[27/5/2013] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 103)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 19 18.4%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 33 32.0%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 19 18.4%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 10 9.7%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 18 17.5%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 4 3.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Ωραία θέματα....ναι ήταν δύσκολα και έκρυβαν πολλες παγίδες...ήταν αυξημένης δυσκολίας και μπορω να πω ότι όποιος δεν θυμόταν την τεχνική σε καποιο υποερώτημα λογω αγχους/πιεσης ή δεν του ερχοταν στο μυαλο πώς να το λυσει(γιατι εβαλαν και πραγματα που χρειαζοταν την πρωτοβουλια του υποψηφιου) θα ξεκινούσε το ντομινο της καταστραφής αφου ο χρονος θεωρω οτι ηταν πολυ περιορισμενος...

Υστερα από έναν χρόνο ακομα τα θυμάμαι και μπόρεσα να τα λύσω...:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλη επιτυχια σε ΑΕΠΠ και ΑΟΘ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Τα θεματα ηταν κλασικα θεματα των τελευταιων χρονων...Πιστευω για εναν καλα προετιμασμενο μαθητη δεν υοπηρχε προβλημα και πηγενες ανετα μεχρι το 18...
Τωρα για παραπανω θελει να το εχεις...Πιστευω κανα 16 πηρα(γαμω το Β3...).
Μη σου πω και για 20 πηγαινε ο καλα προετοιμασενος χαχαχα, το 80% που θα δειτε κατω απο 12 δεν ειχαν διαβασει τιποτα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Τα θεματα ηταν κλασικα θεματα των τελευταιων χρονων...Πιστευω για εναν καλα προετιμασμενο μαθητη δεν υοπηρχε προβλημα και πηγενες ανετα μεχρι το 18...
Τωρα για παραπανω θελει να το εχεις...Πιστευω κανα 16 πηρα(γαμω το Β3...).
Ο καλά προετοιμασμένος πήγαινε άνετα μέχρι το 18; Για ξανασκέψου το.

Καλη επιτυχια σε ΑΕΠΠ και ΑΟΘ!!!

Εμείς που γράφουμε χημεία; Στο διάολο να πάμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Πιστεύω ότι για ένα άτομο που ξέρει μαθηματικά , με αυτά τα θέματα έπιανε το 15αρι..
Πολύ έξυπνα , ίσως ο χρόνος να μην έφτανε για κάποιους για να τα λύσουν όπως επιθυμούσαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitcaki07

Νεοφερμένος

Η mitcaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ναι και γι αυτο και εγω που διαβαζα ολο το χρονο δεν εγραψα ουτε βαση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greg1995

Νεοφερμένος

Ο greg1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ο καλά προετοιμασμένος πήγαινε άνετα μέχρι το 18; Για ξανασκέψου το.

γιατι ρε φιλε? Εγω που πιστεβω ημουν καλα προετημασμενος χωρις να ειμαι κανα αστερι επιασα ενα 16 και μπροει και παραπανω..Εκτος απο β3 τα αλλα εβγαιναν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
ναι το 14 το εφτανε καποιος με μπολικο διαβασμα
εγω ειμαι στο 13 περιπου χωρις πολυ διαβασμα
εχασα 1.5 στα 20 απο βλακεια
ελεος δλδ γαμωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τι έγινε μωρέ πάλι; Τα τσίμπησαν και τα μαθηματικά; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Ωραία θέματα....ναι ήταν δύσκολα και έκρυβαν πολλες παγίδες...ήταν αυξημένης δυσκολίας και μπορω να πω ότι όποιος δεν θυμόταν την τεχνική σε καποιο υποερώτημα λογω αγχους/πιεσης ή δεν του ερχοταν στο μυαλο πώς να το λυσει(γιατι εβαλαν και πραγματα που χρειαζοταν την πρωτοβουλια του υποψηφιου) θα ξεκινούσε το ντομινο της καταστραφής αφου ο χρονος θεωρω οτι ηταν πολυ περιορισμενος...

Υστερα από έναν χρόνο ακομα τα θυμάμαι και μπόρεσα να τα λύσω...:P:D

το προβλημα στις πανελλαδικες δεν ειναι αν τα θεματα ειναι ωραια ή οχι.Ναι, συμφωνω και εγω οτι ηταν ωραια και αμα μου τα εδινες να τα λυσω πριν 15μερες θα πορωνομουν. Όμως τη στιγμη που γραφεις δε πορωνεσαι αλλα σκεφτεσαι: ρε γαμωτο δεν τα καταφερα στο β3 και ειμαι ακομα στο 2ο θεμα.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τελικα πρεπει να ορισουμε ποιος θελουμε να ειναι ο βαθμος δυσκολιας των θεματων για να ξερουν οι μαθητες τι εχουν να αντιμετωπισουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Ο καλά προετοιμασμένος πήγαινε άνετα μέχρι το 18; Για ξανασκέψου το.

