Μαρίνα

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αυτο ηταν μαλλον οτι χρειαζομουν!! ευχαριστώ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aplas

Νεοφερμένος

Ο aplas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γειά σας . Δύο αδέρφια, ο ενας γεωπονικο και ο άλλος παπει, που να ψαξουμε για σπίτι;;;; Από Αθήνα γνωρίζω ελάχιστα. ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γειά σας . Δύο αδέρφια, ο ενας γεωπονικο και ο άλλος παπει, που να ψαξουμε για σπίτι;;;; Από Αθήνα γνωρίζω ελάχιστα. ευχαριστώ

Μία λύση είναι να μείνετε στον Πειραιά. Ο άλλος θα παίρνει το μετρό μέχρι τη στάση ΚΕΡΑΜΕΙΚΌΣ https://www.ypodomes.com/images/Diktyo_Metro_Athens_2015(1).jpg
και μετά το λεωφορείο 856 ή Α16 (για δύο στάσεις μόνο) για να πάει στο Γεωπονικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
ναι σωστα...αλλα και απο την Πανεπιστημίου 6 λεπτα ειναι...αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα!!

Εγω θα νοικιαζα καπου προς Κουκακι. Με το μετρο εισαι 10' απο το Πανεπιστημιο, η περιοχη ειναι καλυτερα απο Εξαρχεια ή Πατησια και δεν ειναι ακριβη σαν Κολωνακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aplas

Νεοφερμένος

Ο aplas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ ή προς Αιγαλεω. Βολευει νομίζω και τους 2. Ευχαριστώ πάντως Λένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Εγω θα νοικιαζα καπου προς Κουκακι. Με το μετρο εισαι 10' απο το Πανεπιστημιο, η περιοχη ειναι καλυτερα απο Εξαρχεια ή Πατησια και δεν ειναι ακριβη σαν Κολωνακι.

Κι αν βρεις σήμερα σπίτι της προκοπής στο Κουκάκι που να μην έχει μπει Airbnb να με φτύσεις. Άσε που έχει καταντήσει αηδία αυτό το πράγμα, για μια τρύπα σου χρεώνουν τα κέρατά τους. Βέβαια δεν ξέρω αν η κατάσταση είναι καλύτερη στα μικρότερα διαμερίσματα, γιατί εμείς ψάχναμε τριάρι.

Κατά τ' άλλα είναι μια χαρά περιοχή! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Γειά σας . Δύο αδέρφια, ο ενας γεωπονικο και ο άλλος παπει, που να ψαξουμε για σπίτι;;;; Από Αθήνα γνωρίζω ελάχιστα. ευχαριστώ

Πειραιας, Νεο φαληρο , Μοσχατο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maha-Vaylo

Νεοφερμένος

Η Maha-Vaylo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πανόρμου είναι πολύ καλά για φοιτητικό σπίτι & κοντά στο μετρό
όπως και λίγο πιο έξω από το κέντρο που να έχει όμως ΜΜΜ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Για να μενεις πιο κεντρο απο Πανορμου πρεπει να μενεις στο Συνταγμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Η κοπέλα μου περνάει είτε Γεωπονικό (το πιο πιθανό) είτε εμπ.
Από τη στιγμή που ακόμα και να περάσει Πολυτεχνείο δεν θέλει ζωγράφου, μετά και από δική μου παρότρυνση. Ενώ το να βρεις Σπίτι Κεραμεικό κοντά στην Ιερά οδό είναι από δύσκολο έως ακατόρθωτο αν δεν κάνω λάθος, της πρότεινα να κοιτάξει κάπου στην Πανόρμου.
Από όσο έχω πάει μου φαίνεται ήσυχη περιοχή, αρκετοί φοιτητές, αρκετή κίνηση όλη μέρα. 10-12 λεπτά από κέντρο με μέτρο και κάνα τέταρτο από Κεραμεικό. Νομίζω συμφέρει και στο θέμα της σχολής και στο θέμα της γενικότερης ζωής στην αθηνα, τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα συνιστούσα όπως έχω πει και σε προηγούμενο ποστ μου την περιοχή των Αμπελοκήπων. Μπορείς να βρεις τα πάντα (από Τράπεζες μέχρι λαική αγορά). ' Εχει καταπληκτική πιάτσα διασκέδασης στο πάνω μέρος της Πανόρμου (Πανόρμου και Κηφισίας) και 2 σταθμούς μετρό για να πηγαίνετε στις σχολές σας.Την περιοχή του Ζωγράφου την επιλέγουν όσοι μπαίνουν σε σχολές στην Πανεπιστημιούπολη για να πηγαίνουν με τα πόδια. Πάντως όπου και αν αποφασίσετε να μείνετε, φροντίστε να έχει οπωσδήποτε κοντά στάση μετρό.

