Τι τσάντα να πάρω φέτος;

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Αυτό σκεφτόμαστε μάλλον όλου 10 μέρες πριν το σχολείο
το χρώμα το σχέδιο η πόσες θήκες πρέπει να έχει και όλα αυτά τα κουραστικά [...] σας ικετευω :( να κοιταξετε το θεμα για το πως ειναι καλητερες οι σχολεικες τσαντες οχι να το προσπερασετε λεγοντας μιαοποιαδιποτε δικεολογια.
Καταρχήν φαίνεται από τα τόσα ορθογραφικά και από το ότι ΔΕΝ μπορείς να εκφραστείς σωστά ότι πας σχολείο όχι για να μάθεις , αλλά για να ρίξεις κανά γκόμενο , να κουτσομπολέψεις , ή να περάσεις τον ''ελεύθερο χρόνο σου'' :p Δεύτερον!! Ακριβώς το ίδιο σκεφτόμαστε ΟΛΟΙ κάθε χρόνο πριν αρχίσει το σχολείο .......Τι να πω??? :verymad:Άκου ΠΟΙΑ είναι τα προβλήματα που έχει ο κόσμος.....!!!!! Γι'αυτό κατάντησε ΕΤΣΙ η Ελλάδα.........:knife::knife:
Mα με ποια λέξη μπορείς να μπερδέψεις την τσάντα..? Εγώ γιατί δεν έχω καταλάβει ακόμα?:redface: Ας μου πει καποιος σε πμ θα σκάσω:redface::worry:
Βάλε στη θέση του <<α>> το <<ο>>!!!!!!!!!!!:P:P:P:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Τόσα παιδιά στην ηλικία σου δεν έχουν παιδική ζωή γιατί δουλεύουν για να σου φτιάξουν την τσάντα, τα παπούτσια, την μπάλα [γιατί δεν μιλάω μόνο για εσένα] και αν πληρώνονται παίρνουν ψίχουλα. Και όμως η τσάντα θα είναι ακριβή, γιατί αυτό που θα σε κάνει να την αγοράσεις είναι η διαφήμιση. Σκέψου τώρα. Θα είσαι πραγματικά χαρούμενη αν πάρεις την καλύτερη τσάντα? Που θα είσαι άλλο ένα θύμα, άλλο ένα κορόιδο? Όχι μόνο επειδή θα πληρώσεις πολλά, αλλά και γιατί σου έφτιαξαν την επιθυμία αυτή καθώς και την "χαρά" που θα νιώσεις όταν ικανοποιήσεις αυτήν σου την επιθυμία. Ελπίζω όμως πράγματι να χρειάζεσαι καινούργια τσάντα ώστε να είναι πιο χρήσιμη [πολλές τσέπες λες ότι θες], αλλιώς ζητώ από τους mod να μεταφέρουν το θέμα στο chat n fun section...


Η λέξη καρκίνος προκαλεί δύο ειδών προβλήματα στους ανθρώπους

Η μία είναι αυτή που σαρώνει ζωές ανθρώπων κάθε ηλικίας
και η άλλη είναι αυτή στο φέισμπουκ ή γενικά όσων έχουν τα δικά τους "προβλήματα" στον δικό τους κόσμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Γεια σε όλους!Πλησιάζει σιγά σιγά η μέρα που μετά από τρεις μήνες θα ξαναβρεθούμε πίσω στα θρανία,εμείς οι μαθητές.Το πρόβλημα είναι πως δεν ξέρω τι τσάντα να αγοράσω φέτος.Από το νηπιαγωγείο είχα τσάντα πλάτης για το σχολείο,αλλά όταν πήγαινα αγγλικά στο δημοτικό (πριν ξεκινήσω ιδιαίτερα) είχα τσάντα ώμου (από αυτές που τις κρεμάς) και μου άρεσε πάρα πολύ.Και φέτος λέω να αγοράσω ώμου αντί για πλάτης.Αλλά φοβάμαι για τη χωρητικότητα λίγο.Θα χωράει όσα χωράει και μία τσάντα πλάτης?Τι λέτε,αξίζει?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Αν έχεις πολύ βάρος πρέπει να πάρεις πλάτης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Δεν κουβαλάω πέτρες,αλλά τα βιβλία του σχολείου έχουν αρκετό βάρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Καλά δεν έχεις κάποια τσάντα πλάτης από κάποια προηγούμενη χρονιά; Γιατί να πάρεις άλλη; Εγώ πάντως θα χω αυτή που είχα και τα δυο προηγούμενα χρόνια, 10€ τσαντούλα αλλά και ωραία! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Και εγώ θα έχω αυτή που είχα εδώ και 2 χρόνια μια χαρά τσαντούλα είναι.Αλλά να μην πάρεις ώμου,είχα στην πρώτη γυμνασίου και ήταν ότι χειρότερο.Πρώτον από το βάρος έγερνα από την μια πλευρά:P και κάνει κακό και στους ώμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Απορώ πως μπορείτε και έχετε τσάντα ώμου για το σχολειο, εγώ μόνο για το φροντιστήριο είχα ώμου, ταχυδρόμου οπως λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Απορώ πως μπορείτε και έχετε τσάντα ώμου για το σχολειο, εγώ μόνο για το φροντιστήριο είχα ώμου, ταχυδρόμου οπως λέμε.

Και εγώ το ίδιο.Αναρωτιέμαι πραγματικά πως άντεξα με αυτή:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ξεθάβω το θέμα γιατί περιγράφει τη μεγάλη απορία των μαθητών τέτοια εποχή. Ώμου, ταχυδρόμου, βαλιτσάκι, με ρόδες, ταγάρι, κάτι άλλο; Θα κρατήσετε την περσινή ή θα αγοράσετε καινούργια; Οι νέοι φοιτητές τι θα κάνετε; Καλή σχολική χρονιά σε όλους ...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Εγώ είχα πάρει ένα σακίδιο στρατιωτικού τύπου (μαύρο) στο πρώτο έτος με 35 ευρώ, και το σκυλί δουλεύει σήμερα όσο τέλεια όσο και την πρώτη μέρα. Έχει κουβαλήσει τα πάντα, από τα πράγματα σε διακοπές μέχρι έναν τόνο βιβλίων όταν μας τα έδωσαν όλα μαζί σε μία μέρα από τον Εύδοξο. Δεν υπάρχουν ίχνη φθοράς, και έχει θήκες για ότι χρειάζομαι και παραπάνω.

Έτσι όπως πάμε θα βγάλει σχολή, ειδικότητα, τα πάντα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγω προσωπικά εχω μια τσάντα eastpak απο την πρώτη γυμνασίου την οποία δεν θέλω να αποχωριστω με τιποτα γιατι 1. ειναι ακομα σε πολυ καλη κατασταση παρόλο που την εχω χρησιμοποιήσει παρα πολυ 2. λατρεύω το χρώμα της (ενα πολυ ωραιο μωβ :redface: ) 3. μετα απο τοσο καιρο ειμαι συναισθηματικά δεμένη μαζί της :P Την χρησιμοποιώ ακομα αν πρεπει να κουβάλησω πολλα τετράδια ή πραγματα στη σχολη αλλα αγόρασα σχετικα πρόσφατα αλλη μια τσάντα πλάτης για λαπτοπ. Αν δεν χρειάζεται να εχω μαζί μου πολλα πραγματα,χρησιμοποιώ μια απλή τσάντα πλάτης μεν αλλα που μπορει να φορεθεί και σε μια έξοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotinipapa

Νεοφερμένος

Η fotinipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Λοιπον ακουστε θα παω α λυκειου σε ενα μηνα και ηθελα να ρωτησω επειδη δεν γνωριζω τι ειδους τσαντα θα μου χρειαστει για το λυκειο.Εγω τα Τελευταία 3 χρονια του γυμνασιου ειχα μια polo τσαντα πολυ καλη, με 3 θηκες αλλα στα τελη της γ γυμνασιου λογω του οτι χωρουσε πολλα βιβλια με κουραζε γιατι τη γεμιζα υπερβολικα...οποτε αποασισα ν παρω μια τσαντα με μια κεντρικη θηκη και μια τσεπη απλη για να βγαλω τη χρονια...και αποδειχτηκε value for money...
το ερωτημα μου ειναι αν στο λυκειο ειναι μεγαλύτερος ο ογκος των βιβλιων που θα πρεπει να εχουμε καθημερινα(επειδη σκεφτομαι μεγαλυτερη ταξη αρα πιο πολλα μαθηματα κ βιβλια)δεν ξερω αν ισχυει ομως...γενικα ειμαι ατομο που θελει να εχει οργαμωμενα τα πράγματά του που σημαινει οτι εχω μαζι μου εκτος απο βιβλια,τετραδια και ενα μεγαλο ντοσιε...Ουσιαστικα υα μου φτασει ο χωρος στη τσαντα απο τα τζαμπο με τη μια θηκη η να παρω καποια αλλη πιο ανθεκτικη ν ευρυχωρη πχ 2 θηκες για να την εχω σε ολο το λυκειο κ βαλε...
Επισης σε περιπτωση που ειλεξω το 2ο πιο ανθεκτικες κ γενικότερα πιο καλες σε ποιοτητα ειναι οι polo η οι eastpak ;
Ακομη μια Τελευταία ερωτηση:στο λυκειο ποσες ωρες εχουμε μαθημα; 7ωρα 8ωρα η 6ωρα;
ευχαριστω ρκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Καλησπέρα!! Εγώ φέτος θα πάω Β' Λυκείου, και θα σε συμβούλευα αν πηγαίνεις με λεωφορείο (όπως εγώ καλή ώρα) να πάρεις μια πιο ενισχυμένη, μιας και τα βιβλία -της Α' τουλάχιστον- είναι "κοντά και χοντρά" με αποτέλεσμα να δυσχεραίνουν την καθημερινότητα όσων μετακινούνται με λεωφορείο όπως προανέφερα, αν και εγώ φέτος με μια polo την έβγαλα τη χρόνια (με μια θήκη, και δεν ήταν ενισχυμένη, 20€)... Επίσης, οι ώρες είναι 35 την εβδομάδα, συνεπώς 7ώρα. Ελπίζω να σε βοήθησα, και αν χρειαστείς κάτι άλλο, γράψε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotinipapa

Νεοφερμένος

Η fotinipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
ευχαριστωω με κάλυψες πληρως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,246 μηνύματα.
Μόνο eastpak.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Οι τσάντες είναι για τους αδύναμους. Μην πάρεις τσάντα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Έχω μια γαμάτη πράσινη polo από την 1η γυμνασίου που με έβγαλε μέχρι το λύκειο. Στο πανεπιστήμιο τη σταμάτησα, γιατί όλοι ξέρουν ότι όποιος φοιτητής πάει στο αμφιθέατρο με backpack είναι φλώρος. Τώρα τη χρησιμοποιώ για τσάντα παραλίας (πετσέτα θαλάσσης, αντιηλιακό, powerbank, τράζουλα tichu και τα σχετικά απαραίτητα). Γενικά θα σου πρότεινα να την κρατήσεις ως έχει την polo. Αν παρόλα αυτά επιθυμείς να αγοράσεις μια καινούργια, η πρότασή μου θα είναι μία με Digimon. Ό,τι πιο γαμάτο μετά τις polo.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotinipapa

Νεοφερμένος

Η fotinipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

εχψ καποιους ενδοιασμους για τις eastpak επειδη εχουν μονο μια θηκη κεντρικη για βιβλια και απο τις φωτο που ειδα στο Σκρουτζ δεν μ φαινονται πολυ ευρυχωρες
ενω πολο μπορω να βρω και με δυο θηκες
επειτα θελω να αντεξει για τουλαχιστον 3 χρονια
Το ερωτημα παραμενει: polo η eastpak?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top