Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 140 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πανελλήνιες και σωματικό βάρος

PIL (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PIL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 802 μηνύματα.

O PIL έγραψε στις 16:56, 03-09-08:

Πηρα 7-8 κιλα στη διαρκεια της χρονιας,τα εχασα στην 6ημερη και τα ξαναεβαλα το Πασχα και στις ΠανελληνιεςΚοινως βαλε βγαλεΤωρα τα χανω σταδιακα και με προγραμμα για να μην τα ξαναβαλω μετα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitris17

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη dimitris17
Ο dimitris17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O dimitris17 έγραψε στις 16:58, 03-09-08:

εγω πηρα 5 κιλα στις πανελληνιες και εχασα 10 το καλοκαιρι....ειμαι 75(και υψος 1.80)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jimmy13 (Jimmy)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Jimmy13
Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O Jimmy13 έγραψε στις 17:07, 03-09-08:

Καλά σοβαρά δεν κάνατε γυμναστική, δεν προλαβαίνατε να φάτε κλπ κλπ ορισμένοι από το άγχος και το πολύ διάβασμα; Όταν μιλάμε για γυμναστική μπορείται να ξεκλέψετε λίγο χρόνο έστω μισή ωρίτσα τη μέρα και να κάνετε. Είπαμε διάβασμα-διάβασμα, αλλά.... Και αφού λέμε για βάρος εγώ ούτε πριν ούτε μετά τις πανελλήνιες πήρα βάρος( καλά ίσως λίγο γιατί ψήλωσα)... 54 κιλά(!)
Εντάξει από ύψος: 1,73 και κάτι μάλλον, και συνεχίζουμε.....(ελπίζω μη ξέφυγα πολύ από τη συζήτηση...)
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 17:10, 03-09-08:

Εγω πριν ημουν 53 κιλα σταθερα, πηγα 49 και τωρα ειμαι 52. Και υψος 1.72
Παράθεση

koufontinas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη koufontinas
Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O koufontinas έγραψε στις 15:02, 04-09-08:

Φιλε chris, με 52 κιλα και 172 εκ. υψος εισαι ελλιποβαρης, που σημαινει οτι εισαι πολυ λεπτος για το υψος σου. Αν θες να ξερεις πιο ειναι το ιδανικο βαρος για το υψος σου

απλα μπες http://www.eufic.org/article/el/rid/...i-calculator/# και δες.

Γενικα παντος, ειναι προτιμοτερο να παιρνει κανεις βαρος μεσο ασκησης. Δημιουργοντας ετσι μυες, οι οποιοι μυες εχουν μεγαλυτερο βαρος απο το λιπος στον ιδιο ογκο παντα.

Οσο για τις Πανελληνιες, εγω πηρα γυρο στα 8-9 κιλα, τα οποια ομως εχασα με ασκηση και junk food σε λογικεσ ποσοτητες
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 15:07, 04-09-08:

Ξερω οτι ειμαι ελλιποβαρης και ξερω το ιδανικο βαρος για το υψος μου. Προσπαθω παρα πολυ αλλα δεν βαζω ουτε μισο γραμμαριο... Αλλοι παλευουν να αδυνατισουν και αλλοι να παχυνουν :p
Παράθεση

johnakoseco (Γιαννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johnakoseco
Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O johnakoseco έγραψε στις 15:07, 04-09-08:

μπα βλακειες ειναι αυτα εγω αδυνατισα κιολας.......:xixi:
Παράθεση

johnakoseco (Γιαννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johnakoseco
Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O johnakoseco έγραψε στις 15:08, 04-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Ξερω οτι ειμαι ελλιποβαρης και ξερω το ιδανικο βαρος για το υψος μου. Προσπαθω παρα πολυ αλλα δεν βαζω ουτε μισο γραμμαριο... Αλλοι παλευουν να αδυνατισουν και αλλοι να παχυνουν :p
σε νιωθω ειμαι 1,87 και 68 κιλα!!!
Παράθεση

Emily

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Emily
H Emily αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Emily έγραψε στις 11:42, 08-09-08:

