κάποια και δεν την βλέπεις συχνά ίσως μπορείς να την προσεγγίσεις έτσι.Το να μην την γνωρίζεις και να βρεθείτε δεν ξέρω αν γίνεται γενικά.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,039 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 17:35, 09-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από manos4
ναι κοπέλα μου βάζε ταμπέλες.Ο τάδε είναι πηδήκουλας,ο α΄λος ξενέρωτος,ο άλλος που είναι ευγενικός είναι καλό παιδί ή "ψάχνεται".Το έχετε τερματίσει γενικώς στις ταμπέλες.Έχετε ένα σωρό κόμπλεξ και βάζετε ταμπέλες στον καθένα που ίσως φλερτάρει γτ εσείς είσται οι τέλειες,μορφωμένες,υψηλού επιπέδου και αυτός που φλερτάρει(πάντα με ωραίο τρόπο) είναι πέφτουλας.Αν βέβαια είναι γυμνασμένος και ωραίος,και επίσης έχει λεφτά(που ισχύει σε κάποιες) είναι γλυκούλης.Αν και βέβαια αυτά τα κόμπλεξ τα έχω δει μόνο στο ιντερνετ στην πραγματική ζωή έχω τύχει σε καταστάσεις που μπορεί και οι γυναίκες να είναι πιο ανοιχτές και ανοιχτόμυαλες και όχι αυτό που βλέπω στο ιντερνετ.Δεν έχω δει άτομα με τον τρόπο που το λες εσυ΄στην πραγματική ζωή δλδ να τρώνε χυλόπιτες και να νευριάζουν έτσι.Προσωπικά εγώ απογοητεύομαι όταν μαρέσει κάποια και δεν ανταποκρίνεται και νομίζω είναι λογικό.Το να φλερτάρεις μέσω internet δεν νόμιζω να είναι κατι άσχημο,αρκεί να γνωρίζεις την κοπέλα απο κοντά και να κάνει μια ενακτήρια συζήτηση απο τα "απαλά".π.χ αν σαρεσει κάποια και δεν την βλέπεις συχνά ίσως μπορείς να την προσεγγίσεις έτσι.Το να μην την γνωρίζεις και να βρεθείτε δεν ξέρω αν γίνεται γενικά.
Μμ, δεν με ξέρεις καθόλου για να μου μιλάς με αυτόν τον τρόπο.

Έχω κάνει σχέση πολλά χρόνια με άτομο που έχω γνωρίσει από αυτό εδώ το φόρουμ ακριβώς.
όπως επίσης συνεχίζω και κάνω πάρα πολλές γνωριμίες μέσω ίντερνετ/φβ κτλ. Έχω βγει πολλές φορές και έχω κάνει γνωριμίες με άτομα που δεν γνώριζα πριν από κοντά και ταιριάξαμε σε συνομιλίες κτλ.
και μπορώ να πω πως η πλειοψηφία από τα άτομα που έχω γνωρίσει από ίντερνετ είναι άνθρωποι που έχω δεθεί για πολλά χρόνια και φιλικά και ερωτικά.

Μιλάω για το στυλάκι "ωραία μάτια έχεις" και άλλα τέτοια κλασσικά. Για αυτόν ακριβώς το λόγο είπα να το πιάσει αλλιώς, με κοινά ενδιαφέροντα και όχι κάτι τέτοιο.

Είπα και για πέφτουλες και για νορμάλ άτομα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Φοιτητής

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5,783 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 17:56, 09-08-16:

το κακό δεν είναι πως φαίνεται καθ αυτό, δεν είναι προσβλητικό εκ μέρους κάποιου να δείξει τις προθέσεις του ευθέως, απλά με αυτόν τον τρόπο δεν αφήνεις περιθώρια στην άλλη να σε γνωρίσει με τον τρόπο που θα ήθελε εκείνη οπότε καλούμενη να αποφανθεί άμεσα θα επιλέξει το safest scenario ---> deny.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tonyler

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O tonyler τρελόπαιδο έγραψε στις 13:28, 14-09-16:

Γεια σας παιδιά!
Έχω αυτό που λέμε "crush" με μια κοπέλα εδώ και 2 χρόνια περίπου. Δυστυχώς πριν το καλοκαίρι είχε μάθει από τρίτο ότι μου αρέσει. Αυτή βέβαια φάνηκε απ'τα λεγόμενά της ότι δεν ενδιαφερόταν ιδιαίτερα...Είχα φτάσει σε σημείο πέρσι (Α Λυκείου) να στεναχωριέμαι πολύ εύκολα , να μην μπορώ να συγκεντρωθώ στο μάθημα κλπ επειδή μου'χε κολλήσει αυτή στο μυαλό και όλο τη σκεφτόμουν. Ήμαστε στο ίδιο τμήμα κι όλας . Νευρίαζα όταν ήταν κοντά σε κάποιον , όταν γέλαγε (έστω και με τις φίλες της) .Είχα σημειώσει μια ελααάχιστη πτώση στα μαθήματα στο β τετράμηνο πέρσι όταν αυτό το "θέμα" άρχισε να παίρνει διαστάσεις.

