[28/5/2012] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 164)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 51 31.1%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 46 28.0%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 21 12.8%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 20 12.2%
  • [Οχί καλά] 5-10

    Ψήφοι: 22 13.4%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 4 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Το β2 εχει 2 λυσεις και αυτο..οπως και το Β3 και το Β4!Εγω το απεδειξα με εγγεγραμενη που βαινει σε ημικυκλιο αρα ειναι 90 μοιρες οποτε το τριγωνο που σχηματιζεται (z1 z2 -z1)ειναι ορθογωνιο,πυθαγορειο θεωρημα και μπλα μπλα..
Και εγω αυτο εκανα αλλα μου ειπαν οτι ειναι λαθος γιατι δεν ειναι παντοτε ορθογωνιο και οτι εχω παρει μια υποπεριπτωση... (να ειναι συζυγεις οι μιγαδες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Αν κάποιο ερώτημα το έκανα Χ και μετά έγραψα από πάνω ότι είναι σωστό,να μην το πιάσει λάθος,τι γίνεται?

Προσωπικα θα εγραφα διπλα: Ναι καλα που θα κατσω να διαβασω μεσα σε ολη τη μουτζουρα και να καταλαβω τι νομιζες οτι ηταν σωστο...εχω και αλλα γραπτα δικε μου!
Αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη.:Ρ Καλο ειναι να μην παιζουμε με τα νευρα των βαθμολογητων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Αν κάποιο ερώτημα το έκανα Χ και μετά έγραψα από πάνω ότι είναι σωστό,να μην το πιάσει λάθος,τι γίνεται?
Λογικα θα στο βαθμολογησει! Δεν τα διορθωνουν υπολογιστες, ανθρωποι τα διορθωνουν... Δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Όχι ρε τι μουτζούρα....Ένα απλο Χ έχει και φαίνεται πεντακάθαρα!!!!!Δεν υπάρχει θέμα από πλευράς ανάγνωσης.Κανένα.Από πλευρά κανονισμου θέλω να μάθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Και εγω αυτο εκανα αλλα μου ειπαν οτι ειναι λαθος γιατι δεν ειναι παντοτε ορθογωνιο και οτι εχω παρει μια υποπεριπτωση... (να ειναι συζυγεις οι μιγαδες)

Δεν τιθεται θεμα συζυγους.Αν γραψεις το ζ1+ζ2 =ζ1-(-ζ2),ψαχνεις την αποσταση του ζ1 απο το -ζ2.Για να βρεις το -ζ2,δεδομενου οτι ανηκει σε κυκλο με κεντρο το 0,0 εστω Α η εικονα του ζ2.ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ,λογω συντεταγμενων.ο -ζ2 θα ειναι πανω στο κυκλο σε σημειο Β.Η ΑΒ θα ειναι διαμετρος.(Λογω της φυσης του γεωμετρικου τοπο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εγω θα σκεφτομουν οτι μπορει να ηθελε να το ξαναγραψει αλλα δεν ειχε χρονο... και ειμαι βαθμολογητης και η δουλεια μου ειναι να διορθωνω γραπτα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Όχι ρε τι μουτζούρα....Ένα απλο Χ έχει και φαίνεται πεντακάθαρα!!!!!Δεν υπάρχει θέμα από πλευράς ανάγνωσης.Κανένα.Από πλευρά κανονισμου θέλω να μάθω.

Πιστευω τοτε να δειξει λιγη ανθρωπια σε τετοιες εποχες και να κατανοησει τι σκοπελο περναμε..αν διαβαζεται ειναι οκ.Με συγχωρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Γιατί εμένα οι καθηγητές εκεί μου είπαν ότι μπορεί να μου το πιάσουν λάθος για τον ΗΛΗΘΙΟ λόγω ότι το έσβησα γιατί θεωρούσα ότι δεν ήταν σωστή η απάντηση και δεν ήμουν σίγουρος γι'αυτήν.Μ@λ@κίες.Απ'την στιγμη που φαίνεται και έχω σημειώσει πάνω ότι είναι σωστό ποιος ο λόγος να μην μου το πιάσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*school_brick*

Νεοφερμένος

Η *school_brick* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Μια εκτιμηση απο καποιον..εκανα μια μεγαλη πατατα στο εμβαδον του Γ4,παρασυρθηκα απο ενα σχημα που εκανα προχειρα διπλα και κατα λαθος εκλεισα τη συναρτηση στον αξονα των ψ (μεγαλη μ****α) και ετσι υπολογισα λαθος εμβαδον ,με ακρα ολοκληρωσης απο 0 εως e..ποσα μορια θα χαθουν αραγε απο τα 7..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Υπαρχει περιπτωση το Δ4 να βγαινει με ενδιαμεσες τιμες;;; Το εκανε ενας φιλος και μου φαινεται λογικο παντως..

