Βοηθήματα Γ' Λυκείου

STRATOS111

Νεοφερμένος

Ο STRATOS111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Λογου σπουδη ή Κοινος Νους.Τα πιο δημοφιλη για 17+

Ο Κοινός Νους έχει και την θεωρία, την εξηγεί καλά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Λόγου σπουδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOS111

Νεοφερμένος

Ο STRATOS111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Λόγου σπουδή.

Θεωρείς πως θα με καλύψει και στην θεωρία και στους θεματικούς κύκλους;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγώ διάβαζα από 2. Από αυτό για θέματα και από το Μεταίχμιο για θεωρία. Κατά τη γνώμη μου το δεύτερο λέει τη θεωρία πολύ αναλυτικά και εμπεριστατωμένα. 17.7 έγραψα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Ο Κοινός Νους έχει και την θεωρία, την εξηγεί καλά;;

Την εξηγει πολυ καλα.Σε ορισμενα σημεια μαλιστα υπεραναλυτικα.;)

Λογου σπουδη και κοινος νους δεν εχουν και καμια ουσιαστικη διαφορα.Στο ιδιο επιπεδο κινουνται.


Υγ οσο για καποια βοηθηματα που λεχθησαν παραπανω,θεωρω οτι ειναι υπερβολικα στημενα.Ειπαμε να σου χει ετοιμη τη θεωρια αλλα οκ,να σου χει ετοιμη και τη παραγραφο; Θεωρω οτι ειναι υπερβολικο και ενα τοσο τυποποιημενο γραπτο κοστιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Εγώ νομίζω πως το σχολικό είναι εντάξει για να διαβάσει κάποιος τη θεωρία.
Χρησιμοποιούσα αυτό. Έχει μέσα πάρα πολλά θέματα, για τα οποία έχει πολλά δοκίμια γνωστών και μη συγγραφέων. Πιστεύω πως το διάβασμα κειμένων για συγκεκριμένα θέματα είναι η καλύτερη προετοιμασία για την έκθεση. Γι' αυτό να διαβάζετε και τους θεματικούς κύκλους.
Επίσης, είχα δανειστεί από την καθηγήτριά μου τις τελευταίες ημέρες αυτό, γιατί είχε συγκεντρωμένη τη θεωρία όλου του λυκείου, και με βοήθησε πάρα πολύ για να την επαναλάβω σε πολύ σύντομο χρόνο.
Τέλος, χρησιμοποιούσα όλη τη χρονιά αυτό, για να βλέπω σχεδιαγράμματα.
Έγραψα 18.8 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Εννοειται οτι το σχολικο ειναι ο κυριος οδηγος σε ολα τα μαθηματα.Το αυτονοητο το παρελειψα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ποιο βοήθημα είναι το καλύτερο για τη βιολογία (κυρίως για ασκήσεις) και ιστορία (για πηγές) ;
Καλά την ιστορία λίγο που την είδα τη λάτρεψα <3 είναι τόσο ενδιαφέροντα αυτά τα θέματα νεοελληνικής ιστορίας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria s.

Νεοφερμένος

Η maria s. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Ποιο βοήθημα είναι το καλύτερο για τη βιολογία (κυρίως για ασκήσεις) και ιστορία (για πηγές) ;
Καλά την ιστορία λίγο που την είδα τη λάτρεψα <3 είναι τόσο ενδιαφέροντα αυτά τα θέματα νεοελληνικής ιστορίας!

για την βιολογία πολύ καλό είναι της ελληνοεκδοτικής έχει τεστ σε κάθε παράγραφο και ασκήσεις. ιστορία για πήγες από τι ςεκδόσεις ζητη η έννοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
για την βιολογία πολύ καλό είναι της ελληνοεκδοτικής έχει τεστ σε κάθε παράγραφο και ασκήσεις. ιστορία για πήγες από τι ςεκδόσεις ζητη η έννοια

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Για τη βιολογία έχω ακούσει και για μεταίχμιο, ποιο είναι καλύτερο;
στην ιστορία οι εκδόσεις ζήτη έχουν μόνο πηγές; γιατί εγώ μόνο για αυτό θέλω. Και κάτι ακόμα, επειδή δεν θα κάνω μάθημα στην ιστορία.. όταν τελειώνω με ένα μάθημα στο τέλος αναλύω και όλες τις πηγές του σχολικού βιβλίου ή του βοηθήματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Αν μιλάτε για Βιολογία γενικής,νομίζω δεν χρειάζεται βοήθημα,τουλάχιστον όχι από τώρα...Καταλαβαίνω το άγχος και το σκεπτικό "όσο περισσότερη προετοιμασία,τόσο καλύτερα" αλλά υπερβολές και πεταμένα λεφτά δεν έχουν νόημα...Ειδικά για τη θεωρία,το σχολικό βιβλίο είναι το μόνο που χρειάζεστε,σε συνδυασμό με έναν καλό καθηγητή.(για το τελευταίο δεν παίρνω όρκο,συμμαθητής μου που δεν έκανε φροντ στη Βιολογία,διάβασε μόνος του και με ότι υλικό του έδινα εγώ απ' το φροντ μου κι έγραψε 100).Οπότε προς το παρόν ασχοληθείτε με αυτό,και προς το τέλος (για Μάρτη μιλάω!) κοιτάτε τίποτα εξτρά για ασκήσεις...Που μπορεί να σας καλύψει ο καθηγητής σας και σ'΄αυτό δηλαδή!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Αν μιλάτε για Βιολογία γενικής,νομίζω δεν χρειάζεται βοήθημα,τουλάχιστον όχι από τώρα...Καταλαβαίνω το άγχος και το σκεπτικό "όσο περισσότερη προετοιμασία,τόσο καλύτερα" αλλά υπερβολές και πεταμένα λεφτά δεν έχουν νόημα...Ειδικά για τη θεωρία,το σχολικό βιβλίο είναι το μόνο που χρειάζεστε,σε συνδυασμό με έναν καλό καθηγητή.(για το τελευταίο δεν παίρνω όρκο,συμμαθητής μου που δεν έκανε φροντ στη Βιολογία,διάβασε μόνος του και με ότι υλικό του έδινα εγώ απ' το φροντ μου κι έγραψε 100).Οπότε προς το παρόν ασχοληθείτε με αυτό,και προς το τέλος (για Μάρτη μιλάω!) κοιτάτε τίποτα εξτρά για ασκήσεις...Που μπορεί να σας καλύψει ο καθηγητής σας και σ'΄αυτό δηλαδή!:)

Για βιολογία θέλω μόνο για ασκήσεις για να μπορώ να συνηθίσω στις ασκήσεις και να μην τις αφήσω για το τέλος. Για μένα είναι πολύ σημαντικό αυτό, δεν θέλω να αφήσω πουθενά κενά. Σχετικά με τη θεωρία ναι, συμφωνώ πως το βιβλίο θα μπορέσει να με καλύψει αλλα για τις ασκήσεις δεν είμαι τόσο σίγουρη:hmm: Για την ιστορία αυτό το βοήθημα είναι καλό; https://www.booksandthecity.gr/frontend/biblionet_book.php?bookid=129940
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

STRATOS111

Νεοφερμένος

Ο STRATOS111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Έχω επιλέξει τα εξής βιβλία για την έκθεση:
-Κοινός νους
-Δοκίμια για την έκθεση, Αθηνά Βλαχιώτη
-Konrad Lorenz, Τα οκτώ θανάσιμα αμαρτήματα του πολιτισμού μας
Νομίζετε ότι επαρκούν, γιατί νιώθω μεγάλη ανασφάλεια στο μάθημα της έκθεσης ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sansy16

Νεοφερμένος

Η Sansy16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Γεια σας παιδια ειδ ενα βοηθημα στα μαθηματικα θετικης κατευθυνσης του Μαυριδη ειναι καλο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
τα παιδια που εχουν επιλεξει φυσικη γενικης, εχουν βοηθημα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_sdr

Νεοφερμένος

Η anna_sdr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας παιδια ειδ ενα βοηθημα στα μαθηματικα θετικης κατευθυνσης του Μαυριδη ειναι καλο ?
Γειά σου, αν εννοείς τα 100 θέματα, είναι αρκετά καλό θα έλεγα.
Αν δεις παρακάτω το πουλάω,όπως επίσης και κάποια
άλλα βιβλία. Ρίξε μια ματιά και αν σε ενδιαφέρει κάτι, στείλε
μου στο anna_sdr@yahoo.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Ας μου πει κάποιος αν ειναι καλο αυτο το βοήθημα https://www.booksandthecity.gr/frontend/biblionet_book.php?bookid=129940

Το έχω και σκονίζεται. Δε μου αρέσει η δομή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
κανενα παιδακι δεν εχει επιλεξει φυσικη γενικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΩΣΤΑΣ-gerom-95

Νεοφερμένος

Ο NICE GUY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλησπέρα! Τι βοηθήματα έχετε και προτείνετε; Εγώ έχω του Μπάρλα Μαθηματικά κατεύθυνσης και γενικής και των Σαββάλα Φυσική Κατ. Αυτά μου έχουν πει οι καθηγητές μου, αλλά ενδιαφέρομαι να ακούσω και άλλες γνώμες για άλλα βοηθήματα που είναι καλά και αξίζει να αγοραστούν και κυρίως στα μαθηματικά, φυσική και έκθεση (αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο γιατί η καθηγήτριά μου στην έκθεση μού δίνει φωτοτυπίες -κυρίως κείμενα- από παντού και θέλω να έχω συγκεντρωμένη τη θεωρία).
Ο Μπαρλας ειναι απο τα καλυτερα για ΜΚ της Γ λυκειου και απο ΦΚ προτεινω Διμοπουλο,Μαθιουδακη,Αρχων Μαρκος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top