Πρόβλημα με την επίλυση ασκήσεων

evagreek

Νεοφερμένος

Η ευαγγελια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
:(Τα ξερω απ εξω και ανακατωτα. Ολες οι ασκησεις σπιτι τελειες προβλημα κανενα... Εξηγω ακομα και σε συμμαθητες τι να κανουν και γραφουν 15-16 ...Και εγω:(:(:(:(:(:(:(... Κανω παντα λαθη βλακειας και τυχαινει να γραφω 09 13 τοσο:no:... Τι να πω ελεος.:(
:verymad:
Τι να κανω βρε παιδια;;Μηπως φταει το αγχος;Αλλα και παλι δεν εχω πολυ αγχος... Ενα 10-20% :/::bye::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::book::book::book::ermm::closed::'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Δυστυχως επειδη καταλαβαινεις τις ασκησεις στο σπιτι δε σημαινει οτι θα καταλαβεις κ τις ασκησεις στο διαγωνισμα...αλλα μην απελπιζεσαι, λυσε οσο περισσοτερες ασκησεις μπορεις, κ προσπαθησε να καλυψεις τυχον κενα ζητωντας βοηθεια απο καποιον καθηγητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Βασικά, σε αυτά τα μαθήματα δεν υπάρχει μεθοδολογία. Η αλήθεια είναι ότι η κάθε άσκηση έχει το δικό της τρόπο για να τη λύσεις. Θα μπορούσε να είναι άγχος, θα μπορούσε να είναι λάθος κατανόηση του περιεχομένου της άσκησης... πολλά... Η καλύτερη λύση είναι να αντιμετωπίζεις την κάθε άσκηση καθ' εαυτή και χαλαρά πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
εγω οπως ειπα και στο συγκεκριμενο ποστ των Μ.Κ. εχω προβλημα με τα μαθηματικα... διαβαζω τη θεωρια αλλα δυσκολευομαι να λυσω συνθετες ασκησεις... δεν μπορω να συνδυασω οσα ξερω για τις λυσω...δεν ειναι θεμα πραξεων ειναι θεμα τεχνικης..
καμια βοηθεια? υποδειξεις,συμβουλες για επαναληψη τωρα το Πασχα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
και εγώ έχω τέτοιο πρόβλημα αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό να γράφω 09 σε μαθήματα που με ενδιαφέρουν.πρόσεχε καλύτερα τις λεπρομέρεις που σου δίνει μία άσκηση και αν είσαι και πιο συγκεντρωμένη θα τα πας καλύτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μπαμπης5304

Νεοφερμένος

Ο μπαμπης5304 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
προσπαθησε να μαθεις το τυπολογιο τουλαχιστον και ψαξε τροπους συνδυασμων των τυπων ουτως ωστε να λυσεις ως προς το μεγεθος που ζητας...μην κολλας στην εκφωνηση...οι περισσοτερς ασκησεις ζητανε τα ιδια!;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top