εξαρτάται όντως.. εγώ ήμουν 52 και πήγα 46 τώρα όμως είμαι 47 σταθερά... κάτι καλο έκαναν και οι πανελλήνιες τέσσρα, πέρα από την πλακα πιστεύω ότι για τους περισσοτερους αλλάζει ο τρόπος που διαβάζουν και αυξάνεται αν μην τι άλλο το άγχος.. οποτε είναι λογικό να αυξομειώνεται το βάρος λόγω κακής διατροφής κλπ.. πάντως για τους καφέδες να προσέχετε παιδιά... ειδικά αν δεν τρώτε k tpt είναι ότι χειρότερο για το στομάχι... 4 -5 καφέδες έπινα τη μέρα αλλα.... το διέλυσα t στομάχι m... "γιαυτο" σας λέω.. όλα με metro... το σημαντικότερο είναι η υγεία!... επί την ευκαιρία λοιπόν καλή δύναμη σε όσους δίνουν αλλα k στους υπολοιπους φυσικά
Παράθεση

sevoulaa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sevoulaa
H sevoulaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H sevoulaa έγραψε στις 13:56, 08-09-08:

οτι παχαινουν παχαινουν
βασικα αυτο φοβομουν κι εγω..γι αυτο δεν ετρωγα πολυ
αλλα οτι ετρωγα ακομα και λιγο το αποθηκευα σε λιπος
ε εβαλα3-4 κιλακια
αλλα μιν αγχωνεσαι φετοσ το καλοκαιρι (μετα τισ πανελληνιες) εχασα 5 κιλα!!
Παράθεση

Catherine3

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Catherine3
H Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 139 μηνύματα.

H Catherine3 έγραψε στις 19:27, 13-09-08:

Εγώ σε δύο χρόνια έβαλα 12 κιλά και τα περισσότερα στην Γ λυκείου!!!
Παράθεση

iri_22

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη iri_22
H iri_22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H iri_22 έγραψε στις 16:27, 14-09-08:

Μαλλον όχι!.. Εγω απο το αγχος τις μερες των εξετασεων ειχα χάσει 3 κιλα!
Παράθεση

Rock_Sugar (Μαριάννα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rock_Sugar
H Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Πειραιά και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.

H Rock_Sugar έγραψε στις 23:44, 14-09-08:

Κάθε σχολική χρονιά παίρνω 3-4 κιλάκια κ τα χάνω το καλοκαίρι
Φέτος να δούμε, μη με μαζεύει η green peace.
Παράθεση

Lady_Of_Carnage (Ελένα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Lady_Of_Carnage
H Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H Lady_Of_Carnage έγραψε στις 22:31, 15-09-08:

κι εγω απο το αγχος δεν ετρωγα τπτ
Παράθεση

Orlando (Αποστολης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Orlando
Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας . Έχει γράψει 605 μηνύματα.

O Orlando έγραψε στις 15:13, 20-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Stef
Πήρατε κιλά στις πανελλήνιες?
Λιγα πραγματα.Ορεξη να'χουμε να παιζουμε μπαλα
Παράθεση

Nanou!!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nanou!!
H Nanou!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H Nanou!! έγραψε στις 14:16, 21-09-08:

εγώ ήδη πήρα... αλλά ακόμα είναι αρχή. να η αλλαγή της εποχής, να η περιοδος της προσαρμογής... ε, όλα βοηθάνε... αλλά βρήκα την απλή λύση. φροντισα να είναι μονίμως άδειο το ψυγείο... :thanks:
Παράθεση

Stef

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stef
H Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

H Stef έγραψε στις 09:16, 20-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Nanou!!
εγώ ήδη πήρα... αλλά ακόμα είναι αρχή. να η αλλαγή της εποχής, να η περιοδος της προσαρμογής... ε, όλα βοηθάνε... αλλά βρήκα την απλή λύση. φροντισα να είναι μονίμως άδειο το ψυγείο... :thanks:
Άδειο το ψύγειο και γεμάτο το ντούλαπι! Τα ντουλάπια έχουν περισσότερους θησαυρούς απο τα ψυγεία!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

reaction (Ηλιάνα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη reaction
H Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

H reaction έγραψε στις 11:19, 23-10-08:

