Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,076 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 561 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Piercing

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 13:16, 20-06-08:

Δηλαδή μέσα απο τις απόψεις σου και τον τρόπο που τις διατυπώνεις νομίζεις δεν σκιαγραφείται η ουσία του χαρακτήρα σου; Εκτός κι αν λες μούφες, μας παραμυθιάζεις και πιστεύεις άλλα πράγματα κι όχι αυτά που λες...Εκεί πάω πάσο...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 13:39, 20-06-08:

Εμένα δε με χαλάει πάντως, μπορώ να πω οτι ένα σκουλαρικάκι στο κάτω χείλος το βρίσκω αρκετά sexy σε κοπέλα.
Θα ψηνόμουν να το κάνω κι εγώ .
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fosa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Fosa
Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 274 μηνύματα.

O Fosa έγραψε στις 13:40, 20-06-08:

Κοίτα qwertyuiop2 με αυτά που λες θα σε έβριζα αλλά είναι σοβαρό Forum και δν θέλω να το κάνω.Στην τελική παιδάκι είσαι κι ας μην το παραδέχεσαι οπότε δε σε παρεξηγώ.Όταν όμως γίνεις και συ 3η και θα θες να βάλεις κανα σκουλαρίκι,να θυμάσαι αυτα που έλεγες.Τέσπα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 13:42, 20-06-08:

Στη γλώσσα της κοπέλας πάντως λένε (Θε μου σχώρα με...) οτι έχει και...άλλη χρησιμότητα, αυτη η μπίλια...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 13:42, 20-06-08:

Ε, και στου άντρα αντίστοιχα
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 13:45, 20-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Fosa
Κοίτα qwertyuiop2 με αυτά που λες θα σε έβριζα αλλά είναι σοβαρό Forum και δν θέλω να το κάνω.Στην τελική παιδάκι είσαι κι ας μην το παραδέχεσαι οπότε δε σε παρεξηγώ.Όταν όμως γίνεις και συ 3η και θα θες να βάλεις κανα σκουλαρίκι,να θυμάσαι αυτα που έλεγες.Τέσπα.

Καλά δεν ειναι σίγουρο αυτό. Ούτε εγώ θέλησα να κάνω piercing ως τώρα και νομίζω οτι έχω φτάσει σε μια ηλικία που μπορώ να πω οτι οι πιθανότητες να το κάνω στο μέλλον ειναι ελάχιστες. Δεν εννοείται οτι όλοι κάποτε θα θελήσουμε να κάνουμε piercing...
Εννοείται βέβαια οτι αυτό δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν να λέει αβάσιμες μλκίες...

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Ε, και στου άντρα αντίστοιχα
Κοίτα, εγώ δεν ξέρω ακόμη αν θα έκανα ποτέ κάτι τόσο extreme σε κοπέλα. Το αντίστροφο φυσικά το δέχομαι με μεγάλη χαρά.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fosa

Φοιτητής

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 274 μηνύματα.

O Fosa έγραψε στις 13:48, 20-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Καλά δεν ειναι σίγουρο αυτό. Ούτε εγώ θέλησα να κάνω piercing ως τώρα και νομίζω οτι έχω φτάσει σε μια ηλικία που μπορώ να πω οτι οι πιθανότητες να το κάνω στο μέλλον ειναι ελάχιστες. Δεν εννοείται οτι όλοι κάποτε θα θελήσουμε να κάνουμε piercing...
Εννοείται βέβαια οτι αυτό δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν να λέει αβάσιμες μλκίες...

Κοίτα, εγώ δεν ξέρω ακόμη αν θα έκανα ποτέ κάτι τόσο extreme σε κοπέλα. Το αντίστροφο φυσικά το δέχομαι με μεγάλη χαρά.
Ε όχι και extreme ρε συ...πλέον αν δν δώσεις,δν παίρνεις...έτσι πάει...
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 13:51, 20-06-08:

Καλά όντως, αν θέλει το ένα, θα θέλει και το άλλο...
Παράθεση

konstadinus (Κωνσταντίνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη konstadinus
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 169 μηνύματα.

O konstadinus έγραψε στις 13:51, 20-06-08:

Εγώ να πω την αλήθεια, στις γυναίκες δε μεν χαλαει το σκουλαρίκι στη γλώσσα..
Αλλα στους άντρες...Δεν μου αρέσει...Δεν προκειται να κανω ποτε...
Στο αυτί που έχω, αρκετο είναι...