Παιδιά κοιτάξτε στους Αμπελοκήπους και συγκεκριμένα στις καθέτους της Πανόρμου (Βατοπεδίου, Αμαλιάδος, Βαθέως, Μακρυνίτσας, Αλφειού, Κεδρηνού,Φθιώτιδος, Αργολίδος, Ευρυτανίας, Αχαίας, Καρύστου) και στα γύρω στενά. Εξαιρετική περιοχή από όλες τις απόψεις. ΚΑΙ ΜΕ ΔΥΟ ΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕΤΡΟ.

Η κοπέλα μου περνάει είτε Γεωπονικό (το πιο πιθανό) είτε εμπ.
Από τη στιγμή που ακόμα και να περάσει Πολυτεχνείο δεν θέλει ζωγράφου, μετά και από δική μου παρότρυνση. Ενώ το να βρεις Σπίτι Κεραμεικό κοντά στην Ιερά οδό είναι από δύσκολο έως ακατόρθωτο αν δεν κάνω λάθος, της πρότεινα να κοιτάξει κάπου στην Πανόρμου.
Από όσο έχω πάει μου φαίνεται ήσυχη περιοχή, αρκετοί φοιτητές, αρκετή κίνηση όλη μέρα. 10-12 λεπτά από κέντρο με μέτρο και κάνα τέταρτο από Κεραμεικό. Νομίζω συμφέρει και στο θέμα της σχολής και στο θέμα της γενικότερης ζωής στην αθηνα, τι λέτε;

Σου παραθέτω τις αναρτήσεις που είχα κάνει παλαιότερα για να μην τα επαναλαμβάνω. Οι Αμπελόκηποι είναι μια εξαιρετική επιλογή για φοιτητές από όλες τις απόψεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Η κοπέλα μου περνάει είτε Γεωπονικό (το πιο πιθανό) είτε εμπ.
Από τη στιγμή που ακόμα και να περάσει Πολυτεχνείο δεν θέλει ζωγράφου, μετά και από δική μου παρότρυνση. Ενώ το να βρεις Σπίτι Κεραμεικό κοντά στην Ιερά οδό είναι από δύσκολο έως ακατόρθωτο αν δεν κάνω λάθος, της πρότεινα να κοιτάξει κάπου στην Πανόρμου.
Από όσο έχω πάει μου φαίνεται ήσυχη περιοχή, αρκετοί φοιτητές, αρκετή κίνηση όλη μέρα. 10-12 λεπτά από κέντρο με μέτρο και κάνα τέταρτο από Κεραμεικό. Νομίζω συμφέρει και στο θέμα της σχολής και στο θέμα της γενικότερης ζωής στην αθηνα, τι λέτε;

Μια χαρα περιοχη ειναι η πανορμου(βεβαια δεν ξερω ποσο πανε και τα σπιτια).Εχει το μετρο διπλα και τοσες καφετεριες.Τωρα το γεωπονικο δεν εχω ιδεα που ειναι, αλλα αν ειναι κοντα στην ιερα οδο ναι δεν θα εχει καποιο θεμα μιας και ο κεραμεικος δεν απεχει πολυ απ'την πανορμου(παιρνεις μετρο και αν δεν κανω λαθος ειναι 5-6 στασεις απο πανορμου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
To γεωπονικο είναι πάνω στην Ιερά Οδό. Η οδός κόβει την Πανεπιστημιούπολη του στη μέση.

Είναι κάπως μακριά από το μετρό (θέλει περπάτημα κοινώς από τον Κεραμεικό), κι αυτό γιατί στην αρχική χαραξη είχε προβλεφθεί σταθμός στο Γεωπονικό, αλλά η παλιά πρυτανεία αρνηθηκε να παραχωρησει την εκταση με αιτιολογηση πως ο σταθμός νομίζω θα εβλαπτε τα ζώα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πιστεύω πως στις αρχές Αυγούστου κάτι θα βρούμε έτσι; κυρίως κοντά στο μετρό Πανόρμου, νομίζω είναι καλύτερα από Αμπελοκήπους.
Δεν ξέρω ακριβώς πόση απόσταση είναι από τον Κεραμεικό μέχρι το Γεωπονικό αλλά δεν μου φαίνεται για πάνω από 10-15 λεπτά. Εξάλλου αν βγεις Ιερά οδό από Κεραμεικό που είναι 2-3 λεπτά έχει λεωφορείο για το Γεωπονικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πιστεύω πως στις αρχές Αυγούστου κάτι θα βρούμε έτσι; κυρίως κοντά στο μετρό Πανόρμου, νομίζω είναι καλύτερα από Αμπελοκήπους.
Δεν ξέρω ακριβώς πόση απόσταση είναι από τον Κεραμεικό μέχρι το Γεωπονικό αλλά δεν μου φαίνεται για πάνω από 10-15 λεπτά. Εξάλλου αν βγεις Ιερά οδό από Κεραμεικό που είναι 2-3 λεπτά έχει λεωφορείο για το Γεωπονικό.