απλα να προσεχετε ακομα και οταν τσιμπολογατε τι τρωτε...χρησιμες ειναι οι μπαρες δημητριακων με σοκολατα ειναι το ιδιο πραγμα με σοκολατα με λιγοτερες θερμιδες...να εχετε μια πιατελα με φρουτα....κανενα χυμο που μεταβολιζεται πιο ευκολα....οι καφεδες μονο υπερενταση και νευρα θα σας προκαλεσουν!ειναι κριμα....να εχετε μικρα τοστακια με διαφορα πχ με φιλαδελφια, με γαλοπουλα,μια μικρη ομελετα με πιπερια τυρακι...υπαρχουν νοστιμοι τροποι....για γευση να εχετε καμια καραμελιτσα καμια ετσι οχι τον αμπακο!αχ!
εγω ειχα κολλησει στον πασατεμπο στις πανελληνιες και το μαρουλι ξεχωριστα δεν ξερω γιατι!η αληθεια ειναι οτι απο το αγχος τρως χωρις να καταλαβαινεις ποσοτητα ή γευση!
σας καταλαβαινω!
Παράθεση

georgia91 (Γεωργια(ή για φίλους Πέτρος))

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη georgia91
H Γεωργια(ή για φίλους Πέτρος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H georgia91 έγραψε στις 11:23, 30-10-08:

ναι...εφτα!!!! απλα συνεχιζς να πνιγω το αγχοσ στη σοκολατα!!! διαιτες μετα!
Παράθεση

Μαρία Κρικέλη

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Μαρία Κρικέλη
H Μαρία Κρικέλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H Μαρία Κρικέλη έγραψε στις 16:05, 31-10-08:

και στις προηγούμενες πανελλήνιες και φέτος τρώω πολύ σοκολάτα...Αλλά η αλήθεια είναι ότι από πέρυσι που έδωσα και φέτος που ξαναδίνω, είμαι στα ίδια κιλά!!Ούτε ένα κιλό δεν έβαλα!!Μόνο πέρυσι προς το τέλος έχασα 3 κιλά από το άγχος!
Παράθεση

athatsi

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη athatsi
Ο athatsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O athatsi έγραψε στις 05:39, 10-12-09:

Ειναι αναλογα και το ατομο.και εγω παντως πηρα 11 κιλα και τωρα αφου τελειωσα με τις πανελληνιες ξεκινησα διαιτα.Πριν 10 μερες και εχω χασει 4 απο τα 11 και συνεχιζω.Ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια σε ολα τα παιδια που δινουν και τα κιλα χανονται μην ανησυχειται.Θεληση και ολα γινονται.
Παράθεση

gossipgirl (Στέλλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gossipgirl
H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων και Τοπογράφων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.

H gossipgirl έγραψε στις 12:15, 10-12-09:

8 αλλα εχασσα 15 μετα!!
Παράθεση

nitsa

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nitsa
H nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 322 μηνύματα.

H nitsa έγραψε στις 13:02, 10-12-09:

ναι....:xixi:
το προβλημα ξεκινησε απο τις διακοπες των χριστουγεννων που ενω ξερεις οτι ολοι ειναι στην κουζινα κ φτιαχνουν κουραμπιεδες, μελομακαρονα και ενα σωρο αλλα ΠΑΧΥΝΤΙΚΑ γλυκα, εσυ πρεπει να μεινεις σταθερος στο γραφειακι σου και να κανεις επαναληψη τις πρωτες ενοτητες του πλατωνα για το τεστ στο φροντιστηριο!!!!

τι γινεται ομως αν η μυρωδια ξεπερασει την πορτα και ερθει στην μυτη σου???
τοτε ορμας στην κουζινα κ παιρνεις ενα ΓΕΜΑΤΟ πιατο με γλυκα κ ζαχαρωτα και μασαμπουκωνεις μεχρι να πρηστει η κοιλιτσα:eyesup:, ενω ΦΥΣΙΚΑ συγχρονως διαβαζεις αρχαια κτλ κτλ!!!

αυτα μονο για τα χριστουγεννα!!! φανταστειτε τι επακολουθει τους υπολοιπους μηνες!
εγω προσωπικα ετρωγα μερεντα με το κουταλι αφου ως γνωστον ''η σοκολατα βοηθαει στο διαβασμα''.....(= ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ!!!):fss:
συνολικα περσι που εδινα εβαλα 5 κιλα...:emm:
ααχχ αυτες οι πανελληνιες!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη maraki love
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 1,987 μηνύματα.

