[Αγόρια] Τι κοιτάτε σε ένα κορίτσι;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ειναι αληθεια οτι στις μερες μας.γγια να πλησιασουμε καποιον, το πρωτο πραγμα που κοιταμε ειναι πως ειναι εξωτερικα. και ετσι τον κρινουμε. Π.χ. σε μια ομορφη κοπελα θα μιλαγες πιο ευκολα απο οτι σε καποια που δεν το ειχε και τοσο πολυ με την εμφανιση!!!
Απευθυνομενη κυριως στα αγορια της παρεας, τι ειναι αυτο που θα σας κανει να.μιλησετε σε καποια;;; Η εμφανιση; Τα ρουχα; Ο τροπος που μιλαει; Τα ενδιαφεροντα της; Μα ξεχασα το σημαντικοτερο!!! Τι αποψη εχετε για το βαψιμο των κοριτσιων;; Σαν αρεσει το εντονο, το φυσικο, ή ειναι καλυτερο το καθολου;;;:hmm:

Kαι όμως είναι λιγάκι μύθος ότι κοιτάζουμε αποκλειστικά την εμφάνιση για να πλησιάσουμε κάποιον για γνωριμία. Έλεος δηλαδή. Νομίζω ότι για μια γνωριμία περισσότερο βάρος έχει η προσωπικότητα, ο τρόπος που μιλάει και συμπεριφέρεται, η αξιοπρέπεια που έχει, τα ενδιαφέροντα που έχει. Εννοείται ότι και τα ρούχα παίζουν κάποιο ρόλο. Ένας άνθρωπος που το αρέσει η καθαριότητα, η περιποιημένη εμφάνιση δείχνει πολλά θετικά στοιχεία της προσωπικότητάς του. Δεν αναφέρομαι σε λεπτομέρειες «εξαναγκασμένης» μόδας π.χ. τατούαζ, σκουλαρίκια περίεργα κλπ. Μας αρέσει το απαλό βάψιμο εφόσον αυτό ταιριάζει και κολακεύει κάποια κοπέλα και όχι η έτσι, επειδή βάφονται οι άλλες κοπέλες. Αρκετές κοπέλες νομίζω ότι δεν έχουν ανάγκη το βάψιμο. Η φυσική ομορφιά για τις νεαρές ηλικίες ξεπερνάει και την καλύτερη μάρκα καλλυντικών. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ειναι αληθεια οτι στις μερες μας.γγια να πλησιασουμε καποιον, το πρωτο πραγμα που κοιταμε ειναι πως ειναι εξωτερικα. και ετσι τον κρινουμε. Π.χ. σε μια ομορφη κοπελα θα μιλαγες πιο ευκολα απο οτι σε καποια που δεν το ειχε και τοσο πολυ με την εμφανιση!!!
Απευθυνομενη κυριως στα αγορια της παρεας, τι ειναι αυτο που θα σας κανει να.μιλησετε σε καποια;;; Η εμφανιση; Τα ρουχα; Ο τροπος που μιλαει; Τα ενδιαφεροντα της; Μα ξεχασα το σημαντικοτερο!!! Τι αποψη εχετε για το βαψιμο των κοριτσιων;; Σαν αρεσει το εντονο, το φυσικο, ή ειναι καλυτερο το καθολου;;;:hmm:

Να ειναι στοιχειωδως εμφανισιμη, να ειναι καθαρη και να ντυνεται γυναικεια. Στα υπολοιπα να μπορεις να μιλησεις για πανω απο ενα τεταρτο μαζι της χωρις να θες να ξεριζωσεις τα αυτια σου απο αυτα που ακους και να μη το παιζει ταριφας (δηλαδη να λεει εκφρασεις οπως στα αρχιδια μου, ελα ρε μαλακα κλπ) Εγω θελω να ναι και καπως ψηλη, αλλη χαρη εχει η ψηλη γυναικα. Αλλα δεν ειναι λογος να αποκλεισω καποια κοπελα

Γενικα να βαφεστε αλλα οχι σαν τον βασιλια καρναβαλο και οχι καθε φορα που βγαινετε απο το σπιτι. Οταν πατε στις 9 το πρωι στο πανεπιστημιο, δεν ειναι αναγκη να σκατε μυτη βαμμενες. Ουτε οταν πατε σουπερμαρκετ ή στην τραπεζα. Αλλωστε σημασια δεν εχει ποσο ομορφη ειναι μια κοπελα βαμμενη, αλλα το ποσο ομορφη ειναι αβαφη. Τι να την κανεις να ειναι ομορφη βαμμενη αλλα να τρομαζεις οταν βγαζει τη μπογια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Aν και νομίζω DarthFederer ότι οι γυναίκες όταν κάθονται και αγχώνονται περί βαφής κλπ, έχουν μεγάλη ανασφάλεια για την προσωπικότητά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει όταν μια κοπέλα ασχολείται και με κάτι άλλο, εκτός από σχολείο/πανεπιστήμιο. Πχ παίζει σε ομάδα, παίζει πιάνο ή κάποιο άλλο μουσικό όργανο (προτιμώ πιάνο :P ), τραγουδάει, αθλείται, ζωγραφίζει, διαβάζει βιβλία, χόμπυ, οτιδήποτε, αρκεί να μην κάθεται σπίτι και βόλτα συνεχώς. Βέβαια εξαιρείται αν έχει κάποια σημαντική δουλειά, χρωστάει πολλά μαθήματα, είναι κοντά στο πτυχίο και γενικά όταν δεν μπορεί. Δηλαδή να έχει κάποια ενασχόληση. Οι περίοδοι που δεν ασχολιόμουν με τίποτα όλη μέρα, pc και βλακείες, ήταν πραγματικά βαρετές και τελείως άσκοπες, φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και για άλλους ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Nα βαφόμαστε επειδή μας αρέσει και όχι επειδή είμαστε ανασφαλείς ή επειδή θέλουμε να σας εντυπωσιάσουμε,δεν παίζει δηλαδή...? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Nα βαφόμαστε επειδή μας αρέσει και όχι επειδή είμαστε ανασφαλείς ή επειδή θέλουμε να σας εντυπωσιάσουμε,δεν παίζει δηλαδή...? :whistle:

