Βγαίνετε το βράδυ από το σπίτι;

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ε ναι.Αν δεν έχω διάβασμα έρχομαι στο Internet Cafe του χωριού που το έχει οικογένεια μου και κάθομαι ως αργά.Στην ουσία είναι δεύτερο σπίτι για μένα.
Για ποτό ή για καφε θα βγω συνήθως μια φορά τη βδομάδα το χειμώνα αλλά αν υπάρχουν ειδικές περιστάσεις π.χ γενέθλια ή γιορτινές μέρες όπως τώρα βγαίνω πιο συχνά.Το καλοκαίρι κάθε μέρα έξω είμαι.Δεν έχω συγκεκριμένο ωράριο.Εδώ στο χωριό δεν είναι τόσο τρομερά τα πράγματα οπότε και 3 η ώρα να γυρίσω και με τα πόδια να είμαι δεν υπάρχει πρόβλημα επειδή δεν απέχει πολύ το σπίτι μου από τα μαγαζιά.Οι γονείς μου δεν έχουν πρόβλημα,εφόσον έχω παρέα.Έχω και μεγαλύτερο αδερφό και έτσι είναι πιο ελεύθερα τα πράγματα.
Μ' αρέσει να βγαίνω το βράδυ.Ειδικά αν έχω καλή παρέα.Η πολυκοσμία δεν με ενοχλεί.Το καλοκαίρι βέβαια είναι καλύτερα γιατί τότε έχουμε κίνηση λόγω του πανηγυριού. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ναι εάν δεν έχω δουλειές βγαίνω το βράδυ.
Συνήθως πηγαίνω για κανένα καφέ ή ποτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Βγαίνω αλλά όχι για πολύ, προτιμώ να μείνω σπίτι και να διαβάσω ένα λογοτεχνικό βιβλιό ή να δω κάποια ταινία/σειρά. Χαλαρά πράγματα, όποτε βγαίνω δεν μένω έξω μέχρι πάρα πολύ αργά διότι δεν μου αρέσει να πηγαίνω σε κλαμπ, ένα ακόμη μείον είναι το ότι μένω σε νησί, συνεπώς δεν έχει και πολλά μέρη για να πας βόλτα. Έχεις πάει ήδη σε όλα. Ίδια μέρη, ίδια πρόσωπα, τίποτα το ιδιαίτερο κατά την γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Ειμαι φουλ σπιτογατα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
νυχτοπερπαταμε....στν ερωτικη σαλονικα!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Τον χειμωνα οχι και τοσο(ασε που νυχτωνει και γρηγορα )κυριως λογω κουρασης.Το καλοκαιρι βγαινω για ποτο,φαγητο,βολτα μεχρι αργα και οσο περναω καλα με παρεα δεν εχω προβλημα να κατσω μεχρι το πρωι αν τυχει!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RiSe

Νεοφερμένος

Ο RiSe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Το σπίτι είναι για να μπαίνεις το βράδι όχι για να...βγαίνεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
oταν ανοιγεις τη σελιδα (εν ετη coronavirus) και το πρωτο θρεντ που σου βγαζει ειναι αυτο
τρολλ...
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Πως αλλάζουν οι καιροί...η κυρία σπιτόγατα να λαχταράει να πάει έστω και μέχρι το πάρκο :lol:
Επί του θέματος, στη χάση και στη φέξη, αλλά έβγαινα!
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Πως αλλάζουν οι καιροί...η κυρία σπιτόγατα να λαχταράει να πάει έστω και μέχρι το πάρκο :lol:
Επί του θέματος, στη χάση και στη φέξη, αλλά έβγαινα!
σε μενα παει το πρωτο? :P
αν ναι, οχι δεν το λαχταραω να πω την αληθεια εχω φτασει σε αλλα λεβελ σαπιλας σχεδον επικινδυνα, εχω ξεχασει πως ειναι ο εξω κοσμος οποτε νομιζω οτι αυτη τη στιγμη εχω χασει το motivation μου για τη ζωη εκτος των 4 τοιχων, κακο πραγμα ως πολυ κακο ομολογουμενως

