Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Και θα υπαρξουν τελικες εκτιμήσεις για το παλαιό;

Πέρα από αυτά είναι απολύτως επισφαλές το οτιδήποτε παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexkwn1011

Νεοφερμένος

Ο Alexkwn1011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σ Χρηστο και συγχαρητήρια!!! Εγραψα 15.101 υπαρχει περιπτωση να μην περασω φυσικοθεραπεια στο αιγιο?? Το λεω γτ γραφεις οτι μπορει να υπαρξει αυξηση 1500 μοριων σε τει εμπεριεχεται και αυτο μεσα? Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Auditor 8

Νεοφερμένος

Ο Auditor 8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Πολυ καλη δουλεια κρις.Χαιρομαι που συνφωνουμε σε ανοδο των πληροφορικων σχολων λογικα...Οσο για τα οικονομικα ακομα προσμονω μικροτερη πτωση το πολυ 200-300 μορια σε ασσοε και παπει.
Επισης εχω δυο τμηματα αν θες να μου πεις για 5ο πεδειο...Μαρκετινγκ και επικοινωνιας και στατιστικης και ασφαλιστικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos1908

Νεοφερμένος

Ο Nikos1908 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
καλησπέρα χρήστο και συγχαρητήρια για την δουλεία σου...πιστεύεις με 11744 μόρια θα πιάσω τει λογιστικής και χρηματοοικονομικής στην Λάρισα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Σε κουτσό άλογο πόνταρες.

Γιατι εσεις το έχετε σίγουρο τωρα δλδ χαχα, οι εκτιμήσεις ειναι πιθανότητες , υποτίθεται για παράδειγμα οτι οι ιατρικές θα γεμίσουν με αριστούχους του 3ου πεδίου (οπως γινεται κ κάθε χρονο ) αλλα για φαντάσου να γίνει κατι λεμε τωρα και να δηλώσουν όλοι αυτοί νοσηλευτική εκπα ή πολυτεχνεία ,και ούτε ένας ιατρική . Ακραίο παράδειγμα το ξερω ,δείχνει όμως ακριβώς αυτο που θέλω να πω , σίγουρα οι εκτιμήσεις του χρσητου φαίνονται πιο σωστές ωστόσο εγω θα ελπίζω οτι οι κακές εκτιμήσεις του στρατηγακη θα ειναι κ οι πραγματικές βάσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Γεια σ Χρηστο και συγχαρητήρια!!! Εγραψα 15.101 υπαρχει περιπτωση να μην περασω φυσικοθεραπεια στο αιγιο?? Το λεω γτ γραφεις οτι μπορει να υπαρξει αυξηση 1500 μοριων σε τει εμπεριεχεται και αυτο μεσα? Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

Επίφοβη η πρόβλεψή αυτή. Είναι ανάλογα τι θα προτιμήσουν οι υποψήφιοι: Παραϊατρικά ΤΕΙ η Γεωπονικες. Από αυτό θα εξαρτηθεί. Δεν σου κρύβω ότι είναι δύσκολο αλλά μπορείς να έχεις ελπίδες φυσικά!
καλησπέρα χρήστο και συγχαρητήρια για την δουλεία σου...πιστεύεις με 11744 μόρια θα πιάσω τει λογιστικής και χρηματοοικονομικής στην Λάρισα ?

Δεν χρειάζεται να το συζητάμε :)
Σε ευχαριστώ και καλή ακαδημαϊκή σταδιοδρομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim1997

Νεοφερμένος

Ο jim1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Χρησταρα ευχομαι να δικαιωθεις.!!!! (18605-παλαιο-θετικη-ιατρικη)! αλλα και αν δεν δικαιωθεις να ξερεις οτι μου φερθηκες τοσο ενταξει που με ξεαγχωσες και με στηριξες που ειναι σαν να περασα!!! Σου ευχομαι ολοψυχα καλες διακοπες και θα τα ξαναπουμε με την εκδοση των βασεων!!!! Καλη συνεχεια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ναι, απολύτως σωστό. Ας ελπίσουμε όμως στο άλλο σενάριο. Εξάλλου μόνο το 15-20% των αριστούχων της θετικής επιλέγει Πολυτεχνικές και είναι και λίγοι υποψήφιοι γενικά.

Το τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων του εκπα ποσο περιπου μπορει να φτασει;; Είναι κατι αντιστοιχο με τους πολιτικους μηχανικους ΕΜΠ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Βάσεις νοσηλευτικής 2015:
ΤΕΙ Θεσσαλονίκης 13.174
ΤΕΙ Αθήνας 13.335

Έχω ελπίδες με 14.000 μόρια?
Να ανέβουν τόσο πολύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Να είσαι χρήσιμος στον κόσμο είναι ο μόνος τρόπος να είσαι ευτυχισμένος.

Χρήστο καλό καλοκαιρι.

Ο συνονόματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Καταρχάς, θα ήθελα να ευχαριστήσω το i-school που μου δίνει τον χώρο και την ελευθερία να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου, αυτόνομα από τις υπόλοιπες εκτιμήσεις και τους σχολιασμούς αυτών.

Όπως, είχα υποσχεθεί, έκανα τα αδύνατα-δυνατά για να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου όσο το δυνατόν πιο σύντομα, με έντονο το στοιχείο της ενδελέχειας και της υπευθυνότητας από μεριάς μου. Δύσκολη η χρονιά φέτος αφού θα αλλάξει πλήρως ο χάρτης των βάσεων και δεν υπάρχει κανένα στατιστικό προηγούμενο ώστε να μπορούμε να εξάγουμε πιο στατιστικά ασφαλή συμπεράσματα.