Οχι ο μονος λογος που μας ενδιαφερει το ποσο ωραιοι ειμαστε (και τα δυο φυλλα) ειναι επειδη αυξανονται οι πιθανοτητες να αρεσουμε σε καποιον/α
Deal with it
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Nα βαφόμαστε επειδή μας αρέσει και όχι επειδή είμαστε ανασφαλείς ή επειδή θέλουμε να σας εντυπωσιάσουμε,δεν παίζει δηλαδή...? :whistle:

Aυτή είναι αφελής ερώτηση. Ο επίμονος καλλωπισμός ακόμη και στη φύση, στοχεύει στην προσέλκυση του άλλου φύλου. Κατά βάθος φύλου, πρέπει να υπάρχει μια ειλικρίνεια που σχετίζεται με τη βιολογική εξέλιξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό που λέει η Βάσια ισχύει - τουλάχιστον για μερικές - και ας μη θέλετε κάποιοι να το πιστέψετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Συμφωνώ^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Μου αρέσουν οι γυναίκες με προσωπικότητα.Θέλω να είναι δικηγορίνα η δικαστίνα η συμβολαιογράφος να φοράει ταγιέρ που να αναδεικνύει το καλλίγραμο σώμα της και το μακρύ μαλλί της πιασμένο σε κότσο.Να είναι μετρίου προς ψηλού αναστήματος όχι κοντή.Ειδικά για δικαστίνες τρελαίνομαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Χωρίς παρεξήγηση αλλά διαβάζω τα περισσότερα και γελάω.
Με τέτοιες "απαιτήσεις" να φανταστώ είστε κάπως έτσι συν πτυχίο ιατρικής ε;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Ακόμα και αν κάποια έχει σχέση και δεν νιώθει την ανάγκη να προσεγγίσει καποιον, και ξέρει ότι δεν θα δει το αγόρι της, νομίζετε ότι δεν θα βαφτεί αν της αρέσει; Δεν καταλαβαίνετε,γιατί πολύ απλά δεν βάφεστε...:P Και δεν μιλάω για υπερβολικά πράγματα. Κάποιες μπορεί να είναι ανασφαλείς και να βάζουν τόνους make up,αλλά κρίνοντας αυτό, τους προσθέτετε άλλη μια ανασφάλεια,surprise! Και άλλες για παράδειγμα απλά τους αρέσει να φοράνε ένα έντονο χρώμα στα χείλια γιατί τονίζει το πρόσωπο.
Πάντως το επιχειρημα ότι "όσες βάφονται δεν έχουν προσωπικότητα" είναι η μεγαλύτερη βλακεία που έχω ακούσει, sorry κιόλας, και τρανταχτό παράδειγμα οτι τελικά ναι,κρίνετε από την εμφάνιση! Δηλαδή μολις δείτε κάποια βαμμένη (το βαμμενη δεν σημαινει βαμμένη σαν κλοουν, μην το πάτε στο άλλο άκρο),αυτόματα συμπαιρένετε ότι δεν έχει προσωπικότητα; .:whistle: Aκόμα και αυτό που εσείς θεωρείται "φυσικό",είναι ελαφρύ βάψιμο και για εμένα και για πολλούς άλλους, είναι το ιδανικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lianna_Ser

Νεοφερμένος

Η Λιάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μου αρέσουν οι γυναίκες με προσωπικότητα.Θέλω να είναι δικηγορίνα η δικαστίνα η συμβολαιογράφος να φοράει ταγιέρ που να αναδεικνύει το καλλίγραμο σώμα της και το μακρύ μαλλί της πιασμένο σε κότσο.Να είναι μετρίου προς ψηλού αναστήματος όχι κοντή.Ειδικά για δικαστίνες τρελαίνομαι :P

