Προτάσεις σχολών

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ναι το φυσικο ειναι ισως η πιο δυσκολη σχολη οντως κανουν 8 χρονια να τελειωσουν εχω ακουσει.Πρεπει να ξερεις πολλα μαθηματικα και πολυ φυσικη για να εισαι καλος φυσικος.Ε νταξ τωρα οι γιατροι εχουν τοση αιγλη στην ελληνικη κοινωνια που χρειαζονται απομυθοποιηση.Θα επελθει σε καμια γενια ακομα.



Οχι φοκε δεν υπαρχει τετοια ειδικοτητα.Εμποριο σπληνας θα γινει οταν υπαρξει γεννετικη καλλιεργεια!?

Δερματολογία ειδικότητα της απόλυτης μπισνας .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας παιδια, με καλυψατε πληρως (ειδικα ο Ξεχασμενος).Δεν ειναι οτι ειμαι τεμπελης, απλα θελω μια σχολη με λιγοτερα χρονια γιατι εχω σημαντικοτερα πραγματα να κανω στη ζωη μου απο το να σπουδαζω.Ειμαι επισης της φιλοσοφιας: να δουλευουμε για να ζουμε και οχι να ζουμε για να δουλευουμε.Δεν ειναι οτι ειμαι τεμπελης (ειναι και αυτο) απλα να μαθω μια γρηγορη δουλεια να κερδιζω το ψωμι μου.

Μη σπουδάζεις τότε, είναι απλό. Πήγαινε γίνε ηλεκτρολόγος, υδραυλικός, φούρναρης, ελαιοχρωματιστής κτλ θα γλιτώσεις πολύ κόπο και χρόνο και οι γονείς σου πολύ χρήμα και ψυχική οδύνη. Αυτό βέβαια αν καταφέρεις να τους πείσεις να δουν πίσω από το ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΤΥΧΙΟ??????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας παιδια, με καλυψατε πληρως (ειδικα ο Ξεχασμενος).Δεν ειναι οτι ειμαι τεμπελης, απλα θελω μια σχολη με λιγοτερα χρονια γιατι εχω σημαντικοτερα πραγματα να κανω στη ζωη μου απο το να σπουδαζω.Ειμαι επισης της φιλοσοφιας: να δουλευουμε για να ζουμε και οχι να ζουμε για να δουλευουμε.Δεν ειναι οτι ειμαι τεμπελης (ειναι και αυτο) απλα να μαθω μια γρηγορη δουλεια να κερδιζω το ψωμι μου.
Θα συμφωνήσω με τον Ξεχασμένο παραπάνω, αν θέλεις κάτι που απλά να σου εξασφαλίζει έναν μισθό και να μην σπουδάζεις μια ζωή τότε σίγουρα το επάγγελμα του γιατρού δεν είναι αυτό. Γιατί δεν κοιτάς τις σχολές των Τει που έχουν σαφέστατα λιγότερα μόρια και τα επαγγέλματα που προσφέρουν είναι πιο πρακτικά και με μεγαλύτερο αντίκτυπο στην αγορά εργασίας (πχ. μηχανικοί,λογιστές, τεχνολόγοι γεωπόνοι κτλ.) θα πρέπει όμως να σκεφτείς σοβαρά την σχολή που θα επιλέξεις έτσι ώστε και να σε ικανοποιεί και να την βγάλεις γρήγορα. Αλλίως υπάρχει η λύση να ακολουθήσεις κάποια ειδικότητα σε Ιεκ. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να σκεφτείς έξω από τα συνηθισμένα όλοι γινόμαστε γιατροί,δικηγόροι και τραγουδιστές,ποδοσφαιριστές :D. Ψάξε πάρα πολύ στο διαδίκτυο τις σχολές και σίγουρα θα βρείς τι σου ταιρίαζει πραγματικά. Καλή τύχη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Οχι φοκε δεν υπαρχει τετοια ειδικοτητα.Εμποριο σπληνας θα γινει οταν υπαρξει γεννετικη καλλιεργεια!?


Το φακελάκι μπίζνα είναι δεν το ήξερες βγήκαν στις ειδήσεις τα νέα για δημόσια νοσοκομεία που κάναν χειρουργία σε άτομα χωρίς να το χρειάζονται έναντι ποσών εως και 7000 ευρώ.


Υ.Γ τι σου έλεγα cortomaltese σήμερα ξεκινάει η φασαρία απο τους σπουδαστές ιατρικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Θα σε στεναχωρησω αλλα ουτε στην ιατρικη εινια εξυπνοι ,ουτε στο φυσικο.Σστην ιατρκη ειναι παπαγαλοι με πειρα και στο φυσικο ειναι θεωρητικοι σκετο.Οι πιο εξυπνοι ειναι οι μηχανικοι γιαυτο και βλεπεις ολα τα λεφτα πανε σε αυτους και αυτοι δινουν το feedback στους φυσικους και στους γιατρους ωστε να εξελιξουν με χημικες διαδικασιες την επιστημη.Οι γιατροι ειναι πλουσιοι οχι για την εξυπναδα τους αλλα απο τα φακελακια και τις υπηρεσιες σε ασθενεις που αναγκευουν!

Γενικοτερα αν θες να εισαι ο πιο εξυπνος βρες γκομενα,αυτες τα ξερουν ολα,και σπουδασε οτι γουσταρεις!Ειναι καθαρα θεμα γουστου οπως και οι γυναικες

Σκεψου πως θα ηθελες να ξυπνας καθε πρωι στο μελλον.Να πηγαινεις στα νοσοκομεια και τα διαγνωστικα κεντρα,να θεραπευεις,η να πας στο φυσικο και να κανεις μαθηματα η να ασχοληθεις με την ακτινοφυσικη πχ σε νοσοκομεια,η με την αστρονομια?

Άχου σε, ένας κομπλεξικούλης! Λοβ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Το φακελάκι μπίζνα δεν το ήξερες βγήκαν στις ειδήσεις τα νέα για δημόσια νοσοκομεία που κάναν χειρουργία σε άτομα χωρίς να το χρειάζονται έναντι ποσών εως και 7000 ευρώ.
:wacko: είναι να μην αρρωστείς τελικά σε αυτή την χώρα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
:wacko: είναι να μην αρρωστείς τελικά σε αυτή την χώρα :worry:


Άστο μην το ψάχνεις παίζει και τα ιδιωτικά νοσοκομεία να κοστίζουν περισσότερο απο οτι οι δημόσιοι γιατροί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα σε στεναχωρησω αλλα ουτε στην ιατρικη εινια εξυπνοι ,ουτε στο φυσικο.


Seems like you are wrong.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top