Σε ποια σχολή θέλετε να περάσετε;

Nantia

Νεοφερμένος

Η Nantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Mαλλον σε καποια οικονομικη σχολη ή σε παιδαγωγικο προσχολικης ηλικιας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΕΝΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΡΕΝΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδια ειμαι νεος στο ε-στεκι...ποιος μπορει να μου πει τι πρεπει να ξερω αν θελω να σπουδασω στη σχολη αξιωματικων της αστυνομιας

δεν εχω φωτογραφια προς το παρον αλλα δεν χανεται και πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Πρέπει να επιλέξεις το μάθημα "Οικομική Θεωρία" για να έχεις πρόσβαση στο 5ο πεδίο και στο οποίο θα εξεταστείς πανελλαδικά, όπως ακριβώς και με τα υπόλοιπα 6.

Πρέπει να έχεις σχετικά καλή φυσική κατάσταση, αφού θα εξεταστείς μετά τις πανελλήνιες σε κάποια αγωνίσματα και να έχεις ύψος πάνω από 1.70 (αν θυμάμαι καλά).
Αν κάνεις τα παραπάνω και αν ο βαθμός πρόσβασής σου είναι πάνω από 18, έχεις πολλές πιθανότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΕΝΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΡΕΝΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ευχαριστω Ηρω. θα ηταν πολυ αν σου ζητουσα να μου πως αλλιως θα εχω προσβαση στο 5ο πεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το 5ο πεδιο ξεκλειδωνει μονο με ΑΟΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΕΝΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΡΕΝΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Dark_kronos μη γελασεις μαζι μου αλλα μπορεις να μου μεταφρασεις αυτο το ΑΟΘ? Και να γελασεις ομως το γελιο ειναι αυτο που νομιζω οτι θα μας σωσει (αλλο θεμα για συζητηση αυτο), Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Αρχές οικονομικής θεωρίας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
To οποίο το παίρνεις ως μάθημα επιλογής στην Τρίτη Λυκείου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρή γοργόνα

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
γειά σας κ από μένα. σήμερα τελείωσα την Β λυκείου θεωρητικής κατεύθυνσης κ θέλω να περάσω στην αρχαιολογία, όχι για καθηγήτρια αλλά για αρχαιολόγος. άλλη μια σχολή που μου αρέσει πολύ είναι ιστορικός έργων τέχνης. γνωρίζει κάποιος από σας κάτι σχετικό γι αυτές τις σχολές?
είναι αλήθεια ότι μπορείς να παρακολουθήσεις μαθήματα στο πανεπιστήμιο, χωρίς να είσαι φοιτητής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Δεν βρικα καπιο αντιστοιχο θεμα και ειπα να ανοιξω αυτο ωστε οσοι ειμαστε σε ηλικια που δεν εχουμε περασει απο αυτα νπ μπορουμε να παρουμε ιδεες για σχολες, να μαθουμε καπια πραγματα απο οσους ηταν η ειναι φοιτιτες κλπ.

Εγω σαν κυριο στοχο εχω να περασω στην Ικαρων και να γινω ιπταμενος
Απο εκει και περα σκευτομαι διαφορα, μηχανικος αεροσκαφων, πλοιαρχος (στο πολεμικο ναυτικο), σχολη ευελπιδων, σχολη ιπταμενων ραδιοναυτιλων, σχολη απο οπου γινεσε αξιοματικος του λιμενικου, σχολη τεχνικων υπαξιωματικων αεροποριας, σχολη υπαξιωματικων διηκιτικων αεροποριας.
Απο εκει και περα, αν για καπιον λογο δεν μπορω να μπω σε καμια απο αυτες της σχολες θα δηλωσω νομικη (για να συνεχισω μετα και να γινω εισαγκελεας), ειδικευση σε μηχανες εσωτερικης καυσης και ισως κατι αλλο. Ισως απλα κατι το οπιο να διδασκετε στο πανεπιστιμιο αιγαιου μια και πλεων δεν θα σπουδασω για να κανω καπιο επαγκελμα τα οπιο μου αρεσει παρα μονο για να αποκτισω γνωσεις, να ωριμασω και να εχω χαρτη αμα χρειαστει, καθος εχω ειδη στρομενες δουλιες, ολα αυτα τα επαγκελματα τα θελω καθαρα και μονο γιατι μου αρεσουν και καθος θα εχω αρκετα πλεωνεκτιματα


η ικαρων ειναι ωραια επιλογη αν δεν εχεις προβληματα ορασης και μπορεις να γραψεις τοσο καλα...αλλα για ευελπιδων δεν θα το συνηστουσα...ενας γνωστος μου που πηγε εκει τα παρατησα πολυ συντομα..τους εκαναν τα καψονια..τους ξυπναγαν μες στη νυχτα και τους εβαζαν να σπρωχνουν τα ντουβαρια για να μετακινησουν την σχολη...αν ειναι δυνατον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
γειά σας κ από μένα. σήμερα τελείωσα την Β λυκείου θεωρητικής κατεύθυνσης κ θέλω να περάσω στην αρχαιολογία, όχι για καθηγήτρια αλλά για αρχαιολόγος. άλλη μια σχολή που μου αρέσει πολύ είναι ιστορικός έργων τέχνης. γνωρίζει κάποιος από σας κάτι σχετικό γι αυτές τις σχολές?
είναι αλήθεια ότι μπορείς να παρακολουθήσεις μαθήματα στο πανεπιστήμιο, χωρίς να είσαι φοιτητής?

