[20/5/2013] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 77)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 32 41.6%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 12 15.6%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 6 7.8%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 17 22.1%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 4 5.2%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 6 7.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
καταρχάς ήταν πολύ δύσκολα και πάρα πολλά. τα έλυσα όλα ... το Δ4β λάθος, το χ=200/3 με προβλήματα στη δικαιολόγιση και στο Δ3. λάθος αντικαταστάσεις και λάθος αποτέλεσμα. 90 το πολύ. παρόλα αυτά δεν ξέρω αν χαίρομαι ή όχι δεδομένου οτι οι μισοί βγήκαν κλαίγοντας :p πάμε για βιασμό στη φυσική <3
Αν έχεις 90 είσαι πολύ καλά αν έχεις να ανταγωνιστείς μόνο άτομα που έγραψαν μαθηματικά. Το πρόβλημα είναι να γράψεις καλά και να θες σχολή που είναι προσβάσιμη από αυτούς πού έδωσαν βιολογία(όπως στην περίπτωση μου), τότε είναι πολύ άτυχες να ξεκινάς με τέτοιο μειονέκτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Έτσι. :P

Μέχρι που έφτασες?? Εγώ λίγο απ όλα στα Β,Γ. Για το Δ δεν είχα ούτε χρόνο.
το Α ελυσα σωστα (νταξει :P) το Β αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστα κ ενα υποερωτημα δν το ελυσα ,Γ ελυσα το Γ1 σωστα σιγουρα ,Γ2,το Γ3 δν μπορεσα,Γ4 εκανα μονο το σχημα κτλπ χΔ εε και Δ τιποτα απολυτως το ειδα κ επαθα πλακα,καλα υπαρχουν τετοια στα μαθηματικα ? :hmm:τετοια φαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasIraklio

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Καλησπέρα παίδες

Για να μη λέμε ότι θέλουμε τα θεματάκια ήταν πολύ τσιμπημένα φέτος...
Γνωστοί μου που είχαν το μάθημα για τη πλάκα τους (το σκ διάβαζαν φυσική λχ) και τελείωναν πανελλήνιες/οεφέδες ,περασμένων χρόνων, σε 1μιση ωρίτσα, φέτος πάθαν τη πλάκα τους...
Από τη πλευρά μου όμως, αν και θεωρητικός, θα μπορούσα να πω πως το θέμα Β ήταν οκ, απλή εφαρμογή τύπων και το μισό Γ έβγαινε εύκολα για κάποιον που είχε κάνει λίγη εξάσκηση και ήξερε τη θεωρία απέξω (στο Γ1 και Γ4 αναφέρομαι)
Από την άλλη τα Γ2,Γ3 και όλο σχεδόν το Δ για κάποιον από τη κατεύθυνσή μου ήταν σχεδόν απαγορευτικά ...

Με λίγα λόγια τη βάση, τουλάχιστον, πιστεύω την έπιανες εύκολα, αλλά για να έγραφες άριστα πολύ δυσκολάκι
Και σε συνδιασμό με το τι βάλανε στη βιολογία......... βιασμός

Ελπίζω να μην συνεχίσουν με τον ίδιο ρυθμό
(βατά στο ένα, παλούκια στο άλλο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
το Α ελυσα σωστα (νταξει :P) το Β αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστα κ ενα υποερωτημα δν το ελυσα ,Γ ελυσα το Γ1 σωστα σιγουρα ,Γ2,το Γ3 δν μπορεσα,Γ4 εκανα μονο το σχημα κτλπ χΔ εε και Δ τιποτα απολυτως το ειδα κ επαθα πλακα,καλα υπαρχουν τετοια στα μαθηματικα ? :hmm:τετοια φαση
Ισώς αν είχες χρόνο έπρεπε να πάρεις δεδομένο το δ1 γιατί μετά το δ2 έβγαινε σχετικά εύκολα. Εντάξει δ3,δ4 πολύ ζόρικα. 20 λεπτά πρίν το τέλος μου ήρθε φλασιά τι να κάνω και πρόλαβα στο τσακ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ισώς αν είχες χρόνο έπρεπε να πάρεις δεδομένο το δ1 γιατί μετά το δ2 έβγαινε σχετικά εύκολα. Εντάξει δ3,δ4 πολύ ζόρικα. 20 λεπτά πρίν το τέλος μου ήρθε φλασιά τι να κάνω και πρόλαβα στο τσακ.
τι να πω,με εχει παρει πολυ απο κατω,δεν εχω ορεξη ουτε για τα αλλα να διαβασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καλησπέρα παίδες

