[23/5/2012] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 102)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 60 58.8%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 19 18.6%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 9 8.8%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 7 6.9%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 3 2.9%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 4 3.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γι αυτους που το εδωσαν το 2011 πως τα βλεπετε πιο δυσκολα ή οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Θεωρω ισης δυσκολιας! Απλα τα φετινα ειχαν περισσοτερες πραξεις και αρα ηθελαν πιο πολυ χρονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Τα φετινα ηταν ξεκαθαρα και σαφη. Δεν ειχαν τις περσινες ασαφιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αποστολακης Μαν

Νεοφερμένος

Ο Αποστολακης Μαν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καιρος να σοβαρευτουμε λιγο!!!!!!!!!!!!!!! Οποιος απο την επιτροπη που εθεσε τα θεματα νομιζει οτι ενας μαθητης θεωρητικης κατευθυνσης μπορουσε να ανταπεξελθει σε αυτης της δυσκολιας τις ασκησεις νομιζω οτι ειναι για δεσιμο. Μιλαω ως μαθηματικος. Ειναι παρα πολυ δυσκολο (εως απιθανο ) σε μια μονο χρονια ο μαθητης της Θεωρ. κατευθυνσης να καταφερει να προετοιμαστει σε ικανοποιητικο βαθμο για τετοιου ειδους θεματα. Σε αντιθεση ενας μαθητης της Τεχνολογικης πιστευω οτι μινιμουμ πρεπει να παρει 15 .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Σα θεωρητική μπορώ να πω.... ουυυυφ
Ατέλειωτα! Μέχρι παρα 10 έλυνα.
Τις λύσεις τις βρήκαμε;

Guest 278211 και εγώ 8% έβγαλα
Από τι βλέπω και εδώ καλα πήγαμε ε?:) Ε για έναν θεωρητικό σίγουρα τα θέματα ήταν απαιτητικά και πολλά:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ωραία θέματα και απαιτητικά, στο κλίμα των 2 προηγούμενων ετών. Εχω την αίσθηση πως ο απαιτούμενος χρόνος ήταν οριακά για πανελλήνιες αν δεν το ξεπερνούσε. Όχι και τόσο δίκαιες καταστάσεις για τους υποψήφιους από την Θεωρητική.

Παρόλα αυτά, καλή επιτυχία σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Παιδια έχω μια απορία..Τα έχω ολα σωστά αλλά έχω μια απορία και θα ήθελα να με βοηθήσετε να μου πείτε την άποψή σας.
Στο 3ο θέμα στο Γ3 ζητάει το P{(A-B)(ενωση)(B-A)} αν Α={ο μαθητης Γαλλικά} και Β={ο μαθητής Ισπανικά}, οπότε επειδή η τομή τους είναι το κενό, από τον απλό προσθετικο νόμο τα αθροίζεις.
Εγω πήγα και βρήκα το Ρ(Α-Β) και το Ρ(Β-Α) αλλά μετά ξέχασα να τα προσθέσω.......:mad::(
Το ερώτημα πιάνει 6 μονάδες στα 100, πόσο λέτε να μου κόψουν????????

please, πείτε μου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Γι αυτους που το εδωσαν το 2011 πως τα βλεπετε πιο δυσκολα ή οχι;

Τα τρια πρωτα θεματα ηταν πιο ευκολα. Το τεταρτο με δυσκολεψε αρκετα. Τεσπα, τα πηγα καλα. Υπολογιζω γυρω στο 15.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Φαίνονται αρκετά δύσκολα, πιο δύσκολα από πέρυσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xarakas

Νεοφερμένος

Ο Xarakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εμενα μου φανηκαν πιο δυσκολα απ' τα περσινα.

Στο Δ4 μονο για τη δικαιολογηση δεν εβαλα οτι Α υποσυνολο του ΑενωσηΒ, αλλα πηρα κατευθεαιν οτι P(A) <= P(AUB)

Πόσο θα κόψουν περίπου? Εγω υπολογίζω 2-3 στα 5 :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έκανα την μεγαλύτερη μαλακία της ζωής μου στο Β1 αντί να βάλω 25 έβαλα 15.

