Μέσα Μαζικής Μεταφοράς

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Λεωφορείο-ΗΣΑΠ για γήπεδο. Τραμ-Λεωφορείο για μπάνιο. Μετρό για κέντρο. Όλα άκρως εξυπηρετικά εκτός από το λεωφορείο που μου σπάει τα νεύρα με τις αναμονές. Όλα ήταν τέλεια μέχρι πριν λίγο καιρό που έβαλαν έλεγχο στο μετρό για εισητήριο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ κατά κύριο λόγο το αστικό λεωφορείο, κυρίως για τις διαδρομές από και προς το σχολείο ή το φροντιστήριο αγγλικών:)

Το κακό είναι, ότι τις περισσότερες φορές, ιδιαίτερα το καλοκαίρι, μέσα στο λεωφορείο βρωμάει:P και γίνεσαι "σαρδέλα":/:

Παρόλα αυτά, μου αρέσει να μετακινούμαι με το λεωφορείο, όντας πολύ ανεξάρτητος:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Δεν θα εχω την νεα ακαδημαικη ταυτοτητα εγκαιρα ωστε να βγαλω με αυτη μηνιαια καρτα απεριοριστων διαδρομων (μειωμενη).
Επειδη ομως καπου διαβασα οτι νεοι κατω των 18 δικαιουνται μειωμενα εισητηρια θα ηθελα καποιος να με διαφωτισει.
Μπορω να βγαλω τετοια καρτα παρολο που δεν εχω το πασο μονο και μονο επειδη δεν εκλεισα τα 18?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Δεν θα εχω την νεα ακαδημαικη ταυτοτητα εγκαιρα ωστε να βγαλω με αυτη μηνιαια καρτα απεριοριστων διαδρομων (μειωμενη).
Επειδη ομως καπου διαβασα οτι νεοι κατω των 18 δικαιουνται μειωμενα εισητηρια θα ηθελα καποιος να με διαφωτισει.
Μπορω να βγαλω τετοια καρτα παρολο που δεν εχω το πασο μονο και μονο επειδη δεν εκλεισα τα 18?
Μπορεις να δοκιμασεις να πας να την βγαλεις με την βεβαιωση σπουδων σου ανδ εν εχεις την ακαδημαικη ταυτοτητα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν θα εχω την νεα ακαδημαικη ταυτοτητα εγκαιρα ωστε να βγαλω με αυτη μηνιαια καρτα απεριοριστων διαδρομων (μειωμενη).
Επειδη ομως καπου διαβασα οτι νεοι κατω των 18 δικαιουνται μειωμενα εισητηρια θα ηθελα καποιος να με διαφωτισει.
Μπορω να βγαλω τετοια καρτα παρολο που δεν εχω το πασο μονο και μονο επειδη δεν εκλεισα τα 18?

Ναι αμέ, βγάζεις μειωμένο, ως ανήλικη. Κι εμένα η κολλητή μου πέρσι επειδή έκλεινε τα 18 τον Νοέμβρη, κυκλοφορούσε όλο τον Οκτώβρη, μέχρι να πάρει το πάσο, με μειωμένη (δεν ξέρω αν λέγεται και μαθητική) μηνιαία κάρτα διαδρομών. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά. Για να έρθει κάποιος από Αθήνα- Θεσσαλονίκη με τρένο, αξίζει?? Πόσο είναι το εισιτήριο ? Εάν γνωρίζει κανείς παρακαλώ ας απαντήσει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Tελικά θα αυξηθεί η τιμή των εισιτηρίων για τα ΜΜΜ στην Αθήνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά. Για να έρθει κάποιος από Αθήνα- Θεσσαλονίκη με τρένο, αξίζει?? Πόσο είναι το εισιτήριο ? Εάν γνωρίζει κανείς παρακαλώ ας απαντήσει .
Το εισιτήριο είναι γύρω στα 45€, αλλά απ'ότι ξέρω μπορείς να το κλείσεις μέσω ίντερνετ με 40...εγώ, πιστεύω ότι δεν αξίζει για μεγάλες αποστάσεις να παίρνεις το τρένο..θα είσαι καμια 6 ώρες στο τρένο να ταρακουνιέσαι..μπορείς πολύ απλά να κλείσεις ένα αεροπορικό με 5-10 ευρώ παραπάνω και θα είσαι εκεί σε 50 λεπτάκια..αν κιόλας το κλείσεις κανένα μήνα πριν..μη σου πω θα βγει και πιο φθηνό..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Tελικά θα αυξηθεί η τιμή των εισιτηρίων για τα ΜΜΜ στην Αθήνα?

Ναι αλλα οχι οι καρτες προς το παρον. Σημερα διαβασα οτι θα επανελθει και η διαρκεια στα 90 λεπτα απο 70 που ειναι σημερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
παλιά μπορούσες να το χτυπήσεις και απ' την ανάποδη όσο είσαι μέσα για άλλη μισή ώρα. τώρα νομίζω δεν ισχύει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το εισιτήριο είναι γύρω στα 45€, αλλά απ'ότι ξέρω μπορείς να το κλείσεις μέσω ίντερνετ με 40...εγώ, πιστεύω ότι δεν αξίζει για μεγάλες αποστάσεις να παίρνεις το τρένο..θα είσαι καμια 6 ώρες στο τρένο να ταρακουνιέσαι..μπορείς πολύ απλά να κλείσεις ένα αεροπορικό με 5-10 ευρώ παραπάνω και θα είσαι εκεί σε 50 λεπτάκια..αν κιόλας το κλείσεις κανένα μήνα πριν..μη σου πω θα βγει και πιο φθηνό..:)