Μα δεν παρατηρησες οτι δεν γινεται ακρο να ειναι 0 αφου εχεις lnx;;; Να μου πεις τωρα εχεις κ το αγχος που να τα δεις αυτα... Αν εχεις κανει σωστα παραγοντικη και απλως τα ακρα δεν νομιζω να χασεις πανω απο 3 μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Δεν τιθεται θεμα συζυγους.Αν γραψεις το ζ1+ζ2 =ζ1-(-ζ2),ψαχνεις την αποσταση του ζ1 απο το -ζ2.Για να βρεις το -ζ2,δεδομενου οτι ανηκει σε κυκλο με κεντρο το 0,0 εστω Α η εικονα του ζ2.ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ,λογω συντεταγμενων.ο -ζ2 θα ειναι πανω στο κυκλο σε σημειο Β.Η ΑΒ θα ειναι διαμετρος.(Λογω της φυσης του γεωμετρικου τοπο).
Aαα εγω εκανα κατι αλλο...
Συγγνωμη για την συγχυση...

Υπαρχει περιπτωση το Δ4 να βγαινει με ενδιαμεσες τιμες;;; Το εκανε ενας φιλος και μου φαινεται λογικο παντως..
Και εμενα το εκανε μια φιλη μου! Αφου βγηκε γιατι να ειναι λαθος? Δεν ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Δεν τιθεται θεμα συζυγους.Αν γραψεις το ζ1+ζ2 =ζ1-(-ζ2),ψαχνεις την αποσταση του ζ1 απο το -ζ2.Για να βρεις το -ζ2,δεδομενου οτι ανηκει σε κυκλο με κεντρο το 0,0 εστω Α η εικονα του ζ2.ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ,λογω συντεταγμενων.ο -ζ2 θα ειναι πανω στο κυκλο σε σημειο Β.Η ΑΒ θα ειναι διαμετρος.(Λογω της φυσης του γεωμετρικου τοπο).

Σωστά!! Έτσι το έκανα και εγώ!! :clapup:
Με τρόμαξες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xarakas

Νεοφερμένος

Ο Xarakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μια εκτιμηση απο καποιον..εκανα μια μεγαλη πατατα στο εμβαδον του Γ4,παρασυρθηκα απο ενα σχημα που εκανα προχειρα διπλα και κατα λαθος εκλεισα τη συναρτηση στον αξονα των ψ (μεγαλη μ****α) και ετσι υπολογισα λαθος εμβαδον ,με ακρα ολοκληρωσης απο 0 εως e..ποσα μορια θα χαθουν αραγε απο τα 7..

γυρω στα 3 υπολογιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Aαα εγω εκανα κατι αλλο...
Συγγνωμη για την συγχυση...

Δεν πειραζει,απλα τρελαθηκα λιγο ,γιατι ηταν το μονο σωστο θεμα που ειχα σε ολο το διαγωνισμα.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σακης25

Νεοφερμένος

Ο Σακης25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Τωρα ακουγα μια εκπομπη σε ενα παρακμιακο σταθμο κ ηταν 2 μαθηματικοι που εξηγουσαν τις λυσεις κ ειπαν και οι 2 χαρακτηριστικα οτι ''τα θεματα ηταν αρκετα δυσκολα για πολυ καλα προετοιμασμενους ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ...οχι υποψηφιους...'' χαχαχαχαχα!
Τα συμπερασματα δικα σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Δυσκολάκια τα θέματα.Μέχρι το Β το έλυνε πιστεύω ο πολύς ο κόσμος(περίπου όλο).Από το Γ και μετά δυσκόλευε το πράγμα με αποκορύφωμα το Δ που ήταν λουκούμι.Πιστεύω έχω πιάσει 96%, καθώς έχω χάσει το όριο(βρήκα το Lim στο 0 της f, 1 μόριο παίρνει όποιος το έγραψε μου είπαν από το βαθμολογικό).
Τέλος πάντων, συνεχίζουμε για Βιολογία δυνατά!Καλή συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva.dim

Νεοφερμένος

Η Eva.dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Δεν ξέρω, ή εγώ είμαι ηλίθια ή όλοι είστε ιδιοφυίες εδώ μέσα. Εγώ υπολογίζω γύρω στο 11, δεν περίμενα και παραπάνω αφού τα μαθηματικά δεν είναι το φόρτε μου. Πάντως ήταν πολλά για 3ωρο, κλασσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Δεν ξέρω, ή εγώ είμαι ηλίθια ή όλοι είστε ιδιοφυίες εδώ μέσα. Εγώ υπολογίζω γύρω στο 11, δεν περίμενα και παραπάνω αφού τα μαθηματικά δεν είναι το φόρτε μου. Πάντως ήταν πολλά για 3ωρο, κλασσικά.
Οτι ηταν πολλα, ηταν! Και εγω οτι ειδα το Δ1, τρομαξα με την f που επρεπε να βρω και ετσι την πηρα ετοιμη, ελυσα τα υπολοιπα, αλλα δυστυχως δεν προλαβα να την βγαλω...
Και, Ναι εχουμε ιδιοφυιες εδω μεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotis1994

Νεοφερμένος

Ο fotis1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τα θερμα μου συνχαριτηρια στις διάνοιες και ιδιοφυίες του forum . Ευτυχώς που τώρα η ΝΑΣΑ και ΜΕΝΣΑ θα βρισκουν ανετα ατομα από το forum .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria865

Νεοφερμένος

Η maria865 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
να ρωτησω κατι αν στο συνολο τιμων εχω γραψει οτι f(1)=0 ενω κανει -1 ποσο θα μ κοψουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top