H maraki love έγραψε στις 13:20, 10-12-09:

πέρσυ που έδινα 5-6 έχασα εγώ και μόλις τέλειωσαν έβαλα 7
Παράθεση

M4dn3sS

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη M4dn3sS
Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 649 μηνύματα.

O M4dn3sS έγραψε στις 13:21, 10-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από nitsa
ναι....:xixi:
το προβλημα ξεκινησε απο τις διακοπες των χριστουγεννων που ενω ξερεις οτι ολοι ειναι στην κουζινα κ φτιαχνουν κουραμπιεδες, μελομακαρονα και ενα σωρο αλλα ΠΑΧΥΝΤΙΚΑ γλυκα, εσυ πρεπει να μεινεις σταθερος στο γραφειακι σου και να κανεις επαναληψη τις πρωτες ενοτητες του πλατωνα για το τεστ στο φροντιστηριο!!!!

τι γινεται ομως αν η μυρωδια ξεπερασει την πορτα και ερθει στην μυτη σου???
τοτε ορμας στην κουζινα κ παιρνεις ενα ΓΕΜΑΤΟ πιατο με γλυκα κ ζαχαρωτα και μασαμπουκωνεις μεχρι να πρηστει η κοιλιτσα:eyesup:, ενω ΦΥΣΙΚΑ συγχρονως διαβαζεις αρχαια κτλ κτλ!!!

αυτα μονο για τα χριστουγεννα!!! φανταστειτε τι επακολουθει τους υπολοιπους μηνες!
εγω προσωπικα ετρωγα μερεντα με το κουταλι αφου ως γνωστον ''η σοκολατα βοηθαει στο διαβασμα''.....(= ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ!!!):fss:
συνολικα περσι που εδινα εβαλα 5 κιλα...:emm:
ααχχ αυτες οι πανελληνιες!

Το θέμα είναι που τα βάζεις αυτά τα 5 κιλά κοπελιά. :xixi:
Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 13:34, 10-12-09:

χμμ...μονο εγω δεν πηρα ουτε ενα κιλο
Παράθεση

Leo_777 (Leo)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Leo_777
Ο Leo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Leo_777 έγραψε στις 14:50, 10-12-09:

ουου
τον αυγουστο του ΄9 ημουν 63χγ και τωρα δεκεμβριο εχω φτασει τα 77!!!
τουλαχιστον σταθεροποιηθηκε...
Παράθεση

Μιχάλης9867 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Μιχάλης9867
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 840 μηνύματα.

O Μιχάλης9867 έγραψε στις 15:11, 10-12-09:

ρε φιλε εσυ τρως το αμπακα !!!

σορρυ κιολλας!
παντως παιδια προσεξτε πολυ,εγω πηρα 20 ολοκληρα κιλα (απο 75 εφτασα 95)
εχω χασει γυρω στα 10-12 κιλα και θα παω και γυμναστηριο μετα τα χριστουγεννα (μετα απο την εξεταστικη εννοειται)
αλλα πηρα τοσα πολλα διοτι καθομουν συνεχεια σε μια καρεκλα!!!
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,293 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 15:24, 10-12-09:

Εγω τη χρονια που εδινα γυρω στα μεσα πηρα 5 κιλα και πηγα σε διατροφολογο μετα για να μην παρω κι αλλα, τα εχασα και μετα καταφερα να διατηρησω σταθερο το βαρος για να μην υπαρξουν χειροτερα (εχω γενικως καποια κιλα παραπανω λογω υποθυροειδισμου και δε θα ηταν καλο για την ψυχολογια μου να επαιρνα κι αλλα).
Γενικως βεβαια ειναι στο καθε ατομο, αλλοι τρωνε λιγοτερο αλλοι περισσοτερο, αν και νομιζω οτι οι περισσοτεροι ανηκουν στη 2η κατηγορια. Βασικα ακομα και σταθερα να τρως λογω ελλειψης ασκησης που εχουν οι περισσοτεροι αυτη τη χρονια παιρνουν πιο ευκολα.
Παράθεση

jimmy007

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη jimmy007
Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

O jimmy007 έγραψε στις 15:31, 10-12-09:

Aν προσέχεις την διατροφή σου μπορείς να διατηρηθείς σε πολύ καλά επίπεδα βάρους παρά την έλλειψη άσκησης. Αν τώρα πας και τρως ότι βλακεία υπάρχει χρησιμοποιώντας για δικαιολογία το διάβασμα, λογικό είναι να παχύνεις...
Παράθεση

Leo_777 (Leo)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Leo_777
Ο Leo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Leo_777 έγραψε στις 23:53, 10-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μιχάλης-Νάξος
ρε φιλε εσυ τρως το αμπακα !!!

