[27/5/2013] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 103)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 19 18.4%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 33 32.0%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 19 18.4%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 10 9.7%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 18 17.5%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 4 3.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
με αφορμή τα σημερινά θ-αίματα:

να πάνε στο διάολο όλοι

Παιδιά μην σας πάρει από κάτω! Επειδή δεν είναι ούτε η πρώτη αλλά ούτε η τελευταία φορά που γράφετε διαγώνισμα, ας συνεχίσετε στο επόμενο μάθημα διότι δεν θέλει και πολύ να τα παρατήσετε λόγω χάλιας ψυχολογίας. Τώρα ότι και να λέμε ή να λέτε, η κατάσταση είναι μη αντιστρεπτή.

η ψυχολογια εχει πεσει εδω και καιρο
μαθηματικα γενικης + φυσικη
δεν νομιζω να επιρεαζετε καποιος για πανω απο 2 ωρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
η ψυχολογια εχει πεσει εδω και καιρο
μαθηματικα γενικης + φυσικη
δεν νομιζω να επιρεαζετε καποιος για πανω απο 2 ωρες

Καλά μη το λες. Υπάρχουν παιδιά που δεν εισπράττουν την αποτυχία τόσο εύκολα. :/: Θυμάμαι τότε που έδινα πανελλήνιες και στην φυσική αισθανθήκαμε ότι εξεταζόμασταν σε άλλο μάθημα, πολλά παιδιά και των 2 φύλων έβαλαν τα κλάματα. Δεν θέλει και πολύ, όταν βλέπεις ότι μια σοβαρή προσπάθεια 10 μηνών να τινάζεται στον αέρα..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
μαλλον επειδη δεν εκανα σοβαρη προσπαθεια;)
αλλα φετος το παρακαναν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naevan

Νεοφερμένος

Ο Naevan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εγω παλι μονο το β3 δεν εκανα..το εκανε ενα παιδι στο σχολειο μου,αλλα εκεινος ασχολειται με ολυμπιαδες μαθηματικων και τετοια φαση. κανεις αλλος :p

δεν θα πω οτι τα θεματα ηταν ανεπιτρεπτα,αλλα δεν μαρεσε που βαλαν το Γ πιο ευκολο απ το Β. Σε σκιζει την ψυχολογια την στιγμη που κολλας ακομα στο β2-β3 θεμα,μετα λες που παω ετσι ουτε 10...

εκανα και μια αλλη βλακια εγω πηρα για δεδομενο οτι η G ειναι κυρτη και μετα εκανα το αλλο με εφαπτομενη..πφφ..ας ελπισω να μην χασω πανω απο 4 μορια γτ δ ηταν και προφανες με την κυρτοτητα ηθελε ΘΜΤ :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MathGeek555

