Αστυνομία: φταίει για όλα;

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.

Κι ὕστερα κάποιοι ὑποστηρίζουν ὅτι ὁ ΣΥ.ΡΙΖ.Α. δὲν ὑποθάλπτει τὴν ἀνομία... Τρανὴ ἀπόδειξη τὸ παραπάνω ἄρθρο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Κι ὕστερα κάποιοι ὑποστηρίζουν ὅτι ὁ ΣΥ.ΡΙΖ.Α. δὲν ὑποθάλπτει τὴν ἀνομία... Τρανὴ ἀπόδειξη τὸ παραπάνω ἄρθρο...;)

ορισε την λεξη ανομια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Google is your friend.-

ξερω τι σημαινει ανομια,ανομια δεν ειναι και η οικονομικη βια?ανομια δεν ειναι και η επιβολη αναδρομικων μετρων?ανομια δεν ειναι και ο υπουργος οικ. να βγαινει και να δηλωνει οτι δεν συμβιβαζεται με την αποφαση της δικαιοσυνης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Παντελῶς ἄσχετο τὸ ἕνα μὲ τὸ ἄλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Παντελῶς ἄσχετο τὸ ἕνα μὲ τὸ ἄλλο.

οταν η αδικια γινεται νομος η αντισταση γινεται καθηκον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
που βρισκεται η ανομια σε εναν αυτοδιαχειριζομενο κοινωνικο χορο?:hmm:

οχι οτι περιμενω απο σενα Πατρεα να καταλαβεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Κι ὕστερα κάποιοι ὑποστηρίζουν ὅτι ὁ ΣΥ.ΡΙΖ.Α. δὲν ὑποθάλπτει τὴν ἀνομία... Τρανὴ ἀπόδειξη τὸ παραπάνω ἄρθρο...;)

απλα προσπαθει να καρπωθει υπεραξια απο αυτο το γεγονος, οπως και το ανταρσια
μην ακουω τις γνωστες χαζομαρες περι κουκουλοφορων του συριζα.. αυτα οποιος περασε απο ενα πανεπιστημιο (οχι σπουδασε, περασε με την κυριολεκτικη εννοια, δηλαδη εκανε μια βολτα απο μεσα,) ξερει πως ειναι μπουρδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
22 χρόνια μετα, αποφάσισε το κακό κράτος να διαλύσει αυτην την αναρχοφωλια στην βίλα Αμαλίας?
πολύ άργησε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Αυτη τη στιγμη ο ΣΥΡΙΖΑ ειναι πολυ μεγαλυτερη απειλη απο οτι η Χ.Α για παραδειγμα.Προκειται περι ενος αναρχικου κομματος που υποσκαπτει την ασυνειδητη αναρχια στον εγκεφαλο των ηλιθιων Ελληνων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
22 χρόνια μετα, αποφάσισε το κακό κράτος να διαλύσει αυτην την αναρχοφωλια στην βίλα Αμαλίας?
πολύ άργησε..



ε τωρα εγιναν οι διαθεσιμοτητες στο δημοσιο
τοσοι ασφαλιτες θα μεινουν πλεον σε δουλεια γραφειου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
22 χρόνια μετα, αποφάσισε το κακό κράτος να διαλύσει αυτην την αναρχοφωλια στην βίλα Αμαλίας?
πολύ άργησε..

Και μαντεψε,το προσχημα ηταν η υπαρξη ναρκωτικων ουσιων,και η αστυνομια βρηκε μολις 1.5 γραμμαριο φουντας :)

Σιγουρα,αυτος ηταν ο λογος :):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Έχει κι αυτή διάφορους άσχετους μέσα, αλλά δεν φταίει πάντα! Πάντως μερικοί από αυτούς είναι ιδιαίτερα προκλητικοί απέναντι στη νεολαία! :mad::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Επειδή θεωρώ τα δύο φόρουμ ανεξάρτητα παρά το ότι βρίσκονται στο ίδιο domain, πάρτε και εσείς:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Σήμερα στις 12 στην Ακρόπολη είχε κανονιστεί πορεία ενημερωτικού χαρακτήρα σχετικά με την απεργία πείνας του Κ. Σακκα.

Κατά τη διάρκεια της πορείας όπου συμμετείχαν 100 με 150 άτομα γράφονταν συνθήματα, μοιράζονταν ενημερωτικά φυλλάδια, ρίπτονταν τρικάκια, και όλα αυτά κυρίως στην Αγγλική γλώσσα, δεδομένου ότι η περιοχή είναι γεμάτη τουρίστες.

Όταν εμποδίστηκε η συνέχιση της πορείας προς την Ακρόπολη από την ομάδα Δέλτα, οπισθοχώρησε χωρίς να συμβεί το παραμικρό, και συνέχισε προς τους πεζόδρομους.

Σε εκείνο το σημείο με πρόσχημα την αναγραφή συνθημάτων που γινόντουσαν σε τοίχους η πορεία δέχθηκε επίθεση από την ομάδα Δέλτα, οπού και ξεκίνησαν προσαγωγές.

