[20/5/2013] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 77)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 32 41.6%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 12 15.6%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 6 7.8%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 17 22.1%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 4 5.2%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 6 7.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
εγω δεν μιλησα για 15
μιλησα για 12
εχει διαφορα μεγαλη

αρα ειναι καταστροφη

Θα πρεπει να γνωριζουμε και για ποια σχολη στοχευεις.Για ιατρικη ισως ειναι καταστροφικο το 12( ΙΣΩΣ ) !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
εγω δεν μιλησα για 15
μιλησα για 12
εχει διαφορα μεγαλη

αρα ειναι καταστροφη

Εσυ μιλας για 5ο πεδιο αφου αναφερεις αοθ,εγω μιλαω για 4ο-3ο.

Στο 5ο πεδιο ειναι ακομα πιο ευκολα τα πραγματα,γιατι στο αοθ μπορεις να γραψεις ανετα 100 και να σε ανεβασει κατακορυφα.
Τωρα,αν εσυ πιστευεις οτι ειναι καταστροφη δικαιωμα σου.

Μια χρηστρια παραπανω μιλουσε για ΤΕΙ ιχθυοκαλλιεργειας για ενα 15 στα μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Καλησπερα!!!Δινω φετος πρωτη φορα..ειμαι θετικη και σημερα τα ειδα ολα..και γιατι ειναι μαθημα γενικης οποτε ηθελα να με ανεβασει,και γιατι διεκδικω σχολες στις οποιες μπαινουν παιδια που εδωσαν βιολογια δηλ.2ο και 4ο πεδιο...
Εγω κολλησα στο Β2 οποτε δεν εκανα καλη αρχη..τελικα το ελυσα με εναν ανορθοδοξο τροπο ο οποιος ειναι λαθος.εχω κανει λαθη στις πραξεις,κατι μου ξεφυγε απτη θεωρια και ελυσα λαθος το Δ4)β...δεν ξερω αν πρεπει να περιμενω 15..ισως ζηταω πολλα

Τωρα εγω τι να κανω????Τι θα με σωσει?η φυσικη τα μαθηματικα η μηπως η βιολογια κατ?????Τελεια!Μονο η χημεια μπορει ν βοηθησει την κατασταση...Αλλα συνεχιζω!Σκεφτομαι θετικα!οι πορτες των τει ειναι ορθανοιχτες και με περιμενουν!!
Οι ιχθυοκαλλιεργειες ελπιζω να μην κατργηθηκαν με το σχεδιο Αθηνα..
Eλα μωρε σιγα μν στεναχωριεσε!!:)Τι να κανουμε ετσι τους ηρθε να μας χαντακωσουν:PΕχεις ακομα 4 μαθηματα να δωσεις,οποτε μην τα παρατας:D δεν ξερεις μπορει στα υπολοιπα να γραψεις καλυτερα απο οτι νομιζεις!!!
Υ.Γ. και εγω χαλια εγραψα..10-13 υπολογιζω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
εγω δεν υπολογιζα πολυ ψηλα
αντε 15.000 μορια
και ενα 16 μαθηματικα γενικης
αλλα μας διελυσαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matinase

Νεοφερμένος

Η matinase αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εσυ μιλας για 5ο πεδιο αφου αναφερεις αοθ,εγω μιλαω για 4ο-3ο.

Στο 5ο πεδιο ειναι ακομα πιο ευκολα τα πραγματα,γιατι στο αοθ μπορεις να γραψεις ανετα 100 και να σε ανεβασει κατακορυφα.
Τωρα,αν εσυ πιστευεις οτι ειναι καταστροφη δικαιωμα σου.

Μια χρηστρια παραπανω μιλουσε για ΤΕΙ ιχθυοκαλλιεργειας για ενα 15 στα μαθηματικα.
Τη ρωτησες τη χρηστρια αυτη ποσο αναμενεται να γραψει στα επομενα μαθηματα με εξαιρεση τη χημεια???παραπονιεμαι γιατι τη βαση με κυαλια την κοιταω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Η αθανατη ψηφοφορια του αι σχουλ δειχνει οτι οι υποψηφιοι δεν δυσκολευτηκαν.Απο πλευρας εκφωνησεων δειχνουν αρκετα συνθετα παντως και δυσκολοτερα απο τα περσινα,κυριως το 4ο ειναι σχεδον απλησιαστο για υποψηφιους της θεωρητικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Παιδες εμαθα σας γαμΥ%&^σαν ...

