[20/5/2013] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 77)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 32 41.6%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 12 15.6%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 6 7.8%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 17 22.1%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 4 5.2%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 6 7.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giorgosmon1994

Νεοφερμένος

Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ε παιδιά μην λέμε κι ότι θέλουμε...
Τα θέματα ήταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ...
Αυτά τα άμα είχες ψυχραιμία κτλ... είναι μπούρδες... Δεν μπορείς να είσαι ψύχραιμος όταν βλέπεις να μην έχεις λύσει το Γ3 και μετά να βλέπεις ότι όλο το Θέμα Δ είναι (σχεδόν) παλούκι...
Και να σκεφτείτε ότι τα μαθήματα γενικής τα επιλέγουμε γιατί θέλουμε να πάρουμε βαθμούς από εκεί κι όχι να χάσουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george398

Νεοφερμένος

Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Συγγνωμη ρε παιδια, αλλα οταν επιλεγεις μαθηματικα πρεπει να εισαι ετοιμος για ολα. ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ειναι. Η βιολογια ειναι το μαθημα που διαβαζεις καλα το μαθαινεις και γραφεις σχετικα ευκολα. Σιγουρα δεν ειναι δικαιο να βαζουν πολυ δυσκολα θεματα, αλλα δε φταιει η βιολογια γι αυτο.

Ναι αλλά να σου δίνουν τη δυνατότητα να γράψεις κάτι. Μόνο κλιμακωτής δυσκολίας δεν ήταν τα μαθηματικά σήμερα.
Ήξερα ότι είμαι αδύνατος εκεί και αναγκαστικά τα λούστηκα λόγω αστυνομίας. Δεν στόχευα 17αρι, με ένα 13 θα μουν ευχαριστημένος αλλά τώρα δεν ξέρω αν είμαι στη βάση. Και πριν ανέφερα πως παλαιότερα που είχα δώσει, τότε που ήταν υποχρεωτικό γενικής με διάβασμα της τελευταίας μέρας και ότι θυμόμουν από το φροντηστήριο είχα γράψει 10. Τώρα με διάβασμα χειρότερα. Ειδικά εμάς της θεωρητικής μας τσάκισαν. Θα μας τσακίσουν και στην κατεύθυνση λόγω μείωσης θέσεων οπότε άστα να παν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
κάτι άκουσα ότι η ίδια επιτροπή που κάνεις τα μαθ γεν, θα φτιάξει και τις κατεύθυνσης ( ετοιμαστείται να τον πιείτε και οι βιολόγοι :clapup: )
Μα αυτοι εντολες ακολουθουνε,οι εντολες ηταν να δυσκολευτουν οι θεωρητικοι και να μην πολυπατανε στο μελλον στο 5ο πεδιο.Δεν σημαινει πως η επιτροπη εκανε οτι της κατεβηκε στο κεφαλι.Μπορει στην κατευθυνση να ειναι πιο στρωμενα τα πραγματα.Το ελπιζω τουλαχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Ε αν δυσκολέψουν και άλλο του χρόνου , θα τους πάρει ο διάολος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Και παρολ'αυτά περίπου οι μισοί δήλωσαν στην ψηφοφορία ότι έγραψαν 18-20. Ενδιαφέρον...

Μα αυτοι εντολες ακολουθουνε,οι εντολες ηταν να δυσκολευτουν οι θεωρητικοι και να μην πολυπατανε στο μελλον στο 5ο πεδιο.Δεν σημαινει πως η επιτροπη εκανε οτι της κατεβηκε στο κεφαλι.Μπορει στην κατευθυνση να ειναι πιο στρωμενα τα πραγματα.Το ελπιζω τουλαχιστον.
Μα δεν δυσκολεύτηκε μόνο η θεωρητική, εγώ είμαι τεχνολογικός δίνω δεύτερη φορά(την 1η έγραψα17.6) και δυσκολεύτηκα παρότι είχα λιώσει στο διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Μα αυτοι εντολες ακολουθουνε,οι εντολες ηταν να δυσκολευτουν οι θεωρητικοι και να μην πολυπατανε στο μελλον στο 5ο πεδιο.Δεν σημαινει πως η επιτροπη εκανε οτι της κατεβηκε στο κεφαλι.Μπορει στην κατευθυνση να ειναι πιο στρωμενα τα πραγματα.Το ελπιζω τουλαχιστον.

τότε να πάρουν απο εκει την αστυνομία. Ισα ισα η αστυνομία είναι αυτή που χρειάζεται προσωπικό με καλλιέργεια και ανθρωπισμο και αυτά τα δίνει κατεξοχήν η θεωρητική( για όποιον βλέπει την ουσία όσων διαβάζει , π.χ αρχαία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Και παρολ'αυτά περίπου οι μισοί δήλωσαν στην ψηφοφορία ότι έγραψαν 18-20. Ενδιαφέρον...


