Εφηβεία

Frida!

Νεοφερμένος

Η φρειδερικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
:):hehe:Κατα την γνωμη μου η εφηβεια ειναι η καλυτερη περιοδος ολων μας.Γιατι εξερευναμε το κοσμο με αλλα ματια!!!!
Στην εφηβεια κανεις οτι σου κατεβει στο κεφαλι!χωρις να σκεφτεσαι ανα αυτο που κανεις ειναι σωστο ή οχι,αλλα και παλι δεν σε νοιαζει και πολυ!!
Μερικες φορες ξεσπας τα νευρα σου στα ατομα πχ της οικογενειας ή ακομα και στους φιλους.
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΖΗΣΟΥΜΕ ΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΑΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑ ΕΡΘΕΙ!!!:alljumpy:
ΕΦΗΒΕΙΑ=ΤΡΕΛΑ:clapup::clapup::clapup::clapup:

+φωνω!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup:

πολυ αγχος χωρις λογο..δεν ξερω τι θελω φοβαμαι κλαιω χωρις λογο..ομως απο την αλλη ωρες ωρες νιωθω τελεια νιωθω οτι πεταω στον εβδομο ουρανο αν ολα αυτα ειναι φυσιολογικα δεν ξερω παντως για μενα ετσι ειναι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
η ακομα κ gothic(κολλημα τοτε με evanescence),

Οι Εvanescence ΔΕΝ είναι gothic.

Αυτό.Πάω τώρα να στρίψω κανένα και ν'ακούσω Sopor Aeternus.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Πολλή σκέψη ρε παιδί μου...:hmm:Για τα πάντα. Τα αναλύω μέχρι τελευταίας λεπτομέρειας και στο τέλος δεν ξέρω αν έχω φτάσει στο σωστό αποτέλεσμα:confused:. Κατα τα άλλα τα γνωστά. Γρήγορες εναλλαγές συναισθημάτων και. Κλείνομαι στον εαυτό μου και δεν με ενδιαφέρει τίποτα. Πετάω απ τη χαρά μου και χαίρομαι με το κάθετι.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Η εφηβεία κρατά μέχρι και τα 20 για τους άντρες.

Μάλλον είσαι λάθος.Δεν ωριμάζετε τόσο γρήγορα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Είμαι λοιπόν και εγώ ένας κλασικός έφηβος με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει. Αντιδραστικότητα από εκεί που δεν το περιμένεις, νευράκια, τάσεις αμφισβήτησης και επαναστατικής δράσης, κάποιες φορές μπορεί να γίνομαι έρμαιο των καταστάσεων λόγω άγνοιας και ανωριμότητας του μυαλού... Τα στερεότυπα χαρακτηριστικά όλων μας. Ε? :hmm:
Αλλά παρ' όλα αυτά, η εφηβεία έχει και τα καλά της! Είμαστε πάντα μες στην τρέλα και το γέλιο, σε μια πολύ ξένοιαστη φάση γενικά, καθώς τα θέματα που μας απασχολούν αφορούν αποκλειστικά τον εαυτό μας. Εδώ είναι η κομβική διαφορά μας με τους ενήλικες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Mην το λες Σίμο. Υπάρχουν και οι αιώνιοι έφηβοι. :D Απλά δεν ξέρω ποιοι υπομένουν τις εφηβικές τρέλες τους...

