Νευρολογία ή Παθολογία;

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
για πες για πες
με τι εχει να κανει;
Ουσιαστικά θα ειμαι δημόσιος υπάλληλος χωρίς πολυ δουλειά , ευθύνες και ξενύχτια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
πως ξερεις πως θα διοριστεις;
την δηλωσες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
πως ξερεις πως θα διοριστεις;
την δηλωσες;

Κάπου υπάρχει μια θέση για έναν γιατρό της εργασίας ξυπνησα πρωί πρωί και την δήλωσα αλλη ωραία ειδικότητα είναι η ιστοριά της ιατρικής αλλά δυστυχως δεν υπάρχει στην Ελλάδα. Oi μισθοί είναι μικροί αλλά σιγουροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Κάπου υπάρχει μια θέση για έναν γιατρό της εργασίας ξυπνησα πρωί πρωί και την δήλωσα αλλη ωραία ειδικότητα είναι η ιστοριά της ιατρικής αλλά δυστυχως δεν υπάρχει στην Ελλάδα. Oi μισθοί είναι μικροί αλλά σιγουροι.

Ή έχεις κουραστεί τόσο πολύ που θες ν'αράξεις στα σίγουρα (σε αυτήν την περίπτωση γιατί δεν καθόσουν νοσηλευτής?) ή πρόκειται απλά για ένα ακόμα, επικό τρολάρισμα. Ιατροδικαστής να πας, 3 χρόνια, χωρίς αναμονές, σίγουροι μισθοί, ζωάρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Στην πρώτη περίπτωση, το είπες και μόνος σου, το παιδί θέλει να αράξει, οι νοσηλευτές μόνο άραγμα δεν κάνουν...
Η δεύτερη περίπτωση πάντως μου φαίνεται πιο πιθανή, χωρίς παρεξήγηση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Στην πρώτη περίπτωση, το είπες και μόνος σου, το παιδί θέλει να αράξει, οι νοσηλευτές μόνο άραγμα δεν κάνουν...
Η δεύτερη περίπτωση πάντως μου φαίνεται πιο πιθανή, χωρίς παρεξήγηση :P

Ήθελα να εστιάσω στην σιγουριά κυρίως, μιας και ο fockos δούλευε ήδη ως νοσηλευτής, λάθος έκφραση. Αν και υπάρχει πιθανότητα ξυσίματος ανάλογα με το νοσοκομείο, την κλινική κ.α. Η δεύτερη περίπτωση είναι σιγουράκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Παιδιά καλά εστιάσατε στο δεύτερο όμως το έκανα επειδή ήταν πρωταπριλιά και όχι γιατί τρολάρω ήταν ένα αποτυχημένο πρωταπριλιάτικο αστείο - ψέμα. Έχω αποφασίσει τι θα διαλέξω και θα δηλώσω Δευτέρα οπότε θα γράψω τότε γιατί μέχρι τότε μπορεί και να αλλάξω γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
πρωταπριλιατικο με ειδικοτητα για την οποια δεν εχουμε ιδεα περι τινος προκειται δεν παιζει.:D

καλουτσικο παντως εδω που τα λεμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
πρωταπριλιατικο με ειδικοτητα για την οποια δεν εχουμε ιδεα περι τινος προκειται δεν παιζει.:D

καλουτσικο παντως εδω που τα λεμε

Aν έλεγα ιατροδικαστική που είπε ο DrNo θα ήταν πιο καλό νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
νευρολογία διάλεξα παιδιά. Όλα τελειώσανε δεν είμαι πια ο φοιτητής fockos μεγάλωσα και πρέπει να σοβαρευτώ. Να γράφω σοβαρά ποστ να αλλάξω προφιλ . και να αλλαξω την ιδιότητα από φοιτητής σε απόφοιτο να σοβαρέψω το blog μου, να μη ξανακάνω πρόβλεψη για τα μόρια των πανελλαδικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

killer777

Νεοφερμένος

Ο killer777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
νευρολογία διάλεξα παιδιά. Όλα τελειώσανε δεν είμαι πια ο φοιτητής fockos μεγάλωσα και πρέπει να σοβαρευτώ. Να γράφω σοβαρά ποστ να αλλάξω προφιλ . και να αλλαξω την ιδιότητα από φοιτητής σε απόφοιτο να σοβαρέψω το blog μου, να μη ξανακάνω πρόβλεψη για τα μόρια των πανελλαδικών.

Μπορει να ρωτησω βλακεια αλλα οταν ξεκινησεις ειδικοτητα θα θεωρεισαι γιατρος; Κατι σαν την κατωερη βαθμιδα ή θα πρεπει να τελειωσεις για να θεωρηθεις; Eπισης ποσε λεφτα θα βγαζεις αν επιτρεπεται ως ειδικευομενος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Φοκο, καλή σταδιοδρομία από εδώ και πέρα.