Μην αγχωνεσται ομως γιατι και στην φυσικη τα ιδια εγιναν..(Της βιολογιας ηταν τα τυχερα)
Ο,τι καναμε καναμε...Παμε παρακατω!!
Yeap!!!!Αισιοδοξια και ηρεμια πανω απ ολα;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
στην αρχη κανοντας τα Α και Β λεω
ενταξει θα σκισω

αλλα εκανα τελειως λαθος κατανομη χρονου
την τελευταια μια ωρα μου ειχαν μεινει τα Γ και Δ
και μολις τα διαβασα λεω τελος
τα προσπαθησα λιγο αλλα δεν επιασα πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gregorypro

Νεοφερμένος

Ο Gregorypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τα συγκεκριμένα θέματα ήταν απαράδεκτα. Ειναι ντροπή ολόκληρο το εκπαιδευτικό σύστημα που τα θέματα ήταν αυτής της δυσκολίας. Με τα χρήματα των οικογενειών και ιδιαιτέρως με τον κόπο των μαθητών δεν μπορεί κανένας γελοίος να παίζει κατα αυτόν το τροπο. Καθηγητές πανεπιστημίων του εξωτερικού έδωσαν συγχαρητήρια στους έλληνες μαθητές επειδή αποδέχτηκαν να προσπαθήσουν να τα λύσουν και είπαν ότι δεν βάζουμε παρόμοια ούτε στο 1ο έτος του πανεπιστημίου!! Κάθε μαθητής που σέβεται τον εαυτο του οφείλει να μην στεναχωρηθει ούτε λεπτό για αυτά τα θέματα. Και για να μην έχουμε παρεξηγήσεις, έχω γράψει πολυ καλα και δεν θέλω να κανω φιγούρα με αυτα που λέω αλλά ειναι η αλήθεια. Επίσης οποίος σας πει ότι έγραψε με ευκολία πάνω απο 18, ΣΚΟΤΩΣΤΕ ΤΟΝ ΑΠΛΑ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria-happy4ever

Νεοφερμένος

Η ria-happy4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
να ρωτήσω... στο β3 πως μοιράζονται τα μόρια ξέρει κανείς ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
40% αριστούχοι;! :stunned:
Εγώ άλλα άκουγα στο σχολείο... :rtfm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
https://www.madata.gr/epikairotita/social/274612.html Ιδου η αληθεια για τν δυσκολια των θεματων......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris_92

Νεοφερμένος

Ο lefteris_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
40% αριστούχοι;! :stunned:
Εγώ άλλα άκουγα στο σχολείο... :rtfm:
μην ανησυχεις δεν ειναι αντιπροσωπευτικο το δειγμα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
40% αριστούχοι;! :stunned:
Εγώ άλλα άκουγα στο σχολείο... :rtfm:

σιγουρα εχουν μπει της βιολογιας μεσα
για να κοροιδεψουν

το 45% κατω απο τη βαση???
καλοοοοοο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris_92

Νεοφερμένος

Ο lefteris_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
σιγουρα εχουν μπει της βιολογιας μεσα
για να κοροιδεψουν

το 45% κατω απο τη βαση???
καλοοοοοο :hmm:
τα θεματα των μαθηματικων τα βαλανε βιολογοι και γελαγανε μετα!!! ρε χαλαρωσε με της βιολογιας τα παιδια!!! δεν θελουν το κακο σου!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Απο πολλούς ακούω οτι ήταν τσιμπημένα.
Ενας φίλος μου απο θεωρητική, 19-20 έγραψε, του φάνηκαν απ' τα πιο γελοία των τελευταίων χρόνων.

