Ας κρίνουμε το κομμάτι

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
x1ma1ra εισαι?:P

εγω μπορω να συμμετεχω?:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Και εγώ θα ήθελα να ξαναβάλω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Η λιστα ανανεωθηκε πανω στο προηγουμενο ποστ μου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τα ακουσματα μου: ξερετε....

Η Γνωμη μου για το Are you trying to fall in love again απο Tindersticks:
Δεν μου "τραβηξε την προσοχη", δεν ειχε κατι πολυ ιδιετερο ...

Τελικα: look above, τγια στα 10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Να βάλω ή να περιμένω λίγο ακόμα, μπας και γράψει και κάνας άλλος;:hmm:

(Βασικά τώρα θα την κάνω, οπότε αν μου πείτε ναι να το περιμένετε αυριο το μεσημεράκι...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Καλά, βασικά βάζω, και αν δεν έχετε πει τίποτε για το προηγούμενο γράφτε και για τα δύο μαζί!:P

Δεν περιμένω να πάρει καλές βαθμολογίες, αλλά εγώ το προσκυνώ!



Dreaming eyes
Hope to return
As shadows fall onto
Distorted paths

Delivered from the fetters of light
Drifting back into my reality
The subconscious deprecates the day
In the twilight of my own intellect

Dull is my mind
Captive of illusion
Remaining awake
Is just dust

Take my soul away into the dark
Dreaming a thousand morbid dreams
No tomorrow when the wind caress my mind
Could I ever return, it would be my doom

Obsessed by the nightmare's sound
Drifting back into realms of chaos
Reality has become my dream
I'll be covered by the abyss' ground

An endless fall
Memories in the light
Frontiers of chaos
Return to the eve
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
10. Και 1 για τον Martin Eric Ain, 11.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου : rock, alternative, chill out music, lounge, classics, τα πάντα (αναλόγως τη διάθεση και την παρέα)

Λυπάμαι αλλά δεν είναι καθόλου του στυλ μου. Το βρήκα τελείως μονότονο :/:

Δεν το βαθμολογώ καν...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ακουσματα μου : κλασικη, οπερα, rock , blues, jazz, (επιλεκτικά) metal, ατμοσφαιρικη, soundtracks, ποπ.

Αποψη για το Are You Trying to Fall in Love Again
(Tindersticks) : Μελαγχολικό ύφος, μου αρέσει η συνοδεία της ορχήστρας, όχι ιδιαίτερα η φωνή του σολίστα, οι στίχοι με άφησαν αδιάφορη, ωστόσο θα μπορούσα να το ακούσω σε ένα playlist με διάφορα «κλαψιάρικα» που φτιάχνω όταν θέλω να χαλαρώσω.

Τελικα : 6/10

Αποψη για το Celtic Frost-Return to the Eve : Ενδιαφέρον στίχοι, ο ρυθμός και ο ήχος με κούρασαν, σε ένα μεταλ παρτυ θα το άκουγα με τους φίλους μου. Τίποτα παραπάνω.

τελικα: 4/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τα ακουσματά μου : ροκ, μεταλ, κλασσικη, soundtracks, blues, κελτικη, ηλεκτρονική.. .
Σχόλια για το κομμάτι Celtic Frost-Return to the Eve : Ωραιοι στιχοι. Πολύ λιγες νοτες, πολυ απλο, πολυ μονοτονο, ανευ μελωδιας η μουσικη.
Tελικά : Σε μεταλ παρτυ, θα εκανα υπομονη μεχρι να τελειωσει. Η θα εβγαινα στο μπαλκονι. Η θα εριχνα τον γενικό του ρευματος :P 2/10 (για τους στιχους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Ακούσματα: Ροκ, Μέταλ, Ποπ, Soul, Folk Ελληνικό έντεχνο,ελληνικό ροκ
Η αποψη μου για το Celtic Frost-Return to the Eve : Δεν μου αρέσει καθόλου τέτοιου είδους μουσική δηλ. death metal. Tην βρίσκω περισσότερο εκτόνωση, παρά μουσική. Δε νομίζω οτι κάποιου που του αρέσει αυτό το τραγούδι τώρα, θα το ακούει μετά από 5-6 χρόνια. Οι στίχοι, αντίθετα, ήταν ενδιαφέροντες. Στο σύνολο, όμως, μέτριο.
Βαθμολογία: 4/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Όλες οι γνώμες σεβαστές. Απλώς σχετικά με αυτό:

Δε νομίζω οτι κάποιου που του αρέσει αυτό το τραγούδι τώρα, θα το ακούει μετά από 5-6 χρόνια.

να ενημερώσω ότι το κομμάτι είναι του 1984 (aka 14 χρονών ήδη) και εγώ το ακούω εδώ και 5 χρόνια και το λατρεύω ακόμα.

Επίσης να πω ότι οι Celtic Frost δεν κατατάσσονται στο death metal αλλά στο avant-garde metal.

Υ.Γ.: No offence, δεν τα είπα για να διορθώσω ή να προσβάλλω κανέναν, απλώς μιας και έβαλα το κομμάτι να σας πω δυο λόγια πληροφοριακά.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Γούστα είναι αυτά. :) Ίσως ήμουν λίγο αιχμηρός στο σχόλιο μου, όμως είπα αυτά που πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ακουω rockoalternativoindielectronicoebm. Το κομματι δε μ'αρεσε καθολου, με το ζορι κρατηθηκα να μην το κλεισω. Εντελως μονοτονο, εντελως βαρετο, δεν του βαζω βαθμο, σοζ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ακουσματα μου: ξερετε λεμε...

Αποψη για το Return to the Eve των Celtic Frost
Ε καλα τωρα... Celtic Frost... Πολυ ωραιες κιθαρες, ωραια φωνη, αρκετα καλα ντραμς, το μπασο καπου στον δρομο το χασανε μαλλον... Οπως και να εχει ειναι ενα πολυ καλο κοματι

Τελικα, ε δεν ειναι και το Cirle Of The Tyrrants αλλα ενα 8,5 θα το παρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου ποικίλα: Goth/Doom/Black και ψιλό Thrash Metal,Rock,Punk,Death/Gothic Rock,70s-80s,Ambient/Dark Ambient,Ebm,Synth/Synth Pop,Industrial,Rock,Electroclash,Trash Pop,Ethnic,Ρεμπέτικα,Ελληνικό Punk και "Ελληνική rock",όπως και ό,τι μουσικές συνθέτουν φίλοι μου,no matter το είδος.Η μουσική είναι τέχνη σε κάθε είδος της (εκτός από τα τσιφτετέλια ε)

Celtic Frost-Return to the Eve : Celtic Frost είναι αυτοί..
6/10 it is από σεβασμό και μόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Ακουω: Κυριως μεταλ, πανκ, γκοθικ και κλασσικη. Υπαρχουν ροκ κομματια που μου αρεσουν. Επισης φολκ και ποστ ροκ. Ινταστριαλιες δεν με χαλανε.
Celtic Frost-Return to the Eve: 5/10 , δεν θα το ακουγα 2η φορα :/ οι celtic εχουν ωραιοτατες κομματαρες οπως Dawn of Meggido, αλλα αυτο δεν μου αρεσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Την επόμενη φορά θα χώσω από άλλο album, να δω αντιδράσεις...:P

Btw, θέλω να ξαναβάλω κομμάτι το συντομότερο δυνατόν, οπότε μόλις γίνεται να μπω πάλι στη λίστα βάλτε με!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Εμμ δεν εχω καταλαβει πως δουλευει το συστημα. Μπορω να ξερω αν και ποτε μπορω να βαλω εγω κομματι; ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top