Και νομίζω έχασα από θεωρεία. Στο Α3 ήθελε όλο το κομμάτι από το βιβλίο ή μόνο τον τύπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinor

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εγώ εκεί με το CV το πήρα οριακά ομοιογενές γιατί μπερδεύτηκα και έλυσα ισότητα όχι ανισότητα.έπιανε 8 το ερώτημα λογικά το μισό δε θα μου κόψουν?τα νούμερα μου βγήκαν 30 και -10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3dimitra3

Νεοφερμένος

Η 3dimitra3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ενταξει για μενα που ειμαι θεωρητικη μου φανηκαν δυσκολα...ολα τα ελυσα αλλα μ παιδεψαν τα 3 τελεευταια Δ1,Δ2,Δ3....εκει δεν επιασα σχεδον τιποτα...και ουτε ο χρονος μου εφτασε..ας ελπισουμε να φανηκαν ετσι και σε αλλους γιατι δεν μας βλεπω καλα εμας τα παιδια απο θεωρητικη....καλη συνεχεια μας παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gms7

Νεοφερμένος

Ο gms7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εδώ απλά να σημειώσω παιδιά, πως η κρίση των θεμάτων στα Μαθηματικά Γενικής Παιδείας (αν είναι εύκολα ή δύσκολα δηλαδή) ΟΦΕΙΛΕΙ να λαμβάνει υπόψιν της τους υποψηφίους της Θεωρητικής, που δεν έχουν την ίδια κατάρτιση στις συναρτήσεις όπως οι υποψήφιοι των άλλων 2 κατευθύνσεων.

ΠΑΝΤΑ τα θέματα φαίνονται πιο εύκολα στους υποψηφίους της Θετικής και της Τεχνολογικής, αλλά αυτό δεν είναι αντικειμενικό.
Συμφωνώ απόλυτα.Η διδαχθείσα ύλη στα μαθηματικά κατεύθυνσης δίνει ιδιαίτερη βάση σε αυτές,ενώ το βιβλίο γενικής παιδείας θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να τις παρουσιάζει εκτενέστερα.Τα τελευταία χρόνια βλέπω αρκετά απαιτητικα θέματα για έναν υποψήφιο της θεωρητικής κατεύθυνσης,ενώ πλέον πιστεύω πως η προετοιμασία δυσκολεύει πολύ αυτούς τους μαθητές.Ίσως αυτό γίνεται επειδή πλέον δεν δίνουν πολλοί από τη θεωρητική μαθηματικά.Θεωρώ ότι έχει πέσει ελάχιστα το επίπεδο των ασκήσεων από πέρσι,αλλά πιστεύω από την οπτική γωνία ενός θεωρητικού ότι δυσκολεύτηκαν σε κάποια σημεία.
ΥΓ.Τη διαμεσο στο β1 τη βρήκατε ακριβώς 25;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Αν κρινουμε απο τα μαθητικα γενικης βλεπω οι βασεις να κανουν κολοτουμπες προς τα κατω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν κρινουμε απο τα μαθητικα γενικης βλεπω οι βασεις να κανουν κολοτουμπες προς τα κατω....

Πως τα πήγες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Σας χαντακωσαν δηλαδη και στα Μαθ Γεν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τώρα που τα είδα πιο ψύχραιμα...

β) Ψαρωτικό αλλά έβγαινε.
γ) Ευκολάκι
δ) ψαρωτικό,καλή συλλογή δεδομένων και ΟΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σας χαντακωσαν δηλαδη και στα Μαθ Γεν?

Δύσκολα ήταν, αλλά λυνόντουσαν. Εγώ έγραψα με βάση αυτά που βλέπω 18μισό περίπου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depth.hunter

Νεοφερμένος

Η depth.hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
"Ευκολότερα από τις προηγούμενες χρονιές ήταν τα θέματα στα Μαθηματικά" https://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4723441 -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top