Για να μη λέμε ότι θέλουμε τα θεματάκια ήταν πολύ τσιμπημένα φέτος...
Γνωστοί μου που είχαν το μάθημα για τη πλάκα τους (το σκ διάβαζαν φυσική λχ) και τελείωναν πανελλήνιες/οεφέδες ,περασμένων χρόνων, σε 1μιση ωρίτσα, φέτος πάθαν τη πλάκα τους...
Από τη πλευρά μου όμως, αν και θεωρητικός, θα μπορούσα να πω πως το θέμα Β ήταν οκ, απλή εφαρμογή τύπων και το μισό Γ έβγαινε εύκολα για κάποιον που είχε κάνει λίγη εξάσκηση και ήξερε τη θεωρία απέξω (στο Γ1 και Γ4 αναφέρομαι)
Από την άλλη τα Γ2,Γ3 και όλο σχεδόν το Δ για κάποιον από τη κατεύθυνσή μου ήταν σχεδόν απαγορευτικά ...

Με λίγα λόγια τη βάση, τουλάχιστον, πιστεύω την έπιανες εύκολα, αλλά για να έγραφες άριστα πολύ δυσκολάκι
Και σε συνδιασμό με το τι βάλανε στη βιολογία......... βιασμός

Ελπίζω να μην συνεχίσουν με τον ίδιο ρυθμό
(βατά στο ένα, παλούκια στο άλλο)

Ειλικρινα παντως το ΟΕΦΕ του 2013 εκτος απο Δ3 Δ4 για μενα προσωπικα ηταν πιο ευκολα απο τα σημερινα ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Ας ελπισω να εγραψα κανα 12. Πολυ ανεβασμενο επιπεδο σε σχεση με τις προηγουμενες χρονιες. Αντε να δουμε τωρα τι θα ακολουθησει. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasIraklio

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ισώς αν είχες χρόνο έπρεπε να πάρεις δεδομένο το δ1 γιατί μετά το δ2 έβγαινε σχετικά εύκολα. Εντάξει δ3,δ4 πολύ ζόρικα. 20 λεπτά πρίν το τέλος μου ήρθε φλασιά τι να κάνω και πρόλαβα στο τσακ.

Πίστεψε με αν είσαι θεωρητική και βλέπεις εκφώνηση άσκησης που πιάνει λίγο πολύ μια σελίδα α4 την κάνεις με ελαφρά:/:
Εγώ δεν τα διάβασα καν, αλλά μλκ μου γιατί μπορούσε να κλέψω 3-4 μόρια...
μόνο Δ1 πάλεψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
τι να πω,με εχει παρει πολυ απο κατω,δεν εχω ορεξη ουτε για τα αλλα να διαβασω

Χαλαρώνεις και ξεκινάς λογοτεχνία . Βασικα δεν μας ρήμαξαν τελείως , έμεινε το ΑοΘ ( η χαρά του θεωρητικού).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
τι να πω,με εχει παρει πολυ απο κατω,δεν εχω ορεξη ουτε για τα αλλα να διαβασω
Σε νιώθω γιατί και εμένα κάπου στο 2ώρο με έπιασε τρελό άγχος και απαισοδοξία. Μου είχαν μείνει δ1,δ4,γ3,β2 και είχα τρελαθεί γιατί ένα 12-14 στα μαθηματικά με έβγαζε έξω από το παιχνίδι από τώρα(θέλω 17+ σε 2ο,4ο). Αλλά εντάξει κάπως το σώσαμε. Πάμε για άλλα τώρα. Ένα 15+ φυσική. Εσείς τι γράφεται μεθαύριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Απο πολλούς ακούω οτι ήταν τσιμπημένα.
Ενας φίλος μου απο θεωρητική, 19-20 έγραψε, του φάνηκαν απ' τα πιο γελοία των τελευταίων χρόνων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Απο πολλούς ακούω οτι ήταν τσιμπημένα.
Ενας φίλος μου απο θεωρητική, 19-20 έγραψε, του φάνηκαν απ' τα πιο γελοία των τελευταίων χρόνων.
Μα οντως ηταν γελοια,απλα πλακα κανουμε τοση ωρα,κουβεντα να γινεται.....:confused:

ΥΓ Μεθαυριο που θα τον ξαναδεις,δωσε του μια σφαλιαρα απο εμενα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria-happy4ever

Νεοφερμένος

Η ria-happy4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Αν έχεις 90 είσαι πολύ καλά αν έχεις να ανταγωνιστείς μόνο άτομα που έγραψαν μαθηματικά. Το πρόβλημα είναι να γράψεις καλά και να θες σχολή που είναι προσβάσιμη από αυτούς πού έδωσαν βιολογία(όπως στην περίπτωση μου), τότε είναι πολύ άτυχες να ξεκινάς με τέτοιο μειονέκτημα.

βασικά θέλω 5ο πεδίο. (αλλά και 4ο δε με χαλάει στην περίπτωση που γίνει το θαύμα) πάντως ακόμη και έτσι έστω και λίγα 20αρια υπάρχουν. εσύ πως το υπολογίζεις ? βασικά που θέλεις ?