Εγώ πάντως περνάω προεφηβεία για 2η φορά. :D :lol: :lol:
(αστειάκι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Νομίζω ότι η εφηβεία σε μένα τελείωσε στα.......χμ..... 14?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Νομίζω ότι η εφηβεία σε μένα τελείωσε στα.......χμ..... 14?
Τι εννοείς με αυτό? =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τι εννοείς με αυτό? =/
Απλώς ότι ωρίμασα κάπως γρηγορότερα ;) Στα 14 ήμουν συνέχεια εκνευρισμένη, υπερβολικά αφελής, έκλαιγα πολύ και πολλές φορές ακόμη και για το τίποτα, κάθε βδομάδα μου άρεσε και διαφορετικό αγόρι, κλπ κλπ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Απλώς ότι ωρίμασα κάπως γρηγορότερα ;) Στα 14 ήμουν συνέχεια εκνευρισμένη, υπερβολικά αφελής, έκλαιγα πολύ και πολλές φορές ακόμη και για το τίποτα, κάθε βδομάδα μου άρεσε και διαφορετικό αγόρι, κλπ κλπ :P
Aπλά ξέρεις γιατί ρώτησα..
Γιατί εγώ ας πούμε τώρα είμαι 18 και ακόμα νιώθω πως δεν έχουν φύγει τελείως όλα όσα περνούσα στην εφηβεία π.χ.
Δηλαδή ακόμα έχω τις μεταπτώσεις διάθεσης,τα νεύρα,τα ξεσπάσματα,απλά όχι σε τόσο υπερβολικό βαθμό.
Αλλά ότι τα έχω,τα έχω. :P
Γι'αυτό και μου φάνηκε περίεργο κάπως, που είπες πως η εφηβεία σου,σταμάτησε στα 14. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Απλώς ότι ωρίμασα κάπως γρηγορότερα ;) Στα 14 ήμουν συνέχεια εκνευρισμένη, υπερβολικά αφελής, έκλαιγα πολύ και πολλές φορές ακόμη και για το τίποτα, κάθε βδομάδα μου άρεσε και διαφορετικό αγόρι, κλπ κλπ :P
Αν αυτό δεν είναι εφηβεία, τότε τι είναι:P

Μήπως εννοείς, ότι μετά από αυτό σταμάτησες να συμπεριφέρεσαι έτσι;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noora

Νεοφερμένος

Η Eftychia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω την περναω σχετικα ησυχα αν σκεφτειτε οτι προσφατα μετακομισα με τη μητερα μου και την αδερφη μου σε αλλη χωρα. ο πατερας μου ειναι πισω στην ελλαδα, εχω να αντιμετωπισω ενα πολυ απαιτητικο εκπαιδευτικο συστημα και η σχεση μου με τη μητερα μου δεν ειναι και η καλυτερη. αλλα προσπαθω να τα αντιμετωπισω ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Για μένα η εφηβεία είναι η δυσκολότερη περίοδος της ζωής...θέλω να είμαι τέλεια σε όλα τα θέματα...η διάθεση μου εναλλάσσεται κάθε λεπτό...υπάρχουν στιγμές που θέλω να κλειστώ στο δωμάτιο μου,ν'ακούσω μελαγχολικά τραγούδια και να κλάψω..και ο λόγος??...άγνωστος!! Όλα μου φταίνε...όλοι μ'εκνευρίζουν...δεν ανοίγομαι καθόλου εύκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
εφηβεια....

λοιπον η δικη μου εφηβεια...
ειναι μια φαση οπου εχει ξυπνησει μεσα μου ο επαναστατης και το πνευμα αντιλογιας....αρνηση σε ολα...καλα ή κακα....κυκλοθυμικες τασεις οσο δεν παει αλλο.....δηλαδη μπορει να εισαι μεσα στην τρελη χαρα και μετα να ακουσω ενα τραγουδι να ειμαι τελειως χαλια....ειναι εποχη που τουλαχιστον εδω δεν φοβαμαι τιποτα και κανεναν....ουτε γονεις,καθηγητες ,τιποτα τιποτα τιποτα.....καποια χρονια τρελου ξεφαντωματος και μερικες φορες παλιπαιδισμου...δηλαδη μπορει να ακουω...το ''ολοι γατοι ειναι μουσικοι '' απ τις αριστογατες...εποχη που θελεις να εισαι παντα καθαρη,καλοβαλμενη κλπ...και πανω απ ολα ειναι μια εποχη που τσακωνεσαι διαρκωωωωωωωωωωωως με τους γονεις σου....εγω με την μανα μου.....ειδικα οταν θελει να με κανει να φορεσω τακουνι ή να βαφτω με σκιες.....ξερω τρελο...αλλα δεν ειμαι ετσι εγω...τουλαχιστον οχι ετσι απο τωρα.....και αν ειμαι ροκ μην με φοβασαι......τελος ειναι η εποχη που πιστευω νιωθεις τα πιο εντονα συναισθηματα χαρας,λυπης ,ερωτα κλπ....και ειναι ετσι γτ ειναι πρωτογνωρα...μα πανω απ ολα δεν μπορει να χαρακτηριστει η εφηνεια μου ηπια...επανασταση στο επακρο.....ροκιες απο σιδηροπουλο ως deep purple,διαβασμα το θεωρημα του παπαγαλου,την βιογραφια του τσε ή ακομα και μπακουνιν,ελλειψη φοβου και αγιος ο θεος....που μεταξυ μας απο τοτε που μπηκα στην εφηβεια δεν πιστυω να υπαρχει.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
χαλια χαλια
ξερεις καλως ή κακως αυτα που κατηγορουσαμε ή δεν μας αρεσαν οταν τα εκαναν οι αλλοι συνομιληκοι στην εφηβεια μερικες φορες εχουμε αναγκη να τα κανουμε....εινια ενα σταδιο και η εφηβεια που πρεπει να περασει κανεις για να παει παρακατω...να ανησυχεις αμα στην εφηβεια ησουν σε ολα σου τυπος και υπογραμμος και δεν εκανες καμια βλακεια γτ μπορει να νιωσεις την αναγκη να την κανεις αργοτερα! πολυ αργοτερα!
εινια πολλα τα δυσαρεστα της εφηβειας...το πιο βασικο πιστευω ειναι ο ρατσισμος και η αναγκη των εφηβων να κανουν ο,τι και οι υπολοιποι! ο φοβος να διαφοποιηθουν!
το πως χαιρομαι που το περασα αυτο το σταδιο και δεν τα περναω τωρα αυτα δεν περιγραφεται....το απολαμβανω απιστευτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ την περνάω σχετικά ομαλά, αλλά θα δούμε στην πορεία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερ!να