Νεοφερμένος

Ο MathGeek555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Συγγνώμη , αλλά σε ποιόν κόσμο είπαμε οτι ζείς φίλε μου;
Είμαι μαθητής Γ'Λυκείου Θετικής Κατ. Σήμερα,προφανώς, έδινα και Μαθηματικά.
Οι επιδόσεις μου στο μάθημα ήταν άριστες και έλυνα σχεδόν όποιο θέμα έπεφτε στα χέρια μου.
Η αποψή μου: Τα θέματα ήταν τα πιο δύσκολα θέματα που έχουν βάλει συγκριτικά με τα υπόλοιπα έτη, στα οποία ίσχυε το σύστημα των Πανελληνιών.
Φυσικά, πιστεύω οτι αυτό ισχύει και για όλα τα θέματα.
Αν και έχω γράψει άριστα μέχρι τώρα, με τους υπολογισμούς μου 19.4 Έκθεση, 19 Βιολογία Γεν., 18.6 Βιολογία Κατ, 19 Φυσική(Δεν νομίζω οτι έχω πέσει έξω), στα μαθηματικά παίζει να έγραψα περίπου 86!
Και μην προσπαθείτε να κρίνετε εσείς που είστε στο ΕΜΠ μερικά χρονάκια, καθώς εμείς δεν έχουμε διδαχτεί αυτά που διδαχτήκατε στο πανεπιστήμιο, πόσο μάλλον από το σχολείο, που το κράτος τόσο επιθυμεί να υποβαθμίσει προωθώντας την παραπαιδεία.
Καλή επιτυχία σε όλους τους συμμαθητές μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Συγγνώμη , αλλά σε ποιόν κόσμο είπαμε οτι ζείς φίλε μου;
Είμαι μαθητής Γ'Λυκείου Θετικής Κατ. Σήμερα,προφανώς, έδινα και Μαθηματικά.
Οι επιδόσεις μου στο μάθημα ήταν άριστες και έλυνα σχεδόν όποιο θέμα έπεφτε στα χέρια μου.
Η αποψή μου: Τα θέματα ήταν τα πιο δύσκολα θέματα που έχουν βάλει συγκριτικά με τα υπόλοιπα έτη, στα οποία ίσχυε το σύστημα των Πανελληνιών.
Φυσικά, πιστεύω οτι αυτό ισχύει και για όλα τα θέματα.
Αν και έχω γράψει άριστα μέχρι τώρα, με τους υπολογισμούς μου 19.4 Έκθεση, 19 Βιολογία Γεν., 18.6 Βιολογία Κατ, 19 Φυσική(Δεν νομίζω οτι έχω πέσει έξω), στα μαθηματικά παίζει να έγραψα περίπου 86!
Και μην προσπαθείτε να κρίνετε εσείς που είστε στο ΕΜΠ μερικά χρονάκια, καθώς εμείς δεν έχουμε διδαχτεί αυτά που διδαχτήκατε στο πανεπιστήμιο, πόσο μάλλον από το σχολείο, που το κράτος τόσο επιθυμεί να υποβαθμίσει προωθώντας την παραπαιδεία.
Καλή επιτυχία σε όλους τους συμμαθητές μου!
τον βαθμό στην έκθεση πως ακριβώς τον έχεις υπολογίσει?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Γύρω στο 90 έγραψα, λόγω του Β3 φυσικά. Και στο δικό μου σχολείο δεν το έλυσε κανένας! Πραγματικά, τώρα που το ξαναβλέπω στο σπίτι δεν είναι και τόσο τρελό αλλά εκείνη τη στιγμή, μέσα στην αίθουσα, δεν έβγαινε με τίποτα! Σε όποιον το έλυσε πραγματικά μπράβο και του προτείνω να περάσει Μαθηματικό. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
μαλλον επειδη δεν εκανα σοβαρη προσπαθεια;)
αλλα φετος το παρακαναν

Συμφωνώ αλλά μην κρίνουμε έναν μαθητή ως προς τον τρόπο μελέτης διότι ο στόχος του σχολείου δεν είναι ο κάθε μαθητής να κάνει ερευνητική μελέτη. Αλλιώς θα ήταν μεταπτυχιακός φοιτητής και όχι μαθητής. :) Επίσης πολλά παιδιά δεν έχουν τον ίδιο τρόπο σκέψης, δηλ., άλλοι μαθητές αφομοιώνουν την ύλη πιο γρήγορα, έχουν καλύτερη ευελιξία σκέψης, έχουν καλύτερο υπόβαθρο από προηγούμενες τάξεις,.. σε σχέση με άλλους. Αυτό δεν σημαίνει ότι οι δεύτεροι, δεν προσπαθούν. Απλά έχει να κάνει με την ωριμότητα σκέψης. Ο καθένας προσπαθεί με τον τρόπο του πλην εκείνων που το δηλώνουν μέσω βαθμών και γενικότερης συμμετοχής όλα τα χρόνια της μαθητικής πορείας τους, ότι δεν τους ενδιαφέρει το σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MathGeek555

