Οι αγαπημένοι σας δίσκοι

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos:
Αγαπητέ μου πιστεύω πως η michelle δεν ενοούσε χρήστες, αλλά καλλιτέχνες.
Don't mind me, I'm drunk!

Αγαπητέ μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
υπάρχει και το edit :) :χικ:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos:
Αγαπητέ μου πιστεύω πως η michelle δεν ενοούσε χρήστες, αλλά καλλιτέχνες.
Ακριβώς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
κοίτα m... ακούω μεγάλη γκάμα μουσικής. Ποτέ δεν πρόκειται να πω οτι ακούω "τα πάντα". Όποιος πει κάτι τέτοιο ψεύδεται ασύστολα, ή αποτελεί μια πραγματικά ιδιάζουσα περίπτωση. Τώρα έπειτα απο πολλούς πειραματισμούς μπορώ να συνοψήσω πως τα μουσικά είδη που συμπαθώ περισσότερα από όλα τα άλλα είναι: rock/metal(πολλά και διαφορετικά είδη του)/Jazz/κλασική/έντεχνα-ρεμπέτικα

Θεωρώ τον εαυτό μου μουσικό. "Πάιζω" 2 διαφορετικά όργανα. (Σημείωση: κανένας, ποτέ δεν μπορεί να πει ότι ξέρει απόλυτα ένα μουσικό όργανο. Ένας μεγάλος μουσικός και κιθαρίστας είχε πει στο νεκροκρέβατο του πως: "ακόμα δεν έχω μάθει να παίζω κιθάρα"). Πιστεύω ότι για να μπορέσει κάποιος να απορίψει ένα είδος πρέπει πρώτα να το ακούσει και να το μάθει. Δεν μπορείς να απορρίψεις κάτι που δεν κατέχεις.

Τέλος δεν πιστεύω στον τεμαχισμό της μουσικής σε είδη (τα χρησιμοποιώ γιατί είναι εύκολοι ως όροι στην κατανόηση...). Η μουσική είναι μια, ενιαία και καθολική. Δεν υπάρχει rock και blues, δεν υπάρχει r'n'b και death metal. Η μόνη ιδιαιτερότητα που μπορεί να παρουσιαστεί σε ένα μουσικό κομμάτι εξαρτάται απο τον δημιουργό. Με λίγα λόγια μου αρέσουν καλλιτέχνες και όχι μουσικά είδη. Μουσική ειναι μονο οι 12 νοτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα δεν υπονόησα οτι δεν έχω ακούσει τους συγκεκριμένους δίσκους επειδή τους έχω απορρίψει! Απλά δεν έτυχε! Άλλωστε εγώ δεν ασχολούμαι και τόσο πολύ με τη μουσική, δεν παίζω κανένα όργανο και ακούω συνήθως τα ίδια και τα ίδια όποτε θελήσω να ακούσω μουσική (κυρίως rock και ελαφρομεταλλίζοντα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Είναι πραγματικά αδύνατον να φτιάξω μία τέτοια λίστα για τους λόγους που προανέφερε το theio_vrefos ο οποίος με κάλυψε πλήρως!:)Είναι πραγματικά πολλά(μα πολλα!!!) τα ακούσματα που έχω κι έτσι η λίστα με τα αγαπημένα θα ήταν ατέλειωτη.Επίσης παίρνοντας σαν έναυσμα το post του theiou vrefous και παραφράζοντας το γνωστό σλόγκαν για την πειρατεία και την μουσική θα ήθελα να πώ ότι ο διαχωρισμός της μουσικής και ειδικότερα ο διαχωρισμός σε "εμπορικά" και "ποιοτικά" σκοτώνει την μουσική!Η μουσική είναι μία και ενιαία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Αγαπητοί το θέμα με την πειρατεία είναι μεγάλο. Εγώ δεν έχω τη δυνατότηνα να δίνω τόσα χρήματα για δίσκους, λόγω της ακρίβειας. (Υπάρχουν παλιότεροι και μεταχειρισμένοι βέβαια δίσκοι που κοστίζουν λιγότερα)
Άκουσα κάποιον να λέει πως η μουσική ευθύνεται για την πειρατεία. Με λίγα λόγια "Η μουσική σκοτώνει την πειρατεία" και αυτό εχει βάση, γιατί εάν οι τιμές των ψηφιακών δίσκων ήταν προσιτές, κανένας δεν θα αγόραζε πειρατικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
@michelle: Συγνώμη, με παρεξήγησες, δεν απευθυνόμουν σε εσένα προσωπικά, απλά παρέθεσα τις ιδέες μου περι μουσικής γενικότερα γιατί έκρινα αυτό το thread κατάλληλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Werther

Νεοφερμένος

Ο Werther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Έμπορος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
1. Beatles - Abbey Road
2. Beatles - Revolver
3. Rolling Stones - Let it Bleed
4. Pink Floyd - Animals
5. Velvet Underground - The Velvet Underground and Nico
6. Miles Davis - Kind of Blue
7. John Coltrane - Giant Steps
8. Queen - A Night at the Opera
9. Philip Glass- Koyanisqaatsi
10. Spiritualized - Ladies and Gentlemen we are floating in space
11. Wilco - Yankee Hotel Foxtrot
12. Iggy and the Stooges- Raw Power
13. Leonard Cohen - Songs of Leonard Cohen
14. Pink Floyd - Meddle
15. Μάνος Χατζιδάκις - Το Χαμόγελο της Τζοκόντα
16. Διονύσης Σαββόπουλος - Δέκα χρόνια Κομμάτια
17. Foo Fighters - Foo Fighters
18. Keith Jarrett - The Koln Concert
19. Tom Waits - Swordfishtrombones
20. The Doors - LA Woman
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα off topic βρίσκονται εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εχουμε και λεμε...

Metallica - Ride the lightning
Metallica - Black Album
Blind Guardian - Live
Iced Earth - Something Wicked This Way Comes
Iron Madien - Fear of the dark
Mystic Prophecy - Never Ending
Guns 'N' Roses - Appetite for Destruction
Scorpions - Best
Helloween - Keeper of the seven keys

και αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top