Υποτροφίες λόγω καλής βαθμολογίας/θέσης εισαγωγής

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ολο το αι σχουλ υποτροφιες :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αίτνα

Νεοφερμένος

Η ΄Οπως και της γιαγιάς :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Άκουσα κάτι, οτι δηλαδη οι πρώτοι 5 κάθε σχολής παίρνουν υποτροφία... βλακεία μάλλον μου είπαν.Ειδικά τωρα με την κρίση...όχι μόνο δε θα δώσουν αλλά θα πάρουν κιόλας....(πλακίζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Εχει υποτροφιες επιδοσης για τον 1ο νομιζω καθε εξαμηνου. Υπαρχουν ομως ορισμενα κριτηρια για να δωσουν τα λεφτα αλλιως πανε στον επομενο στη βαθμολογια. Δινουν σχεδον 1500 ευρω. Εχω παρει τετοια υποτροφια, αν θελει να ρωτησει κατι καποιος εδω ειμαστε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Εχει υποτροφιες επιδοσης για τον 1ο νομιζω καθε εξαμηνου. Υπαρχουν ομως ορισμενα κριτηρια για να δωσουν τα λεφτα αλλιως πανε στον επομενο στη βαθμολογια. Δινουν σχεδον 1500 ευρω. Εχω παρει τετοια υποτροφια, αν θελει να ρωτησει κατι καποιος εδω ειμαστε..

Δηλαδη αν έχει καποιος τη μεγαλυτερη βαθμολογία στο εξάμηνο στο συνολο φανταζομαι ανταμοιβεται?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Δηλαδη αν έχει καποιος τη μεγαλυτερη βαθμολογία στο εξάμηνο στο συνολο φανταζομαι ανταμοιβεται?;)
Σε 1 ετος. Δηλαδη πχ 3ο και 4ο εξαμηνο, αρκει ομως να μην εχεις κοπει σε καποιο μαθημα (δεν ξερω αν πιανεται ο σεπτεμβρης σ αυτο), να μην εισαι στρατιωτικος, να μην εισαι απο κατατακτηριες κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Είναι ανάλογα με τους εισακτέους.
Εμάς που μπαίνουν 225 άτομα, ο 1ος παίρνει 1500Ε σχεδόν και ο 2ος,3ος παίρνουν 400Ε περίπου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Κι εγώ που είχα μπει πρώτη στη σχολή μου γιατί πήρα τα τρία οεο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
εγω με 18.763 μορια που θα παω φιλολογια θεσ/νικης υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι στους πρωτους?κι αν ειμαι μεσα στους 10 παιρνω κατι?μεσα στους 20 ή στους 50?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Κι εγώ που είχα μπει πρώτη στη σχολή μου γιατί πήρα τα τρία οεο;;;

Σε ποιά σχολή είχες μπει και με πόσα μόρια αν επιτρέπεται; (γιατί υπάρχουν κάποιες προυποθέσεις)


εγω με 18.763 μορια που θα παω φιλολογια θεσ/νικης υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι στους πρωτους?κι αν ειμαι μεσα στους 10 παιρνω κατι?μεσα στους 20 ή στους 50?

Τσου. Δεν παίρνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Τσου. Δεν παίρνεις!

Οι πρώτοι 10 παίρνουν ρε Χρήστο;)


τα κριτήρια για τον πρώτο κάθε έτους είναι και οικονομικά...απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Σε ποιά σχολή είχες μπει και με πόσα μόρια αν επιτρέπεται; (γιατί υπάρχουν κάποιες προυποθέσεις)

15467 λογιστική Λάρισα.Βασικά τώρα που το θυμήθηκα αυτή η βλαμμένη και αγενέστατη στη γραμματεία μου είχε πει πως πρέπει να εχεις πάνω απο 16000 για να πάρεις υποτροφία.Την ειχαν δει Harvard,μη χέσω,η παρακμή της παρακμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Οι πρώτοι 10 παίρνουν ρε Χρήστο;)


τα κριτήρια για τον πρώτο κάθε έτους είναι και οικονομικά...απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου...

Υποτροφίες απο το ΙΚΥ δεν παίρνουν οι 10 πρώτοι.
Και είπα ότι με τα μόρια του δεν θα μπει ουτε καν στη πρώτη 10άδα!


15467 Λογιστική Λάρισα.Βασικά τώρα που το θυμήθηκα αυτή η βλαμμένη και αγενέστατη στη γραμματεία μου είχε πει πως πρέπει να εχεις πάνω απο 16000 για να πάρεις υποτροφία.Την ειχαν δει Harvard,μη χέσω,η παρακμή της παρακμής.

