Προβλήματα στα σχολεία

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Οσο ήμουν στο σχολείο δεν ενοχλούσα κανέναν. Ολοι όμως είχαν πρόβλημα με τα αυτιά μου, είναι λίγο πεταχτά. Δεν μίλαγα, δεν μίλαγα, ημέρες εξετάσεων έρχεται ένας και μου τα τραβάει. Τον πιάνω από το κεφάλι και βαράω το κεφάλι του με όλη μου τη δύναμη στον τοίχο. Το κεφάλι άνοιξε και τον πήγαν στο νοσοκομείο για ράμματα. Ας πρόσεχε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannisED

Νεοφερμένος

Ο GiannisED αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Οσο ήμουν στο σχολείο δεν ενοχλούσα κανέναν. Ολοι όμως είχαν πρόβλημα με τα αυτιά μου, είναι λίγο πεταχτά. Δεν μίλαγα, δεν μίλαγα, ημέρες εξετάσεων έρχεται ένας και μου τα τραβάει. Τον πιάνω από το κεφάλι και βαράω το κεφάλι του με όλη μου τη δύναμη στον τοίχο. Το κεφάλι άνοιξε και τον πήγαν στο νοσοκομείο για ράμματα. Ας πρόσεχε...
εχεις δικιο σε αυτο...αλλα αν πεθαινε ο τυπος δεν θα ελεγες τα ιδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
εχεις δικιο σε αυτο...αλλα αν πεθαινε ο τυπος δεν θα ελεγες τα ιδια!
Αυτοάμυνα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella_metal

Νεοφερμένος

Η stella_metal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δεν είναι μονο οι καλοί μαθητές που πέφτουν θύματα του "bullying". Γενκά βάζουν στο μάτι άτομα που ξεχωρίζουν από το πήθos από θέμα ντυσίματος, μουσικής, θρησκείας, απόψεων... Πολλές φορες γίεται και το αντίθετο από αυτό που λες, δηλαδή οι καλοί μαθητές να κοροϊδεύουν τους άλλους (μου έχει τύχει). :/::blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Έχει ενδιαφέρον το πως το υποκείμενο μιας παθογενούς κατάστασης,σε μια προσπάθεια να νιώσει καλύτερα,γενικεύει την εμπειρία του και την ανάγει σαν κανόνα.Πιστεύω ότι συνδέεται με την ανάγκη να νιώσουμε ταύτιση. :hmm:
Aπο τη γλώσσα μου το πήρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Όλοι λιγότερο ή περισσότερο δεχόμαστε πειράγματα και οι καλοί μαθητές περισσότερο απο όλους. Πιστεύω πως οι κοροιδείες για τους καλούς μαθητές γίνονται απο κάποια κομπλεξικά, τα οποία θα ήθελαν πολύ να είναι τέλειοι σε όλα όπως οι καλοί μαθητές αλλά δεν μπορούν, και για να τραβήξουν την προσοχή, κάνουν αρνητικά σχόλεια για τους άλλους, παίζοντας το "έξυπνοι". Προσωπικά μου έχει τύχει, γιατί είμαι καλή μαθήτρια, άλλα δεν πέφτω καν στο επιπεδό τους για να απαντήσω. Έτσι και αλλιώς, δεν έχει σημασία τι λένε οι άλλοι για εσένα αλλά πως νιώθεις εσύ για τον ευτό σου. Αν εσύ είσαι οκ με τον εαυτό σου, άσε τους άλλους να λένε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella_metal

Νεοφερμένος

Η stella_metal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Όλοι λιγότερο ή περισσότερο δεχόμαστε πειράγματα και οι καλοί μαθητές περισσότερο απο όλους. Πιστεύω πως οι κοροιδείες για τους καλούς μαθητές γίνονται απο κάποια κομπλεξικά, τα οποία θα ήθελαν πολύ να είναι τέλειοι σε όλα όπως οι καλοί μαθητές αλλά δεν μπορούν, και για να τραβήξουν την προσοχή, κάνουν αρνητικά σχόλεια για τους άλλους, παίζοντας το "έξυπνοι". Προσωπικά μου έχει τύχει, γιατί είμαι καλή μαθήτρια, άλλα δεν πέφτω καν στο επιπεδό τους για να απαντήσω. Έτσι και αλλιώς, δεν έχει σημασία τι λένε οι άλλοι για εσένα αλλά πως νιώθεις εσύ για τον ευτό σου. Αν εσύ είσαι οκ με τον εαυτό σου, άσε τους άλλους να λένε...;)
Και το "τέλειοι σε όλα" είναι υποκειμενικό, κανείς δεν είναι τέλειος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σόνι Κ.

Νεοφερμένος

Η Σόνι Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Σήμερα με είπανε άσχημη και δεν ένιωσα καθόλου ωραία είμαι καλή μαθήτρια αλλά υπάρχουν πιο άσχημες από εμένα γιατί σε εμένα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top