Φίλοι, φιλίες & κοινωνικές σχέσεις

Petunia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Δεν εχει σημασια αν πληγωθεις η αν προδωθεις,αυτα συμβαινουν...Η μηπως ολοι μας δεν εχουμε κανει το ιδιο και αν οχι καποτε σιγουρα.Γιαυτο οι φιλιες ειναι πολυ σημαντικο πραγμα σε αναζωογονει και γνωριζεις τον εαυτο σου καλυτερα.
Αλλωστε η ζωη ροδα ειναι και γυριζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Πιστεύω ότι είμαι κοινωνικό άτομο. Κάνω εύκολα φιλίες κι έχω αρκετούς φίλους-ες αλλά φίλοι/δικοί μου άνθρωποι είναι 3 παιδιά , που είμαστε μαζί από το Δημοτικό. Η ομάδα μας μεγαλώνει βέβαια αλλά αργά πολύ αργά! Άλλο παρέα άλλο φιλία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εχω μια παρεα και 2 πολυ στενες φιλες.
παλια ημουν πολυ κοινωνικη,εκανα ευκολα φιλους και μου αρεσε να γνωριζω ατομα.
τωρα πια οχι.δε θελω να γνωρισω καινουρια ατομα.δεν ξερω τι μου συμβαινει,αλλα δε θελω καθολου νεα ατομα στη ζωη μου.θελω να ειμαστε εμεις κι εμεις.
και γενικα οταν βγαινω και μου λενε οτι θα ειναι ατομα που δεν ξερω,χανω την ορεξη μου για βολτα και παω για την παρεα. "πωωωωωωωω" ολο ετσι λεω απο μεσα μου.
τωρα πια δεν ανηκω στα πολυ κοινωνικα ατομα.και στις γνωριμιες και στα συναισθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giasmin...

Νεοφερμένος

Η Giasmin... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Οταν σε εκμεταλευονται οι φιλοι σου ποια πρεπει να ναι η συμπεριφορα μας απεναντι τους για να τους ''ταπωσουμε''...??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
καταρχας τοτε δεν ειναι φιλοι σου. Στην φιλια πρεπει να υπαρχουν αμοιβαιες υποχωρησεις αν ενας απο τους δυο δεν βαζει ποτε νερο στο κρασι του εκμεταλλευομενος τον αλλο που προσπαθει να κρατησει αυτη τη σχεση τοτε στην ουσια αυτο δεν λεγεται φιλια. Ο Bob Marley ειπε "Truth is, everybody is going to hurt you; you just gotta find the ones worth suffering for." Ατομα τα οποια δεν αξιζουν δεν ασχολεισαι καν δεν εχει νοημα να τους ταπωσεις απλως βαζεις τελος σε ολο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
νεφέλη έγραψες B-)
αυτό ισχύει φίλε μου .. καν τους απλώς παρέα και μην βασίζεσαι πάνω τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Το καλύτερο κατά τη γνώμη μου θα είναι να αδιαφορήσεις...τέτοιου είδους άτομα αυτό ακριβώς ψάχνουν...κάποιους να ασχολούνται μαζί τους, να τους "προσκυνούν", για να μπορούν όποτε θέλουν να τους εκμεταλλεύονται...γι'αυτό πολύ απλά μη δίνεις σημασία, γιατί έτσι κι εσύ αναλώνεσαι με παρέες που δεν έχουν να σου προσφέρουν απολύτως τίποτα, αλλά και τους κάνεις να καταλάβουν ότι η γη δεν περιστρέφεται γύρω τους!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
πανε και αστραψε του/της μια μπατσια στα μουτρα και μετα αποχωρησε σαν κυρια με σηκωμενο το κεφαλι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Θέλω να γράψω για ένα πρόβλημά μου. Είμαι 17 και ποτέ μου δεν θα με χαρακτήριζα αντικοινωνικό..στο δημοτικό είχα πάντα παρέες και μπορώ να πω ήμουν κατά κάποιο τρόπο και στο επίκεντρο, σε όλα. Κουβέντες, παρέες, αθλητισμός..Όταν τελείωσα το δημοτικό, πήγα σε άλλο γυμνάσιο από τους συμμαθητές μου καθώς με βόλευε αφού ήταν δίπλα στο σπίτι μου. Δεν είναι ότι άργησα να κοινωνικοποιηθώ, αλλά δεν ήμουν ποτέ σε μια παρέα, έκανα παρέα με άτομα αλλά ποτέ όλοι μαζί..Και είμαι τώρα δευτέρα Λυκείου, δεν είμαι αντικοινωνικός, από την τάξη μου μιλάω με όλους και μάλιστα πολλούς τους δουλεύω κιόλας. Δεν είμαι το άτομο που θα είναι μόνο του κ δεν θα μιλάει σε κανέναν, μιλάω και κάνω πλάκα με όλους, απλά δεν μπορώ να βρω κάποια άτομα για να κάνουμε αρκετά παρέα. Είναι 2-3 άτομα που κάνουμε περισσότερο παρέα, και κυρίως με ένα άτομο που πάμε και μαζί φροντιστήριο είμαστε κατά κάποιο τρόπο κολλητοί..αλλά δεν ξέρω τώρα τελευταία όποτε του λέω να πάμε κάπου εκτός σχολείου είναι αρνητικός ενώ με άλλους βγαίνει..το καλοκαίρι κάναμε παρέα κάθε μέρα αλλά δεν ξέρω σαν να έχει αλλάξει κάτι στη σχέση μας, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν κάνουμε παρέα..το θέμα όμως είναι εκτός σχολείου..σπάνια θα πω σήμερα το βράδυ θα βγούμε, μόνο σε κανά χορό του σχολείου, κυρίως γιατί δεν έχω με ποιον να βγω..μόνο με αυτό το παιδί και αν..το καλοκαίρι κυρίως είμαι με την παρέα του αδερφού μου (17 εγώ 22 αυτός) αλλά μόνο όταν είμαστε σπίτι γιατί έξω σπάνια να με πάρουν..ποτέ δεν λύσαγα να βγω σε μαγαζί, αλλά αν είχα παρέα θα το έκανα..δεν μπορώ να είμαι σε παρέα που δεν συμπαθιόμαστε μόνο κ μόνο για να βγαίνουμε έξω..αυτό που νιώθω είναι κυρίως ότι έχω μείνει πίσω..σπάνια έως ποτέ δεν βγαίνουμε έξω βράδυ..και για καφέ πάω κυρίως με την παρέα του αδερφού μου και αν..δεν ξέρω ίσως κ αυτός με βλέπει ακόμα μικρό..στο σχολείο κάνω από την τάξη μου με αρκετούς παρέα, αλλά είναι παρέα από την τάξη μου 4-5 άτομα, δεν είναι αυτό που λέμε κλειστή παρέα, καλά παιδιά είναι, αλλά έξω βγαίνουν αυτοί με άτομα από άλλες τάξεις..κ τώρα έρχεται καλοκαίρι, δίνω πανελλήνιες ναι, και θα διαβάζω αλλά όχι 24 ώρες..δεν είμαι party animal και πιστεύω πως δεν χρειάζεται να βγεις έξω για να περάσεις καλά, αλλά 17 χρονών είμαι αν όχι τώρα πότε; και όταν βγαίνω ή είμαι με άλλους ποτέ δεν φαίνονται όλα αυτά αλλά είμαι πάντα μέσα στην κουβέντα κ σε όλα..και όταν λέω έχω μείνει πίσω εννοώ σχεδόν σε όλα..όχι μόνο για εξόδους αλλά κ να κάτσω με κάποιον στα κλεφτά κάπου να κάνω 2 τσιγάρα λες και είναι παράνομο, κ να πούμε και 2 μαλακίες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Διάβασε τώρα να περάσεις σε καμιά σοβαρή σχολή και από του χρόνου όλα σου τα ζητήματα θα τα λύσει η ΔΑΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Διάβασε τώρα να περάσεις σε καμιά σοβαρή σχολή και από του χρόνου όλα σου τα ζητήματα θα τα λύσει η ΔΑΠ.

Οκ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
από την τάξη μου μιλάω με όλους και μάλιστα πολλούς τους δουλεύω κιόλας
τι θέλει να μας πει εδώ ο ποιητής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Μη τον ακους..Γενικα μακρια απο τα κομματικα στο πανεπιστημιο εκτος και αν ενδιαφερεσε ιδιαιτερα.Τωρα για το θεμα σου εχω και γω να σου πω κατσε διαβασε για τις πανελληνιες κανονικα και στο πανεπιστημιο κατα 99% θα βρεις ατομα με τα οποια θα ταιριαξεις θες δε θες.Εκει συναναστρεφεσαι με αγνωστα συνηθως ατομα οποτε χτιζεις τις σχεσεις σου απο το μηδεν. Τωρα τριτη λυκειου να ψαχνεις να φτιαξεις παρεα ενω γενικα εχουν σχηματιστει ηδη κλικες ειναι λιγο δυσκολο (αλλα οχι ακατορθωτο).Οποτε don't worry. Και μη κολλας πολυ σε καποιον που τον παιρνεις να βγειτε και ολο σε σουταρει. Δεν αξιζει.....Ολοι τα περναμε αυτα, και γω μαζι οποτε εν μερει σε καταλαβαινω. ;);););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IoannelaMetal<3

Νεοφερμένος

Η IoannelaMetal<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μπορώ να πω πως γενικά έχω πολλούς γνωστούς τους οποίους συμπαθώ και μιλάω<3.Όμως σε λίγους από αυτούς μιλάω ανοικτά για προσωπικά μου θέματα:)Βρίσκομαι σε μια παρέα 4 ατόμων,εκ των οποίων δεμένη πολύ είμαι με ένα,την κολλητή μου..Και τους υπόλοιπους συμπαθώ πολύ,μπορώ δηλαδή να αρχίσω κουβέντα για κάποιον προβληματισμό μου να ζητήσω όπως και να δώσω συμβουλή:)Όμως δεν θα τους μιλήσω τόσο ανοικτά και με άνεση όσο στους κολλητούς μου<3
Γνωριμίες και σχέσεις αναπτύσσω εύκολα.Κάνω εγώ την πρώτη κίνηση και μετά όλο και πιο πολύ μιλάμε και δενόμαστε<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
τι θέλει να μας πει εδώ ο ποιητής;

Μην τα παιρνεις ολα τοις μετρητοις..εννοω δεν ειμαι το ατομο που θα κατσει στο θρανιο χωρις να μιλαει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μη τον ακους..Γενικα μακρια απο τα κομματικα στο πανεπιστημιο εκτος και αν ενδιαφερεσε ιδιαιτερα.

Και πως θα βρεις χαζογκόμενες ή μαλάκες που κερνάνε αν είσαι μακριά από τη ΔΑΠ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Και πως θα βρεις χαζογκόμενες ή μαλάκες που κερνάνε αν είσαι μακριά από τη ΔΑΠ?

Δεν υπαρχει λογος να εμπλακεις σε κομματικα, είναι απο τα πραγματα που χειροτερευουν τις σχολες..το θεμα ειναι τωρα τι κανω οχι σε 2 χρονια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top