Ο κόσμος που διαμαρτυρόταν για τις προσαγωγές δέχθηκε επίθεση με κρότου λάμψης αλλά και με χημικά.

Από εκεί και πέρα μπορώ να μεταφέρω την προσωπική μου εμπειρία.

Και οι τέσσερις κρότου λάμψης, ενδεχομένως στοχευμένα γιατί κρατούσα την κάμερα, έσκασαν στα πόδια μου. Άρχισα να ζαλίζομαι και για λίγο έχασα σχεδόν εντελώς την ακοή μου. Γονάτισα για λίγο στο πεζούλι ενός παγωτατζίδικου. Αντιλήφθηκα ότι πίσω μου άρχισαν να γίνονται προσαγωγές ενώ δεχόταν λεκτική και σωματική επίθεση μια κοπέλα που κρατούσε κάμερα (απ' ότι έμαθα ήταν τελικά η @kinimatini). Έστρεψα αμέσως την κάμερά μου προς τα εκεί και προσπαθούσα να καταγράψω τις βιαιοπραγίες της αστυνομίας.

Τότε ένας από τους δελτάδες μπήκε στο παγωτατζίδικο και με άρπαξε. Αμέσως πέταξα την κάμερά μου σε άλλα άτομα που βρισκόταν εντός του χώρου, για να σωθεί το υλικό μου. Φωνάζοντας, βρίζοντας και χτυπώντας με έριξαν κάτω δίπλα από τους υπόλοιπους συλληφθέντες. Όταν σιγουρεύτηκαν ότι δεν υπάρχουν άλλες κάμερες, άρχισαν να χτυπούν να βρίζουν χυδαία τόσο εμάς όσο και άλλο κόσμο που διαμαρτυρόταν. Τελικά η κάμερά μου βρέθηκε στα χέρια ενός Δελτά. Απ' ότι έμαθα εισέβαλαν στο παγωτατζίδικο απειλώντας τις υπαλλήλους αλλά και μια διαδηλώτρια.


Βρίζοντάς χυδαία μου έδωσαν την κάμερα για να τη βάλω στο τσαντάκι μου, και εκδικητικά μου έδεσαν πισθάγκωνα και υπερβολικά σφιχτά τα χέρια με δυο πλαστικές χειροπέδες. Κάπου εκεί κατέφθασαν τα ΜΑΤ τα οποία μας έβαλαν στα περιπολικά για να μας οδηγήσουν στον 6ο όροφο της ΓΑΔΑ. Εκεί μας έβγαλαν τις χειροπέδες. Οι δικές μου συγκεκριμένα ήταν τόσο σφιχτά δεμένες που δε μπορούσαν να κοπούν πράγμα που είχες ως συνέπεια να τραυματιστώ ελαφρά και από το ψαλίδι.

Κατέφτασαν και οι Δελτάδες που με απομόνωσαν από τους υπόλοιπους προσαχθέντες και ζήτησαν να δουν το υλικό που τράβηξα με την κάμερα χωρίς να χάνουν ευκαιρία να με προσβάλουν συνεχώς. Τους ρώτησα αν αυτό είναι νόμιμο και απλά με χλεύασαν. Είδαν το βίντεο και ζητωκραύγαζαν "Πόσο πολύ τους γ***σαμε" και "τι μ***κες είσαστε που σας γ****ε και ανεβάζετε από μόνοι σας τα βίντεο στο YouTube" και διάφορά άλλα χουλιγκανικά-συμμοριακά. Μετά από διάφορα άλλα άνοιξαν το τσαντάκι που κουβαλούσα μαζί μου χλευάζοντάς με για το περιεχόμενό του, και για παθήσεις που συνδέονται με κάποια φάρμακα που είχα κλπ. Τέλος πήραν το τσαντάκι και την κάμερά στο γραφείο του αξιωματικού υπηρεσίας.

Συνολικά ήμασταν 13 άτομα και εκεί διαπίστωσα ότι και οι υπόλοιποι έχουν δεχτεί χτυπήματα, είχαν σκισμένα ρούχα κλπ. Οδηγηθήκαμε ένας ένας στο γραφείο για να δώσουμε τα στοιχεία μας, όπου μας πήραν τα κινητά.

Έπειτα ένας αστυνομικός με πολιτικά με οδήγησε σε ένα γραφείο όπου μου επέβαλλε να διαγράψω το βίντεο. Σε γενικές γραμμές οι δελτάδες ρωτούσαν συνεχώς αν έχει διαγραφεί το βίντεο, καθώς φοβόταν για τα όσα είχα καταγράψει.

Λίγη ώρα αργότερα επέστρεψαν τα προσωπικά μας αντικείμενα και άφησαν όλους τους προσαχθέντες κρατώντας δυο άτομα που είχαν συλληφθεί.