ο καθένας με τα βίτσια του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Στο χαρακτηρα της με ενδιαφερει να ειναι ενημερωμενη και ψαγμενη για πολλα πραγματα,ετσι ωστε να μπορουμε να συζηταμε τα παντα.Στο θεμα της εμφανισης τωρα.μου αρεσει να εχει εκφραστικα ματια και να μυριζει ωραια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Χωρίς παρεξήγηση αλλά διαβάζω τα περισσότερα και γελάω.
Με τέτοιες "απαιτήσεις" να φανταστώ είστε κάπως έτσι συν πτυχίο ιατρικής ε;



γιατί αν εγώ θέλω να πω πως το αγαπημένο μου αμάξι είναι η gallardo πρέπει ντε και καλά να μαι φραγκάτος;

άσε που η ομορφιά είναι υποκειμενική σε μεγάλο βαθμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
γιατί αν εγώ θέλω να πω πως το αγαπημένο μου αμάξι είναι η gallardo πρέπει ντε και καλά να μαι φραγκάτος;

άσε που η ομορφιά είναι υποκειμενική σε μεγάλο βαθμό

Μιλάμε για ανθρώπους όχι για αμάξια αγαπητέ.
Και το να έχετε (επαναλαμβάνω οι περισσότεροι) unrealistic expectations για τις γυναίκες σε κάθε τομέα είναι κάπως τραγικό.
(συγγνώμη για τα αγγλικά αλλά δεν μου έρχεται η σωστή φράση αυτή τη στιγμή)
Εδώ διάβασα ότι "θέλω να είναι έξυπνη αλλά όχι πολύ έξυπνη" :worry:. Οι γυναίκες είναι άνθρωποι όχι βοηθήματα τόνωσης του ανδρισμού σας. Δεν τα βάζω με κανέναν απλά λέω την άποψη μου. Επίσης το να κατηγορείτε την κοινωνία για τα unrealistic expectations που σας δημιούργησε και μετά να μην κάνετε τίποτα για να το "αντιμετωπίσετε" είναι κάπως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Χριστίνα δεν ψάχνουμε ούτε αμάξια ούτε μη πραγματικές υπάρξεις. Το πρόβλημα είναι ότι αρκετές κοπέλες ζουν σε έναν άκρως ιδεατό και εμπορικό-καταναλωτικό κόσμο φθηνής αισθητικής. Έχουν παντελή έλλειψη της αίσθησης της πραγματικότητας. :)

Τονίζω για να μην αρχίσει πάλι το κράξιμο. Αρκετές κοπέλες και όχι όλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Nα βαφόμαστε επειδή μας αρέσει και όχι επειδή είμαστε ανασφαλείς ή επειδή θέλουμε να σας εντυπωσιάσουμε,δεν παίζει δηλαδή...? :whistle:

εγω θα προτεινα να μη βαφεστε καθολου επειδη ειστε πολυ πιο ομορφες αβαφες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μιλάμε για ανθρώπους όχι για αμάξια αγαπητέ.
Και το να έχετε (επαναλαμβάνω οι περισσότεροι) unrealistic expectations για τις γυναίκες σε κάθε τομέα είναι κάπως τραγικό.
(συγγνώμη για τα αγγλικά αλλά δεν μου έρχεται η σωστή φράση αυτή τη στιγμή)
Εδώ διάβασα ότι "θέλω να είναι έξυπνη αλλά όχι πολύ έξυπνη" :worry:. Οι γυναίκες είναι άνθρωποι όχι βοηθήματα τόνωσης του ανδρισμού σας. Δεν τα βάζω με κανέναν απλά λέω την άποψη μου. Επίσης το να κατηγορείτε την κοινωνία για τα unrealistic expectations που σας δημιούργησε και μετά να μην κάνετε τίποτα για να το "αντιμετωπίσετε" είναι κάπως...


Συγγνώμη ρε παιδιά και τα κορίτσια στο αντίστοιχο θέμα δε λένε πόσο γαμάτο θα θέλανε να είναι το αγόρι τους, γυμνασμένο, καλλιεργημένο, με χιούμορ και διθέσιο στο γκαράζ; Είδατε κανέναν να βγει και να κράζει για το πώς τα κορίτσια το μόνο που κοιτούν είναι ένα σκυλάκι να τις αποκαταστήσει; Λέω τώρα, γιατί το νόμισμα έχει 2 όψεις.
Φυσιολογικά είναι αυτά. Εγώ μόνο εσένα βλέπω να κατηγορείς εδώ.

Και είναι πολύ ειρωνία να μιλάς ρεαλιστικές απαιτήσεις λες και πάμε να κοστολογήσουμε τίποτα, και παράλληλα να διαμαρτύρεσαι για τις γυναίκες που κρίνονται έτσι ή αλλιώς.

Είναι πολύ απλό όποιος δεν είναι ευχαριστημένος με τον εαυτό του το δουλεύει. Όποιος πάλι είναι δεν έχει κάτι να κάνει. Τώρα αν κάποιος είναι 150 κιλά ξέρω γω ή όπως αλλιώς θέλετε και του κάτσει δίμετρη, μαγκιά του. Προφανώς κάθε άνθρωπος έχει πτυχές που δε φαίνονται με το πρώτο μάτι για αυτό και θα δεις και τέτοιες περιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top