Killer, γιατρός θεωρείται κάποιος όταν έχει άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Η άδεια μπορεί να αποκτηθεί και χωρίς να κάνεις ειδικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Μπορει να ρωτησω βλακεια αλλα οταν ξεκινησεις ειδικοτητα θα θεωρεισαι γιατρος; Κατι σαν την κατωερη βαθμιδα ή θα πρεπει να τελειωσεις για να θεωρηθεις; Eπισης ποσε λεφτα θα βγαζεις αν επιτρεπεται ως ειδικευομενος;
Φίλε μου θεωρούμαι ιατρος άνευ ειδικότητας . Για μισθό εχω ακούσει πολλά όταν αρχίσω να δουλεύω θα γράψω ποσά παίρνω καθαρά στο χέρι πρώτα ως αγροτικός και μετα ως ειδικευόμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Φίλε μου θεωρούμαι ιατρος άνευ ειδικότητας . Για μισθό εχω ακούσει πολλά όταν αρχίσω να δουλεύω θα γράψω ποσά παίρνω καθαρά στο χέρι πρώτα ως αγροτικός και μετα ως ειδικευόμενος.
Καλά θα κάνεις..είμαι σίγουρος ότι πολλοί αναρωτιούνται πόσα να παίρνουν οι αγροτικοί και οι ειδικευόμενοι εν έτει 2016. Είναι λεπτό θέμα, οπότε δεν είναι ωραίο κάποιος να το ρωτήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killer777

Νεοφερμένος

Ο killer777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Aκουω διαφορα για τους μισθους ειδικευομενων πχ οτι αναλογα την ειδικοτητα παιρνεις αλλα χρηματα ή οτι παιζουν ρολο οι εφημεριες. Γενικα εχω την εντυπωση οτι μικτα παιρνουν γυρω στα 1000 ευρω οι ειδικευομενοι.

Εφοσον εχουμε τον Φοκο που σε λιγο καιρο θα ειναι ειδικευομενος θα μπορεσει να μας πει τι παιζει και οχι τι ακουγεται οτι γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:D τελικά αύριο θα πάω να δηλώσω ειδικότητα και είμαι πολύ χαρούμενος για αυτό γιατί δε θα δηλώσω ούτε Νευρολογία ούτε Παθολογία :D

Θα δηλώσω ιατρική της εργασίας ουσιαστικά θα κάνω επισκέψεις σε δημόσιες υπηρεσίες και θα εξετάζω¨προληπτικά (λέμε τώρα) τους εργαζόμενους ή θα δουλεύω σε εργοστάσια ή θα δουλεύω σε κανά νοσοκομείο. στο αντίστοιχο γραφείο...

Noμίζω ότι είναι καλή και έξυπνη επιλογή και θα πάω αύριο πρωί πρωί να δηλώσω μήπως και αλλάξω γνώμη....

yolo
έχω μια εργασία στο αντίστοιχο μάθημα, θα σ στείλω για να μ πεις πληροφορίες

Καλά ρε, τόσα χρόνια σπουδές για να πας σε γραφείο; Αλήθεια τώρα; :P


ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

τώρα είδα ότι ήταν αστειάκι


Νευρολογία; χμ. Καλή φάση. Το Αιγινήτειο έχει πολύ καλή κλινική. Οι νευρολόγοι έχουν γενική μόρφωση, οπότε θα σου πρότεινα να διαβάσεις τίποτα Oliver Sacks πριν πας για ειδικότητα, για να πουλάς μούρη, εάν δεν έχεις διαβάσει ήδη. Φυσικά, είναι και ωραία βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
yolo
έχω μια εργασία στο αντίστοιχο μάθημα, θα σ στείλω για να μ πεις πληροφορίες

Καλά ρε, τόσα χρόνια σπουδές για να πας σε γραφείο; Αλήθεια τώρα; :P


ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

τώρα είδα ότι ήταν αστειάκι


Νευρολογία; χμ. Καλή φάση. Το Αιγινήτειο έχει πολύ καλή κλινική. Οι νευρολόγοι έχουν γενική μόρφωση, οπότε θα σου πρότεινα να διαβάσεις τίποτα Oliver Sacks πριν πας για ειδικότητα, για να πουλάς μούρη, εάν δεν έχεις διαβάσει ήδη. Φυσικά, είναι και ωραία βιβλία.
:P
ήταν πρωταπριλιά

:P:P
ευχαριστώ για τις συμβουλές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top