Ακριβώς, είναι προυπόθεση να έχεις >16 ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Δηλαδή απ οτι κατάλαβα αυτο ισχύει στην αρχή οταν μπαίνεις στο πανεπιστήμιο και δεν κερδίζεις κατι αν έχεις υψηλές αποδόσεις στα εξάμηνα!!


Επίσης,αν μπεις τελευταίος στη σχολή θα σχολιάσουν κατι οι καθηγητές, ή γενικά δεν κάνουν αναφορές στις βαθμολογίες εισαγωγής??!! Και το λέω γιατι είμαι στο όριο να μπω στο ΛΟΧΡΗ φέτος και μια κοπέλα μου ειπε πωςσε τετοια περιπτωση θα αναφέρουν στην αιθουσα το όνομά μου, ως η τελευταία που εκλεισε τη βάση του τμήματος!!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Φέτος όποιος πρωτοετής περάσει όλα τα μαθήματα του 1ου έτους και έχει τον μεγαλύτερο βαθμό παίρνει ένα λάπτοπ. Στη σχολή μου ισχύει, δεν ξέρω αν συμβαίνει κάτι αντίστοιχο σε άλλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Υποτροφίες απο το ΙΚΥ δεν παίρνουν οι 10 πρώτοι.
Και είπα ότι με τα μόρια του δεν θα μπει ουτε καν στη πρώτη 10άδα!

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει το ΙΚΥ...:hmm:

Επίσης,αν μπεις τελευταίος στη σχολή θα σχολιάσουν κατι οι καθηγητές, ή γενικά δεν κάνουν αναφορές στις βαθμολογίες εισαγωγής??!! Και το λέω γιατι είμαι στο όριο να μπω στο ΛΟΧΡΗ φέτος και μια κοπέλα μου ειπε πωςσε τετοια περιπτωση θα αναφέρουν στην αιθουσα το όνομά μου, ως η τελευταία που εκλεισε τη βάση του τμήματος!!:confused:

Ούτε που θα ξέρουν το όνομά σου, ούτε που θα ασχοληθούν μαζί σου και με τους βαθμούς σου!:D
Από τη στιγμή που μπαίνετε, είστε όλοι ίσοι και ξεκινάτε από το μηδέν. Δεν είναι σχολείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Δηλαδή απ οτι κατάλαβα αυτο ισχύει στην αρχή οταν μπαίνεις στο πανεπιστήμιο και δεν κερδίζεις κατι αν έχεις υψηλές αποδόσεις στα εξάμηνα!!


Επίσης,αν μπεις τελευταίος στη σχολή θα σχολιάσουν κατι οι καθηγητές, ή γενικά δεν κάνουν αναφορές στις βαθμολογίες εισαγωγής??!! Και το λέω γιατι είμαι στο όριο να μπω στο ΛΟΧΡΗ φέτος και μια κοπέλα μου ειπε πωςσε τετοια περιπτωση θα αναφέρουν στην αιθουσα το όνομά μου, ως η τελευταία που εκλεισε τη βάση του τμήματος!!:confused:
Και πού είναι το κακό να μπει κάποιος τελευταίος; Ίσα ίσα δείχνει ότι είναι και πολύ κωλόφαρδος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Για υποτροφιες να ρωτατε γραμματιες και επειδη υπαρχουν γραμματειες και γραμματειες καλυτερα να ψαξετε στο ιντερνετ. Απο το ΙΚΥ μην περμενετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Οι υποτροφίες του ΙΚΥ είναι διαφορετικό πράγμα από αυτές που δίνονται στις σχολές, έχω αυτήν την εντύπωση. Για παράδειγμα, πέρσι το ΙΚΥ είχε παγώσει τα πάντα αλλά στις σχολές δώθηκαν.

Και να συμπληρώσω, ότι στη δική μου σχολή ειδοποιούν οι γραμματείες...Δεν το ψάχνετε μόνοι σας δηλαδή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Και πού είναι το κακό να μπει κάποιος τελευταίος; Ίσα ίσα δείχνει ότι είναι και πολύ κωλόφαρδος.:P

Και εγώ αυτό πιστεύω!!!!!!!! Τυχερή θα είμαι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Συμφωνω Revekka . Εγω προσωπικα δεν εχω εμπιστοσυνη στις γραμματειες, αν και εχω την τυχη να εχω "σωστους" δημοσιους υπαλληλους στη γραμματεις της σχολης μου.
Δεν μπορω να ειμαι σιγουρος οτι θα με ενημερωσουν εγκαιρα πριν τις καταληκτικες ημερομηνιες γι αυτο και ψαχνω! Αυτο προτεινω και στους αλλους που ενδιαφερονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top