Τι ήθελα να πώ όμως... Α ναι

Μερικα απο ta piercing και γενικά όλα αυτά, σε μερικούς πάνε και σε άλλλους οχι..
Πχ μπορει καποιος να κανει piercing και τατουαζ κτλ, και να είναι γαματος, ενω πάλι αλλος να είναι σαν τον κόλο της :bear: (δεν είχε μαιμου, έβαλα αρκούδα)

Τα παράπανω σε συνδυασμο με την παραμετρο -γούστο- δεν κανουν εύκολο τις γενικεύσεις...Πραγμα, που οφείλω να πω οι περισσοτεροι, το έχετε πει κιολας
Παράθεση

Fosa

Φοιτητής

O Fosa έγραψε στις 13:54, 20-06-08:

Και έτσι κι αλλιώς δν είναι κάτι μόνιμο.Αν δεις ότι δε σου πάει ή το βαριέσαι,το βγάζεις,κλείνει και η τρύπα και είναι σαν να μην το κανες.
Παράθεση

riasam (Ρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη riasam
H Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 166 μηνύματα.

H riasam έγραψε στις 14:53, 20-06-08:

Πω πω....το σιχαίνομαι το piercing
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη qwertyuiop
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 14:56, 20-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Δηλαδή μέσα απο τις απόψεις σου και τον τρόπο που τις διατυπώνεις νομίζεις δεν σκιαγραφείται η ουσία του χαρακτήρα σου; Εκτός κι αν λες μούφες, μας παραμυθιάζεις και πιστεύεις άλλα πράγματα κι όχι αυτά που λες...Εκεί πάω πάσο...
Ok τότε με ξέρετε καλά
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 18:54, 21-06-08:

Εγώ δεν πιστεύω οτι ο χαρακτήρας σου είναι εκείνο το...γούτσου-γούτσου (μη χέσω) που φαίνεται στη φωτογραφία...Πείσε με για το αντίθετο.
Παράθεση

tolisman

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tolisman
Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 447 μηνύματα.

O tolisman έγραψε στις 21:17, 21-06-08:

Εγώ νομίζω ότι σε άλλους πάει και σε άλλους δεν πάει. Σε εμένα ας πούμε δεν θα πήγαινε.. Δεν έχω το κατάλληλο στυλάκι για να το υποστηρίξω. Αντίθετα σε κάποιους γνωστούς μου νομίζω ότι πάει μια χαρά.. Αν, πάντως αποφεύγουμε τις υπερβολές όπως το παρακάτω, τότε κανένα πρόβλημα!

Έλεος! Πόσο βλάκας μπορεί να είναι κάποιος για να κάνει αυτό το πράγμα στο εαυτό του???
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη halvas
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 22:14, 21-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από tolisman
Εγώ νομίζω ότι σε άλλους πάει και σε άλλους δεν πάει. Σε εμένα ας πούμε δεν θα πήγαινε.. Δεν έχω το κατάλληλο στυλάκι για να το υποστηρίξω. Αντίθετα σε κάποιους γνωστούς μου νομίζω ότι πάει μια χαρά.. Αν, πάντως αποφεύγουμε τις υπερβολές όπως το παρακάτω, τότε κανένα πρόβλημα!

Έλεος! Πόσο βλάκας μπορεί να είναι κάποιος για να κάνει αυτό το πράγμα στο εαυτό του???
Αυτός δικαιολογείται

Ξέρεις πόσα λεφτά έχει βγάλει μόνο και μόνο για να τα δείχνει από δω και από κει; πχ τηλεόραση
Παράθεση

tolisman

Πτυχιούχος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 447 μηνύματα.

O tolisman έγραψε στις 22:22, 21-06-08:

και πάλι μεγάλη μαλακία... αυτός είναι για τσίρκο!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη qwertyuiop
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 09:55, 22-06-08:

Μουσκαρόφατσας (κοινώς, ΒΛΑΚΑΣ) που κάνει επίδειξη του κομπλεξισμού του κάνοντας τα μούτρα του σουρωτήρι... Δεν άξιζε καν να ασχοληθώ...
Παράθεση

tolisman

Πτυχιούχος

O tolisman έγραψε στις 10:15, 22-06-08:

Ασχολήθηκες όμως...