σορρυ κιολλας!
παντως παιδια προσεξτε πολυ,εγω πηρα 20 ολοκληρα κιλα (απο 75 εφτασα 95)
εχω χασει γυρω στα 10-12 κιλα και θα παω και γυμναστηριο μετα τα χριστουγεννα (μετα απο την εξεταστικη εννοειται)
αλλα πηρα τοσα πολλα διοτι καθομουν συνεχεια σε μια καρεκλα!!!
ακριβωσ αυτο επαθα και ακριβωσ αυτο σκεφτομαι να κανω:iagree: (μονο πριν την εξεταστικη γιατι δεν τραβαει αλλουσ 5 μηνεσ, μετα την εξεταστικη ενοειται το γυμναστηριο σε συνδυασμο με πολο)
Παράθεση

nefi

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nefi
H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,078 μηνύματα.

H nefi έγραψε στις 23:57, 10-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Stef
Πήρατε κιλά στις πανελλήνιες?
εγω παλι απο τ πολυ τ αγχος απεκτησα προβλημα με τ στομαχι μου κ εχασα κιλα...
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 00:15, 11-12-09:

Εγώ πάλι συγκαταλέγομαι σ' αυτούς που έχασαν κιλά, ειδικά την πρώτη χρονιά (κάπου στα 5-6 είχα χάσει).
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 00:17, 11-12-09:

Mα πως
Παράθεση

blacksheep (ΓιαννηςΤουφεξης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη blacksheep
Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,246 μηνύματα.

O blacksheep έγραψε στις 00:18, 11-12-09:

Mερικοι εχουν και αγχος.
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 00:19, 11-12-09:

E και τι;Άγχος=έλλειψη κιλών;
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,246 μηνύματα.

O blacksheep έγραψε στις 00:20, 11-12-09:

Ξερεις αμα δεν εισαι καλα ψυχολογικα,το λιγοτερο που θες ειναι να φας.Παραλειπεις γευματα ασυναισθητα.
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 00:21, 11-12-09:

Δεν ισχύει απόλυτα αυτό.
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O blacksheep έγραψε στις 00:22, 11-12-09:

Καλα,οτι πεις.
Παράθεση

christina141 (Χριστινα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη christina141
H Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.

H christina141 έγραψε στις 00:22, 11-12-09:

κ εγω ειχα βαλει κιλα,περιπου 5....ακομα να τα χασω τα ατιμα
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 14:04, 11-12-09:

Οταν αγχωνομαι, εχω πολυ εντονους πονους στο στομαχι και μου κοβεται τελειως η ορεξη.

Επι 2-3 βδομαδες παιζει να ειχα φαει 1 φορα φυσιολογικα.

Ουσιαστικα μονο χυμους επινα και καφεδες...

Μεχρι τωρα εχω χασει κιλα και πιστευω οτι οφειλειται καθαρα στο οτι εχω υπερβολικο αγχος.
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O blacksheep έγραψε στις 14:09, 11-12-09:

Καλα ειπαμε,αμα δεν τρως πως αποδιδεις στα μαθηματα?
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 14:17, 11-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από blacksheep
Καλα ειπαμε,αμα δεν τρως πως αποδιδεις στα μαθηματα?
Οταν με πιανει το αγχος πραγματικα δεν μπορω να φαω τιποτα και αυτο σιγουρα επηρεαζει και αποδοση μου...

Γενικα εξαντλουμαι πιο ευκολα..

Προσπαθω τουλαχιστον να πινω χυμους και να κοιμαμαι καλα..
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O blacksheep έγραψε στις 14:19, 11-12-09:

Μα αμα δεν τρως που να βριε γλυκοζη ο εγκεφαλος.?
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 14:25, 11-12-09:

Ρε παιδι μου οταν με πιανει το αγχος δεν μπορω να φαω.