Oχι ρε συ,εγώ έχω κλείσει φοιτητικό για Αθήνα και πλήρωσα 23 ευρώ.(3 βδομάδες πριν βέβαια,(not online). Μάλιστα το νυχτερινό είναι 16 Ε.
Συμφέρει το τρένο ειδικά αν είσαι low budget, άσε που γνωρίζεις και κόσμο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Oχι ρε συ,εγώ έχω κλείσει φοιτητικό για Αθήνα και πλήρωσα 23 ευρώ.(3 βδομάδες πριν βέβαια,(not online). Μάλιστα το νυχτερινό είναι 16 Ε.
Συμφέρει το τρένο ειδικά αν είσαι low budget, άσε που γνωρίζεις και κόσμο ;)
Φοιτητικό, φίλε μου, είναι 50% έκπτωση. 45/2=22,5==>23 για σένα. Νυκτερινό, εγώ προσωπικά, δεν θέλω..τις περισσότερες φορές οι επιβάτες είναι κόσμος με την πρόθεση υπό από μπροστά..οπότε άστο καλύτερα..πάντως όπως το βλέπω..αν έχεις φτιάξει ένα οργανωμένο πρόγραμμα και ξέρεις στο περίπου πότε θα ταξιδέψεις π.χ. στο πατρικό..κλείνεις ένα αεροπορικό και πληρώνεις καμια 35€..είναι ιδανικό για μερικούς που δεν αντέχουν τα πολύωρα ταξίδια..εγώ πάντως αντέχω μια χαρά..
Υ.Γ. το μεγαλύτερο ταξίδι που έχω κάνει είναι 15 ώρες με λεωφορείο από έβρο σε πελοπόννησο-αρχ. ολυμπία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Το 2013 θα γινει στη Θεσσαλονικη...Θα ειναι βεβαια πολυ πιο μικρο.
:D:D:D:D δε μπορούσα να μη γελάσω με αυτό το σχόλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
:D:D:D:D δε μπορούσα να μη γελάσω με αυτό το σχόλιο
Φήμες λένε πως το 2018 θα λειτουργήσει..αλλά δεν το βλέπω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Πάντως για την ωρα οι εργασίες εχουν σταματησει .εγω άκουσα ότι το υπουργειο υπολογιζει ότι αν ξαναρχισουν οι εργασιες στις αρχες του 16 το μετρο και η επεκταση προς στην καλαμαρια θα είναι ετοιμα το 2020 αρα εχουμε πολλα να δουμε ακομη .αυτο βεβαια που δε μπορει να φτιαχτεί ουτε η κεντρικη γραμμη αλλα υπολογιζουν και ποτε θα είναι ετοιμη η επεκταση με ξεπερναει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
παλιά μπορούσες να το χτυπήσεις και απ' την ανάποδη όσο είσαι μέσα για άλλη μισή ώρα. τώρα νομίζω δεν ισχύει αυτό.

νομιζω ισχυε το οτι αν εληγε οση ωρα ησουν μεσα μπορουσες να το ξαναχτυπησεις, πχ σε λεωφορειο ή σε ανταποκριση και να ισχυσει για οσο εισαι μεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Πρώτα θα γίνει επέκταση στην τρίτη γραμμή του μετρό της Αθήνας, μη σου πω και η τέταρτη γραμμή (επιτέλους) και μετά βλέπω να φτιάχνουν το μετρό της Θεσσαλονίκης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Πάντως για την ωρα οι εργασίες εχουν σταματησει .εγω άκουσα ότι το υπουργειο υπολογιζει ότι αν ξαναρχισουν οι εργασιες στις αρχες του 16 το μετρο και η επεκταση προς στην καλαμαρια θα είναι ετοιμα το 2020 αρα εχουμε πολλα να δουμε ακομη .αυτο βεβαια που δε μπορει να φτιαχτεί ουτε η κεντρικη γραμμη αλλα υπολογιζουν και ποτε θα είναι ετοιμη η επεκταση με ξεπερναει
Ποια επέκταση παιδιά; Ας φτιάξουν τη βασική γραμμή για να αρχίσει να εξυπηρετείται ο κόσμος και μετά ας κάνουν ό,τι θέλουν..Ναι..δεν καλύπτονται όλες οι περιοχές με τη βασική γραμμή..αλλά από το τίποτα..

Υ.Γ πάντως από τις πληροφορίες στο διαδίκτυο διάβασα ότι θα είναι πολύ όμορφο (όταν και αν γίνει). Θα είναι παρόμοιο με αυτό της Κοπεγχάγης και τη γραμμή Docklands του Λονδίνου..θα έχει αυτόματες θύρες στις αποβάθρες..δηλαδή θα ανοίγουν και θα μπαίνεις κατευθείαν μέσα..αλλά..περιμένουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Δεν είναι το καλύτερο μέσο αλλά μόνο αυτό υπάρχει, συμβιβαζόμαστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Υ.Γ πάντως από τις πληροφορίες στο διαδίκτυο διάβασα ότι θα είναι πολύ όμορφο (όταν και αν γίνει). Θα είναι παρόμοιο με αυτό της Κοπεγχάγης και τη γραμμή Docklands του Λονδίνου..θα έχει αυτόματες θύρες στις αποβάθρες..δηλαδή θα ανοίγουν και θα μπαίνεις κατευθείαν μέσα..αλλά..περιμένουμε..
Οι αυτόματες θύρες μας μαράνανε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top