Νεοφερμένος

Ο MathGeek555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
τον βαθμό στην έκθεση πως ακριβώς τον έχεις υπολογίσει?:hmm:

Η μητέρα μου είναι φιλόλογος, από συνάδελφο της έχουμε τις οδηγίες βαθμολόγησης. Έχω κάνει σωστά όλες τις ασκήσεις, περίληψη ανέφερα όλους τους θεματικούς άξονες, το ίδιο και στην παράγραφο, το ίδιο και στην έκθεση.
Από γλώσσα/δομή συνήθως δεν χάνω , οπότε άφησα περιθώρια στον εξεταστή να μου κόψει 3 μόρια αν θέλει να κόψει οπωσδήποτε.
Ελπίζω να σε κάλυψα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δύσκολα και πολλά τα σημερινά. Πιο δύσκολα απ πέρσι αλλά όχι τραγικά πιο δύσκολα.
Έχασα κι εγώ το Β3! Πραγματικά απ ένα δείγμα 3 σχολείων (ένα ιδιωτικό) και 2 φροντιστηρίων, άκουσα μόνο για ΕΝΑ άτομο που να το έχει λύσει. Και είναι φίλος μου!!! :D Έγραψα εδώ την τριγωνική, ελπίζω σε 1 μόριο. Πιστεύω ότι το Β3 ήταν το highlight των σημερινών θεμάτων.
Το Γ μου φυγε χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα. Ίσως μισό-ένα μόριο στην αιτιολόγηση του προσήμου στη ρίζα. ΙΣΩΣ όμως. Το η(0) στο Γ3 το βρήκα υπολογίζοντας το ολοκλήρωμα κι έβγαινε προφανώς αρνητικό.
Το Δ ήταν αρκετά τσιμπημένο. Δ1 νομίζω νορμάλ θέμα. Δ2 δυσκόλευε αρκετά. Μονοτονία νομίζω έβγαινε, η ανίσωση με ζόρισε. Έχω κάνει πράγματα που είδα σε λύσεις αλλά αποτέλεσμα δε βρήκα. Περιμένω 1-2 μόρια απ εδώ, εκτός κι αν το λάθος είναι αριθμητικό και σωθώ. Δ3 ζόριζε ακόμη περισσότερο. Κυρτότητα την έχω χάσει όλη. Στην εξίσωση, έχω λύση, θεώρησα συνάρτηση, έβγαλα την προφανή και μετά πήγα με Rolle κι άτοπο. Μόνο που το άτοπο ήθελε δικαιολόγηση κι ο χρόνος τελείωνε και δεν πρόλαβα να τη γράψω όπως ήθελα. Αλλά έβγαινε κι έτσι απ όσο μίλησα με τον μαθηματικό μου. Άρα εκτός απ την κυρτότητα, χάνω και 1-2 μόρια απ την εξίσωση.
Στη σούμα με βλέπω κάπου στο 16. Όχι άσχημα εν συγκρίσει με την υπόλοιπη ελλάδα, αλλά καταστροφικά σε συνδυασμό με το 14 της Φυσικής για την Ιατρική.
Αυτά. Πάμε Χημεία και καλοκαίριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το Α θέμα εύκολο και αναμενόμενο.

Το Β θέμα αρκετά πιο δύσκολο από το περσινό, και πολύ ψαρωτικό Γ ερώτημα.

Το Γ θέμα ήταν δωράκι για αυτούς που διάβασαν σοβαρά, μόνο τον Μπάρλα να έχετε λύσει έβγαινε εύκολα.

Το Δ θέμα όπως κάθε Δ θέμα, δύσκολο γενικά αλλά σε σχέση με προηγούμενα έτη στο ίδιο επίπεδο.

Οι ασκήσεις ήταν λιγότερες σε σχέση με πέρυσι, αλλά πρέπει να είχαν περίπου το ίδιο γράψιμο.

