[28/5/2012] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 164)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 51 31.1%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 46 28.0%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 21 12.8%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 20 12.2%
  • [Οχί καλά] 5-10

    Ψήφοι: 22 13.4%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 4 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
και εγω ετσι το λυσα... αλλα ελαχιστο εβαλα α-r :P (Το οποιο βεβαια ειναι λαθος)
Υπαρχει θεμα που κανω τα σχηματα με μολυβι;;; Παντως λεει οτι σχηματα πινακακια διαγαμματα μπορουμε με μολυβι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Θεωρώ πως τα θέματα ήταν βατά και οι καλοί χαλαρά χτυπάνε 100.Λογικά η επιτροπή που έδωσε τα θέματα θέλησε να μετριάσει τις κακές(?) επιδόσεις από τα θέματα της φυσικής.Καλή συνέχεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris93.1777

Νεοφερμένος

Ο Chris93.1777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά μάλλον σωστό θα το πάρουν ωστόσο δεν είναι και τόσο προφανές...δεν έχουμε να κάνουμε πχ με δύο κύκλους που φέρουμε διάκεντρο κτλ και η απόδειξη είναι και εφαρμογή στο βιβλίο...εδώ έχουμε έναν κύκλο μέσα σε έλλειψη που δεν υπάρχει αντίστοιχο παράδειγμα και θέλει απόδειξη ...και στις δύο περιπτώσεις αποδεικνύεται με τριγωνική ανισότητα αλλά στη 2η δεν υπάρχει πουθενά! Ελπίζω και πιστεύω να μην το θεωρήσουν αυθαίρετο και να το πάρουν σωστό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Α ευχαριστώ Χαρουλίτα.... Δλδ και συ χρησιμοποίησες τους παραπάνω τύπους εεε??? Σόρρυ που γίνομαι λίγο σχολαστικός αλλά ένα άγχος το έχω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
και εγω ετσι το λυσα... αλλα ελαχιστο εβαλα α-r :P (Το οποιο βεβαια ειναι λαθος)
Υπαρχει θεμα που κανω τα σχηματα με μολυβι;;; Παντως λεει οτι σχηματα πινακακια διαγαμματα μπορουμε με μολυβι..

ρε φιλε και μενα το μοναδικο μου λαθος αυτο ηταν...ελεος δηλαδη...
ποσο λες να κοψουν ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Α εντάξει παιδιά αφού πολλά ατομα το λύσατε έτσι είμαστε κομπλέ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Κι εγώ γεωμετρικά έλυσα και το Β4 και το μισό Β3...Πάντα έτσι τα έβγαζα αυτά,γιατί να κόψουν...Ίσα ίσα που του έκανα και ωραιότατο σχηματάκι! ;)
Κι εγώ με σχήμα το πήγα. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Φιλε Νικο το ερωτημα επιανε 6 μορια καναμε το μισο αρα θα χασουμε 3 μορια λογικα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Και εγω γεωμετρικα πηγα Β3 Β4.Να ξερετε η γεωμετρικη λυση ειναι "καλυτερη"γιατι ξεκουραζει και το ματι του εξεταστη μεσα σε τοσες θεωριες και αηδεις..τουλαχιστον βλεπει και τι γινεται μπροστα του!Ετσι ειπε ο καθηγητης μου..δεν υπαρχει λαθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Το σχήμα παρατηρήσατε ότι είναι σαν μάτι.??? χαχαχαχα Αυτό όμως ήταν τυχερό και μου έκλεισε το μάτι... ;) χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
85/100 υπολογίζω... και μπορούσα 97 ρε γαμώτο ...:( Το Β4 το έλυσα αποκλειστικά γεωμετρικά. Με ωραιότατο σχηματάκι. Ένας κύκλάκος, μια ελλειψούλα και λογάκια, δεν πιστεύω να μου κόψουν τίποτα? Γιατί αν κόψουν πέφτω κ άλλο. Πόση ώρα και πόσες σελίδες σας πήρε να βρείτε την f στο Δ1? Εμένα τρία τέταρτα και βάλε... Γενική μου άποψη είναι πως ήταν τσιμπημένα και για να πώ αυτό που έλεγαν οι περσινοί τέτοιο καιρό και που θα το πουν και οι του χρόνου: Τα περσινά μου φάνηκαν πιο εύκολα :P. Το Β δεν το λες και συνηθισμένο (δεν έκανα το Β2). Το Γ ήταν κλασσικό δεν νομίζω πως υπήρχε κάποιο πρόβλημα, αν και με ένα ερώτημα ακόμα άνετα γινόταν Δ. Ε και το Δ μου έβγαλε το λάδι. Το όριο έφτασα μια γραμμή από την σωστή απάντηση στα τελευταία 30 δευτερόλεπτα. 1 λεπτό να είχα παραπάνω και θα έβλεπα το λοπιτούλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Θεωρώ πως δεν τα προλάβαινες...Για να δω τι θα πουν και οι μαθηταράδες του i-school........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Θεωρώ πως δεν τα προλάβαινες...Για να δω τι θα πουν και οι μαθηταράδες του i-school........
Ο μόνος χρόνος που έχασα ήταν ένα τέταρτο στο Β2, το οποίο άφησα για το τέλος και φυσικά δεν πρόλαβα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Φιλε Νικο το ερωτημα επιανε 6 μορια καναμε το μισο αρα θα χασουμε 3 μορια λογικα! :)

πολλα ειναι..καντα 2 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Το β2 εχει 2 λυσεις και αυτο..οπως και το Β3 και το Β4!Εγω το απεδειξα με εγγεγραμενη που βαινει σε ημικυκλιο αρα ειναι 90 μοιρες οποτε το τριγωνο που σχηματιζεται (z1 z2 -z1)ειναι ορθογωνιο,πυθαγορειο θεωρημα και μπλα μπλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alekoukitsa

Νεοφερμένος

Η Alekoukitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
χαχαχα εχω δακρλυσει!να σαι καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
στο β2 πηρα κανονα παραλληλογραμμου(χωρις σχημα χωρις τιποτα) |z1-z2|+|z1+z2|=2|z1|+2|z2| και ολα αυτα μαζι με ενα τετραγωνο(την αποδειξα κιολας στην αρχη για να ημαστε σιγουροι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ χαρουλίτα.... Δηλαδή και συ χρησιμοποίησες τους τύπους αυτούς που έχω γράψει πιο πάνω, εεε?? Σόρρυ που γίνομαι λίγο κουραστικός αλλά ένα άγχος το έχω....
Eγω το εγραψα λιγο διαφορετικα παντως αυτη ειναι η ουσια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Αν κάποιο ερώτημα το έκανα Χ και μετά έγραψα από πάνω ότι είναι σωστό,να μην το πιάσει λάθος,τι γίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top