Εκμάθηση ξένων γλωσσών χωρίς μαθήματα

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
θέλω να μάθω ισπανικά!!! :) μήπως ξέρετε κάποια χρήσιμη ιστιοσελίδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Υπάρχουν τόσες ωραίες γλώσσες,και δυστυχώς ούτε χρόνος ούτε χρήμα για φροντιστήρια.
Και ακούω συχνά να λένε "Έμαθα ισπανικά από μόνος μου" ή ακόμα και "Έμαθα ιαπωνικά από μόνος μου".
Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει πώς γίνεται; Πώς μπορεί να μάθει κανείς μόνος του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
υπάρχουν sites που προσφέρουν μαθήματα online
με το αζημίωτο βεβαια
εγώ θα το δοκίμαζα αν και πιστεύω ότι ένας καθηγητής θα έκανε καλύτερη δουλειά,,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι να μάθεις χώρις μαθήματα, το θέμα είναι να μάθεις χωρίς λεφτά.
Τι να το κάνω το site αν είναι να πληρώνω; Παίρνω και δάσκαλο έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dtsberlin

Νεοφερμένος

Ο dtsberlin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Νομίζω πως το να μάθεις μια ξένη γλώσσα χωρίς δάσκαλο ειναι αρκετά δύσκολο και θα πρέπει να εχεις μεγαλη θέληση για να το καταφέρεις!
Εγω το παλευω με τα γερμανικά αλλα χρησιμοποιώ το ίντερνετ και τους δωρεαν τρόπους μονο ως συμπλήρωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνιος 1

Νεοφερμένος

Ο Αντώνιος 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Καλησπέρα. Εδώ και λίγους μήνες σκεύτομαι να ξεκινήσω να μαθαίνω μόνος μου ιταλικά. Όμως δεν ξέρω τίποτα ακόμα, ούτε για τα διπλώματα, ουτε για βιβλία και γενικότερα δεν έχω ιδέα.:worry: Ξέρω Γαλλικά όμως και πιστεύω πως θα βοηθήσουν. Μπορείτε να με συμβουλεύσετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Καλησπέρα. Εδώ και λίγους μήνες σκεύτομαι να ξεκινήσω να μαθαίνω μόνος μου ιταλικά. Όμως δεν ξέρω τίποτα ακόμα, ούτε για τα διπλώματα, ουτε για βιβλία και γενικότερα δεν έχω ιδέα.:worry: Ξέρω Γαλλικά όμως και πιστεύω πως θα βοηθήσουν. Μπορείτε να με συμβουλεύσετε;
Δύσκολα θα τα καταφέρεις μόνος σου, ειδικά η γραμματική των ιταλικών είναι πολύ δύσκολη κατά τη γνώμη μου. Γλώσσα που εύκολα την μιλάς σε επικοινωνιακό επίπεδο, αλλά δύσκολα τη μαθαίνεις καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνιος 1

Νεοφερμένος

Ο Αντώνιος 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Πραγματικά δεν με πειράζει. Ειμαι λάτρης της ιταλικής γλώσσας από μικρός. Άκουγα ιταλικά τραγούδια και έβλεπα ιταλικές ταινίες με υπότιτλους ελληνικούς. Όμως πάντα τα γαλλικά και τα αγγλικά ήταν πρώτη πρωτεραιότητα και δεν προλάβαινα να ασχοληθώ. Τώρα όμως θέλω πάρα πολύ να ασχοληθώ με τη γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνιος 1

Νεοφερμένος

Ο Αντώνιος 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Γειά σας. Μήπως ξέρετε κάποιο καλό βιβλίο για μέχρι β2. Θέλω να δώσω το Celi 3 το οποίο από ό,τι άκουσα είναι κάπως εύκολο. Μπορείτε να με συμβουλεύσετε;:pc:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Καλησπέρα.Για ιταλικά υπάρχει κάποια καλή πρόταση για βιβλίο άνευ διδασκάλου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Πιστευτε οτι ειναι εφικτο να μαθω ιταλικα χωρις τη βοηθεια καποιου δασκαλου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Και εγώ για Ιταλικά ενδιαφέρομαι κυρίως. Τι προτείνετε;
Είχα μάθει 5-10 λέξεις από βιντεάκια στο youtube:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Και εγώ για Ιταλικά ενδιαφέρομαι κυρίως. Τι προτείνετε;
Είχα μάθει 5-10 λέξεις από βιντεάκια στο youtube:P

μονη σου θες να τα μαθεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
μονη σου θες να τα μαθεις;;
Ναι.Απλά ξες τα βασικά πράγματα αρχικά.Πιστεύω εξάσκηση θέλει και μέσω Ίντερνετ είναι πλέον εφικτό.Απ'ότι έχω ακούσει δεν είναι τόσο δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ενδιαφερεσαι να δωσεις και πτυχιο αργοτερα; μια γνωστη μου πηρε το β2 στα ιταλικα χωρις φροντιστηριο....
λετε να μπορει να γινει κατι τετοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
ενδιαφερεσαι να δωσεις και πτυχιο αργοτερα; μια γνωστη μου πηρε το β2 στα ιταλικα χωρις φροντιστηριο....
λετε να μπορει να γινει κατι τετοιο;
Δεν ξέρω αν ενδιαφέρομαι για πτυχίο.Την γλώσσα θέλω να μάθω έτσι ώστε όταν πάω Ιταλία για ταξίδι να μπορώ να έχω μια άλλη επαφή με τους ντόπιους.Να μην είμαι εντελώς ξένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ελπιζω να μας προτεινει κανενας καποιο βιβλιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Γειααα σας!!
Λοιποοον!Θελω να μαθω ιταλικα,αλλα δεν εχω λεφτα για φροντ κτλ.
Ξερω καποια πολυυ βασικα αλλα μεχρι εκει.
Μπορειτε εσεις των ιταλικων να μου προτεινετε καποια βιβλια για αρχη ετσι ωστε και με την βοηθεια
του ιντερνετ να μαθω να μιλαω και ιταλικα?
ΑΝ ναι πειτε!!!
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.
Καλο βραδυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Δεν ξέρω πόσο βοηθάει γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει με συνέπεια, αλλά δες και το www.duolingo.com. Είναι τουλάχιστον ενδιαφέρον. Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Να σας κάνω μια ερώτηση:redface:
Το βιβλίο ''μάθε μόνος σου ισπανικά'' μέχρι τι επίπεδο φτάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top