Ελα.
Κοφτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Το Δ3 παντως ειναι υπερβολικο.Τα θεματα αυτα ειχα σκοπο να πατωσουν οι υποψηφιοι και αυτο φαινεται απο το συγκεκριμενο ερωτημα(Δ3) που προυποθετει μια λογαριθμηση και μια μελετη μονοτονιας που απαιτει καθαρο μυαλο,και να μην εχεις κολλησει σε κανενα προηγουμενο ερωτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Παιδιά,έχουμε άλλα 4 μαθήματα (εγώ δεν έδωσα μαθηματικά,αλλά έμαθα και από εδώ και από το φροντ μου ,ακούγοντας τον έναν και τον άλλον)...
Ξέρω,μπορεί να μιλάω εκ του ασφαλούς (θα μου πειτε τωρα -εσεις βιολογια πανευκολα,λογικο να ειστε χαρουμενοι),αλλα επαναλαμβανω.. ΟΙ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΔΕΝ ΕΛΗΞΑΝ!!!
ούτε σημαίνει ότι επειδή μπήκαν δύσκολα μαθηματικά γενικής,θα μπούνε δύσκολα κατεύθυνσης (για θετικοτεχνολογικους κυριως), ουτε επειδη μπηκε ευκολη βιολογια ολα θα ειναι ροδινα απο δω και περα...
ΡΟΔΙΝΑ 'Η ΜΗ, ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ Η Ψ-Υ-Χ-Ο-Λ-Ο-Γ-Ι-Α κι η Ε-Π-Ι-Μ-Ο-Ν-Η ΣΑΣ!
προσπαθήστε ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!! δεν έχετε χρόνο για δεύτερες σκέψεις,μεθαύριο ξαναγράφουμε...

την παρασκευή,μετά την έκθεση, κόρη της συναδέλφου της θείας μου που δίνει μαζί μας,επειδή ΝΟΜΙΖΕ ότι έγραψε χάλια εκθεση ( ΝΟΜΙΖΕ,όχι έγραψε χάλια) ένα σαββατοκύριακο το πέρασε με κλάματα... το αποτέλεσμα; έχασε σχεδον ολο το χρόνο από το διάβασμα/επαναληψη βιολογίας που δίναμε σήμερα...
ΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ ΛΟΙΠΟΝ,ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ Ή Η ΚΑΚΗ ΤΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ; δε λέω,αν είχε διαβάσει όπως έπρεπε,θα ήταν αλλιώς τώρα... (δεν εστιάζω στα θέματα βιολογίας,αλλά στον τρόπο που αντιμετώπισε το προηγούμενο μάθημα,με αποτέλεσμα να χάσει το επόμενο,οπότε κι εσείς ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ! )
θέλω να σας πω...ότι κι αν έγινε,ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ και ξεχνάμε όσο μπορούμε...
τα άλλα μαθήματα είναι εδώ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ Ε Α Ν Τ Ο Θ Ε Λ Η Σ Ο Υ Μ Ε κι εμεις!
κρίμα δεν είναι να χάσετε τα επόμενα μαθήματα από την ιδιοτροπία των σημερινών μαθηματικών γενικής,ενώ θα σας δωθεί δυνατότητα να γράψετε ΚΑΛΥΤΕΡΑ στα άλλα; και στο κάτω κάτω,ο βαθμός είναι σχετικός... αν πήρατε ένα 15, τσάμπα στενοχωριέστε,αξιοπρεπέστατο είναι... ακόμα και 12,13, για μαθηματικά δεν είναι άσχημο ΚΑΘΟΛΟΥ,πόσο μάλλον για τα σημερινά σας θέματα! (βέβαια εξαρτάται κι από τη σχολή που θέλετε,αλλά με αυτούς τους βαθμούς ΠΕΡΝΑΤΕ όπως και να'χει)...

επίσης,έμεινε και το αοθ :) -δεν το δίνετε όλοι βέβαια,αλλά υγεία... ΕΜΕΙΝΑΝ ΤΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ ΑΚΟΜΑ,-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
ναι αλλα αν εχεις μπροστασου φυσικη κατευθυνσης
φοβασε.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top