Μα δεν δυσκολεύτηκε μόνο η θεωρητική, εγώ είμαι τεχνολογικός δίνω δεύτερη φορά(την 1η έγραψα17.6) και δυσκολεύτηκα παρότι είχα λιώσει στο διάβασμα.

18 εφικτο , αλλα 20 με τετοια δομη θεματων? ουτε μαθητης του 19 στα μαθ κατευθ δεν το εκανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ε παιδιά μην λέμε κι ότι θέλουμε...
Τα θέματα ήταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ...
Αυτά τα άμα είχες ψυχραιμία κτλ... είναι μπούρδες... Δεν μπορείς να είσαι ψύχραιμος όταν βλέπεις να μην έχεις λύσει το Γ3 και μετά να βλέπεις ότι όλο το Θέμα Δ είναι (σχεδόν) παλούκι...
Και να σκεφτείτε ότι τα μαθήματα γενικής τα επιλέγουμε γιατί θέλουμε να πάρουμε βαθμούς από εκεί κι όχι να χάσουμε...

δεν έχω ξαναανχωθεί έτσι ποτέ μου..
φαντάσου ότι εγώ κόλησα στο γ2, γιατί δεν ήξερα ένα τύπο με την διάμεσο

αλλά όπως και να χει, τα 2 πρώτα ερωτήματα του δ ρε παιδιά ήταν easy peasy.. τι λέτε τώρα..
κάνεις το τριγωνάκι, 2 ανισότητες μπαμ 2.. το β) έβγαινε ψιλοεύκολα κ αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
18 εφικτο , αλλα 20 με τετοια δομη θεματων? ουτε μαθητης του 19 στα μαθ κατευθ δεν το εκανε
Πιστεύω είναι υπεραισιοδοξία. Εγώ είμαι 17.5-19 αλλά δήλωσα 15-18 ότι έγραψα. Πάντα μου αρέσει να υπολογίζω το μικρότερο δυνατό για να είμαι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
NTΟΠΑ,αν ειναι να βαλουν δυσκολα κ θεωρητικη για να μην μπουνε πολλοι σε σχολες του 1ου πεδιου κ αν ειναι παλι να μας γαμησουν μαθηματικα -αοθ,εε ρε πουστη μου που θα περασουμε εμεις απο θεωρητικη που δινουμε μαθηματικα-αοθ? πολυ ωραια τα εχουμε σκεφτει,μπραβο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
δεν έχω ξαναανχωθεί έτσι ποτέ μου..
φαντάσου ότι εγώ κόλησα στο γ2, γιατί δεν ήξερα ένα τύπο με την διάμεσο

αλλά όπως και να χει, τα 2 πρώτα ερωτήματα του δ ρε παιδιά ήταν easy peasy.. τι λέτε τώρα..
κάνεις το τριγωνάκι, 2 ανισότητες μπαμ 2.. το β) έβγαινε ψιλοεύκολα κ αυτό..
Εχω απογοητευτεί πολύ γιατί το δ1 ήταν εύκολο και το μόνο που άφησα τελείως. Εκανά γ ολόκληρο και το υπόλοιπο δ σωστό και κόλλησα σε αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomikarios

Νεοφερμένος

Ο oikonomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μα αυτοι εντολες ακολουθουνε,οι εντολες ηταν να δυσκολευτουν οι θεωρητικοι και να μην πολυπατανε στο μελλον στο 5ο πεδιο.Δεν σημαινει πως η επιτροπη εκανε οτι της κατεβηκε στο κεφαλι.Μπορει στην κατευθυνση να ειναι πιο στρωμενα τα πραγματα.Το ελπιζω τουλαχιστον.

Το 5ο πεδιο πρεπει να αλλαξει εκ βαθρων...οτι περισευει παει εκει...φοιτητρια που διορθωσα το γραπτο της στο οικονομικο τμημα της Ασοεε ειχε γραψει το εξης:

(α+β)/4μ=α/2μ + β/2μ

ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosmon1994

Νεοφερμένος

Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
δεν έχω ξαναανχωθεί έτσι ποτέ μου..
φαντάσου ότι εγώ κόλησα στο γ2, γιατί δεν ήξερα ένα τύπο με την διάμεσο

αλλά όπως και να χει, τα 2 πρώτα ερωτήματα του δ ρε παιδιά ήταν easy peasy.. τι λέτε τώρα..
κάνεις το τριγωνάκι, 2 ανισότητες μπαμ 2.. το β) έβγαινε ψιλοεύκολα κ αυτό..