Έχεις δίκιο...μέχρι το 19 έγραφε κάποιος άνετα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitcaki07

Νεοφερμένος

Η mitcaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
+ οτι κατα την γνωμη μου...να εβαζαν δυσκολα θεματα στο 3 και τεταρτο θεμα...οχι και στο δευτεροοοοο!!!εμεις δηλαδη που πηγαιναμε για ενα 12 γτ να χαντακωθουμε ετσι ασχημα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
το προβλημα στις πανελλαδικες δεν ειναι αν τα θεματα ειναι ωραια ή οχι.Ναι, συμφωνω και εγω οτι ηταν ωραια και αμα μου τα εδινες να τα λυσω πριν 15μερες θα πορωνομουν. Όμως τη στιγμη που γραφεις δε πορωνεσαι αλλα σκεφτεσαι: ρε γαμωτο δεν τα καταφερα στο β3 και ειμαι ακομα στο 2ο θεμα.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τελικα πρεπει να ορισουμε ποιος θελουμε να ειναι ο βαθμος δυσκολιας των θεματων για να ξερουν οι μαθητες τι εχουν να αντιμετωπισουν.
+10000000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Timmy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Το Β3 είχε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ.. Έπρεπε να πάς από τριγωνική και μετά από ότι νομίζω να λειτουργήσεις με μονοτονία.. Δε ξέρω..
Από το σχολείο μου ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ δεν το έκανε κανένας(δεν αναφέρομαι σε 10-15 παιδιά, αλλά σε όλους)

Και συνειδητοποίησα ότι στο Δ2 αντί να βρώ λύση στην ανίσωση απλώς την απέδειξα... Αλλά όλα τα όλα μάλλον τα έχω σωστά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
ναι οι μιγαδικοι επρεπε να βγαινουν ευκολα (σχετικα) κανονικα

Το Β3 είχε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ.. Έπρεπε να πάς από τριγωνική και μετά από ότι νομίζω να λειτουργήσεις με μονοτονία.. Δε ξέρω..
Από το σχολείο μου ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ δεν το έκανε κανένας(δεν αναφέρομαι σε 10-15 παιδιά, αλλά σε όλους)

Και συνειδητοποίησα ότι στο Δ2 αντί να βρώ λύση στην ανίσωση απλώς την απέδειξα... Αλλά όλα τα όλα μάλλον τα έχω σωστά..

τριγωνικη εκανα κι εγω λιγο
αρα κατι θα παρω ε???
μια χαρα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Εντάξει...Έχουμε ξεφύγει.Αυτά τα θέματα είναι ανεπίτρεπτα.Πραγματικά δεν έχω λόγια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Δεν έκανα δ3,β3 και υπολογίζω 15.5-16.5 που με αφήνει αρκετά χαρούμενο. Τα θέματα ήταν υπερβολικά υπερβολικής δυσκολίας και αφήστε κάποιους να λένε για 18+. Σε λίγο θα μας πουν ότι με μιά ανάγνωση στο σχολικό το πρωί γράφεις άνετα 20άρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
με αφορμή τα σημερινά θ-αίματα:

να πάνε στο διάολο όλοι

Παιδιά μην σας πάρει από κάτω! Επειδή δεν είναι ούτε η πρώτη αλλά ούτε η τελευταία φορά που γράφετε διαγώνισμα, ας συνεχίσετε στο επόμενο μάθημα διότι δεν θέλει και πολύ να τα παρατήσετε λόγω χάλιας ψυχολογίας. Τώρα ότι και να λέμε ή να λέτε, η κατάσταση είναι μη αντιστρεπτή. Το ξέρω ότι μιλάω έξω από το χορό και πολλοί μέσα σας λόγω ψυχολογικής έντασης με σκυλοβρίζετε, αλλά προσπαθώ να σας στηρίξω τουλάχιστον ηθικά. Ακόμη κανείς δεν ξέρει πως θα βαθμολογηθούν οι απαντήσεις που δώσατε. Οπότε αναμένετε στο ακουστικό..μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα. Μέχρι τότε πιθανά λάθη που κάνατε σήμερα λόγω χρόνου, άγχους,.. φροντίστε να μην τα επαναλάβετε στο επόμενο μάθημα. Το Α και το Ω σε μια εξέταση είναι η ψυχολογία σκέψης. Ξεκινάμε πάντα από τα εύκολα θέματα και προσπαθούμε να αφήσουμε αρκετό χρόνο για τα δύσκολα θέματα. Σε ένα δύσκολο θέμα, φροντίζουμε σε ένα πρόχειρο να αναπτύσσουμε αναλυτικά την εκφώνηση, ακόμη και το κομμάτι εκείνο που είναι κρυμμένο σε λέξεις ή σύμβολα (στοιχεία που καθιστούν την άσκηση δύσκολη). Στην συνέχεια προσπαθούμε να φέρουμε στο μυαλό μας την αντίστοιχη θεωρία ή παρόμοιες ασκήσεις και ξεκινάμε τη σκέψη μας με λόγια...διότι ως γνωστό η μαθηματική σκέψη στο ανθρώπινο μυαλό, δεν εμφανίζεται μια και έξω αλλά αλγοριθμικά, δηλ., κοιτάζω, σκέφτομαι, αναπαράγω τη σκέψη βήμα βήμα. Η δουλειά θέλει χαρτί μολύβι και γραπτή σκέψη. Τηλεσκοπικά στα μαθηματικά, τίποτε δεν λύνεται. Καλή επιτυχία και από μένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το περσινό δεύτερο θέμα των μιγαδικών όταν το έλυσα δεν με είχε ζορίσει έτσι.. Μακράν πιο δύσκολα τα φετινά από τα περσινά :/
Το β3 ειδικά wtf τελείως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Δεν έκανα δ3,β3 και υπολογίζω 15.5-16.5 που με αφήνει αρκετά χαρούμενο. Τα θέματα ήταν υπερβολικά υπερβολικής δυσκολίας και αφήστε κάποιους να λένε για 18+. Σε λίγο θα μας πουν ότι με μιά ανάγνωση στο σχολικό το πρωί γράφεις άνετα 20άρι.

:P Αν και εγω δεν εχω προβλημα για τα θεματα, για κανα 8-10ΜΑΧ πηγαινα, αλλα κανα 6-8 θα παρω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top