Ίσως η μεγαλύτερη δυσκολία στα μαθηματικά ήταν αντίκτυπο των ευκολότερων θεμάτων στην φυσική από πέρυσι.

Τώρα ΑΕΠΠ, ένα έχω να πω, μην το υποτιμήσετε. Πέρυσι το υποτίμησα, περίμενα πως και πως να τελειώσει όλο αυτό, και χτυπούσα το κεφάλι μου στον τοίχο από τις απροσεξίες στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Σε όποιον το έλυσε πραγματικά μπράβο και του προτείνω να περάσει Μαθηματικό. ;)

Καλύτερα ας ξανασκεφτεί την επιλογή. Η επιτυχία στα Μαθηματικά στις πανελλήνιες δεν έχει καμία σχέση με την επιτυχία κατά την διάρκεια των σπουδών στα Μαθηματικά. Οι σπουδές στα Μαθηματικά έχουν τελείως διαφορετικό τρόπο σκέψης ενώ δεν είναι στο πνεύμα της "μηχανιστικής" επίλυσης ασκήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
δλδ το μεγιστο ειναι 18.5 τελεια

λετε να πεσουν οι βασεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Η μητέρα μου είναι φιλόλογος, από συνάδελφο της έχουμε τις οδηγίες βαθμολόγησης. Έχω κάνει σωστά όλες τις ασκήσεις, περίληψη ανέφερα όλους τους θεματικούς άξονες, το ίδιο και στην παράγραφο, το ίδιο και στην έκθεση.
Από γλώσσα/δομή συνήθως δεν χάνω , οπότε άφησα περιθώρια στον εξεταστή να μου κόψει 3 μόρια αν θέλει να κόψει οπωσδήποτε.
Ελπίζω να σε κάλυψα :)

Yπολογιζε κανα 18-18,5 με το ζορι.Θα ελεγα πιο κατω αλλα η μητερα σου ειναι φιλολογος.Φιλικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gtaivpc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Xen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Εγω παλι μονο το β3 δεν εκανα..το εκανε ενα παιδι στο σχολειο μου,αλλα εκεινος ασχολειται με ολυμπιαδες μαθηματικων και τετοια φαση. κανεις αλλος :p

δεν θα πω οτι τα θεματα ηταν ανεπιτρεπτα,αλλα δεν μαρεσε που βαλαν το Γ πιο ευκολο απ το Β. Σε σκιζει την ψυχολογια την στιγμη που κολλας ακομα στο β2-β3 θεμα,μετα λες που παω ετσι ουτε 10...

εκανα και μια αλλη βλακια εγω πηρα για δεδομενο οτι η G ειναι κυρτη και μετα εκανα το αλλο με εφαπτομενη..πφφ..ας ελπισω να μην χασω πανω απο 4 μορια γτ δ ηταν και προφανες με την κυρτοτητα ηθελε ΘΜΤ :/
ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο και σε μας! μόνο ένας που είχε διακριθεί σε διαγωνισμούς μαθηματικών έγραψε το Β3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Οι ασκήσεις ήταν λιγότερες σε σχέση με πέρυσι, αλλά πρέπει να είχαν περίπου το ίδιο γράψιμο.
Μπορεί να μη φαίνεται, αλλά τα φετινά είχαν περισσότερο γράψιμο -> τα περσινά μου έπιασαν 12 σελίδες, τα φετινά 14 σελίδες χωρίς το Β3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εντάξει...Έχουμε ξεφύγει.Αυτά τα θέματα είναι ανεπίτρεπτα.Πραγματικά δεν έχω λόγια...

ούτε εσύ έγραψες ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
δλδ το μεγιστο ειναι 18.5 τελεια

λετε να πεσουν οι βασεις???
Μάλλον θα ανέβουν.
Μπορεί να μη φαίνεται, αλλά τα φετινά είχαν περισσότερο γράψιμο -> τα περσινά μου έπιασαν 12 σελίδες, τα φετινά 14 σελίδες χωρίς το Β3.
Χμμ, το περίμενα. Βέβαια οι "σελίδες" δεν ξέρω πως μετριούνται :P Εγώ πχ γράφω κατεβατά.