Ειναι αδυνατο.

Δεν ειπα οτι κανω απεργια πεινας,τρωω αλλα οχι φυσιολογικα,δηλαδη τα γευματα μου δεν ειναι ετσι οπως θα επρεπε.
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O blacksheep έγραψε στις 14:27, 11-12-09:

Εγω μιλαω για παθολογικες περιπτωσεις αγχους.
Παράθεση

jimmy007

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

O jimmy007 έγραψε στις 22:32, 11-12-09:

Τόσους χυμούς πίνει το παιδί. Εκεί θα την βρει την γλυκόζη.
Παράθεση

hale (Δημητρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη hale
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 464 μηνύματα.

O hale έγραψε στις 22:38, 11-12-09:

Εγώ τη 2η φορά που έδωσα είχα φτάσει τα 97 κιλά. Από τότε όμως (αρχές Ιουνίου 2009) μέχρι τώρα (μέσα Δεκεμβρίου 2009) έχω χάσει 17 κιλά και πλέον είμαι 80 κιλά!!!

Και όχι, δεν έκανα καμία εξαντλητική δίαιτα. Απλώς άρχισα να τρώω κανονικά!!

Αρα στη περίπτωσή μου, ναι, οι πανελλήνιες παχαίνουν...
Παράθεση

Rania.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 22:42, 11-12-09:

Στην περιπτωση μου, το ΚΑΘΙΣΙΟ παχαινει. Τι σημασια εχουν οι πανελληνιες. Καθε σχολικη χρονια παιρνω κιλα επειδη ΚΑΘΟΜΑΙ. Αν και περυσι εκανα και κανα κατοσταρι μια στο τοσο, ποδηλατα, σχοινακια ιστοριες. Φετος προτιμω να γεμιζω τον ελευθερο μου χρονο με ακομα περισσοτερο καθισιο μπροστα στο pc :p
Ασε που μερικες φορες πραγματικα θελω να φαω σοκολατα. Με τονωνει. Αλλα το εχω ξεφτιλισει. Ηταν μια βδομαδα που ετρωγα μια φορα το βραδυ επειδη γυρνουσα απο το σχολειο και πλακωνομουν στο διαβασμα, και ΞΕΧΝΟΥΣΑ να φαω :!:
Μετα μπορει την επομενη βδομαδα να τρωω υπερβολικα πολυ, και τη μεθεπομενη παλι τιποτα. Θα καταστραφω.
Το εχω παρει αποφαση παντως να αρχισω να τρωω νορμαλ, και η μανα μου ειπε οτι πρεπει να εχω καλη διατροφη μπλαμπλαμπλα.
Παράθεση

jimmy007

Μαθητής Γ' λυκείου

O jimmy007 έγραψε στις 23:38, 11-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Rania.
Στην περιπτωση μου, το ΚΑΘΙΣΙΟ παχαινει. Τι σημασια εχουν οι πανελληνιες. Καθε σχολικη χρονια παιρνω κιλα επειδη ΚΑΘΟΜΑΙ. Αν και περυσι εκανα και κανα κατοσταρι μια στο τοσο, ποδηλατα, σχοινακια ιστοριες. Φετος προτιμω να γεμιζω τον ελευθερο μου χρονο με ακομα περισσοτερο καθισιο μπροστα στο pc :p
Ασε που μερικες φορες πραγματικα θελω να φαω σοκολατα. Με τονωνει. Αλλα το εχω ξεφτιλισει. Ηταν μια βδομαδα που ετρωγα μια φορα το βραδυ επειδη γυρνουσα απο το σχολειο και πλακωνομουν στο διαβασμα, και ΞΕΧΝΟΥΣΑ να φαω :!:
Μετα μπορει την επομενη βδομαδα να τρωω υπερβολικα πολυ, και τη μεθεπομενη παλι τιποτα. Θα καταστραφω.
Το εχω παρει αποφαση παντως να αρχισω να τρωω νορμαλ, και η μανα μου ειπε οτι πρεπει να εχω καλη διατροφη μπλαμπλαμπλα.
Σε αυτό πάντως έχει δίκιο...:no1:
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους