Ισπανικά Online Ινστιτούτο Cervantes

chris2k12

Νεοφερμένος

Ο chris2k12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,΄
Πήρα απόφαση να μάθω Ισπανικά αλλά η δουλειά μου λόγο ωραρίων δεν μου επιτρέπει να πάω σε τάξη ή να κάνω ιδιαίτερα. Έψαξα στο Ινστιτούτο Cervantes και είδα ότι έχει και μαθήματα online. Αξίζουν; Έχει δοκιμάσει κανένας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Δεν έχω καμμία σχέση με την ισπανική γλώσσα, αλλά δε νομίζω να συγκρίνονται online μαθήματα με face-to-face.
Πώς γίνεται, όμως, να μη σε βολεύουν τα ιδιαίτερα λόγω εργασιακών ωραρίων; Μπορείς να βρεις έναν καθηγητή και να φτιάξετε ένα ευέλικτο πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris2k12

Νεοφερμένος

Ο chris2k12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν έχω καμμία σχέση με την ισπανική γλώσσα, αλλά δε νομίζω να συγκρίνονται online μαθήματα με face-to-face.
Πώς γίνεται, όμως, να μη σε βολεύουν τα ιδιαίτερα λόγω εργασιακών ωραρίων; Μπορείς να βρεις έναν καθηγητή και να φτιάξετε ένα ευέλικτο πρόγραμμα.
Φεύγω από το σπίτι στις 9 το πρωϊ και γυρνάω 10 το βράδυ. Έχω κενό μόνο Σάββατο απόγευμα και Κυριακή αλλά θέλω και ξεκούραση. Μόνο τα μεσημέρια για περίπου 3 ώρες έχω κενό και θέλω να διαβάζω τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Τα ισπανικά αποφάσισες να τα μάθεις για χόμπυ ή τα χρειάζεσαι στη δουλειά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris2k12

Νεοφερμένος

Ο chris2k12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Τα ισπανικά αποφάσισες να τα μάθεις για χόμπυ ή τα χρειάζεσαι στη δουλειά;
Χόμπυ αλλά ποτέ δεν ξέρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Αφού είναι για χόμπυ μπορείς να αγοράσεις κάποια μέθοδο εκμάθησης είτε σε online έκδοση είτε σε βιβλία. Απλώς χωρίς την καθοδήγηση ενός καθηγητή είναι δύσκολο να φθάσεις σε υψηλό επίπεδο - πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris2k12

Νεοφερμένος

Ο chris2k12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αφού είναι για χόμπυ μπορείς να αγοράσεις κάποια μέθοδο εκμάθησης είτε σε online έκδοση είτε σε βιβλία. Απλώς χωρίς την καθοδήγηση ενός καθηγητή είναι δύσκολο να φθάσεις σε υψηλό επίπεδο - πιστεύω.
Κοίτα χόμπυ, αλλά θέλω να πάρω και πτυχίο, δεν θέλω απλά να μάθω πέντε λέξεις για να το παίζω ότι ξέρω Ισπανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Τί να σου πω...
Με τέτοιο πρόγραμμα θεωρώ ότι είναι λίγο δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maxin

Νεοφερμένος

Η Maxin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,΄
Πήρα απόφαση να μάθω Ισπανικά αλλά η δουλειά μου λόγο ωραρίων δεν μου επιτρέπει να πάω σε τάξη ή να κάνω ιδιαίτερα. Έψαξα στο Ινστιτούτο Cervantes και είδα ότι έχει και μαθήματα online. Αξίζουν; Έχει δοκιμάσει κανένας;

Αν εννοείς τα μαθήματα της master-D που γίνονται σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Cervantes, έκανα το πρόγραμμα πριν από δυο χρόνια. Διευκρίνησέ το κι αν πρόκειται γι' αυτό, μπορώ να σου πω ό,τι θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris2k12

Νεοφερμένος

Ο chris2k12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αν εννοείς τα μαθήματα της master-D που γίνονται σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Cervantes, έκανα το πρόγραμμα πριν από δυο χρόνια. Διευκρίνησέ το κι αν πρόκειται γι' αυτό, μπορώ να σου πω ό,τι θέλεις.
Μπες στο https://atenas.cervantes.es/gr/courses_spanish/students_spanish/internet_registration_spanish.htm και επάνω αριστερά έχει ενημερωτικό έντυπο σε pdf μορφή, ανοιξέ το και πήγαινε σελίδα 10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maxin

Νεοφερμένος

Η Maxin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μπες στο https://atenas.cervantes.es/gr/courses_spanish/students_spanish/internet_registration_spanish.htm και επάνω αριστερά έχει ενημερωτικό έντυπο σε pdf μορφή, ανοιξέ το και πήγαινε σελίδα 10.

Σελ. 18, μαθήματα στο internet, μάλλον αυτό εννοείς. Λοιπόν, είναι παρόμοιο απ' ότι βλέπω, απλώς δεν έχει τελείως ελεύθερο ωράριο. Αυτό που έκανα εγώ, ήταν ατομικό, με δυνατότητα εργασίας στο site 24 ώρες το 24ωρο. Αν περιμένεις λίγο, θα σου στείλω ένα link. και μετά τα ξαναλέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris2k12

Νεοφερμένος

Ο chris2k12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σελ. 18, μαθήματα στο internet, μάλλον αυτό εννοείς. Λοιπόν, είναι παρόμοιο απ' ότι βλέπω, απλώς δεν έχει τελείως ελεύθερο ωράριο. Αυτό που έκανα εγώ, ήταν ατομικό, με δυνατότητα εργασίας στο site 24 ώρες το 24ωρο. Αν περιμένεις λίγο, θα σου στείλω ένα link. και μετά τα ξαναλέμε.
Έχεις δίκιο 18 ήθελα να γράψω και λέω για το "Μαθήματα χωρίς επιβλέποντα καθηγητή online" με κόστος €70.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maxin

Νεοφερμένος

Η Maxin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έχεις δίκιο 18 ήθελα να γράψω και λέω για το "Μαθήματα χωρίς επιβλέποντα καθηγητή online" με κόστος €70.

Λοιπόν, μπες εδώ:

https://ave.cervantes.es/guias/AVE/guia_en.htm

είναι ένα δείγμα της aula virtual (εικονική αίθουσα) του Cervantes, με τη μορφή του υλικού των μαθημάτων. Είναι το ίδιο που έκανα κι εγώ, μόνο που εγώ είχα επίβλεψη από καθηγητή, ατομικές ώρες προφορικών μέσω videoconference και αρκετές ώρες την εβδομάδα, κατ' επιλογή, με videoconference με το πανεπιστήμιο της Zaragoza, με τη συμμετοχή και άλλων σπουδαστών απ' όλο τον κόσμο. Αυτό βέβαια ανέβαζε το κόστος των μαθημάτων. 12 ενότητες, επίπεδο Β1-Β2, σε διάρκεια 12 μηνών: 1000 Ευρώ. Αυτό που είδες εσύ, είναι το ίδιο, αλλά δεν έχεις επίβλεψη, πράγμα που ίσως σε δυσκολέψει. Δες το και τα ξαναλέμε. Φεύγω, θα σου απαντήσω το βράδυ, αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top