Απο πολλούς ακούω οτι ήταν τσιμπημένα.
Ενας φίλος μου απο θεωρητική, 19-20 έγραψε, του φάνηκαν απ' τα πιο γελοία των τελευταίων χρόνων.

τότε κρίμα που πήγε θεωρητική. το 4ο ακόμη και σε πολούς θετικοτεχνολογικούς φάνηκε δύσκολο. και όχι μόνο 4ο ...γενικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matinase

Νεοφερμένος

Η matinase αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπερα!!!Δινω φετος πρωτη φορα..ειμαι θετικη και σημερα τα ειδα ολα..και γιατι ειναι μαθημα γενικης οποτε ηθελα να με ανεβασει,και γιατι διεκδικω σχολες στις οποιες μπαινουν παιδια που εδωσαν βιολογια δηλ.2ο και 4ο πεδιο...
Εγω κολλησα στο Β2 οποτε δεν εκανα καλη αρχη..τελικα το ελυσα με εναν ανορθοδοξο τροπο ο οποιος ειναι λαθος.εχω κανει λαθη στις πραξεις,κατι μου ξεφυγε απτη θεωρια και ελυσα λαθος το Δ4)β...δεν ξερω αν πρεπει να περιμενω 15..ισως ζηταω πολλα

Τωρα εγω τι να κανω????Τι θα με σωσει?η φυσικη τα μαθηματικα η μηπως η βιολογια κατ?????Τελεια!Μονο η χημεια μπορει ν βοηθησει την κατασταση...Αλλα συνεχιζω!Σκεφτομαι θετικα!οι πορτες των τει ειναι ορθανοιχτες και με περιμενουν!!
Οι ιχθυοκαλλιεργειες ελπιζω να μην κατργηθηκαν με το σχεδιο Αθηνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Απο πολλούς ακούω οτι ήταν τσιμπημένα.
Ενας φίλος μου απο θεωρητική, 19-20 έγραψε, του φάνηκαν απ' τα πιο γελοία των τελευταίων χρόνων.

Και γω ξερω εναν τυπο που ξερει ενα τυπο που ξερει ενα τυπο που ξερει εναν τυπο που ο αδελφος του εγραψε 20 τζαμπα πηγε....!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Παιδες εμαθα σας γαμΥ%&^σαν ...

Μην αγχωνεσται ομως γιατι και στην φυσικη τα ιδια εγιναν..(Της βιολογιας ηταν τα τυχερα)
Ο,τι καναμε καναμε...Παμε παρακατω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
παιδια με αυτο το 12 απο τεχνολογικη (εχω και αοθ)
καθαστρεφομαι???? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Απο πολλούς ακούω οτι ήταν τσιμπημένα.
Ενας φίλος μου απο θεωρητική, 19-20 έγραψε, του φάνηκαν απ' τα πιο γελοία των τελευταίων χρόνων.
1.καθαρά ποστ για να προκαλέσεις
2. πολλά λέγονται, το αποτέλεσμα μετράει..και στην χρονιά μου θυμάμαι συμμαθητή που έβγαινε έξω και είχε σε όλα πάνω απο 18 και τελικά είχε κάτω από 10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Παιδια κανεις δεν καταστρεφεται απο ενα 15.Ποιος τα λεει αυτα;;;

Εχετε ακομα ποσα μαθηματα,στρωθειτε και καντε την προσπαθεια σας!Τοσο καιρο για αυτο μοχθουσατε.Και αν επεσαν δηλαδη δυσκολα θεματα;Η σχολη θα πεσει απο το 15 στο 12.Τα παιδια που δινουν βιολογια στην πλειοψηφια τους ειναι θεωρητικης και θετικης,και οχι μονο τεχνολογικης.Χαλαρωστε και καντε το καλυτερο δυνατο.Τιποτα δεν εχει κριθει!!!

ΗΡΕΜΙΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Παιδια κανεις δεν καταστρεφεται απο ενα 15.Ποιος τα λεει αυτα;;;

Εχετε ακομα ποσα μαθηματα,στρωθειτε και καντε την προσπαθεια σας!Τοσο καιρο για αυτο μοχθουσατε.Και αν επεσαν δηλαδη δυσκολα θεματα;Η σχολη θα πεσει απο το 15 στο 12.Τα παιδια που δινουν βιολογια στην πλειοψηφια τους ειναι θεωρητικης και θετικης,και οχι μονο τεχνολογικης.Χαλαρωστε και καντε το καλυτερο δυνατο.Τιποτα δεν εχει κριθει!!!

ΗΡΕΜΙΑ.

εγω δεν μιλησα για 15
μιλησα για 12
εχει διαφορα μεγαλη

αρα ειναι καταστροφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top