Υποψήφιοι με το 10% 2014

panosarkan

Νεοφερμένος

Ο panosarkan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά τι προβλέπεται για τη διακύμασνη των βάσεων για τα παιδία του 6% μετά από τις ανακατατάξεις του υπουργείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

locotrelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Προεκλογικα τα παντα γινονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά τι προβλέπεται για τη διακύμασνη των βάσεων για τα παιδία του 6% μετά από τις ανακατατάξεις του υπουργείου;

Τίποτα δεν μπορεί να προβλεφθεί.
Εξαρτάται ξεκάθαρα με το πόσοι θα κάνουν 6%.
Αλλά γενικά δική μου εκτίμηση είναι ότι καμία σχολή δεν θα έχει αρκετά παραπάνω από την βαση 2013 90%.

Νομίζω ότι ειδικά σε περιφερειακά τμήματα θα δούμε ακόμα χαμηλότερες βάσεις από το 2013 90%.
Γενικά μπορούν να ελπίζουν αρκετά αυτοί που έχασαν για λίγο τη παραπάνω προτίμησή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosarkan

Νεοφερμένος

Ο panosarkan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ δηλαδή με 14425 πιστεύεις ότι έχω ελπίδες για τοπογράφων θεσσαλονίκης όπου στη γενική σειρά με το 90% είχε 14142;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ δηλαδή με 14425 πιστεύεις ότι έχω ελπίδες για τοπογράφων θεσσαλονίκης όπου στη γενική σειρά με το 90% είχε 14142;;

Σαφώς και έχεις ελπίδες. Αλλά γιατί δεν το δήλωσες πέρσυ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosarkan

Νεοφερμένος

Ο panosarkan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Οικογενειακές ιστορίες φίλε μου ελπίζω να πιάσω η αυτό η την εφαρμοσμένη πληροφορική του ΠΑ.ΜΑΚ που η βάση της στο 90% ήταν περίπου 14100 όπου να φανταστώ και εκεί έχω κάποιες ελπίδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά τι προβλέπεται για τη διακύμασνη των βάσεων για τα παιδία του 6% μετά από τις ανακατατάξεις του υπουργείου;
Με συγχωρείτε, αλλά τι είναι αυτό το 6%; Υπάρχει τέτοια κατηγορία; Ποιες περιπτώσεις περιλαμβάνει; (Με πιάσατε αδιάβαστο).


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Με συγχωρείτε, αλλά τι είναι αυτό το 6%; Υπάρχει τέτοια κατηγορία; Ποιες περιπτώσεις περιλαμβάνει; (Με πιάσατε αδιάβαστο).



ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ.
ΔΕΝ ΤΟ ΖΩ ΑΥΤΟ!!!!
Να πιάσω ΕΣΕΝΑ αδιάβαστο :P
Hahaha

I'm kidding :)

Ουσιαστικά δώθηκε το 60% του 10% των θέσεων (6%) στους απόφοιτους του 13 και το 40% του 10% (4%) στους απόφοιτους του 12, λόγω πολύ μεγάλης διαφοράς μορίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Komissa

Νεοφερμένος

Η Komissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπερα και απο μενα. Εδωσα πανελλαδικες το 12 και το 13 και τωρα θελω να δωσω με το 10%. Επισης ανηκω στην κατηγορια με τα κοινωνικα κριτηρια. Θα ηθελα καποιος να μου πει αν μπορω ακομα να καταθεσω τα δικαιολογητικα για την ειδικη κατηγορια. Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το ψηφισθέν νομοσχέδιο "Άσκηση εµπορικών δραστηριοτήτων εκτός καταστήµατος και άλλες διατάξεις":
https://www.hellenicparliament.gr/UserFiles/bcc26661-143b-4f2d-8916-0e0e66ba4c50/a-empokat-pap.pdf

Η τροπολογία για το 10% περιλαμβάνεται στο άρθρο 52.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλησπερα και απο μενα. Εδωσα πανελλαδικες το 12 και το 13 και τωρα θελω να δωσω με το 10%. Επισης ανηκω στην κατηγορια με τα κοινωνικα κριτηρια. Θα ηθελα καποιος να μου πει αν μπορω ακομα να καταθεσω τα δικαιολογητικα για την ειδικη κατηγορια. Ευχαριστω.

10% δίνεις με τα μόρια που έβγαλες το 2013 και διεκδικείς το 6% των θέσεων.
Οι ειδικές κατηγορίες καταργήθηκαν αλλά δικαιούσαι ελέυθερη μετεγγραφή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Komissa

Νεοφερμένος

Η Komissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
10% δίνεις με τα μόρια που έβγαλες το 2013 και διεκδικείς το 6% των θέσεων.
Οι ειδικές κατηγορίες καταργήθηκαν αλλά δικαιούσαι ελέυθερη μετεγγραφή!
Συγγνώμη δεν το κατάλαβα το τελευταίο, μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο ή να μου βαλεις κάποιο λινκ? Σε ευχαριστω πολυ που απαντησες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Συγγνώμη δεν το κατάλαβα το τελευταίο, μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο ή να μου βαλεις κάποιο λινκ? Σε ευχαριστω πολυ που απαντησες! :)

α) Οι απόφοιτοι ημερησίων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ Β΄ που έδωσαν πανελλήνιες εξετάσεις το 2013 και που δεν θα δώσουν φέτος πανελλήνιες εξετάσεις, έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν φέτος μηχανογραφικό δελτίο χωρίς νέα εξέταση, διεκδικώντας το 6% των θέσεων εισακτέων υποψηφίων ημερησίων λυκείων με πανελλήνιες εξετάσεις για το ακαδημαϊκό έτος 2014-2015.