Φέτος , ακόμη και μετά το καλοκαίρι , εκεί που νόμιζα ότι την ξέχασα κι όλα πλέον θα ήταν καλύτερα , πάλι έχω τα ίδια θέματα με πριν. Φέτος είμαι Β' Λυκείου και θέλω να επικεντρωθώ στα μαθήματα όμως...Και θέλω να την ξεπεράσω (αφού δεν έχω ιδιαίτερες σχέσεις με τις φίλες της για να την προσεγγίσω κάπως-έκανα κάποιες προσπάθειες το καλοκαίρι , αλλά ανορθόδοξα)

Γι'αυτό σκέφτομαι να αλλάξω τμήμα(στο σχολείου μου υπάρχουν μόνο 2). Στο άλλο τμήμα είναι παιδιά που τα γνωρίζω και μιλάμε - δεν τα ντρέπομαι -υπάρχει μόνο 1 αγόρι εκεί. Σε αυτό που είμαι τώρα , παρ'ό,τι είμαι στο τμήμα 4 χρόνια , δεν έχω αναπτύξει ιδιαίτερες σχέσεις με κάποιο παιδί και ιδιαίτερα κορίτισι(εκτός από τον κολλητό μου και έναν φίλο μου που φέτος πήγε ΕΠΑΛ).Με τα αγόρια έχω έναν αέρα ,θα κάνουμε παρέα, αλλά δεν τους λέω και "φίλους μου"...Στο άλλο τμήμα είμαι και ιδιαίτερα αγαπητός μάλιστα και -πολύ πιθανόν- να με βγάλουν και πρόεδρο στο πενταμελές.

Πιστεύετε ότι έτσι θα βοηθηθώ κάπως να την ξεπεράσω?Ή θα την σκέφτομαι ακόμα πιο πολύ και θα έχω θέμα?

Υ.Γ Δεν θα είμαι μαζί της σε κανένα μάθημα.Κάνω φροντιστήριο μαζί με τις κολλητές της.
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 13:33, 14-09-16:

Βγες έξω, γνώρισε άτομα, γνώρισε ένα νέο κορίτσι. Ο έρωτας με έρωτα περνάει.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cygnus.e

Δραστήριο Μέλος

H cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H cygnus.e έγραψε στις 14:52, 14-09-16:

Μα πως να την ξεπερασεις οταν την βλεπεις σχεδον καθε μερα για τα τελευταια χρονια; Αδυνατον! Η αλλαγη τμηματος θα σε βοηθησει να συγκεντρωθεις μεσα στο μαθημα αλλα οχι να ξεπερασεις την κοπελα...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διονύσης13 (Διονύσης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 915 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 19:26, 14-09-16:

Εγω βλεπω πολλα κοριτσακια να γραφουν στο ischool και αναρρωτιεμαι ποια απο αυτα θα ηθελα να πλησιασω.
Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,982 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:33, 14-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από Διονύσης13
Εγω βλεπω πολλα κοριτσακια να γραφουν στο ischool και αναρρωτιεμαι ποια απο αυτα θα ηθελα να πλησιασω.
Ένα εκκαθαριστικό της εφορίας θα σε βοηθήσει να επιλέξεις.
Παράθεση

manolis_98

Φοιτητής

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 01:42, 15-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από tonyler
Γεια σας παιδιά!
Έχω αυτό που λέμε "crush" με μια κοπέλα εδώ και 2 χρόνια περίπου. Δυστυχώς πριν το καλοκαίρι είχε μάθει από τρίτο ότι μου αρέσει. Αυτή βέβαια φάνηκε απ'τα λεγόμενά της ότι δεν ενδιαφερόταν ιδιαίτερα...Είχα φτάσει σε σημείο πέρσι (Α Λυκείου) να στεναχωριέμαι πολύ εύκολα , να μην μπορώ να συγκεντρωθώ στο μάθημα κλπ επειδή μου'χε κολλήσει αυτή στο μυαλό και όλο τη σκεφτόμουν. Ήμαστε στο ίδιο τμήμα κι όλας . Νευρίαζα όταν ήταν κοντά σε κάποιον , όταν γέλαγε (έστω και με τις φίλες της) .Είχα σημειώσει μια ελααάχιστη πτώση στα μαθήματα στο β τετράμηνο πέρσι όταν αυτό το "θέμα" άρχισε να παίρνει διαστάσεις.