Καθώς η ακοή μου δεν έχει αποκατασταθεί πλήρως και νιώθω πόνο στα τύμπανα, επισκέφτηκα ωτορινολαρυγγολόγο, ο οποίος διέγνωσε ακουστικό τραύμα και στα δυο μου αφτιά. Ευτυχώς δε φαίνεται να είναι σοβαρό και η ακοή μου αναμένεται να αποκατασταθεί εντός 10ημέρου.

Υ.Γ. 1 Απλώς θεωρώ σημαντική την καταγραφή του γεγονότος. Για την ιστορία αλλά και για την διαπίστωση της πραγματικότητας. Δεν προσπαθώ να θυματοποιήσω τον εαυτό μου. Θεωρώ πως ζούμε σε έναν ιδιότυπο πόλεμο, στον οποίο έχω διαλέξει στρατόπεδο.

Υ.Γ. 2 Περαστικά σας. Δε θα μπορέσετε ποτέ να καταστρέψετε το υλικό μου. Τζάμπα η βενζίνη για την προσαγωγή.. Τζάμπα και οι πλαστικές χειροπέδες. Τζάμπα το ρεύμα για το ασανσέρ.. Το βίντεο που προσπαθήσατε να κρύψετε από τη δημοσιότητα είναι διαθέσιμο παρακάτω.



Και το βίντεο της @kinimatini που απλά και μόνο επειδή κατέγραφε το περιστατικό, κατέληξε κάπως έτσι.





Το πιθανότερο απόψε να ανεβεί βίντεο από ολόκληρη την πορεία.
Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos1111

Νεοφερμένος

Ο Nikos1111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ζητω η ελληνικη αστυνομια !
Η Ελλαδα εχει την καλυτερη αστυνομια !
Και βεβαια ειναι χρησιμος και ο αστυνομικος και ολοι,αλλιος δεν θα υπηρχει αυτο το επαγγελμα και θα κυβερνουσε η αναρχια και η τρομοκρατια!
Βεβαια σε αλλες χωρες που ακουμε οπως η αμερικη,τους γ@μανε ολους ! Νομιζουν επιδη τους δεινουν ενα ριμαδο οπλο μπορουν να βγαινουν εξω και να σκοτωνουν απλους πολιτες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Καλά δεν ξέρω αν εχουμε την καλύτερη αστυνομία αλλά σίγουρα δεν τάσσομαι υπέρ της κατάργησης της όπως καποιοι... Παρα τα όποια προβλήματα η αποστολή που έχει ειναι θεμελιώδης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Ζητω η ελληνικη αστυνομια !
Η Ελλαδα εχει την καλυτερη αστυνομια !
Και βεβαια ειναι χρησιμος και ο αστυνομικος και ολοι,αλλιος δεν θα υπηρχει αυτο το επαγγελμα και θα κυβερνουσε η αναρχια και η τρομοκρατια!
Βεβαια σε αλλες χωρες που ακουμε οπως η αμερικη,τους γ@μανε ολους ! Νομιζουν επιδη τους δεινουν ενα ριμαδο οπλο μπορουν να βγαινουν εξω και να σκοτωνουν απλους πολιτες!

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧ
αΧΑΧΑΧΑΧ

Κουμής;
Κανελλοπούλου;
Καλτεζάς;
Γρηγορόπουλος;
Αυγουστίνος Δημητρίου;
Βασανιστήρια στους μουσουλμάνους μετανάστες;
Και δεν έχει τελειωμό η λίστα. Λίγη ντροπή.

Btw,που είναι ο γκασπαρ,να μας πουλήσει ακόμη μια φορά το παραμύθι,όι η ΧΑϊτες δεν πάνε την αστυνομία? :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cat-wtvr

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Οι μπάτσοι "εκτελούν εντολές" και δρουν αυθαίρετα.
Παραπάνω απ'τους μισούς είναι φασίστες και αυτό είναι αποδεδειγμένο από έρευνες (πάνω από το 50% ψηφίζει ΧΑ και στα "πανεπιστήμια" κάνουν φασιστικές συνελεύσεις και ομιλίες).
Αφήστε τους διαλόγους μεταξύ μπατσαρίας και δείτε το πραγματικό τους πρόσωπο.
Αυτό που δέρνει αυθαίρετα άνδρες, γυναίκες, παιδιά. Αυτό που μαζεύει ξένους στο τμήμα (ΓΑΔΑ κλπ) και τους κάνουν βασανιστήρια που δε φαντάζεστε.
Αυτό που κακοποιεί και παρενοχλεί σεξουαλικά τις γυναίκες που είναι στο κρατητήρια για χ, ψ λόγο και τις αναγκάζει να κάνουν ΚΟΛΠΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ!!!!!
Αυτό που βγάζει ένα πιστόλι και πυροβολεί. Που ξέρεις, μπορεί ο επόμενος να είσαι εσύ. Γι' αυτό ΞΥΠΝΑ. ΞΥΠΝΑ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top