ΥΓ. αυτό με τις βάσεις το λέω γιατί ακούγεται πολύ και η μείωση εισακτέων στους ιατρούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Ωραια θεματα. Παμε στο σχολιασμο:

2ο Θεμα, έξυπνο, με το πιο δυσκολο ερωτημα των πανελληνιων να δινει παρασταση στο Β3. Απο τα πιο απαιτητικα
που εχουμε δει στις πανελληνιες ως 2ο θεμα. Ισως το πιο απαιτητικο των τελευταιων 10+ ετων. Οι καλοι μαθητες θα το ελυσαν
ευκολα εκτος απο το Β3 οπου εκει θα τα βρηκαν σκουρα. Β1 το πιο ευκολο ερωτημα σημερα. Β2 μετριο ερωτημα για 2ο θεμα.

οι καλοι μαθητες σε αυτο το θεμα ολοκληρωνουν τα πρωτα 2 ερωτηματα σε 10 λεπτα. Πανε στο 3ο ερωτημα. Δοκιμαζουν να το λυσουν αποτυχανουν και το αφηνουν για αργοτερα. εχουν σπαταλησει μεχρι στιγμης 15 λεπτα.

3ο Θεμα, το πιο ευκολο θεμα σημερα, και αρκετα αρκετα βατο για 3ο. Ισως το 2ο επρεπε να ονομαζεται 3ο στη θεση του.
απλα πραξεις. One-try λυσεις.

Οι καλοι μαθητες το λυνουν μονομιας το 3ο θεμα το οποιο μαλιστα εχει κλιμακουμενη δυσκολια στα ερωτηματα του. Γ1 πολυ ευκολο. Γ2 ολοι εχουν δει απειρα ομοια θεματα, πολυ ευκολο. Γ3 αν δε τρομαξει το ολο κληρωμα, ειναι προφανες με ποιον τροπο λυνεται. Ισως κολλησουν απο αγχος σε καποιο ερωτημα το οποιο αφηνουν για αργοτερα. Συνολικος χρονος 20-25 λεπτα

4ο Θεμα, βατο 4ο θεμα με έξυπνα ερωτηματα. Δ1 παιχνιδακι, πολυ οικειο.. Δ2 ομορφο και εξυπνο, το πιο δυσκολο ερωτημα του 4ου θεματος. Δ3 διαδικαστικο & μετριας δυσκολιας για 4ο θεμα.


Συνολικος σχολιασμος: Οι θεματοθετες επελεξαν μια ενδιαφερουσα τακτικη σημερα. Λιγα ερωτηματα αλλα που υπεκρυπταν αλλα υποερωτηματα μεσα τους. Επισης η δυσκολια δεν ηταν καθολου κλιμακουμενη. Ισως θελησαν να τσεκαρουν την αντιληψη και την ψυχραιμια επισης. Οι μετριοι μαθητες πιθανον να εγραψαν σκατα γιατι θα αγχωθηκαν παρα πολυ εξαιτιας της αδυναμιας τους να λυσουν ακομη και το 2ο θεμα.

Τα θεματα ηθελαν καλους λυτες. Καλους γνωστες της υλης. Οι μετριοι μαθητες δε πηγαινανε πουθενα.

προσωπικα κολλησα για λιγο μονο στο τελευταιο ερωτημα του β θεματος :P Τα αλλα λυθηκαν αρκετα γρηγορα.

Ο αριστος μαθητης ειναι γυρο στο 93-100. Ο πολυ καλος 80+.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
οχ και λες οτι θα πανε αλλου αυτοι
και θα ανεβασουν τις βασεις??
καηκαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top