β) Οι απόφοιτοι ημερησίων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ Β΄, που έδωσαν πανελλήνιες εξετάσεις το 2012 και που δεν έδωσαν πανελλήνιες εξετάσεις το 2013 και που δεν θα δώσουν φέτος πανελλήνιες εξετάσεις, έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν φέτος μηχανογραφικό δελτίο χωρίς νέα εξέταση, διεκδικώντας το 4% των θέσεων εισακτέων υποψηφίων ημερησίων λυκείων με πανελλήνιες εξετάσεις για το ακαδημαϊκό έτος 2014-2015.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Συγγνώμη δεν το κατάλαβα το τελευταίο, μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο ή να μου βαλεις κάποιο λινκ? Σε ευχαριστω πολυ που απαντησες! :)

Συγγνώμη, αλλά τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις? :)
Οι ειδικές κατηγορίες σαν επιπρόσθετες θέσεις καταργήθηκαν και δώθηκαν για γενική σειρά (εξ'ου και η αύξηση των θέσεων) αλλά για ικανοποίηση των ατόμων που ανήκουν σε τρίτεκνη ή πολύτεκνη οικογένεια ή σε πολύδυμα αδέρφια που δίνουν την ίδια χρονιά πανελλήνιες ή που έχουν αδερφό που σπουδάζει σε άλλη πόλη η που είναι ορφανοί ή με γονείς,τέκνα,αδέρφια,συζύγους με σοβαρό πρόβλημα υγείας, μπήκαν ελέυθερες μετεγγραφές χωρίς ποσοτικό περιορισμό.Επιστρέφουμε δηλαδή σε αυτά που ίσχυαν το 2010 και πριν.
Δηλαδή, πχ αν ανήκω σε τρίτεκνη οικογένεια και περάσω Ιατρική Κρήτης αλλά μένω Αθήνα, δικαιούμαι ελεύθερη μετεγγραφή για Αθήνα χωρίς κάποιο εισοδηματικό κριτήριο η άλλο περιορισμό.
Αυτό που θυμάμαι πάντως είναι ότι ικανοποιούσαν και τα άτομα που ανήκουν σε οικογένειες με πολύ χαμηλό εισόδημα αλλά με περιορισμούς. Τώρα δε βλέπω κάτι.

Link :
https://panelladikes24.blogspot.gr/search/label/ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ν 4264/2014: Άσκηση εµπορικών δραστηριοτήτων εκτός καταστήµατος και άλλες διατάξεις
https://www.esos.gr/uploads/kcfinder/file/FEK-118-14-NOMOS-4264.pdf

Η τροπολογία για το 10% περιλαμβάνεται στο άρθρο 52.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Komissa

Νεοφερμένος

Η Komissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ευχαριστω οσους μου απαντησατε, μιλησα με τον δ/ντη του σχολειου μου πριν μια εβδομαδα περιπου και μου ειπε οτι οντως οι κατηγοριες καταργηθηκαν και για κωδικο να περασω μετα τις 20/6, που θα βγει και ανακοινωση απο το υπυργειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 402311

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστω οσους μου απαντησατε, μιλησα με τον δ/ντη του σχολειου μου πριν μια εβδομαδα περιπου και μου ειπε οτι οντως οι κατηγοριες καταργηθηκαν και για κωδικο να περασω μετα τις 20/6, που θα βγει και ανακοινωση απο το υπυργειο.

εμενα οταν πηγα μου ειπε να παω μετα τις 16/6 αλλα παραλληλα να κοιταω συνεχεια μηπως αλλαξουν την ημερομηνια και δεν προλαβω... οποτε ας εχουμε το νου μας .... :)

21-05-14 Μηχανογραφικό δελτίο και επιπλέον πληροφορίες για τις πανελλαδικές εξετάσεις 2014

Οι υποψήφιοι που θα διεκδικήσουν το 10% των θέσεων χωρίς νέα εξέταση, μετά τις 15 Ιουνίου θα έρθουν σε επαφή με το Λύκειό τους, ώστε να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password) και στην πορεία να υποβάλλουν ηλεκτρονικά το μηχανογραφικό τους δελτίο.

αυτη ειναι η τελευταια ανακοινωση που βρηκα στο υπουργειο παιδειας σχετικα με το 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sissy_DESK

Νεοφερμένος

Η sissy_DESK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας! Οι μεταγραφές ισχύουν μόνο για τα παιδιά που δίνουν πανελλήνιες το 2014 ή και για αυτούς που θα κάνουν αίτηση με 10% ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristotelis

Νεοφερμένος

Ο aristotelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Γεια σας! Οι μεταγραφές ισχύουν μόνο για τα παιδιά που δίνουν πανελλήνιες το 2014 ή και για αυτούς που θα κάνουν αίτηση με 10% ?

αυτό με ενδιαφέρει και μένα όποιος ξέρει ας μας διαφωτίσει!! ευχαριστούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristotelis

Νεοφερμένος

Ο aristotelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ελα πηρα τηλεφωνο στο υπουργειο και με λενε πως πρεπει να βγει η υπουργικη αποφαση για να το μαθουμε αυτο, η οποια θα βγει οπως "ελπιζουν" πριν απο τα μηχανογραφικα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top