Θα καταλαβεις πόσο σημαντικό είναι το ένα τέταρτο γρήγορο περπάτημα στην Ιερά Οδό, το χειμώνα με τις βροχές. :P

Με λεωφορείο κομπλέ.

Στο μέλλον προβλέπεται να φτιαχτεί και σταση μετρο λογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Θα καταλαβεις πόσο σημαντικό είναι το ένα τέταρτο γρήγορο περπάτημα στην Ιερά Οδό, το χειμώνα με τις βροχές. :P

Με λεωφορείο κομπλέ.

Στο μέλλον προβλέπεται να φτιαχτεί και σταση μετρο λογικά.

Σωστος.Αν ειναι οντως μακρια απο την σταση δεν συμφερει καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Σωστος.Αν ειναι οντως μακρια απο την σταση δεν συμφερει καθολου

Θα καταλαβεις πόσο σημαντικό είναι το ένα τέταρτο γρήγορο περπάτημα στην Ιερά Οδό, το χειμώνα με τις βροχές. :P

Με λεωφορείο κομπλέ.

Στο μέλλον προβλέπεται να φτιαχτεί και σταση μετρο λογικά.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πιστεύω πως στις αρχές Αυγούστου κάτι θα βρούμε έτσι; κυρίως κοντά στο μετρό Πανόρμου, νομίζω είναι καλύτερα από Αμπελοκήπους.
Δεν ξέρω ακριβώς πόση απόσταση είναι από τον Κεραμεικό μέχρι το Γεωπονικό αλλά δεν μου φαίνεται για πάνω από 10-15 λεπτά. Εξάλλου αν βγεις Ιερά οδό από Κεραμεικό που είναι 2-3 λεπτά έχει λεωφορείο για το Γεωπονικό.

Γυρω στα 10 λεπτο με γρηγορο βαδισμα ειναι .
Τωρα αυτο που λεει ο Chemwizard εχει ενα δικιο αλλα δεν μπορει να αναμενει κανεις να βγει στην βροχη και να μην βραχει ακομα και εαν η σχολη ειναι απεναντι,ομπρελιτσα και εισαι jet :loltooth: . Δεν εχω ιδεα ποσο κανουν τα λεωφορεια να περασουν απο την σταση να σε πανε Γεωπονικο,αλλα εκτος και εαν δεν ξερεις οτι περναει σε κανα 5λεπτο η εκεινη την στιγμη τοτε το θεωρω λιγο ελεεινο να περιμενεις π.χ. 10 και 15 λεπτα οταν θα ησουν ηδη εκει με τα ποδια :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kiris

Νεοφερμένος

Ο Kiris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Περιστέρι , πολύ πιο οικονομικο ενοικιο , μέτρια περιοχή . Μεγάλο αττου οτι έχει 3 Στασεις μετρό και είσαι στην μεση απο παντού .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά! Σκέφτομαι να μετακομίσω στον Αγ. Δημήτριο, επειδή δεν γνωρίζω πολύ καλά την αυτή την περιοχή μπορείτε να μου πείτε εάν είναι καλή περιοχή, και λίγα λόγια τι υπάρχει στην περιοχή, αθλητικές εγκαταστάσειε, ομάδες κοκ.
Εάν γνωρίζει κανείς ας απαντήσει σοβαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Παιδιά θέλω βοήθεια. Πέρασα στο Χαροκόπειο πανεπιστήμιο το οποίο βρίσκεται στη Καλλιθέα. Δύο μέρες τώρα και δεν έχω βρει τίποτα σε αυτή τη περιοχή. Ούτε τα μεσιτικά δεν έχουν διαθέσιμα διαμερίσματα. Γιατί είναι τόσο δυσεύρετα φέτος τα διαμερίσματα; Μας κατέστρεψε το airbnb. Σε ποια άλλη περιοχή θα μου προτείνατε να βρω σπίτι πλην της Καλλιθέας; Θα ήθελα μια περιοχή που να μην είναι τόσο κακόφημη όσο η Καλλιθέα, να είναι ήσυχη, οικονομική και γενικά να βολεύει στις συγκοινωνίες προς το πανεπιστήμιο (μέχρι 30-40λεπτά μακρυά στην χειροτερη). Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top