Νεοφερμένος

Η κατερ!να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Τον καημενο τον πατερα μου λυπαμαι!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

busted

Νεοφερμένος

Ο busted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εινια πολλα τα δυσαρεστα της εφηβειας...το πιο βασικο πιστευω ειναι ο ρατσισμος και η αναγκη των εφηβων να κανουν ο,τι και οι υπολοιποι! ο φοβος να διαφοποιηθουν!

Εχεις δικιο.. Απορω πως δεν το ανεφερε κανεις και πιο πριν.
Περασα δυσκολα με αυτο το θεμα τωρα ομως πιστευω οτι ειμαι σε καλυτερη κατασταση.. Ειναι πολυ βασανιστικο, ειδικα στο περιβαλλον του σχολειου που εισαι αναγκασμενος να πηγαινεις καθε μερα μαζι με οσα γινονται απο μερους των μαθητων κλπ. Τουλαχιστον προσωπικα φοβομουν παρα πολυ. Βεβαια ειμαι σιγουρος οτι δεν εχουμε στο μυαλο μας το ιδιο πραγμα αλλα δεν πειραζει :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Παλουλι λουκ εφηβεια....

Παιδια εχετε νιωσει ποτε πως δεν σας καταλαβαινει κανενας?Ουτε γονεις ,ουτε φιλοι ουτε τιποτα...Νιωθεις την αγαπη τους αλλα ως εκει....Δεν σε καταλαβαινουν ....και το βλεπεις αυτο...Το εχετε νιωσει αυτο??
Εχετε κατσει σε ενα παγκακι ακουγοντας μουσικη μεχρι να νυχτωσει βυθισμενη στις σκεψεις σας?
Εχετε βουρκωσει στα καλα του καθουμενου?
................





Τον τελευταιο καιρο...η κατασταση ειναι ετσι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Παλουλι λουκ εφηβεια....

Παιδια εχετε νιωσει ποτε πως δεν σας καταλαβαινει κανενας?Ουτε γονεις ,ουτε φιλοι ουτε τιποτα...Νιωθεις την αγαπη τους αλλα ως εκει....Δεν σε καταλαβαινουν ....και το βλεπεις αυτο...Το εχετε νιωσει αυτο??
Εχετε κατσει σε ενα παγκακι ακουγοντας μουσικη μεχρι να νυχτωσει βυθισμενη στις σκεψεις σας?
Εχετε βουρκωσει στα καλα του καθουμενου?
................





Τον τελευταιο καιρο...η κατασταση ειναι ετσι.....

αυτο δεν συμβαινει μονο στην εφηβεια...:'(:'(:'( να ανησυχω;;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top