ΕΠΙΣΗΣ, οι βιντεοκλησεις ειναι οτι χειροτερο εχει βρεθει σ αυτο το κοσμο και δεν αντικαθιστουν μια εξοδο και δεν μπορεις και να τις αποφυγεις, ολοι ξερουν οτι εισαι σπιτι, να τα λεμε και αυτα...
γενικα για να ειμαι πιο ον τοπικ βγαινω τα βραδια συνηθως κανα 2 φορες τη βδομαδα για καμια μπυρα (η οποια μπυρα στον εξω κοσμο εχω ξεχασει πως ειναι αλλα ειμαι σιγουρη οτι οταν θυμηθω θα καταλαβω τι χανω τοσες μερες :P )
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Κάθε μέρα εδώ και ένα μήνα. Βγάζω τα σκουπίδια.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
σε μενα παει το πρωτο? :P
αν ναι, οχι δεν το λαχταραω να πω την αληθεια εχω φτασει σε αλλα λεβελ σαπιλας σχεδον επικινδυνα, εχω ξεχασει πως ειναι ο εξω κοσμος οποτε νομιζω οτι αυτη τη στιγμη εχω χασει το motivation μου για τη ζωη εκτος των 4 τοιχων, κακο πραγμα ως πολυ κακο ομολογουμενως

ΕΠΙΣΗΣ, οι βιντεοκλησεις ειναι οτι χειροτερο εχει βρεθει σ αυτο το κοσμο και δεν αντικαθιστουν μια εξοδο και δεν μπορεις και να τις αποφυγεις, ολοι ξερουν οτι εισαι σπιτι, να τα λεμε και αυτα...
γενικα για να ειμαι πιο ον τοπικ βγαινω τα βραδια συνηθως κανα 2 φορες τη βδομαδα για καμια μπυρα (η οποια μπυρα στον εξω κοσμο εχω ξεχασει πως ειναι αλλα ειμαι σιγουρη οτι οταν θυμηθω θα καταλαβω τι χανω τοσες μερες :P )
Χαχα
Όχι, εμένα περιέγραψα έτσι. Πάντως απ'ότι είπες, είδα και λίγο τον εαυτό μου. Μη σου πω ότι είμαι και σε χειρότερη κατάσταση, μιας και βγαίνω μια φορά για αυτή την μπύρα. Βέβαια, να εκμυστηρεύτώ πως όταν τελειώσει η έξοδος και μπω στο σπίτι, λέω: και τι κατάλαβες που σπατάλησες το χρόνο σου;! Τάμα κάνουν για να ξεπροβάλω στην εξώπορτα...
Πάντως, με την παρούσα κατάσταση, θα αναθεωρήσω κάποια πράγματα μέχρι να ξανά γίνω αυτή που ήμουν... Κλασικά 😋
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Βέβαια, να εκμυστηρεύτώ πως όταν τελειώσει η έξοδος και μπω στο σπίτι, λέω: και τι κατάλαβες που σπατάλησες το χρόνο σου;! Τάμα κάνουν για να ξεπροβάλω στην εξώπορτα...
Πάντως, με την παρούσα κατάσταση, θα αναθεωρήσω κάποια πράγματα μέχρι να ξανά γίνω αυτή που ήμουν...
XAXAXAXAX ειλικρινα μιλησε στην ψυχη μου ολο αυτο...my life in a nutshell
κ εγω παιζει να εκτιμησω για κανα 2 μερες τον εξω κοσμο μεχρι να ξανα γινω ο σαπας που ημουν και να νοσταλγω την απομονωση της καραντινας καθε φορα που μου λενε να βγω :'(
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχουμε συμφωνήσει ότι όσες μέρες κρατήσει η καραντίνα, άλλες τόσες θα βγούμε μετά. Ελπίζω να σπάσει κάποιος άλλος την συμφωνία πρώτος. :hehe:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Αυτο το θρεντ διαπιστώνω οτι φιλοξενεί μερικούς πολύ φυσιολογικούς ανθρώπους. Σκουπίδια κι εγω για έξοδο. Το γλεντάω, τσιφτετέλι, κάθε φορά πετάω και τη σακούλα υπο διαφορετική γωνία για να δω αν θα πέσει με τον πάτο ή με τα "κορδόνια-αυτιά" μες τον κάδο.

Σασπενς όμως...
 

Maraki4you

Νεοφερμένος

Η Maraki4you αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Εδώ δεν βγαίνουμε τις άλλες ώρες το βράδυ θα βγούμε;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top