Τμήματα Eργοθεραπείας - γνώμες και προοπτικές

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Παντως το εργαστηριο μοιαζει πολυ με αυτα που εχουν στην φαρμακευτικη.
βασικα ολα τα εργαστηρια μοιαζουν :P για αυτο και γ***ανε 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
like.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki.........

Νεοφερμένος

Η maraki......... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Πααιδα γειά σας...είμαι γ λυκειου τεχνολογικη...πόσες πιθανότητες εχω να περάσω φαρμακευτικη έστω πατρα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Πααιδα γειά σας...είμαι γ λυκειου τεχνολογικη...πόσες πιθανότητες εχω να περάσω φαρμακευτικη έστω πατρα???
Η Φαρμακευτική Πάτρας το 2014 είχε βάση 18.265 μόρια. Με δεδομένη την απώλεια μορίων, για να τα πετύχεις (και με την προϋπόθεση ότι έχεις 20ρια σε όλα τα προφορικά), θα πρέπει να γράψεις (ενδεικτικά):
Μαθ.Κατ.=19 , Φυσ.κατ.=19 , ΑΟΔΕ=20 , ΑΝΕΦ=20 , Βιολογία γεν.=20 , Γλώσσα=18,8 , οπότε έχεις 18.272 μόρια για το 3ο πεδίο).
(Βέβαια με τους βαθμούς αυτούς, για το 2ο και το 4ο πεδίο, έχεις 19.564 μόρια).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολέταααα

Νεοφερμένος

Η Νικολέταααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ηθελα να σε ρωτησω τι ειδους μεταπτυχιακα μπορει να κανει κανεις στην εργοθεραπεια εαν δεν θελει να ασχοληθει αποκλειστικα με ατομα με ειδικες αναγκες και ηλικιωμενους;

Ευχαριστω εκ των προτερων! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the plant

Νεοφερμένος

Η the plant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Για να αρχίσουμε να μαζευόμαστε όσοι περάσαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billgiannak

Νεοφερμένος

Ο billgiannak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια ελπιζω να βοηθησει το παρακατω link με τους τομεις εργασιας της εργοθεραπειας


https://www.teiath.gr/seyp/new_occupational_therapy/categories.php?id=7280&lang=el
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Social butterfly

Νεοφερμένος

Η Social butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια σας ??????
Είμαι μαθήτρια της β λυκειου (θεωρητικη κατευθυνση με βιολογια γενικης)και ο στοχος μου ειναι τμημα της εργοθεραπείας στην Αθηνά. Δεν γνωριζω καποιο ατομο που να σπουδαζει σε αυτη την σχολη και που να μπορει να μου δωσει πληροφοριες για αυτην οπότε θα ήμουν ευγνώμων σε όποιον μου εδινε καποιες πληροφοριες για αυτο το τμημα π.χ εαν η σχολη ειναι καλη αν χρειαζεται γνωσεις φυσικης χημειας κ.α και γενικα την δυσκολιες αλλα και τις προοπτικές που εχει σαν σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Γεια σας ������
Είμαι μαθήτρια της β λυκειου (θεωρητικη κατευθυνση με βιολογια γενικης)και ο στοχος μου ειναι τμημα της εργοθεραπείας στην Αθηνά. Δεν γνωριζω καποιο ατομο που να σπουδαζει σε αυτη την σχολη και που να μπορει να μου δωσει πληροφοριες για αυτην οπότε θα ήμουν ευγνώμων σε όποιον μου εδινε καποιες πληροφοριες για αυτο το τμημα π.χ εαν η σχολη ειναι καλη αν χρειαζεται γνωσεις φυσικης χημειας κ.α και γενικα την δυσκολιες αλλα και τις προοπτικές που εχει σαν σχολη