Επισυνάπτεται, λοιπόν, ένα pdf αρχείο με ( 18 ) σελίδες αναλύσεων το οποίο εμπεριέχει:

- Εισαγωγή
- Τα 5 πεδία - ομάδες προσανατολισμού και εκτιμήσεις βάσεων για το νέο σύστημα
- Σχολιασμός πορείας βάσεων για στρατιωτικές-αστυνομικές σχολές και σχολές με ειδικά μαθήματα με το νέο σύστημα
- Σχόλια, παρατηρήσεις, συγκρίσεις και εκτιμήσεις όσο αφορά το παλαιό σύστημα με κάποια ενδεικτικά παραδείγματα βάσεων
- Πίνακες κλιμάκωσης και σύγκρισης
- Γενικά σχόλια όσο αφορά τις αναλύσεις, τις εκτιμήσεις και γενικά τις Πανελλήνιες

Αξίζει σε αυτό το σημείο να επισημανθεί ότι το παρόν αρχείο αποτελεί προϊόν προσωπικής έρευνας και εκτιμήσεων και ο συντάξας (εγώ) ουδεμία ευθύνη φέρει έναντι παντός τρίτου. Οι εκτιμήσεις έγιναν με ίδια μέσα, άνευ σχετικής ρητής εντολής από τρίτο και διατίθενται δημόσια, μέσω διαδικτύου, άνευ ανταλλάγματος.

Σας ευχαριστώ όλους για την στήριξή σας, που μου δώσατε τη δύναμη για την συνέχιση της μεγάλης προσπάθειάς μου, για να επιτευχθεί αυτό το τελικό αποτέλεσμα.
Προωθήστε, αν θελήσετε, το αρχείο για να το δούν όλο και περισσότεροι υποψήφιοι (και οι γονείς τους), οι οποίοι αγωνιούν αυτές τις ζεστές μέρες του καλοκαιριού.

Να είστε καλά και αναμένουμε τα αποτελέσματα (όσο αφορά τις επιτυχίες ΣΑΣ και δευτερευόντως την ενδεχόμενη επιτυχία μου ή/και αποτυχία μου).
Ελπίζω να δω όλους να χαμογελάνε σε λίγο καιρό :)

ΥΓ. Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε πρόβλημα στο "κατέβασμα" του αρχείου μέσω του παρόντος site, μπορείτε να δείτε εδώ τις εκτιμήσεις μου, δωρεάν και έτσι να κοινοποιηθούν πιο εύκολα.

Κάνεις αξιοσημείωτη δουλειά που πρέπει να εκτιμηθεί όπως της πρέπει-και θα εκτιμηθεί ! Να είσαι καλά, σε ευχαριστούμε. Σου εύχομαι και απο εδω να πραγματοποιήσεις και το δικό σου όνειρο, αν μη τι άλλο σου αξίζει οσο τίποτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ναι, απολύτως σωστό. Ας ελπίσουμε όμως στο άλλο σενάριο. Εξάλλου μόνο το 15-20% των αριστούχων της θετικής επιλέγει Πολυτεχνικές και είναι και λίγοι υποψήφιοι γενικά.

Το τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων του εκπα ποσο περιπου μπορει να φτασει;; Είναι κατι αντιστοιχο με τους πολιτικους μηχανικους ΕΜΠ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gvenos79

Νεοφερμένος

Ο gvenos79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καμία εκτιμηση για τα ΤΕΙ γενικότερα, αλλα ειδικότερα του 3ου πεδίου, Χρήστο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑndrewChatz

Νεοφερμένος

Ο ΑndrewChatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
17.615 και φύγαμε για Νομική Κομοτηνής :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnybe

Νεοφερμένος

Ο johnnybe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πολυ καλη δουλεια,μπραβο σου!!!! σε ευχαριστουμε πολυ!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Μπράβο Chris!!!!!! Συγχαρητήρια για όλη την αξιόλογη προσπάθεια κι από 'μένα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TDESILLA

Νεοφερμένος

Η TDESILLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα Χρήστο και συγχαρητήρια για την ανάλυτική δουλειά σου.
Θέλω να ρωτήσω ( επειδή δεν αναφέρονται) πως θα είναι οι βάσεις για το α) Φυσικό ΠΑΤΡΑΣ και β) Εφαρμ Μαθηματικών φυσικών ΣΕΜΦΕ του ΕΜΠ. Που θα κινηθούν ? Θα εκτιμήσω ιδιαιτέρως την απάντηση σου και πάλι ευχαριστούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ovelix

Νεοφερμένος

Ο ovelix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Οτι και να πω ειναι λιγο. Συγχαρητηρια και σου ευχομαι να εισαι γερος και δυνατος. Ολα τα αλλα ερχονται σε δευτερη μοιρα. Ευχομαι καποια στιγμη να τα πουμε ...κανεις δεν ξερει. Καλο καλοκαιρι να εχεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mabl

Νεοφερμένος

Η Mabl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Συγχαρητήρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Καλα,το εκανες ολο αυτο για εμας;:redface:.Μπραβο για την καλη δουλεια και τις ωραιες αναλυσεις σου!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top