Έχεις δίκιο πάντως.
Παράθεση

piou* (Μαρίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη piou*
H Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 319 μηνύματα.

H piou* bliax έγραψε στις 11:29, 22-06-08:

Καταρχάς welcome me back
πολλοί μαζευτήκατε όσο έλειπα.
Τώρα στο θέμα μας.
1ον, κανονικά δεν χρειάζεται γονική άδεια για να κάνεις piercing, εκτός αν πρόκειται για εμφύτευμα.
Εγώ συνολικά έχω ανοίξει (και περιστασιακά κλείσει και ξανανοίξει) τρύπα στην μύτη, στο σέπτουμ (ανάμεσα στα ρουθούνια ), στο πάνω και στο κάτω χείλος, στον αφαλό, στη γλώσσα και άπειρες στα αυτιά. Επίσης πρόσφατα έκανα και το πρώτο μου τατού.
Το θέμα είναι να πας σε ένα μαγαζί όπου να ξέρεις κι άλλα παιδιά που να κάναν piercing εκεί, και είχαν καλό αποτέλεσμα.
Ενώ γενικώς παθαίνω πολύ εύκολα μολύνσεις, αλλά σε τρύπα είχα πάθει μόνο μία φορά, και αυτή στο αυτί, όχι στα σκουλαρήκια που είχα στο πρόσωπο.
Να ξέρεις ότι ανάλογα με το σκουλαρήκι που θα βάλεις θα μείνει σημάδι μεγάλο η μικρό, στα περισσότερα piercings. Ειδικά όταν φοράς χοντρό σκουλαρήκι, θα είναι δύσκολο η τρύπα να κλείσει.
Δεν μπορώ να πω ότι το έχω μετανιώσει, τα piercings μου τα αγαπώ και έχουν κάποιο ιδιαίτερο νόημα για μένα το οποίο θα αναλύσω κάποια άλλη στιγμή.
Πάντως νομίζω γίνεται πολύ τζέρτζελο, για κάτι τόσο απλό όσο τα σκουλαρήκια.
Αυτά.
Παράθεση

konstadinus (Κωνσταντίνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη konstadinus
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 169 μηνύματα.

O konstadinus έγραψε στις 11:47, 22-06-08:

Καταρχάς welcome me back
Αλήθεια, που είχες εξαφανιστεί??
Εβλεπα posts σου αλλα ποτέ δεν σε είχα δει μέσα!! Ησουν ενας legend του i-school
Παράθεση

tolisman

Πτυχιούχος

O tolisman έγραψε στις 11:56, 22-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από piou*
Εγώ συνολικά έχω ανοίξει (και περιστασιακά κλείσει και ξανανοίξει) τρύπα στην μύτη, στο σέπτουμ (ανάμεσα στα ρουθούνια ), στο πάνω και στο κάτω χείλος, στον αφαλό, στη γλώσσα και άπειρες στα αυτιά. Επίσης πρόσφατα έκανα και το πρώτο μου τατού.
εντάξει το piercing στα αυτιά είναι πολύ κλασσικό. μια φίλη μου είχε παλιότερα 7-8 τρύπες σε κάθε αυτί. τώρα νομίζω οι περισσότερες έχουν κλείσει. στη μύτη κάνουν πάρα πολλές κοπέλες και πηγαίνει σχεδόν σε όλες.. στον αφαλό λένε ότι είναι κάπως επικίνδυνο... θυμάμαι μια κοπέλα από το σχολείο έκανε μια απότομη κίνηση και την έπιασε τρομερός πόνος.. αφού όλοι φοβηθήκαμε.. στην γλώσσα είναι επίσης κάπως επίκινδυνο... λένε ότι υπάρχει κάποια πιθανότητα να χάσεις τη αίσθηση της γεύσης... νομίζω πως στην αρχή είναι λίγο δύσκολο, μέχρι να το συνηθήσεις... (εε?)
στο πάνω χείλος και στο σέπτουμ (ειδικά στο δεύτερο) δεν μου αρέσει και τόσο.. στο κάτω χείλος νομίζω είναι καλύτερα..

ααα, και μεγειά το tattoo.. μάλλον θα κάνω κι εγώ ένα.. τι tattoo είναι και σε ποιο σημείο του σώματος (αν επιτρέπεται)?
Παράθεση

piou* (Μαρίνα)

Φοιτητής

H Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 319 μηνύματα.