Ναι βρε, μπορείς να παρακολουθήσεις αλλά προφανώς δεν μπορείς να συμμετάσχεις σε εξετάσεις ή εργαστήρια που πιθανόν να έχει η σχολή, αν δεν είσαι εγγεγραμμένος σε αυτή.
Για την Αρχαιολογία, τι θα ήθελες να μάθεις; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
γειά σας κ από μένα. σήμερα τελείωσα την Β λυκείου θεωρητικής κατεύθυνσης κ θέλω να περάσω στην αρχαιολογία, όχι για καθηγήτρια αλλά για αρχαιολόγος. άλλη μια σχολή που μου αρέσει πολύ είναι ιστορικός έργων τέχνης. γνωρίζει κάποιος από σας κάτι σχετικό γι αυτές τις σχολές?
είναι αλήθεια ότι μπορείς να παρακολουθήσεις μαθήματα στο πανεπιστήμιο, χωρίς να είσαι φοιτητής?

H σχολή είναι Ιστορίας και Αρχαιολογίας και απ΄όσο ξέρω επιλέγεις έναν από τους 2 τομείς κατά τη διάρκεια των σπουδών σου. Η βάση είναι γύρω στο 15.
Σχολή Ιστορίας της Τέχνης δεν υπάρχει. (εκτός κι αν έχει ανοίξει νέο τμήμα, που το θεωρώ απίθανο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
γειά σας κ από μένα. σήμερα τελείωσα την Β λυκείου θεωρητικής κατεύθυνσης κ θέλω να περάσω στην αρχαιολογία, όχι για καθηγήτρια αλλά για αρχαιολόγος. άλλη μια σχολή που μου αρέσει πολύ είναι ιστορικός έργων τέχνης. γνωρίζει κάποιος από σας κάτι σχετικό γι αυτές τις σχολές?
είναι αλήθεια ότι μπορείς να παρακολουθήσεις μαθήματα στο πανεπιστήμιο, χωρίς να είσαι φοιτητής?

Λοιπόν υπάρχουν τα εξής: Ιστορία - Αρχαιολογία (είναι τμήμα των Φιλοσοφικών Σχολών), Συντήρηση έργων τέχνης και αρχαιοτήτων, το οποίο είναι τελείως άλλο πράγμα από την Ιστορία-Αρχαιολογία και νομίζω ότι υπάρχει και ένα θεωρητικό τμήμα στην Σχολή Καλών Τεχνών, στο οποίο σπουδάζεις Ιστορία της Τέχνης. Μάλλον αυτό το τελευταίο είναι αυτό που ψάχνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Απο την πρωτη γυμνασιου, που αρχισα να σκεφτομαι σοβαροτερα τι θελω να κανω στη ζωη μου, ειχα κατασταλλαξει στο <επαγγελμα> (γιατι στην ουσια για λειτουργημα μιλαμε) του δασκαλου!! Φαινεται ομως πως λογαριαζα χωρις τον ξενοδοχο, γιατι ενω τοτε η βαση της σχολης ηταν στο 13 και το 14, φετος που εδωσα εγω εφτασε στο 18 με 19... Τελικα εγραψα γυρω στα 18228 μορια και ενω δεν πιανω την Αθηνα, που ηταν και ο στοχος μου, μαλλον θα βρεθω στην Αλεξανδρουπολη, και αν ανεβουν πολυ οι βασεις, στην Κρητη η τη Ροδο!! Σε λιγες μερες θα μαθουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evlo

Νεοφερμένος

Η Evlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εγω παντως θελω να περασω διοικηση επιχειρησεων.Φετος ο αδελφος μου εδωσε πανελληνειες και περασε στα Ιωαννινα βιολογικες εφαρμογες και επιστιμες.Οι βασεις παντως φετος ηταν αρκετα χαμηλες απ'οτι ειδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 276 μηνύματα.
ξεκινάω Β λυκείου, τεχνολογική κατεύθυνση και θα θελα πολυτεχνείο. ειδικότερα τοπογράφος μηχανικός ή μηχανικός περιβάλλοντος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ποια σχολή συνδυάζει φυσική(με φαινόμενα,θεωρήματα κλπ)-ιατρική(ή ότι έχει να κάνει με τις λειτουργίες του ανθρώπινου σώματος) ; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ποια σχολή συνδυάζει φυσική(με φαινόμενα,θεωρήματα κλπ)-ιατρική(ή ότι έχει να κάνει με τις λειτουργίες του ανθρώπινου σώματος) ; :confused:

Ένα Master στην Ιατρική Φυσική.
Εκτός αν τώρα εσύ θέλεις να συνδυάσεις μήλα με πορτοκάλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top