Κοίτα εγώ πρέπει να τα χω λύσει όλα σώστα!!! Αλλά αυτό δεν σημαίνει κι ότι ήταν εύκολα....
Σε πολλές τάξεις έγινε χαμός(άλλοι κλαίγανε, άλλοι βγαίνανε εκνευρισμένοι κτλ)
Αν εσύ λες ότι π.χ. το Δ1 ήταν εύκολο τότε και γω σου λέω ότι και το Γ2 ήταν εύκολο γιατί η διάμεσος χωρίζει το δείγμα στα 2...
Το μονό καλό (μες στην βλακεία που τους δέρνει) ήταν ότι σε πολλά ερωτήματα σου λέγανε τι χρειάζεται να βρεις οπότε μπορούσες να καταλάβεις αν είχες κάνει λάθος... Αλλά και πάλι ήταν ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ....
Δηλαδή όταν εμείς οι θετικοτεχνολογικοί δυσκολευτηκαμε της θεωρητικής πως θα τα λύνανε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria-happy4ever

Νεοφερμένος

Η ria-happy4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
καταρχάς ήταν πολύ δύσκολα και πάρα πολλά. τα έλυσα όλα ... το Δ4β λάθος, το χ=200/3 με προβλήματα στη δικαιολόγιση και στο Δ3. λάθος αντικαταστάσεις και λάθος αποτέλεσμα. 90 το πολύ. παρόλα αυτά δεν ξέρω αν χαίρομαι ή όχι δεδομένου οτι οι μισοί βγήκαν κλαίγοντας :p πάμε για βιασμό στη φυσική <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ναι, αγαπάω τα εύκολα θέματα γιατί με αυτά κερδίζω μόρια έναντι όλων των άλλων που έχουν τα πιο δύσκολα θέματα. Αλλά δεν το συνεχίζω άλλο, σας αφήνω...
Α, κι όποιος διαλέγει Βιολογία, δε σημαίνει πως του αρέσει η παπαγαλία και τα εύκολα θέματα. Έχει και μερικά πολύ ενδιαφέροντα πράγματα, τόσο στην εξέλιξη, όσο και στην Υγεία...
Ρε φεραρι να πουμε μας τα εχεις ζαλισει ωραια δεν ηταν ευκολα στην βιολογια και μπραβο σου που εγραψες καλα , ειλικρινα .Τι καθεσε και ασχολησε με εμας οπως και εμεις δεν ξερουμε απο βιολογια δεν μπορουμε να κρινουμε αν ηταν δυσκολα ή ευκολα ομως κατα κοινη ομολογια γραψατε καλα οι διαβασμενοι της βιολογιας , ενω αυτο δεν συνεβει στα μαθηματικα που ηταν πιο τσιμπιμενα απο αλλες χρονιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Κοίτα εγώ πρέπει να τα χω λύσει όλα σώστα!!! Αλλά αυτό δεν σημαίνει κι ότι ήταν εύκολα....
Σε πολλές τάξεις έγινε χαμός(άλλοι κλαίγανε, άλλοι βγαίνανε εκνευρισμένοι κτλ)
Αν εσύ λες ότι π.χ. το Δ1 ήταν εύκολο τότε και γω σου λέω ότι και το Γ2 ήταν εύκολο γιατί η διάμεσος χωρίζει το δείγμα στα 2...
Το μονό καλό (μες στην βλακεία που τους δέρνει) ήταν ότι σε πολλά ερωτήματα σου λέγανε τι χρειάζεται να βρεις οπότε μπορούσες να καταλάβεις αν είχες κάνει λάθος... Αλλά και πάλι ήταν ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ....
Δηλαδή όταν εμείς οι θετικοτεχνολογικοί δυσκολευτηκαμε της θεωρητικής πως θα τα λύνανε?
δεν τα λυσαμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
...οτι θα δωθει διευκρινηση και 1,5 ωρα αργοτερα να λεγεται πως ακυρωνεται

Που θα δείνανε διευκρίνηση; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Κοίτα εγώ πρέπει να τα χω λύσει όλα σώστα!!! Αλλά αυτό δεν σημαίνει κι ότι ήταν εύκολα....
Σε πολλές τάξεις έγινε χαμός(άλλοι κλαίγανε, άλλοι βγαίνανε εκνευρισμένοι κτλ)
Αν εσύ λες ότι π.χ. το Δ1 ήταν εύκολο τότε και γω σου λέω ότι και το Γ2 ήταν εύκολο γιατί η διάμεσος χωρίζει το δείγμα στα 2...
Το μονό καλό (μες στην βλακεία που τους δέρνει) ήταν ότι σε πολλά ερωτήματα σου λέγανε τι χρειάζεται να βρεις οπότε μπορούσες να καταλάβεις αν είχες κάνει λάθος... Αλλά και πάλι ήταν ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ....
Δηλαδή όταν εμείς οι θετικοτεχνολογικοί δυσκολευτηκαμε της θεωρητικής πως θα τα λύνανε?
Δεν τα λύνανε. Στην τάξη ήταν 3 από θεωρητική και φύγανε στις 10.30(ώρα δυνατής αποχώρησης) και από ότι είδα στην κοπέλα που ήταν μπροστά μου μόνο το α θέμα έιχε κάνει. Κρίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george398

Νεοφερμένος

Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
δεν τα λυσαμε :P

Έτσι. :P

Μέχρι που έφτασες?? Εγώ λίγο απ όλα στα Β,Γ. Για το Δ δεν είχα ούτε χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top