Ειρηνη τα πραγματα ειναι "θολα" ακομα καθως το τμημα εργοθεραπειας του ΤΕΙ Αθηνας πλεον μετατραπηκε σε τμημα εργοθεραπειας του Πανεπιστημιου Δυτικης Αττικης.Δεν νομιζω οτι μπορει καποιος να σου μεταφερει ακομα πληροφοριες αφου ακομα και εαν το κανει πιθανοτατα θα αντανακλουν την παλια εικονα του τμηματος που θα διαφερει σημαντικα απο αυτην στο νεο εξαμηνο.
Μπορεις να εχεις το νου σου στο site της σχολης www.uniwa.gr οπου καθως οδευουμε προς την ημερομηνια συμπληρωσης των μηχανογραφικων θα προστιθονται ολο και περισσοτερες πληροφοριες για την δομη,την οργανωση και τον σκοπο του τμηματος :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Social butterfly

Νεοφερμένος

Η Social butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ενταξει ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaz

Νεοφερμένος

Ο Kaz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι και εγώ για το τμήμα εργοθεραπειας όμως ερχόμενος από της σπουδές υγείας με προβληματιζουν λίγο τα μαθήματα κοινωνιολογιας, ψυχολογίας κτλ. Υπάρχει κανείς που να γνωρίζει κάτι παραπάνω για τα μαθήματα αυτά ώστε να με κατατοπίσει?
 

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Καλημερα!!Εδωσα ξανα πανελληνιες για δευτερο πτυχιο(ειμαι αποφοιτη φιλοσοφικης).Θα ηθελα πληροφοριες για το τμημα εργοθεραπειας,τις προοπτικες,την απορροφηση στην αγορα εργασιας.Ειμαι αναμεσα σε πτδε,νηπιαγωγων και στην εργοθεραπεια.Ποιο πιστευετε οτι ειναι καλυτερη επιλογη και γιατι ?Πιστευετε οτι η ζητηση εργοθεραπευτων οσο και αποφοιτων πτδε ως αναπληρωτες θα συνεχιστει και τα επομενα χρονια?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Καλημερα!!Εδωσα ξανα πανελληνιες για δευτερο πτυχιο(ειμαι αποφοιτη φιλοσοφικης).Θα ηθελα πληροφοριες για το τμημα εργοθεραπειας,τις προοπτικες,την απορροφηση στην αγορα εργασιας.Ειμαι αναμεσα σε πτδε,νηπιαγωγων και στην εργοθεραπεια.Ποιο πιστευετε οτι ειναι καλυτερη επιλογη και γιατι ?Πιστευετε οτι η ζητηση εργοθεραπευτων οσο και αποφοιτων πτδε ως αναπληρωτες θα συνεχιστει και τα επομενα χρονια?


 
Τελευταία επεξεργασία:

Anna 16

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Anna 16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Θα είμαι λακωνική: Εργοθεραπεία!
Αν κατάλαβα σωστά, εδωσες πανελλήνιες αλλάζοντας πεδίο? Μπράβο σου!
 

Student 123

Νεοφερμένος

Ο Student 123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γειά σας , είμαι τρίτη λυκείου και σκέφτομαι για εργοθεραπεία και γενικά έχω ακούσει καλά λόγια αλλά αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχει καλή επαγγελματική αποκατάσταση και αν μπορείς να έχεις καλές απολαβές μέσω αυτού του επαγγέλματος και αν μπορείς να ανοίξεις δικό σου χώρο ώστε να μην χρειάζεται να δουλεύεις για άλλους, ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Καλησπερα, καποιος που εχει σπουδασει εργοθεραπεια να ρωτησω για προοπτικες εξελιξη και αποκατασταση;
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Γειά σας , είμαι τρίτη λυκείου και σκέφτομαι για εργοθεραπεία και γενικά έχω ακούσει καλά λόγια αλλά αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχει καλή επαγγελματική αποκατάσταση και αν μπορείς να έχεις καλές απολαβές μέσω αυτού του επαγγέλματος και αν μπορείς να ανοίξεις δικό σου χώρο ώστε να μην χρειάζεται να δουλεύεις για άλλους, ευχαριστώ εκ των προτέρων
Η απαντηση για ολες τις ερωτησεις ειναι ναι!!
 

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Παιδια , υπαρχει καποιος απο το τμημα που να εχει το συγγραμμα Κλινικη κινησιολογια Brunnstrom's 5η ή 6η εκδοση και να μην το χρειαζεται ; Αν ειναι σε καλη κατασταση μπορω να το αγορασω.. απλως δεν το βρισκω πουθενα και η τιμη του ειναι απαγορευτικη..
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top