Φέτος , ακόμη και μετά το καλοκαίρι , εκεί που νόμιζα ότι την ξέχασα κι όλα πλέον θα ήταν καλύτερα , πάλι έχω τα ίδια θέματα με πριν. Φέτος είμαι Β' Λυκείου και θέλω να επικεντρωθώ στα μαθήματα όμως...Και θέλω να την ξεπεράσω (αφού δεν έχω ιδιαίτερες σχέσεις με τις φίλες της για να την προσεγγίσω κάπως-έκανα κάποιες προσπάθειες το καλοκαίρι , αλλά ανορθόδοξα)

Γι'αυτό σκέφτομαι να αλλάξω τμήμα(στο σχολείου μου υπάρχουν μόνο 2). Στο άλλο τμήμα είναι παιδιά που τα γνωρίζω και μιλάμε - δεν τα ντρέπομαι -υπάρχει μόνο 1 αγόρι εκεί. Σε αυτό που είμαι τώρα , παρ'ό,τι είμαι στο τμήμα 4 χρόνια , δεν έχω αναπτύξει ιδιαίτερες σχέσεις με κάποιο παιδί και ιδιαίτερα κορίτισι(εκτός από τον κολλητό μου και έναν φίλο μου που φέτος πήγε ΕΠΑΛ).Με τα αγόρια έχω έναν αέρα ,θα κάνουμε παρέα, αλλά δεν τους λέω και "φίλους μου"...Στο άλλο τμήμα είμαι και ιδιαίτερα αγαπητός μάλιστα και -πολύ πιθανόν- να με βγάλουν και πρόεδρο στο πενταμελές.

Πιστεύετε ότι έτσι θα βοηθηθώ κάπως να την ξεπεράσω?Ή θα την σκέφτομαι ακόμα πιο πολύ και θα έχω θέμα?

Υ.Γ Δεν θα είμαι μαζί της σε κανένα μάθημα.Κάνω φροντιστήριο μαζί με τις κολλητές της.
Πήγαινε στο άλλο τμήμα.Θα σε βοηθήσει κάπως να την ξεπεράσεις αλλά(πολύ πιθανό ) θα την σκέφτεσαι ακόμα (θα περάσει)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manolis_98 : 15-09-16 στις 02:24.
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 934 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 01:57, 15-09-16:

Hahaha been there, done that! Και καθόμασταν και στο ίδιο θρανίο

Οπότε αν ο λόγος του να αλλάξεις τμήμα είναι κυρίως η κοπέλα, τότε δε συμφωνώ. Μπορείς να την ξεπεράσεις κι άμα ξενερώσεις. Ή αν σου γυαλίσει κάποια άλλη. Αν γενικά δεν περνάς "καλά" στο τμήμα επειδή οι φίλοι σου είναι στο άλλο, τι να πω, άλλαξε. (από πότε ήταν αυτό δυνατόν; Σ' εμάς σίγουρα δεν γινόταν...)
Παράθεση

tonyler

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O tonyler τρελόπαιδο έγραψε στις 14:12, 09-03-17:

Παιδια πώς πλησιάζουμε μια κοπέλα που της αρέσει άλλος(ο οποίος είναι "αλλού")?
Αξίζει η προσπάθεια?
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 14:19, 09-03-17:

Αξίζει η προσπάθεια?
Όχι δεν αξίζει.
Παράθεση

manolis_98

Φοιτητής

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 15:44, 09-03-17:

Αξίζει η προσπάθεια?
Πιστολιασμα.Βρισκεις αλλη.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Παραγωγής & Διοίκησης (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,235 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 17:46, 09-03-17:

Αξίζει η προσπάθεια?
Δυσκολη περιπτωση...ειτε θα εισαι αποφασιστικος και θα σκεφτεις οτι δεν εχεις τιποτα να χασεις(1) , ειτε καιρος να γνωρισεις αλλη κοπελα (2)
Εγω θα σου προτεινα το (1)...γιατι στην τελικη τι εχεις να χασεις; και ισα ισα θα αισθανεσαι πιο καλα με τον εαυτο σου γιατι θα βγαλεις ενα βαρος απο μεσα σου
Παράθεση

Just1n

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O Just1n έγραψε στις 19:04, 09-03-17:

Άμα μια κοπέλα θαυμάζει ένα αγόρι ,πόσο πιο εύκολο είναι για το αγόρι να την πλησιάσει ερωτικά?
Παράθεση

manolis_98

Φοιτητής

O manolis_98 έγραψε στις 21:33, 09-03-17:

Χωσου τρελε8)
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tonyler

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O tonyler τρελόπαιδο έγραψε στις 22:07, 09-03-17:

Γιατί δεν αξίζει? Δλδ πως ακριβώς σκέφτονται και ειναι σίγουρο οτι θα φας χ?
Παράθεση

Imagine01

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

H Imagine01 έγραψε στις 12:32, 11-03-17:

Κοίτα αν στην κοπέλα αρέσει κάποιος άλλος, δύσκολο είναι φίλε να τις αλλάξεις τα θέλω. Σκέψου για παράδειγμα τον εαυτό σου, να σου αρέσει μια κοπέλα και όμως να υπάρχει και μία άλλη που να της αρέσεις. Πιστεύεις ότι θα άλλαζες την γνώμη σου και θα πήγαινες με την άλλη κοπέλα που δεν σου αρέσει μόνο και μόνο για να μην την πληγώσεις? Δεν το νομίζω .. Έτσι είναι και με την κοπέλα, ... της αρέσει άλλος γιατί τώρα να της κάνεις την ζωή δύσκολη? Εγώ σου προτείνω να είσαι απλά καλός μαζί της,να γίνεις φίλος της και να είσαι όσο πιο καλός μαζί της μπορείς. Be like best friends .. Και που ξέρεις μπορεί να σου χαμογελάσει η τύχη και τελικά να ξεχάσει τον άλλον και να στραφεί προς εσένα. Τώρα αν δεν στραφεί προς εσένα σιγά που έχασες και τίποτα. Όχι που θα χαλάσει ο κόσμος για την ντίβα. Υπάρχουν άπειρες κοπέλες εκεί έξω που δεν έχουν βρει το ταίρι τους. Ακόμα μικρός είσαι κάτσε να διαβάσεις και τα υπόλοιπα θα έρθουν από μόνα τους. Μην βιάζεσαι για σχέσεις και αγάπες ακόμα 16 είσαι, έχεις όλη την ζωή μπροστά σου!
Ελπίζω να σε βοήθησα.
Παράθεση

tonyler

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O tonyler τρελόπαιδο έγραψε στις 20:32, 11-03-17:

Έτσι έχει ακουστεί...Απλα ειναι προφανές οτι η κοπέλα δεν έχει ελπίδες με αυτόν και γενικά δεν το πρσπαθεί και η ίδια. Δεν ειναι και "παλαβή" ας πούμε :Ρ
Θα επιχειρήσω ό,τι περνά απ'το χέρι μου και ο θεός βοηθός :Ρ
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Παραγωγής & Διοίκησης (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,235 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 00:08, 12-03-17:

Έτσι έχει ακουστεί...Απλα ειναι προφανές οτι η κοπέλα δεν έχει ελπίδες με αυτόν και γενικά δεν το πρσπαθεί και η ίδια. Δεν ειναι και "παλαβή" ας πούμε :Ρ
Θα επιχειρήσω ό,τι περνά απ'το χέρι μου και ο θεός βοηθός :Ρ
Χαχα αντε καλη τυχη αγορινα
Παράθεση

Imagine01

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

H Imagine01 έγραψε στις 22:12, 16-03-17:

Good Luck! .. you're gonna need it..
Παράθεση

kostas_yasuo

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο kostas_yasuo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O kostas_yasuo έγραψε στις 22:03, 27-07-17:

Παιδια μου αρεσει παρα πολυ ενα κοριτσι απο την ταξη μου αλλα δεν ξερω αν της αρεσω εγω. Με κοινη παρεα που βγαινουμε μιλαμε αρκετα και γελαει με αυτα που λεω αλλα νομιζω πως της αρεσει καποιος αλλος φιλος μου. Πως να καταλαβω αμα της αρεσω????
Παράθεση

kostas_yasuo

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο kostas_yasuo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O kostas_yasuo έγραψε στις 16:02, 29-07-17:

Παιδια πειτε καμια ιδεα.
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 16:23, 29-07-17:

Γιατί δεν πάτε μια βόλτα να τα πείτε;
Παράθεση

kostas_yasuo

Αποκλεισμένος χρήστης

O kostas_yasuo έγραψε στις 17:46, 29-07-17:

Ετσι στα ξεκαρωτα; και τι να της πω;
Παράθεση

billykokkalis

Νεοφερμένος

Ο billykokkalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O billykokkalis έγραψε στις 17:43, 01-12-17:

Γεια σας ειμαι καινουριο μελος στην ομαδα και ηθελα να σας μιλησω για ενα θεμα που εχω. Τις προαλλες γραφαμε θρησκευτικα και η καθηγητρια μας εβαλε να γραψουμε μαζι με μια αλλη ταξη. Στο θρανειο καθησα με εναν φιλο μου και στο διπλανο ο φιλος μου με μια κοπελα. Εκει αρχισαν ολα. Οταν συζηταγαμε οτι και να ελεγα αυτη γελαγε και φαινοταν να υπαρχει κατι μεταξυ μας. Η αληθεια ειναι πως αν και την ειχα παραρηρησει δεν ειχε τυχει να μιλησουμε μεχρι τωρα. Απο τοτε αρχισα να πηγαινω στο πισω προαβλιο που καθεται εκεινη για να βρω την ευκαιρια να της μιλησω. Δυστηχως ομως εδω και τρεις μερες το μονο που εχω καταφερει ειναι να μιλησουμε 2 φορες και αυτο απλα να αλλαξουμε δυο κουβεντες ολες κι ολες. Εχει τυχει καποιες φορες να την κοιταξω διακριτικα και να τυχαινει εκεινη την στιγμη να με κοιταει και εκεινη και ξαφνικα να κοιταει αλλου μολις την κοιταω. Την εχω κανει follow στο insta και το δεχτηκε αμεσως και μου εκανε και εκεινη. Οτι φωτο εχω ανεβασει μου εχει κανει like το ιδιο και εγω. Στο fb αν και την βρηκα μια φορα μετα το προφιλ της εξαφανιστηκε και δεν την βρισκω απο το δικο μου. Εχω φαει μεγαλο σκαλωμα θελω να παω να της μιλησω αλλα δεν την βρισκω ποτε μονη της. Παντα ειναι μαζι με τις φιλες της στο παγακι και τα πραγματα ειναι αρκετα δυσκολα. Καμια βοηθεια ;
Παράθεση

Lancelot

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 482 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε στις 19:31, 01-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από billykokkalis
Γεια σας ειμαι καινουριο μελος στην ομαδα και ηθελα να σας μιλησω για ενα θεμα που εχω. Τις προαλλες γραφαμε θρησκευτικα και η καθηγητρια μας εβαλε να γραψουμε μαζι με μια αλλη ταξη. Στο θρανειο καθησα με εναν φιλο μου και στο διπλανο ο φιλος μου με μια κοπελα. Εκει αρχισαν ολα. Οταν συζηταγαμε οτι και να ελεγα αυτη γελαγε και φαινοταν να υπαρχει κατι μεταξυ μας. Η αληθεια ειναι πως αν και την ειχα παραρηρησει δεν ειχε τυχει να μιλησουμε μεχρι τωρα. Απο τοτε αρχισα να πηγαινω στο πισω προαβλιο που καθεται εκεινη για να βρω την ευκαιρια να της μιλησω. Δυστηχως ομως εδω και τρεις μερες το μονο που εχω καταφερει ειναι να μιλησουμε 2 φορες και αυτο απλα να αλλαξουμε δυο κουβεντες ολες κι ολες. Εχει τυχει καποιες φορες να την κοιταξω διακριτικα και να τυχαινει εκεινη την στιγμη να με κοιταει και εκεινη και ξαφνικα να κοιταει αλλου μολις την κοιταω. Την εχω κανει follow στο insta και το δεχτηκε αμεσως και μου εκανε και εκεινη. Οτι φωτο εχω ανεβασει μου εχει κανει like το ιδιο και εγω. Στο fb αν και την βρηκα μια φορα μετα το προφιλ της εξαφανιστηκε και δεν την βρισκω απο το δικο μου. Εχω φαει μεγαλο σκαλωμα θελω να παω να της μιλησω αλλα δεν την βρισκω ποτε μονη της. Παντα ειναι μαζι με τις φιλες της στο παγακι και τα πραγματα ειναι αρκετα δυσκολα. Καμια βοηθεια ;
Και εγω περιπου στην ιδια φαση με εσενα ειμαι. Αν λοιπον μιλουσατε απο φβ θα ηταν καλο για πρωτο βημα(ενδιαφεροντα,σημειωσεις, κτλ). Νομιζω οτι αν θες να διεκδικησεις (για μενα) καλο ειναι να πας να της μιλησεις οταν καθεται με τις φιλες της(πχ. να κανονισετε να πατε για καφε). Σημαντικο ρολο παιζουν οι φιλες της. Γενικα αρκετες φορες τις συμβουλευονται τα κοριτσια και αν τις κανεις καλη εντυπωση..μπορει να ειναι ευκολο το εδαφος μετα. Δεν εχεις να χασεις κατι...Μπορει βεβαια η ιδια να μην θελει και να φας ενα ωραιοτατο Χ αλλα ρισκαρεις.

ΥΓ : Αυτο που ποτε δεν καταλαβα/καταλαβαινω απο τα κοριτσια ειναι ποτε θελουν τον χ,y και ποτε οχι.Δηλαδη μπορει να σε κοιταζει,εσυ να το εκλαβεις σαν ενα μηνυμα αλλα να μην ισχυει κατι τετοιο. Η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα...
Παράθεση

billykokkalis

Νεοφερμένος

Ο billykokkalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O billykokkalis έγραψε στις 20:44, 01-12-17:

Δεν ειναι ομως λιγο καπως ετσι στο ακυρο να της στειλω μνμ ; Και να πω κατι, την μερα μετα το διαγωνισμα ενω την βρηκα κανονικα στο φβ μετα απο μια μερα διεγραψε το ακκ της για καποιο λογο. Το τσεκαρα και απο προφιλ φιλων για να σιγουρευτω οτι δεν με εχει μπλοκ. Οποτε μονο το ινστα για μηνυματα. Και δευτερον επειδη και εγω στο σχολειο που ειμαι φετος πηγα δεν εχω και τοσες γνωριμιες και οι φιλες της δεν ειναι και τα πιο ευκολα ατομα και μου φαινετε λιγο καπως.

Υ.Γ. Και αυτη ρε γαμωτο, λες και το κανει επιτηδες και δεν ειναι ποτε μονη της. Σημερα το πρωι ενω ειχα κατσει λιγο πιο κατω απο τους φιλους μου μηπως περασει την ωρα που ερχεται και της επιανα την κουβεντα αργησε να ερθει την πρωτη ωρα
Παράθεση

Lancelot

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 482 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε στις 21:02, 01-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από billykokkalis
Δεν ειναι ομως λιγο καπως ετσι στο ακυρο να της στειλω μνμ ; Και να πω κατι, την μερα μετα το διαγωνισμα ενω την βρηκα κανονικα στο φβ μετα απο μια μερα διεγραψε το ακκ της για καποιο λογο. Το τσεκαρα και απο προφιλ φιλων για να σιγουρευτω οτι δεν με εχει μπλοκ. Οποτε μονο το ινστα για μηνυματα. Και δευτερον επειδη και εγω στο σχολειο που ειμαι φετος πηγα δεν εχω και τοσες γνωριμιες και οι φιλες της δεν ειναι και τα πιο ευκολα ατομα και μου φαινετε λιγο καπως.

Υ.Γ. Και αυτη ρε γαμωτο, λες και το κανει επιτηδες και δεν ειναι ποτε μονη της. Σημερα το πρωι ενω ειχα κατσει λιγο πιο κατω απο τους φιλους μου μηπως περασει την ωρα που ερχεται και της επιανα την κουβεντα αργησε να ερθει την πρωτη ωρα
Μιλα της , δεν θα χασεις τιποτα. ΘΑ αποκτησεις θαρρος και για αλλες...
Μπορεις να πιασεις την κουβεντα με ολες πχ. ειμαι νεος στο σχολειο,ψαχνω παρεες,ρωτα για καθηγητες,για το που συχναζουν,τι σχολη θα δηλωσουν αλλα να δειξεις με τις κινησεις σου(υφος κτλ) οτι ενδιαφερεσαι για αυτην και στο τελος ανταλλαξτε κινητα ή προτεινε κανενα καφε...

ΥΓ : Οπως τα λες , επιτηδες το κανουν , πανε ολες μαζι σαν λοχος και αν πας να της/τις μιλησεις θα εισαι σαν λαικο δικαστηριο.
Παράθεση

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

H Happily.Motionless Ουδεν κακο αμιγες καλου !!! έγραψε στις 00:09, 07-12-17:

Χαχαχ αγαπητε απο αυτα που μου περιγραφεις δεν προκειται να γινει κατι... ( ναι ειναι αληθεια ειναι μερικες κοπελες που παντα με παρεες ειναι και ποτε μονες ..... Εγω επειδη ειμαι διασταυρωση. Γκοθου και νερντου παντα μονη τελευταιο θρανιο και απλα μονη στο θρανιο) εκτος και αν μιλησεος. Πρεπει να της στειλεις μεινε... Ακομα και στο στορυ στο ινστα ρε συ να της στειλεις. Απο εμπειρια στο λεω οι μισες κοπελες βλεπουν οτι ενα αγορι τις ακολουθει/στελνει μηνυμα κλπ και λενε αχ μωρε μηπως του αρεσω? Και οι αλλες μισες απλα λενε αχ τι ωραια και αλλος ακολουθος.... Τωρα που το σκεφτομαι .... Και τα δυο
Παράθεση

billykokkalis

Νεοφερμένος

O billykokkalis έγραψε στις 07:21, 11-12-17:

Μμμαλιστα, και με τα κονε τι παιζει ; Το σκεφτομαστε η ειναι αποτυχια ;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billykokkalis : 11-12-17 στις 07:59.
Παράθεση

Lancelot

Πολύ δραστήριο μέλος

O Lancelot έγραψε στις 23:58, 14-12-17:

Πρεπει να εισαι και τυχερος , με τα κονε θα γνωρισεις αλλα αν δεν ταιριαζετε ; Παρα πολλοι γνωριζονται μεσα απο κονε.

Να πω και την απορια μου-πονο μου. Ειχα κανει μια κινηση(να γνωριστουμε παραπανω) πριν 4μηνες με μια κοπελα αλλα τοτε ειχα παρει αρνητικη απαντηση, ότι υπαρχει κατι αλλο.
Με την κοπελα αυτη συχναζουμε στο ιδιο μαγαζι και δεν ειναι λιγες οι φορες που οι καθομαστε σε διπλανα τραπεζια ή απεναντι. Εγω για εκεινη χανομαι και εκείνη δεν με ξερει οπως λεει και το τραγουδι. Προσφατα εμαθα οτι δεν παιζει κατι τωρα και ουτε υπηρχε καποιος οταν την ειχα πλησιασει. Σκεφτομαι να την πλησιασω ξανα ομως οι φιλοι μου με λενε δεν αξιζει 2η προσπαθεια. Ετσι σκεφτηκα να της κερασω το ποτο για να δω αν θα <<αντιδρασει>>. Ποια ειναι η γνωμη σας ; Εσεις θα κανατε δευτερη προσπαθεια ; Και επισης απο τα κοριτσια, ποια ειναι η γνωμη τους οταν καποιος σας κερναει ; Τον θεωρειται πεφτουλα ; αποτυχημενο ;
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 11:19, 15-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από Lancelot
Να πω και την απορια μου-πονο μου. Ειχα κανει μια κινηση(να γνωριστουμε παραπανω) πριν 4μηνες με μια κοπελα αλλα τοτε ειχα παρει αρνητικη απαντηση, ότι υπαρχει κατι αλλο.
Με την κοπελα αυτη συχναζουμε στο ιδιο μαγαζι και δεν ειναι λιγες οι φορες που οι καθομαστε σε διπλανα τραπεζια ή απεναντι. Εγω για εκεινη χανομαι και εκείνη δεν με ξερει οπως λεει και το τραγουδι. Προσφατα εμαθα οτι δεν παιζει κατι τωρα και ουτε υπηρχε καποιος οταν την ειχα πλησιασει. Σκεφτομαι να την πλησιασω ξανα ομως οι φιλοι μου με λενε δεν αξιζει 2η προσπαθεια. Ετσι σκεφτηκα να της κερασω το ποτο για να δω αν θα <<αντιδρασει>>. Ποια ειναι η γνωμη σας ; Εσεις θα κανατε δευτερη προσπαθεια ; Και επισης απο τα κοριτσια, ποια ειναι η γνωμη τους οταν καποιος σας κερναει ; Τον θεωρειται πεφτουλα ; αποτυχημενο ;
Για να σου πει οτι έχει άλλον ενώ δεν είχε μάλλον δεν ήθελε να σε πληγώσει λέγοντάς σου οτι δε σε θέλει.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lancelot

Πολύ δραστήριο μέλος

O Lancelot έγραψε στις 11:55, 15-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Για να σου πει οτι έχει άλλον ενώ δεν είχε μάλλον δεν ήθελε να σε πληγώσει λέγοντάς σου οτι δε σε θέλει.
Δεν το ειχα σκεφτει αν και οταν το ειχα αναφερει σε μια φιλη μου το ειχε επισημανει της ελεγα , μπα δεν νομιζω.
Θεωρεις οτι αξιζει μια δευτερη προσπαθεια ; Και γενικα πως θα σου φαινοταν εαν καποιος σε κερναγε ; Θα ηθελες να τον γνωρισεις ;
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:06, 15-12-17:

Δεν το ειχα σκεφτει αν και οταν το ειχα αναφερει σε μια φιλη μου το ειχε επισημανει της ελεγα , μπα δεν νομιζω.
Θεωρεις οτι αξιζει μια δευτερη προσπαθεια ; Και γενικα πως θα σου φαινοταν εαν καποιος σε κερναγε ; Θα ηθελες να τον γνωρισεις ;
Εγώ το θεωρώ ξεκάθαρο οτι αυτός ήταν ο σκοπός της. Την έσωσε από το να σου πει κάτι όπως "σόρρυ δε μου αρέσεις" ενώ το "σόρρυ είμαι δεσμευμένη" σού λέει όχι αλλά δε σε πληγώνει και παράλληλα σού δείχνει οτι αν δεν ήταν δεσμευμένη ίσως να ενδιαφερόταν. Το να μάθεις οτι δεν υπήρχε ποτέ άλλος θεωρώ οτι πρέπει να σε κάνει να προχωρήσεις παρακάτω. Καταλαβαίνω οτι η κοπέλα δεν ήθελε να σε πληγώσει αλλά η ειλικρίνεια είναι πάντοτε καλύτερη. Αν σού είχε πει την αλήθεια μπορεί να της είχες ξεπεράσει τώρα και να ασχολιόσουν με κάποια άλλη που θα σε ήθελε.

Γενικά δε μού αρέσει να με κερνάνε αλλά αν γινόταν με τρόπο "θέλω να σε γνωρίσω, έλα να πιούμε ένα ποτό" δε θα είχα πρόβλημα. Πρόβλημα θα είχα με κάποιον που θα θεωρούσε οτι επειδή με κέρασε ένα ποτό του ανήκω ή του χρωστάω.
Παράθεση

Lancelot

Πολύ δραστήριο μέλος

O Lancelot έγραψε στις 12:24, 15-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Εγώ το θεωρώ ξεκάθαρο οτι αυτός ήταν ο σκοπός της. Την έσωσε από το να σου πει κάτι όπως "σόρρυ δε μου αρέσεις" ενώ το "σόρρυ είμαι δεσμευμένη" σού λέει όχι αλλά δε σε πληγώνει και παράλληλα σού δείχνει οτι αν δεν ήταν δεσμευμένη ίσως να ενδιαφερόταν. Το να μάθεις οτι δεν υπήρχε ποτέ άλλος θεωρώ οτι πρέπει να σε κάνει να προχωρήσεις παρακάτω. Καταλαβαίνω οτι η κοπέλα δεν ήθελε να σε πληγώσει αλλά η ειλικρίνεια είναι πάντοτε καλύτερη. Αν σού είχε πει την αλήθεια μπορεί να της είχες ξεπεράσει τώρα και να ασχολιόσουν με κάποια άλλη που θα σε ήθελε.

Γενικά δε μού αρέσει να με κερνάνε αλλά αν γινόταν με τρόπο "θέλω να σε γνωρίσω, έλα να πιούμε ένα ποτό" δε θα είχα πρόβλημα. Πρόβλημα θα είχα με κάποιον που θα θεωρούσε οτι επειδή με κέρασε ένα ποτό του ανήκω ή του χρωστάω.
Πολυ σωστα τα γραφεις αλλα αντε να ξεκολλησεις τωρα...

Οσον αφορα το δευτερο κομματι, εννοω οταν πχ. εισαι εσυ με την παρεα σου σε να μπαρακι και ξαφνικα ερχεται ενα παιδι(γνωστος φατσικα) και σου φερνει μια μπυρα,κρασι ή οτιδηποτε αλλο για να γνωριστειτε καλυτερα, μετα θα εκανες καποια κινηση εσυ ; ή θα δεχοσουν την προταση του παιδιου για πχ. καφε ή τιποτα ή κατι αλλο ;
2ο σεναριο : Δεν ειναι σας φαινεται περιεργο οταν ερχεται ο λογαριασμος να σας λενε οτι το δικο σου ειναι κερασμενο απο εκεινο το παιδι ;
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:14, 15-12-17:

Πολυ σωστα τα γραφεις αλλα αντε να ξεκολλησεις τωρα...

Οσον αφορα το δευτερο κομματι, εννοω οταν πχ. εισαι εσυ με την παρεα σου σε να μπαρακι και ξαφνικα ερχεται ενα παιδι(γνωστος φατσικα) και σου φερνει μια μπυρα,κρασι ή οτιδηποτε αλλο για να γνωριστειτε καλυτερα, μετα θα εκανες καποια κινηση εσυ ; ή θα δεχοσουν την προταση του παιδιου για πχ. καφε ή τιποτα ή κατι αλλο ;
2ο σεναριο : Δεν ειναι σας φαινεται περιεργο οταν ερχεται ο λογαριασμος να σας λενε οτι το δικο σου ειναι κερασμενο απο εκεινο το παιδι ;
Πόσο παιδί; Γιατί εγώ είμαι και κάποιας ηλικίας!
Μπα δε μού αρέσουν αυτές οι δημόσιες κινήσεις. Άλλο να με πλησιάσει στα ίσα και να μου πει "έλα να πιούμε ένα ποτό να τα πούμε". Δεν ξέρω, μάλλον είναι το vibe που θα σου δώσει ο άλλος.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,671 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 13:56, 15-12-17:

Κάνε δεύτερη κίνηση αλλά μην κεράσεις, απλώς προσπάθησε κάπως να της πιάσεις κουβέντα.
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 14:20, 15-12-17:

Πρεπει να εισαι και τυχερος , με τα κονε θα γνωρισεις αλλα αν δεν ταιριαζετε ; Παρα πολλοι γνωριζονται μεσα απο κονε.

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Κάνε δεύτερη κίνηση αλλά μην κεράσεις, απλώς προσπάθησε κάπως να της πιάσεις κουβέντα.
Συμφωνω με τον Γιαννη.Στο κατω-κατω δεν εχεις να χασεις κατι και θα εχεις και μια σιγουρη απαντηση.Καλυτερο απο το να μεινεις με ενα κι αν τελικα με ηθελε;
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lancelot

Πολύ δραστήριο μέλος

O Lancelot έγραψε στις 15:02, 15-12-17:

Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας. Θ κανω αλλη μια προσπαθεια να της πιασω της κουβεντα και αναλογως πως θα παει η συζητηση θα της προτεινω πχ. για κανενα καφεδακι .
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 18:27, 15-12-17:

Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας. Θ κανω αλλη μια προσπαθεια να της πιασω της κουβεντα και αναλογως πως θα παει η συζητηση θα της προτεινω πχ. για κανενα καφεδακι .
Καλη επιτυχια μεγαλε
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 996 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 19:22, 15-12-17:

Lancelot, κάνε δεύτερη κίνηση, αλλά μείνε λίγο προσγειωμένος, καθώς η κατάσταση μεταξύ σας είναι καταδικασμένη. Για να σου λέει πως είναι δεσμευμένη, ενώ δεν είναι, είναι ξεκάθαρο πως δεν ενδιαφέρεται. Παρόλα αυτά, δεν είμαι αρνητική με τη δεύτερη προσπάθεια, μιας και θα σε κάνει να το επιβεβαιώσεις ακόμη μια φορά και να το τελειώσεις μέσα σου γρηγορότερα.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,671 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 19:30, 15-12-17:

Δηλαδή οι γυναίκες είτε κάθεστε με την πρώτη στον άνδρα είτε καθόλου;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Johnny15 : 15-12-17 στις 19:49.
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 996 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 19:44, 15-12-17:

Έχει διαφορά το παίζω τη δύσκολη με το σε αποφεύγω, λέγοντάς σου πως είμαι δεσμευμένη.
Παράθεση

Donatella

Νεοφερμένος

H Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H Donatella Η πιο δύσκολη γλώσσα ειναι τα "ξεκάθαρα" έγραψε στις 21:18, 12-02-18:

Κι εγω ειμαι της αποψης οτι να μην κερασεις αλλα να κανεις μια δευτερη προσπαθεια γιατι πολλες κοπελες για να καταλαβουν το ποσο ενδιαφερεται ο αλλος για εκεινες και δεν ειναι απλα πεφτουλες ριχνουν στην αρχη ακυρα. Παντως ουτε εμενα προσωπικα μου αρεσει να με κερνανε.

Αυτο που θα μετρησει ειναι το ενδιαφερον σου και ο τροπος που θα την προσεγγισεις. Παντως ειπες οτι συχναζετε στο ιδιο μαγαζι.. Oταν πηγαινεις και ειναι εκει δεν εχεις παρατηρησει να σε κοιταει, ενα βλεμμα, κατι βρε παιδι μου? Ειναι τελειως αδιαφορη?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Donatella : 12-02-18 στις 21:22.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους