[Γενικό] Βοήθεια/Απορίες στα ειδικά μαθήματα

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε αναμένονται οι βαθμολογίες των ειδικών μαθημάτων;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε αναμένονται οι βαθμολογίες των ειδικών μαθημάτων;;
Από ότι λέει εδώ, Ανακοίνωση των βαθμών των Πανελλαδικών εξετάσεων 2013 στα ειδικά μαθήματα αρχές Ιούλιου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristosgr

Νεοφερμένος

Ο xristosgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σας, εχω καποια ερωτηση σχετικα με τις βασεις των σχολων στο Ιντερνετ.
Οσες εχουν ειδικο μαθημα, π.χ σχεδιο ή αγγλικα (ας παρουμε παραδειγμα την Αρχιτεκτονικη) , τα μορια που παιρνεις απο εκει ειναι συμπεριλαμβανομενα στις βασεις ή πρεπει να προσθεσω +2000 ; (ή αναλογα το ειδικο μαθημα)

Π.χ αμα εδω (ή οπου αλλου) https://www.dikaiologitika.gr/images/baseis/90gel imerisia.pdf λεει οτι αρχιτεκτονικη θελει 15.000 μορια, σημαινει οτι εχει τα σχεδια (δηλαδη +2000 μορια) ή οχι;


2000 μορια δεν ειναι καθολου λιγα για αυτο ροταω για να μαθω. ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
4000 παιρνεις μαξιμουμ με το σχεδιο(ελευθερο κ γραμμικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristosgr

Νεοφερμένος

Ο xristosgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ναι συγνωμη λαθος. 4000 μορια*.

Αλλα δεν ηταν ακριβως αυτη η ερωτηση μου. Η ερωητηση μου ειναι αμα οι βασεις που ανακοινωνουν εχουν τα σχεδια ή οχι. (φανταζομαι οχι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
ναι συγνωμη λαθος. 4000 μορια*.

Αλλα δεν ηταν ακριβως αυτη η ερωτηση μου. Η ερωητηση μου ειναι αμα οι βασεις που ανακοινωνουν εχουν τα σχεδια ή οχι. (φανταζομαι οχι)
Nαι μαζι με τα σχεδια ειναι...οπως κ ολες οι σχολες με ειδικο μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristosgr

Νεοφερμένος

Ο xristosgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αχα ευχαριστω. δηλαδη μια σχολη που πρεπει να δωσεις και τα 2 σχεδια για να περασεις (πχ αρχιτεκτονικη) και εχει 15.000 μορια. πρεπει να γραψεις : βαθμος κανονικων μαθηματων + βαθμος των 2 σχεδιων = 15.000 μορια;

Ευχαριστω.

(ή π.χ απο τον συνδεσμο που εβαλα στο πρωτο ποστ, αν παρουμε καποια σχολη τυχαια που εχει και τα 2 σχεδια ως ειδικο μαθημα και γραφει εκει 15.000 μορια. ισχυει το παραπανω ετσι;)

Δεν ειμαι ο καλυτερος μαθητης για αυτο 4.000 μορια για εμενα ειναι υπερβολικα πολλα και πιθανοτατα θα με σωσουν, παλια νομιζα οτι ηταν χωρις τα σχεδια, μακαρι λανθασμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πχ από τον σύνδεσμο που έβαλες αν πάρουμε τη σχολή Αρχιτεκτόνων Μηχανικών του ΕΜΠ, τα μόρια του τελευταίου είναι 20193. Σε αυτά συμπεριλαμβάνονται τα κανονικά μαθήματα και ο βαθμός σχεδίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristosgr

Νεοφερμένος

Ο xristosgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
:):)Καλησπέρα παιδιά! Για τα ειδικά μαθήματα υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ύλη; Αν ξέρετε κάτι, ενημερώστε με!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
:):)Καλησπέρα παιδιά! Για τα ειδικά μαθήματα υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ύλη; Αν ξέρετε κάτι, ενημερώστε με!!!
για ποιο ειδικο μαθημα ενδιαφερεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
αγγλικά και κυρίως γερμανικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
αγγλικά και κυρίως γερμανικά!
δεν υπαρχει συγκεκριμενη υλη.
αλλα για τα αγγλικα το επιπεδο που ζητανε γενικα ειναιγυρω στ γ1 και στ γερμανικα στ β2.
μπορεις να δεις παλια θεματα γ να καταλαβεις περισσοτερο το επιπεδο κ το στυλ των ασκησεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Αααα κατάλαβα! Ωραία... Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σουυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Αααα κατάλαβα! Ωραία... Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σουυ!

δες θεματα 2010 και μετα (πριν τα εξεταζαν με αλλο τροπο).
https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...xetash-se-eidika-mathimata-tropopoihseis.html
εδω μπορεις να δεις και λεπτομερειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
σκεφτομαι να δωσω ισπανικα για την αντιστοιχη φιλολογια.σε ποιο επιπεδο ειναι η εξεταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniamanitsa

Νεοφερμένος

Η maniamanitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Καλησπέρα σε ολους.Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το ειδικο μαθημα στα ισπανικα και τα ιταλικα.Τι επιπεδο ακριβως δινει ο μαθητης?Μου λενε καποιοι ότι το επιπεδο αντιστοιχει σε Β1.Ισχυει?Επισης ισχυει η βαση του 10?Δηλαδη ότι περνας το μαθημα αν εχεις γραψει τουλάχιστον 10?Ενδιαφερεται καποιος από εσας για αυτά τα δυο τμηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το ειδικο μαθημα στα ισπανικα και τα ιταλικα.Τι επιπεδο ακριβως δινει ο μαθητης?Μου λενε καποιοι ότι το επιπεδο αντιστοιχει σε Β1.Ισχυει?Επισης ισχυει η βαση του 10?Δηλαδη ότι περνας το μαθημα αν εχεις γραψει τουλάχιστον 10?
Το επίπεδο για τα ειδικά μαθήματα που αναφέρεις κυμαίνεται μεταξύ B1-B2.

Καλό είναι η γλωσσομάθειά σου στις συγκεκριμένες γλώσσες να είναι
τουλάχιστον ένα επίπεδο πιο πάνω από αυτό που συνήθως απαιτείται, για να είσαι καλυμμένη. Αυτή είναι η γνώμη μου.

Ναι, ισχύει η βάση του 10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniamanitsa

Νεοφερμένος

Η maniamanitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Καλησπέρα σε ολους. Δινω του χρονου πανελλήνιες κ σκεφτομουν να δωσω ισπανικα η ιταλικα ως ειδικο μαθημα. Τα ισπανικα εχω καταληξει ότι είναι σε ένα επιπεδο β2 και δυσκολα βγαινουν σε έναν χρονο. Μιας κ εχω οικογενεια παιδι δουλεια κλπ σκεφτηκα τα ιταλικα. Με ενημερωσαν ότι το επιπεδο είναι λιγο πιο χαμηλο λογω μικρης ζητησης της σχολης(περιπου β1 με την υποτακτικη που διδασκεται στο β2). Εχω καταληξει σε καθηγητρια η οποια μου ειπε πως με μιαμιση ωρα την εβδομαδα κ πολύ προσωπικη δουλεια βγαινει η υλη που πρεπει ναα δωσω εφόσον δεν υπαρχει ακουστικο κ προφορικα. Τι γνωμη εχετε οσοι εχετε δωσει αυτό το ειδικο μαθημα? Ειμαι διατεθιμενη να δουλεψω αρκετα. Μου αρεσουν πολύ κ οι δυο γλωσσες αλλα κατεληξα στα ιταλικα. Δεν θα ηθελα όμως να φορτωθω ένα μαθημα κ να μην βγει αποτέλεσμα. Πιστευετε ότι καποιος είναι εφικτο να γραψει αυτό το 10 που χρειαζεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top