[23/5/2012] Βιολογία Γενικής Παιδείας

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 91)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 30 33.0%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 17 18.7%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 20 22.0%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 16 17.6%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 6 6.6%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 2.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Μονο εγω ηρθα να γραψω πρωτος???

Τα θεματακια ηταν πανευκολακιααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!Μονο λιγο το Δ2 με ζορισε αλλα το εξηγησα και το εστειλα στα διαλα που το εχει!!!!!!Συζητησα και με κατι μαθητες εκει απ'εξω και μου ειπαν πως ειναι και σωστο ετσι οπως το ειπα γιατι και αυτοι ετσι το εγραψαν!!!!!!!!!Παμε για Φυσικη Κατευθυνσης να κανουμε ποδαρικο στα κατευθυνσης μαθηματα!!

Καλυτερα να πας να ρωτησεις τους καθηγητες σου για τις λυσεις και οχι να ρωτας τους μαθητες γιατι ο καθενας λεει το μακρυ και το κοντο του...που ξερεις οτι τα εχουν σωστα αυτοι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Κάτι δε μου κάθεται καλά στις λύσεις του Δ1...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Έπρεπε να γράψουμε τι προσβάλλει ο ιός στο B3?

Επίσης στο Γ2, έχουν ακριβώς τα 3 συμπεράσματα. Δεν είναι απάντηση αυτή, copy/paste είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
ντάξει , πάντως μας τελειωσαν...
αν συνεχίσουν έτσι θα πέσουν οι βάσεις...

Έπρεπε να γράψουμε τι προσβάλλει ο ιός στο B3?

i dont thinks so...no
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΑΝ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΟΣΟ ΔΕΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΔΑ!!!!!ΝΑΙ ΡΕ!!!!!
χαχαχαχαχαχα στο Δ1 ειναι σωστο και το αναποδο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έδινα πέρυσι εξετάσεις και τα θέματα ήταν επίσης απαιτητικά αλλά φέτος τα βλέπω πιο απαιτητικά! Μην αγχωθείτε!!!! Το κάθε μάθημα είναι ξεχωριστό..Απλα προσπαθείστε να γράφετε στο καθένα όσο το δυνατόν το μέγιστό σας!Αυτό που περιμένουν αυτοί με τα δύσκολα θέματα είναι να τα παρατήσετε και να μη δωσετε το μέγιστο σε όλα! Τα δεδομένα των βαθμών πλέον έχουν αλλάξει.Μην ακούω ότι τα παρατάτε! Οι βάσεις θα πέσουν πάλι! Καλά αποτελέσματα σε όλους!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas741

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostas741 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Αστες καλες ειναι γτ δε προκειται να σου κοψουν ολη την απαντηση.
Εκτιμω οτι αφου αναλυσαμε τον ευτροφισμο θα παρουμε τουλαχιστον 6 μορια απο τα 8 (στη χειροτερη 5).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Αστες καλες ειναι γτ δε προκειται να σου κοψουν ολη την απαντηση.
Εκτιμω οτι αφου αναλυσαμε τον ευτροφισμο θα παρουμε τουλαχιστον 6 μορια απο τα 8 (στη χειροτερη 5).
Θα παρεις τα 8 απο τα 10 αλλα απο οτι βλεπω στις λυσεις αναφερει και το αντιθετο.Οποτε μπορει να χασω το μισο απο τα 2 πανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
άντε παιδιά πέρασε άλλο ένα μάθημα! Δεν χρειάζεστε να απογοητεύεστε όσοι πιστεύετε πως δεν τα πήγατε καλά, το βαθμό θα τον μάθετε στο τέλος οπότε συνεχίζετε για το καλύτερο στα μαθήματα βαρύτητας για τους περισσότερους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μίλησα με τη Βιολόγο μου
Να σας πω ένα καλό νέο;

Στο Δ1 θα θεωρηθούν μάλλον και οι δύο απαντήσεις σωστές με αιτιολόγηση το φαινόμενο του ευτροφισμού
Αυτό συμβαίνει γιατί η εκφώνηση είναι ασαφής και δε μας δίνει το μέγεθος της απόστασης
Αν η απόσταση είναι μερικά cm απ το σημείο ρίψης τότε οι αποικοδομητές είναι πολλοί και το οξυγόνο λίγο ενώ αν η απόσταση είναι πολύ μεγάλη τότε αντίστροφα
Οπότε απ το Υπουργείο μάλλον θα θεωρηθούν και οι δύο απαντήσεις σωστές εφόσον έχεις αιτιολογήσει σωστά με τον ευτροφισμό
Enough...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Μίλησα με τη Βιολόγο μου
Να σας πω ένα καλό νέο;

Στο Δ1 θα θεωρηθούν μάλλον και οι δύο απαντήσεις σωστές με αιτιολόγηση το φαινόμενο του ευτροφισμού
Αυτό συμβαίνει γιατί η εκφώνηση είναι ασαφής και δε μας δίνει το μέγεθος της απόστασης
Αν η απόσταση είναι μερικά cm απ το σημείο ρίψης τότε οι αποικοδομητές είναι πολλοί και το οξυγόνο λίγο ενώ αν η απόσταση είναι πολύ μεγάλη τότε αντίστροφα
Οπότε απ το Υπουργείο μάλλον θα θεωρηθούν και οι δύο απαντήσεις σωστές εφόσον έχεις αιτιολογήσει σωστά με τον ευτροφισμό
Enough...
ΝΑ ΣΕ ΦΙΛΗΣΩ ΜΑΝΑΡΙ ΜΟΥ!!!!ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!!ΕΛΑ ΕΔΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΕΛΑ ΕΔΩ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Με μπερδέψατε! Εγώ μπήκα προετοιμασμένη να σας δω όλους να πανηγυρίζετε, αλλά... δεν! Θεωρώ ότι για έναν καλά διαβασμένο, τα θέματα ήταν πολύ απλά. Εγώ ομολογώ ότι δεν είχα διαβάσει, δύο φορές είχα βγάλει το βιβλίο όλο κι όλο, αλλά τουλάχιστον έγραψα τη θεωρία... όσο για τα θέματα Γ και Δ, στη δικαιολόγηση είχα ένα πρόβλημα... όμως νομίζω πως είναι καθαρά από δική μου αδιαφορία, και όχι λόγω δυσκολίας θεμάτων.

Το λέω αυτό από την άποψη ότι περίμενα πχ ασκήσεις όπου θα χρειάζεται και καμιά μαθηματική πραξούλα, όχι μόνο θεωρία...

Αλλά πράγματι θεωρείτε ότι ήταν απαιτητικά;; (με βολεύει!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
YEAAAAAAAH! THANKS DUDE!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas741

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostas741 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εμεις που δε γραψαμε για το σημειο ριψης και αρκεστηκαμε μονο στον ευτροφισμο? :P
Λε πουλε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
ενταξει οπως τα βλεπω απο τις λυσεις και οπως τα σηζυτησα με τον καθηγητη μου πιστευω οτι το μοναδικο λαθος μου ειναι στο θεμα δ το πρωτο με τα διαγραμματα.. νταξει να μου κοψουν και τπτ ψιλα απο τα αλλα υπολογιζω γυρω στο 18 και...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Τι σκατά ρε;... απάντηση είναι αυτή που δίνουν στο Γ2; Και τι ηθελε δηλαδή να γράψουμε τα συμπεράσματα και τις παρατηρήσεις του Δαρβίνου;
πως διάολο απαντούν αυτά στο ερώτημα!
ελεος

επίσης στη δομή του ιού Hiv δεν ανέφερα ποια κύτταρα προσβάλλει (δεν θεώρησα πως έχει σχέση με τη δομή του ιού)

Το θέμα Δ το έχω όλο σωστό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
:| :| :| :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
μακαρι να ναι ετσι δημητρη!!! μακαρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
συγνωμη δηλαδη στο α διαγραμμα δινει αλλες απαντησεις σχετικα με ποιο αναπαριστα τι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ενταξει οι λυσεις αυτες που βλεπω ειναι οτι να ναι ειδικα στο Γ1-Γ2.Εγω απλα εξηγησα με ωραια και απλα λογια πως δημιουργηθηκαν αυτοι οι πλυθησμοι με διαφορετικα χαρακτηριστικα.Αυτο που με ρωτουσε δηλαδη.Απλα απο κατω πρεπει να το εχω κανει σωστο μονο το μισο..γιατι ειχα γραψει καποια συμπερασματα του δαρβινου.Παντως σιγουρα το Γ1 το απαντουσες δικαιολογοντας το πως και τι δημιουργουνται τα χαρακτηριστικα και περνανε απο γενια σε γενια τα ευνοικα και μπλα μπλου μπλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top