H piou* bliax έγραψε στις 12:07, 22-06-08:

εντάξει το piercing στα αυτιά είναι πολύ κλασσικό. μια φίλη μου είχε παλιότερα 7-8 τρύπες σε κάθε αυτί. τώρα νομίζω οι περισσότερες έχουν κλείσει. στη μύτη κάνουν πάρα πολλές κοπέλες και πηγαίνει σχεδόν σε όλες.. στον αφαλό λένε ότι είναι κάπως επικίνδυνο... θυμάμαι μια κοπέλα από το σχολείο έκανε μια απότομη κίνηση και την έπιασε τρομερός πόνος.. αφού όλοι φοβηθήκαμε.. στην γλώσσα είναι επίσης κάπως επίκινδυνο... λένε ότι υπάρχει κάποια πιθανότητα να χάσεις τη αίσθηση της γεύσης... νομίζω πως στην αρχή είναι λίγο δύσκολο, μέχρι να το συνηθήσεις... (εε?)
στο πάνω χείλος και στο σέπτουμ (ειδικά στο δεύτερο) δεν μου αρέσει και τόσο.. στο κάτω χείλος νομίζω είναι καλύτερα..

ααα, και μεγειά το tattoo.. μάλλον θα κάνω κι εγώ ένα.. τι tattoo είναι και σε ποιο σημείο του σώματος (αν επιτρέπεται)?
εμένα στον αφαλό με ενοχλούσε επειδή το έκανα τον χειμώνα και με το κρύο δεν παλευόταν. Στην γλώσσα απλά μου την έδωσε μετά απο κάτι μέρες, και έκανα την βλακεία να την κλείσω (τώρα θα την ξανανοίξω όμως). Αν πας κάπου καθαρά (εγώ πάω 2μισι χρόνια στον ίδιο, εκεί έκανα και το τατού μου), το αν θα πάθεις μόλυνση εξαρτάται καθαρά από εσένα, όχι από το πως θα σε τρυπήσει ο άλλος. Είναι θέμα φροντίδας (και κάποιες φορές υπομονής.)

Τατού έκανα τα σφυριά από το the wall των floyd..
Πιο συγκεκριμένα (η φωτό είναι μόλις το έκανα, δυο μέρες μετά κ είναι ακόμη ψιλοπρησμένο):

πάντως δεν πόνεσε, απλά ενοχλητικό ήταν. Το μόνο σημείο που πόνεσε βασικά ήταν όταν περνούσε το περίγραμμα στο σημείο που είναι το κόκαλο.
Παράθεση

tolisman

Πτυχιούχος

O tolisman έγραψε στις 12:09, 22-06-08:

ωραίο είναι...
Παράθεση

piou* (Μαρίνα)

Φοιτητής

H piou* bliax έγραψε στις 12:10, 22-06-08:

σ ευχαριστώ πολύ
τώρα είναι καλύτερο που έχει θρέψει..
είναι ένα σχέδιο που σκεφτόμουν εδώ και ενάμιση χρόνο.
Παράθεση

tolisman

Πτυχιούχος

O tolisman έγραψε στις 12:17, 22-06-08:

το λάθος είναι όταν κάποιος πάει και κάνει tattoο χωρίς να το σκεφτεί ιδιαίτερα και μετά το μετανιώνει... αν όμως κάποιος το έχει σκεφτεί καλά καλά και είναι σίγουρος ότι το θέλει και δεν πρόκειται να το μετανιώσει τότε its ok!

εμένα δεν μου αρέσουν τα tattoo με τα πολύ έντονα χρώματα.. ένα παιδί είχε κάνει στο μπράτσο του μια τίγρη με έντονο πορτοκαλί και ήταν εντελώς αηδία.. αν την είχε κάνει ασπρόμαυρη ή τουλάχιστον όχι τόσο έντονη θα ήταν καλύτερα...

