Η παρωδία των Ευρωεκλογών...

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
H αποχή είναι όντως λάθος. Δυναμώνει αυτούς που ψηφίζουν τα δυο κόμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Δυστύχως φίλε ρεμπ και τα υπόλοιπα κοινοβουλευτικά κόμματα βράζουν στο ίδιο καζάνι με τα δύο μεγάλα, που μας προωθούν τα ΜΜΕ. Τα 2 μεγάλα απλά είναι κόμματα εξουσίας, είτε μεσω αυτοδυναμίας, είτε σε συνεργασία με μικρότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Τα 2 μεγάλα απλά είναι κόμματα εξουσίας, είτε μεσω αυτοδυναμίας, είτε σε συνεργασία με μικρότερα.
:yes:
Κάτι σαν κληρονομικό δικαίωμα από πατέρα σε γιό η κόρη και από
θείο σε ανιψιό.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Η αποχή κι εγώ πιστεύω ότι είναι λάθος, ίσως αυτό να θέλουν και τα δύο μεγάλα κόμματα για να δυναμώνουν.
Από την άλλη τι να ψηφίσεις αν δεν σε πείθει κανείς;
Μέχρι τότε βλέπουμε... Ακόμα είμαι στους σχεδόν αναποφάσιστους, αλλά και αν ψηφίσω κάποιον θα το κάνω με κρύα καρδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.


το σκέπτομαι εδώ και αρκετές ημέρες και είμαι περίεργη για το αν απασχολεί και κάποιον άλλον ...


εκτός από τους δύο μεγάλους να τρώγονται σα τα σκυλιά πάνω από το κόκκαλο, τον αμέσως επόμενο να
μιλάει για "τιμωρίες" και τους ποιο μικρούς να παραμονεύουν μπας και αρπάξουν τίποτα ψίχουλα από το
τραπέζι, άκουσε κανείς τίποτα για το πως σκοπεύουν να δράσουν για να μας αντιπροσωπεύσουν στο
Ευρωκοινοβούλιο ??

είπε κανείς τίποτα για τα προγράμματα που τρέχουν και πως θα μπορέσουμε να διεκδικήσουμε καλύτερο
μερτικό για εμάς ??

έχει ανακοινωθεί από κάποιον σχέδιο για το πως δεν θα είμαστε οι "γραφικοί" στην Ευρώπη ???




(ή μήπως τα έχω χάσει και δε ξέρω τι μου γίνεται??)


:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Έχεις δίκιο Estartu.
Πάντως αυτό που γράφεται στην αρχή αυτού του thread, νομίζω έχει προταθεί επίσημα, κάπου το διάβασα στο Internet, δλδ να ψηφίζουμε πρόσωπα ασχέτως κομματικής τοποθέτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.


αυτό το σύστημα προσωπικά θα μου άρεσε γενικότερα και όχι μόνο για τις ευρωεκλογές
(αλλά όσες φορές το έχω συζητήσει οι συνομιλητές μου υποστηρίζουν ότι θα δημιουργούσε ένα ωραίο
μπάχαλο, ακόμα και σε δημοτικό επίπεδο , οπότε είναι εντελώς ανεφάρμοστο)


στις ευρωεκλογές πάντως αν οι σταυροί προτίμησης περιορίζονταν στον 1 (αντί για 2 που
είναι σήμερα), μια χαρά θα εφαρμόζονταν εμμέσως - ψηφίζεις έναν άνθρωπο που θεωρείς
ότι είναι πραγματικά άξιος να σε εκπροσωπήσει σε Ευρωπαϊκό επίπεδο και κλείνεις τα
μάτια στο κόμμα το οποίο τον υποστηρίζει





ειλικρινά όμως έχω φθάσει στα όρια μου με όλο αυτό που γίνεται !!!! είναι ο απόλυτος
εξευτελισμός του πολιτικού ήθους!! είναι εντελώς τόπου και χρόνου και (πάνω απ όλα)
θέματος!!

όλοι ανεξαιρέτως!!!




(δεν είμαι οπαδός της αποχής ή του λευκού - δυσκολεύομαι όμως πραγματικά να επιλέξω!!! )





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.


εκτός από τους δύο μεγάλους να τρώγονται σα τα σκυλιά πάνω από το κόκκαλο, τον αμέσως επόμενο να
μιλάει για "τιμωρίες" και τους ποιο μικρούς να παραμονεύουν μπας και αρπάξουν τίποτα ψίχουλα από το
τραπέζι, άκουσε κανείς τίποτα για το πως σκοπεύουν να δράσουν για να μας αντιπροσωπεύσουν στο
Ευρωκοινοβούλιο ??

Έλα μου ντε.
Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μην ψηφίσω για τις Ευρωεκλογές.
Πέραν του ότι έχει γεμίσει ο τόπος αφίσες, αυτοκίνητα με μεγάφωνα (δε μας έφτανε τόση ηχορύπανση πρέπει να έχουμε κι άλλη) και ένα σωρό κλιπάκια που ο καθένας προσπαθεί να ρίξει τον άλλο (σοβαρά επιχειρήματα πάνω από όλα...κάνουν δουλειά η επικοινωνιολόγοι) , σκέφτομαι ότι θα χάσω 6 ώρες πεταμένες στο δρόμο για να πάω να ψηφίσω κάποιον που με έχει κερδίσει με τα επιχειρήματα του..(μπα...)

Το πιο ωραίο που ακούω τις τελευταίες μέρες, "θα πάω εκεί μόνο με 30 ευρώ για να ψηφίσω γιατί τα εισητήρια θα τα κάνει το τάδε κόμα".
Αθάνατη Ελλάδα ε;:P



είπε κανείς τίποτα για τα προγράμματα που τρέχουν και πως θα μπορέσουμε να διεκδικήσουμε καλύτερο
μερτικό για εμάς ??

έχει ανακοινωθεί από κάποιον σχέδιο για το πως δεν θα είμαστε οι "γραφικοί" στην Ευρώπη ???




(ή μήπως τα έχω χάσει και δε ξέρω τι μου γίνεται??)


:hmm:
Αν δεν κάνω λάθος αυτή τη στιγμή έχουμε κάποια αρμοδιότητα σχετικά με την προστασία του περιβάλλοντος στην Ευρωπαϊκή Ένωση.
Τώρα για περισσότερες αρμοδιότητες δεν έχω ιδέα για το τί γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.

(δεν είμαι οπαδός της αποχής ή του λευκού - δυσκολεύομαι όμως πραγματικά να επιλέξω!!! )
Μία από τα ίδια, και... αν και μάλλον θα ψηφίσω κάποιον, θα το κάνω με κρύα καρδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Το πιο ωραίο που ακούω τις τελευταίες μέρες, "θα πάω εκεί μόνο με 30 ευρώ για να ψηφίσω γιατί τα εισητήρια θα τα κάνει το τάδε κόμα".


μισά τα είπες :P :P


και γιατί έτσι δικαιούμαι και 1-2 μερούλες άδεια λόγω απόστασης !!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
αναβιώνω το επίκαιρο θέμα... για δείτε εδω:




...τι να θαυμάσει κανείς πρώτο! :confused::worry::D


Σκηνοθετικά άρτιο (για βιντεοπαραγωγή των 80'ς)

Άμεσο, καθημερινό, σενάριο ("η φοιτήτρια και ο ταρίφας")

Φάτσες μέσα απο τα σπλάχνα του κομμάτος... (ειδικά ο ομάρ ταρίφ.)

Συζήτηση ατάκας...

...Και η μουσική ασύνδετη,
καπηλευμένη ώστε να ξυπνήσουν αντανακλαστικά. :/:
Εκτός πλαισίου, εκτός ουσίας,
εκτός πραγματικότητας...


Υγ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Στο ίδιο έργο θεατές κι αυτή τη Κυριακή. Τα αποτελέσματα είναι προβλέψιμα: πασοκ πρώτο, νέα δημοκρατία δεύτερη, και με μεγάλη διαφορά κκε ή οικολόγοι τρίτο. Παρ'όλα τα σκάνδαλα (Ζημενς, Βατοπέδι, πυρκαγιές για οικοπεδοποίηση) παρ'όλα τα σκάνδαλα του παρελθόντος (χρηματιστήριο και πάει λέγοντας) ψηφίζουμε τους ίδιους και τους ίδιους.
..............
Πότε θα γίνουμε άνθρωποι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Στο ίδιο έργο θεατές κι αυτή τη Κυριακή. ...
..............
Πότε θα γίνουμε άνθρωποι ?

Όταν δεν θα αναρωτιόμαστε κάτι τέτοιο. Όμως, φίλε Σταύρε, πως άραγε τους "φαντάζεσαι" τους ανθρώπους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πότε θα γίνουμε άνθρωποι ?
Μετά θάνατον.

Κάποιοι θα λένε "ήταν καλός άνθρωπος".

Που να ήξεραν τι μ@λ@κίες είχαμε κάνει στη ζωή μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Όταν δεν θα αναρωτιόμαστε κάτι τέτοιο. Όμως, φίλε Σταύρε, πως άραγε τους "φαντάζεσαι" τους ανθρώπους;
Με σκέψη και συνείδηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Και ενα βιντεακι για τα εργα των 2 μεγαλων κομματων για να μην ξεχναμε..

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosoulita

Νεοφερμένος

Η drosoulita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εξοργιζομαι με ολ'αυτα που ακουω τοσες μερες περι αποχης.Αναμενομενη συνεπεια βεβαια της απολιτικοποιησης που μας εχει καταβαλλει.
Με θλιβει να βλεπω τους συμφοιτητες μου-την κ καλα μορφωμενη νεολαια- να μην εχουν καν αποψη για σοβαρα κοινωνικα ζητηματα που τους αφορουν.Και το χειροτερο;Αυτοι οι νεοι θα διδαξουν αυριο την επομενη γενια.
Οχι δεν ζω σε μια ουτοπια πιστευοντας οτι η ψηφος μας θα επιφερει ριζικες αλλαγες.Αλλα αν η ψηφος μας,αν η "φωνη" μας,βαλει εναν καδο ανακυκλωσης στην γειτονια μας,επιδιορθωση πεντε χαλασμενα εδρανα στις σχολες μας,τοτε ναι εχει αξια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Εξοργιζομαι με ολ'αυτα που ακουω τοσες μερες περι αποχης.Αναμενομενη συνεπεια βεβαια της απολιτικοποιησης που μας εχει καταβαλλει.
Με θλιβει να βλεπω τους συμφοιτητες μου-την κ καλα μορφωμενη νεολαια- να μην εχουν καν αποψη για σοβαρα κοινωνικα ζητηματα που τους αφορουν.Και το χειροτερο;Αυτοι οι νεοι θα διδαξουν αυριο την επομενη γενια.
Εμένα πάλι με χαροποιεί που αυτή η "ακομματικοποιημένη" στην πλειοψηφία της και όχι "απολιτικοποιημένη" γενιά, θα αναλάβει αύριο τα ηνία.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εξοργιζομαι με ολ'αυτα που ακουω τοσες μερες περι αποχης.Αναμενομενη συνεπεια βεβαια της απολιτικοποιησης που μας εχει καταβαλλει.
Με θλιβει να βλεπω τους συμφοιτητες μου-την κ καλα μορφωμενη νεολαια- να μην εχουν καν αποψη για σοβαρα κοινωνικα ζητηματα που τους αφορουν.Και το χειροτερο;Αυτοι οι νεοι θα διδαξουν αυριο την επομενη γενια.
Οχι δεν ζω σε μια ουτοπια πιστευοντας οτι η ψηφος μας θα επιφερει ριζικες αλλαγες.Αλλα αν η ψηφος μας,αν η "φωνη" μας,βαλει εναν καδο ανακυκλωσης στην γειτονια μας,επιδιορθωση πεντε χαλασμενα εδρανα στις σχολες μας,τοτε ναι εχει αξια.
Περισσότερο θα έπρεπε να σε θλίβουν οι κομματικοποιημένοι φοιτητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.

είπε κανείς τίποτα για τα προγράμματα που τρέχουν και πως θα μπορέσουμε να διεκδικήσουμε καλύτερο
μερτικό για εμάς ??

έχει ανακοινωθεί από κάποιον σχέδιο για το πως δεν θα είμαστε οι "γραφικοί" στην Ευρώπη ???




(ή μήπως τα έχω χάσει και δε ξέρω τι μου γίνεται??)


:hmm:

(Να σε βοηθήσω εγώ: τα έχεις χάσει και δεν ξέρεις τι σου γίνεται. :teasing:)

Εγώ πάλι, μπερδεύτηκα εντελώς όταν είδα την πρώτη τηλεοπτική διαφήμιση. Κι άρχισα να ψάχνω και να ρωτάω τι εκλογές έχουμε. Ήξερα πως καλούμαι να ψηφίσω για το Ευρωπαϊκό κοινοβούλιο. Γιατί βλέπω μια προπαγάνδα που θα άρμοζε στις Εθνικές εκλογές; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top