Βουλή εφήβων 2016-2017

KamilGR

Νεοφερμένος

Ο KamilGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλησπερα σας . Ειμαι μαθητης 2ας λυκειου και συμμετεχω στο προγραμμα της Βουλης των εφηβων και αποφασισα να ανοιξω αυτο το θρεντ αφου δεν υπηρχε κατι προσφατο στο φορουμ ωστε να μπορουμε να συζηταμε εμεις οι υποψηφιοι ...Μεχρι στιγμης εχω μαζεψει 9 κληρους και μου απομενει η δημιουργια του βιντεο..εσεις σε τι σταδιο βρισκεστε;
Θα μπορουσε μηπως καποιος παλαιοτερος να μας ενημερωσει λιγο σχετικα με την διαδικασια ωστε να μπεις; ειναι οπως ακουγεται "διεφθερμενα" ή οποιος εργαστει πιθανοτατα και θα μπει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Καλησπερα σας . Ειμαι μαθητης 2ας λυκειου και συμμετεχω στο προγραμμα της Βουλης των εφηβων και αποφασισα να ανοιξω αυτο το θρεντ αφου δεν υπηρχε κατι προσφατο στο φορουμ ωστε να μπορουμε να συζηταμε εμεις οι υποψηφιοι ...Μεχρι στιγμης εχω μαζεψει 9 κληρους και μου απομενει η δημιουργια του βιντεο..εσεις σε τι σταδιο βρισκεστε;
Θα μπορουσε μηπως καποιος παλαιοτερος να μας ενημερωση λιγο σχετικα με την διαδικασια ωστε να μπεις; ειναι οπως ακουγεται "διεφθερμενα" ή οποιος εργαστει πιθανοτατα και θα μπει;

φίλε και 300 κλήρους να μαζέψεις (ή πόσο είναι το μέγιστο) πήγαινε σε 1 παπά για να έχεις τύχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KamilGR

Νεοφερμένος

Ο KamilGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Χαχαχαχ καλα καταλαβα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικά, και φουλ πόντους να πάρεις, μην έχεις εξαρχής προσδοκίες.
Και ποτέ δεν ξέρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πόσα λεφτά παίρνουν αυτοί οι βουλευτές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SocratesAgain

Νεοφερμένος

Ο SocratesAgain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Εγω είμαι ακόμα στο πρώτο στάδιο και σκοπεύω να το τελειώσω εντός της εβδομάδας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Πόσα λεφτά παίρνουν αυτοί οι βουλευτές?

από όσο ξέρω τους δίνεται δωρεάν διανομή (νομίζω τα πάντα πληρωμένα) σε 1 5στερο ξενοδοχείο εκεί κοντά (νομίζω Μεγάλη Βρετανία "δε θυμάμαι") και οι βουλευτές είναι 350 (απλά για να μην καθυστερούμε 1 δωμάτιο εκεί κάνει περίπου 260€
350/2 = 175 δωμάτια
260*175 = 45.500€
την μια μέρα (4 μέρες κρατάει) 182.000€ για θέματα που θα συζητηθούν και δε θα γίνουν ποτέ (είστε σε ολομέλεια είτε σε επιτροπές)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι ακριβή τα νούμερα, η διαμονή κοστίζει με στοιχεία 2013 (πιθανώς σήμερα ακόμα λιγότερο) 65.000 ευρώ. Υπάρχουν ακόμη έξοδα για τις μετακινήσεις εσωτερικού και εξωτερικού, το υλικό που μοιράζεται, τη μισθοδοσία όσων εμπλέκονται, παράλληλες δράσεις κλπ. Το συνολικό ποσό φτάνει τις 140.000 ευρώ με στοιχεία 2013, λογικό ποσό εκτιμώ για όλα όσα γίνονται. Το 2008 το κόστος ήταν τετραπλάσιο. Πηγή: ΤΑ ΝΕΑ. Από κει και πέρα, ο στόχος του προγράμματος δεν είναι η άμεση επίλυση ζητημάτων, αλλά η γνωριμία των μαθητών με τις διαδικασίες λειτουργίας της Κοιν. Δημοκρατίας. Πηγή: efivoi.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άλλο ένα άχρηστο πρόγραμμα δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δεν είναι ακριβή τα νούμερα, η διαμονή κοστίζει με στοιχεία 2013 (πιθανώς σήμερα ακόμα λιγότερο) 65.000 ευρώ. Υπάρχουν ακόμη έξοδα για τις μετακινήσεις εσωτερικού και εξωτερικού, το υλικό που μοιράζεται, τη μισθοδοσία όσων εμπλέκονται, παράλληλες δράσεις κλπ. Το συνολικό ποσό φτάνει τις 140.000 ευρώ με στοιχεία 2013, λογικό ποσό εκτιμώ για όλα όσα γίνονται. Το 2008 το κόστος ήταν τετραπλάσιο. Πηγή: ΤΑ ΝΕΑ. Από κει και πέρα, ο στόχος του προγράμματος δεν είναι η άμεση επίλυση ζητημάτων, αλλά η γνωριμία των μαθητών με τις διαδικασίες λειτουργίας της Κοιν. Δημοκρατίας. Πηγή: efivoi.gr

Οκ μπορεί να εχουν κ έκπτωση (μπορει δεν ξερω) αλλα βαλε κ γραφική ύλη αφου τυπονωνονται παλι βιβλια (νομοσχέδια για 350 βουλευτές) σαν το μνημονιο 2 και 3 π ηταν πολλες σελίδες (αληθεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Δόθηκαν έγγραφα σαν τα μνημόνια 2 και 3 στους έφηβους βουλευτές;;;; :hehe:
Guys, προσπαθήστε λίγο να έχει συνοχή το θέμα... :P

Το πολύ πολύ να τους δινόταν νομοσχέδιο των 5 σελίδων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δόθηκαν έγγραφα σαν τα μνημόνια 2 και 3 στους έφηβους βουλευτές;;;; :hehe:
Guys, προσπαθήστε λίγο να έχει συνοχή το θέμα... :P

Το πολύ πολύ να τους δινόταν νομοσχέδιο των 5 σελίδων...
και ομως οχι (πολλες φορες στο παρελθον πολλες σελιδες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το κόστος που ανέφερα είναι συνολικό, τα περιλαμβάνει όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Σαν την Κ συνοδο δεν προκειται να ξαναυπαρξει:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top