(νομίζω όμως ότι ξέφυγα από το θέμα)
Παράθεση

nikosl (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosl
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

O nikosl έγραψε στις 13:02, 22-06-08:

Πραγματικά με εξέπληξες (ευχάριστα).:no1: Θα βαζα το χέρι μου στη φωτιά ότι τους συχαίνεσαι.
Παράθεση

piou* (Μαρίνα)

Φοιτητής

H piou* bliax έγραψε στις 13:08, 22-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από nikosl
Πραγματικά με εξέπληξες (ευχάριστα).:no1: Θα βαζα το χέρι μου στη φωτιά ότι τους συχαίνεσαι.
είναι η αγαπημένη μου μπάντα εδώ και 5-6 χρόνια..δεν υπάρχει πιο σεβαστή, υπέροχη, βαθιά μουσική απ τους floyd για μένα. Εχω ταυτίσει την μισή μου ζωή με αυτή την μπάντα.. Γιατί να τους σιχαίνομαι?
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 16:10, 22-06-08:

είναι η αγαπημένη μου μπάντα εδώ και 5-6 χρόνια..δεν υπάρχει πιο σεβαστή, υπέροχη, βαθιά μουσική απ τους floyd για μένα. Εχω ταυτίσει την μισή μου ζωή με αυτή την μπάντα.. Γιατί να τους σιχαίνομαι?
Κι εμένα!!!!

Κλαίω κάθε φορά που ακούω......
Παράθεση

lenagg

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη lenagg
H lenagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H lenagg έγραψε στις 17:49, 22-06-08:

εγω κανω τρυπες στα αυτια και αργοτερα βλεπουμε για αφαλο...
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 17:50, 22-06-08:

Στον αφαλό έχω ακούσει ότι είναι λίγο επικύνδινο επειδή μολύνεται εύκολα.....
Παράθεση

piou* (Μαρίνα)

Φοιτητής

H piou* bliax έγραψε στις 17:58, 22-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από konstadinus
Αλήθεια, που είχες εξαφανιστεί??
Εβλεπα posts σου αλλα ποτέ δεν σε είχα δει μέσα!! Ησουν ενας legend του i-school
hahah ήμουν ήμουν..
έχασα το pass κ μετα δεν είχα νετ για ένα διάστημα.
(διαβάσματα)αλλα τώρα είμαι εδώ. μουαχαχα.
Παράθεση

lenagg

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη lenagg
H lenagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H lenagg έγραψε στις 18:00, 22-06-08:

οντος ειναι λιγο επικινδυνο αλλα και πολυ ωραιο στον αφαλο...
Παράθεση

nikosl (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosl
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

O nikosl έγραψε στις 18:11, 22-06-08:

Σε είχα κατατάξει στην κατηγορία των μετάλλων. (μην ρωτήσεις πώς, ούτε εγώ έχω καταλάβει ακόμη)

Και επειδή τα γενικά τα μέταλλα με τα οποία έχω κατα καιρούς συναναστραφεί δεν έχουν σε ιδιαίτερη εκτίμηση τους floyd, με έπιασες προ εκπλήξεως...
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eruyomo
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε στις 18:19, 22-06-08:

Ποιος δεν έχει σε εκτίμιση τους Φλόϋντ; :O
Εγώ έχω ένα μόνο στο αυτί, και πριν 2 βδομάδες το καθάρισα μετά απο 4 χρόνια που το δεν το είχα βγάλει -.-
Παντως κοιλίτσες με πίρσινγκ στον αφαλό =
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 18:21, 22-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Eruyomo Kashmir
Ποιος δεν έχει σε εκτίμιση τους Φλόϋντ; :O
Εγώ έχω ένα μόνο στο αυτί, και πριν 2 βδομάδες το καθάρισα μετά απο 4 χρόνια που το δεν το είχα βγάλει -.-
Παντως κοιλίτσες με πίρσινγκ στον αφαλό =
Επίσης
Παράθεση

piou* (Μαρίνα)

Φοιτητής

H piou* bliax έγραψε στις 18:22, 22-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από nikosl
Σε είχα κατατάξει στην κατηγορία των μετάλλων. (μην ρωτήσεις πώς, ούτε εγώ έχω καταλάβει ακόμη)

Και επειδή τα γενικά τα μέταλλα με τα οποία έχω κατα καιρούς συναναστραφεί δεν έχουν σε ιδιαίτερη εκτίμηση τους floyd, με έπιασες προ εκπλήξεως...
εγώ μέταλο? ίου!
εκτός αν θεωρείς ότι το glam (κοινως 80s hair metal) κατατάσσεται εκεί!
ή το punk sleaze rock και το experimental
ακούω ένα πολύ ευρύ φάσμα μουσικής, και δεν σνομπάρω τίποτα.
Παράθεση

Znekekyth

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Znekekyth
Ο Znekekyth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Znekekyth έγραψε στις 23:55, 09-07-08:

Η άποψη μου για τα piercing , είναι πολύ απλή . Άμα σε εκφράζουν κάνεις .
Εγώ έχω ήδη αρκετά και μπορώ να πω πως θα κάνω κι άλλα .
Τώρα , το μεγάλο θέμα είναι σε ποιόν θα πας να τα κάνεις...
Εγώ όλα μου τα piercing (χείλη , μύτη , septum) τα έχω κάνει στο μοναστηράκι και μπορώ να πω πως δεν πόνεσα καθόλου . . .
Το μόνο που χρειάζεται είναι η σωστή περιποίηση . . .
Παράθεση

DoKi (Γιάννης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη DoKi
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O DoKi έγραψε στις 01:03, 10-07-08:

Έχω ανοίξει συνολικά μέσα σε 2 χρόνια 5 τρύπες στα αυτιά (3 αριστερό - 2 δεξί) και στο χείλος στη μέση...
Πλεον οι 5 τρύπες στα αυτιά έκλεισαν (δεν ήθελα και να τις κρατήσω) και φοράω πού και πού (όταν το θυμάμαι) το σκουλαρίκι στο χείλος.
Ακόμα είναι ανοιχτή μετά απο 7 μήνες!

Μόλυνση δεν έχω πάθει μιας και τα πρόσεχα, απλά η ξαδέρφη μου που είχε κάνει μόνη της στον αφαλό, πιάστηκε στην μπλούζα της και σκίστηκε το δέρμα...Έμεινε ένα μικρό σημαδάκι αλλά δεν είναι και τίποτα...

Στις γυναίκες τα piercings που τους πηγαίνουν είναι, στην μύτη και στο χείλος κάτω αριστερά και πάνω δεξιά.. (έτσι αρέσει σε μένα τλχστν)

@piou*
Ωραίο τατουαζάκι!:no1: Κι εγώ σκέφτομαι, πρώτα ο Θεος, να τελειώσω και μόλις γραμμώσω καλά καλά να κάνω ένα μικρό σχεδιάκι στην πλάτη. (αμα δεν έχεις καλό σώμα για μένα μην κάνεις τατουάζ γιατί θα φαίνεται απαίσιο με τους πατσάδες)
Παράθεση

SCULLY

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη SCULLY
H SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 1,026 μηνύματα.

H SCULLY έγραψε στις 10:15, 10-07-08:

εμένα στον αφαλό με ενοχλούσε επειδή το έκανα τον χειμώνα και με το κρύο δεν παλευόταν. Στην γλώσσα απλά μου την έδωσε μετά απο κάτι μέρες, και έκανα την βλακεία να την κλείσω (τώρα θα την ξανανοίξω όμως). Αν πας κάπου καθαρά (εγώ πάω 2μισι χρόνια στον ίδιο, εκεί έκανα και το τατού μου), το αν θα πάθεις μόλυνση εξαρτάται καθαρά από εσένα, όχι από το πως θα σε τρυπήσει ο άλλος. Είναι θέμα φροντίδας (και κάποιες φορές υπομονής.)

Πιο συγκεκριμένα (η φωτό είναι μόλις το έκανα, δυο μέρες μετά κ είναι ακόμη ψιλοπρησμένο):

πάντως δεν πόνεσε, απλά ενοχλητικό ήταν. Το μόνο σημείο που πόνεσε βασικά ήταν όταν περνούσε το περίγραμμα στο σημείο που είναι το κόκαλο.

floyd >>> respect
Παράθεση

Fosa

Φοιτητής

O Fosa έγραψε στις 15:41, 10-07-08:

Επιτέλους έκανα και γω στο φρύδι που τόσο καιρό ήθελα.Εντάξει όλα καλα,ούτε πόνεσε ούτε τίποτα.Καθόμουν και άκουγα τον κάθε άσχετο να λέει ότι χτυπάει νεύρο και ότι σαπίζει το φρύδι και μλκίες...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Znekekyth

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Znekekyth
Ο Znekekyth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Znekekyth έγραψε στις 22:52, 12-07-08:

Εγώ τον χειρότερο πόνο από το κρύο , τον έχω στα αυτιά επειδή έχω στρετσάρει μία τρύπα ( διάμετρος σκουλαρικιού 5 εκατοστά) και μπορώ να πω πως είναι από τους χειρότερους πόνους. . . Αλλά ρώτησα και μου είπαν πως με τον καιρό δεν θα πονάει . . . Βέβαια εγώ το στρέτσινκ το έκανα λίγο ανορθόδοξα και ίσως για αυτό πονάω τόσο . . .
Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη ~Λένα~
H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε στις 15:50, 14-07-08:

εγω οταν κανω τρυπα στα αυτια μου μου τις κανουν με χειρουργικο νημα.ετσι λεγεται και πρεπει να μεινεις ενα μηνα με το σκοθλαρικι που μπηκε στην αρχη.ενα ασπρο
Παράθεση

jackass

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jackass
Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O jackass έγραψε στις 15:56, 14-07-08:

κ εγω θελω να βαλω στο αυτι ακομη ομως δεν ειμαι σιγουρος αν και σε περιπτωση που το βαρεθω η τρυπα κλεινει επειτα απο καποιο χρονικο διαστημα.
Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε στις 16:03, 14-07-08:

εννοειτε και κλεινει!αν φορας μπαρες και γενικα χοντρα σκουλαρικια θα αργησει πιο πολυ να κλεισει.εμενα εκανα να φορεσω 6 μηνες σκουλαρικι σε φρεσκια τρυπα και δεν εκλεισε γιατι φορουσα μπαρα και ειχε ανοιξει πολυ
Παράθεση

single

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη single
H single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H single έγραψε στις 16:04, 14-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Fosa
Θα ήθελα τη γνώμη σας περί του θέματος.Τελευταία διαβάζω πολύ αρνητικές απόψεις και έχω προβληματιστεί.Μερικοί κάνουν λες και πρόκειται για ναρκωτικά ή κάτι το τόσο ακραίο.Εσείς τι πιστεύετε?Έχετε κανένα σκουλαρίκι?Εγώ πιστεύω πως όταν το κάνεις γιατί σ αρέσει και όχι για να ακολουθήσεις απλά τη μόδα είναι ωραίο.Αρκεί βέβαια να γίνεται με προσοχή,σε ειδικό και όχι σε τρελά σημεία (έχω δει σκουλαρίκι μέσα στο μάτι...)Εγώ πάντως μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα κάνω στο φρύδι.Ελπίζω όλα να πάνε καλα.
ΚΟΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ!!!ΕΓΩ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΨΥΛΑ ΣΤΟ ΑΥΤΙ!!Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΝΑΝΤΙΩΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ!!!ΕΙΝΑΙ Κ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ-ΣΥΝΗΘΕΙΑΣ!!:xixi::thanks::thanks::thanks:
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,293 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 16:15, 14-07-08:

Μη γραφεις με κεφαλαια.
Παράθεση

neni

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη neni
H neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H neni έγραψε στις 08:12, 15-07-08:

Έχω τρυπήσει τα αυτιά μου 2 φορές, αλλά και τις 2 οι τρύπες έκλεισαν...
Θα'θελα να τα ξανατρυπήσω, αλλά φοβάμαι λίγο....
Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

H ~Λένα~ έγραψε στις 13:32, 15-07-08:

δεν φορουσες σκουλαρικια?αν ναι τοτε εισαι σαν την μαμα μου που εχει σαν αλεργια και της πριζεται το αυτι
Παράθεση

neni

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη neni
H neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H neni έγραψε στις 14:44, 15-07-08:

όχι, δεν είχα αλλεργία. Έβγαζα νωρίς τα πρώτα σκουλαρίκια, δε μπορούσα να βάλω άλλα και οι τρύπες έκλειναν. Τώρα που το σκέφτομαι δεν καίγομαι να τρυπηθώ πάλι.
Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 23:47, 15-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από qwertyuiop2
Φυσικά και δεν είχε. Λόγω συμπεριφοράς και καπνίσματος ήταν. Απλά θέλω να δείτε τι είδους άνθρωποι είναι αυτοί που τρυπιούνται. (φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις)
προσεχε τα λογια σου
ο καλυτερος μου φιλος, ενα απο τα πιο αξιολογα ατομα που εχω γνωρισει και καπνιζει και εχει σκουλαρικι.
χωρις να θελω να φανω αδιακριτος οι γονεις σου καπνιζουν?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Satan Claus, tropical

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ξυλοκαΐνη και piercing - Από blue fish
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-11-16 στις 21:54.
    • Πρόβλημα με piercing - Από suspiria
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-06-15 στις 10:50.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους