Φανατισμός με αθλητικές ομάδες

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.





-Xωρίς Σχόλια-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Αν αυτο το μπουρδελο (οπως χαρακτηριστικα δηλωσεο ο Τσιριλο) θεωρειτε η καλυτερη εδρα της Ελλαδας ε τοτε καλα να παθουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ρε παιδια, ουσιαστικα οι ομαδες ειναι εταιριες οι οποιες ιδρυθηκαν για να παιρνουν λεφτα...το οτι αυτου του ειδους εταιριες (οι ομαδες) ειναι οι πιο δημοφιλης δεν σημαινει πως πρεπει να φανατιζονται... παλιοτερα πηγαιναν παρα πολλες οικογενειες με μικρα παιδια για να παρακολουθησουν εναν αγωνα... και δεν υπηρχε αυτος ο φοβος μηπως γινουν επεισοδεια και θεσουν σε κινδυνο την σωματικη τους ακεραιοτητα.Το εβλεπαν το γηπεδο σαν ενα τροπο ψυχαγωγιας ( οπως και το θεατρο και τον κινηματογραφο) και οχι ενα τροπο εκτονοσης και φανατισμου.Ειναι σαν να πηγαινεις να δειρεις τον σκηνοθετη επειδη δεν σου αρεσε η ταινια... δηλαδη τρελα πραγματα......εχω αδικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν έχεις. Απλά οι άνθρωποι εκτονώνονται εκεί πέρα. Και αν προσέξεις η κυβέρνηση δεν κάνει τίποτα γιατί ξέρει ότι θα έχει πολλές αρνητικές επιπτώσεις. Είναι πολύ τυφλωμένοι μερικοί άνθρωποι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yellowsoldier

Νεοφερμένος

Ο yellowsoldier αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
αλλο οπαδος αλλο φανατικος και αλλο φιλαθλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Συμφωνώ αλλά πού κολλάει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brainiac28

Νεοφερμένος

Ο Brainiac28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Για να ασχολεισαι με ποδοσφαιρο πρεπει να εισαι επιεικώς ηλίθιος σήμερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Για να ασχολεισαι με ποδοσφαιρο πρεπει να εισαι επιεικώς ηλίθιος σήμερα
με ελληνικό ποδόσφαιρο συμφωνώ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Μα άμα δεν πάμε γήπεδο , δεν φωνάξουμε , δεν βρίσουμε τότε τι να λέει ;
Δηλαδή επείδη φωνάξαμε συνθήματα κ ανάψαμε και πεντε καπνογόνα που λέει ο λόγος τι έγινε ;
Γίναμε εγκληματίες ; ΟΧΙ ! Τρελαμένοι με τις ομάδες μας είμαστε.
Τώρα όσων αφορά τις επιθέσεις-επεισόδια και τη βία εναντίων άλλων οπαδών ή ακόμα και παικτών, εννοείται είναι όλα καταδικαστέα και αμαυρώνουν τον αθλητισμό.
Η ένθερμη αγάπη για έναν αθλητικό σύλλογο είναι όμως θετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brainiac28

Νεοφερμένος

Ο Brainiac28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μα άμα δεν πάμε γήπεδο , δεν φωνάξουμε , δεν βρίσουμε τότε τι να λέει ;
Δηλαδή επείδη φωνάξαμε συνθήματα κ ανάψαμε και πεντε καπνογόνα που λέει ο λόγος τι έγινε ;
Γίναμε εγκληματίες ; ΟΧΙ ! Τρελαμένοι με τις ομάδες μας είμαστε.
Τώρα όσων αφορά τις επιθέσεις-επεισόδια και τη βία εναντίων άλλων οπαδών ή ακόμα και παικτών, εννοείται είναι όλα καταδικαστέα και αμαυρώνουν τον αθλητισμό.
Η ένθερμη αγάπη για έναν αθλητικό σύλλογο είναι όμως θετικό.
Οι φανατικοί του ποδοσφαίρου ακόμη κυνηγιούνται απο τα πιθηκοενστικτα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Οι φανατικοί του ποδοσφαίρου ακόμη κυνηγιούνται απο τα πιθηκοενστικτα τους.

Εγώ θέλω να ξαναδώ τις εικόνες του παρελθόντος όπου οπαδοί διαφορετικών ομάδων καθόντουσαν δίπλα δίπλα στο γήπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Γενικα το να υποστηριζεις μια ομαδα, να βλεπεις ποδοσφαιρο ή μπασκετ κλπ δν ειναι κακο, ολοι το κανουμε. Αλλο ομως αυτο και αλλο να πας σε συνδεσμους και λοιπες αηδιες, να βριζεις σαν ναυτεργατης καθε φορα που πας γηπεδο ή να ξημεροβραδιαζεσαι σε αθλητικα φορουμ με αλλους τσιμεντοστοκους μαλωνοντας για το ελληνικο πρωταθλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Γενικα το να υποστηριζεις μια ομαδα, να βλεπεις ποδοσφαιρο ή μπασκετ κλπ δν ειναι κακο, ολοι το κανουμε. Αλλο ομως αυτο και αλλο να πας σε συνδεσμους και λοιπες αηδιες, να βριζεις σαν ναυτεργατης καθε φορα που πας γηπεδο ή να ξημεροβραδιαζεσαι σε αθλητικα φορουμ με αλλους τσιμεντοστοκους μαλωνοντας για το ελληνικο πρωταθλημα.

Γιατί τι εχουν οι ναυτεργάτες ; χαχαχαχαχα
Στα υπόλοιπα συμφωνώ εν μέρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσωπικα δεν εχω προβλημα να πηγαινω στο γηπεδο και να βλεπω μια θερμη εξεδρα με καπνογονα, πανο, συνθηματα κτλ Το θεμα ειναι να μην υπαρχει βια. Δηλαδη να μην βλαπτουμε τους υγιεις φιλαθλους που ερχονται με τις οικογενειες του στο γηπεδο και φυσικα να μην δημιουργουνται συμπλοκες μεταξυ των οπαδων των αντιπαλων ομαδων. Επιπλεον θεωρω γελοιο που υπαρχουν ΜΑΤ στα γηπεδα. Εφοσον στην σημερινη εποχη ενα ποδοσφαρικο παιχνιδι ειναι μια υποθεση μεταξυ ανωνυμων εταιριων θα πρεπει να κανονιζουν οι διοικησεις απο μονες τα μετρα ασφαλειας και να διαθετουν ιδιωτικους σεκιουριτι. Αν δεν θελουν ας αφηνουν τους καφρους να τα σπανε ολα, να μπαινουν και μεσα στο γηπεδο κτλ Ετσι θα πατανε μονο αυτοι στο γηπεδο, παιχνιδια δεν θα γινονται και ισως βαλουν μυαλο τα λαμογια οι προεδροι και η ομοσπονδια γενικοτερα και λαβουν πραγματικα αποτελεσματικα μετρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Μου κάνει πραγματικα εντύπωση που νεοι που υποτιθεται ότι έχουν κάποια μόρφωση και παιδεία και εχουν παρουσιάσει σημάδια τρομερης προοδευτικοτητας σε αλλα θέματα της κοινότητας μας, σκέφτονται χρησιμοποιωντας τόσο σαπια στερεορύπα για το θέμα του οπαδισμου. Σεβασμός στους οπαδούς motherfuckers. ΠΑΣ Γιαννινα και τα μυαλά μας πονάνε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Εχω εξηγησει σε αλλο θρεντ,πως εχω βιωσει τον οπαδισμο και για ποιο λογο σταματησα να ειμαι μελος συνδεσμου.
Ο οπαδισμος,ειναι πολιτικοκοινωνικο φαινομενο,εχει τις ριζες του στο ιδιο το συστημα και εξυπηρετει πολυ καλα τα υποκινουμενα συμφεροντα.Εκει εμπλεκονται και ΜΑΤ και στερεοτυπα και αντιληψεις και η νοσηρη κατασταση που επικρατει,γιατι αν δεν αλλαξει απο τη ριζα του το συστημα,δε θα αλλαξει και τιποτα αλλο.

Θα μιλησω για το πως το βιωνω εγω,οσο πιο ειλικρινα μπορω,καθως για μενα εχει μεγαλη σημασια.Δε ξερω αν αποκαλουμαι οπαδος η φιλαθλος.Εδω και πολλα χρονια στεκομουν παντα στο πλευρο της ομαδας,με εισητηριο διαρκειας,με παρουσια στο συνδεσμο,με τα διακριτικα μαζι μου, μια απο τις γραφικες φιγουρες που ξερουν ολοι και χαιρετανε στο γηπεδο,ασχετα αν δε με γνωριζαν προσωπικα.Εχω φωναξει,εχω βρισει,εχω γινει ο κλασσικος οπαδος που θα παει να πεταξει τον καφε(απλα ποτε τελικα δεν το εκανα), που θελει να φερει το καθισμα σε κανα κεφαλι γιατι ετσι,γιατι ακυρωθηκε το γκολ και χαθηκε η ανοδος.

Με τον καιρο καταλαβαινα,και οσο πιο ωριμη,νιωθω σα πιονι. Που αν τελικα γινομουν συμμετοχη στις αστειοτητες των γηπεδων,θα εβαζα το λιθαρακι μου καποιοι να τριβουν τα χερια τους,που ενα στρατιωτακι ακομα θα εκανε το εργο εκεινων που θελουν να αποπροσανατολισουν πιο ευκολο. Το σιγουρο και προφανες ειναι ο σεβασμος προς τον υπολοιπο κοσμο και πρωτα και κυρια προς την ομαδα,αλλα με το δεδομενο της ομαδας ως εταιρια και τον τροπο με τον οποιο λειτουργουν,δεν ειμαι σιγουρη αν και οι ιδιες δεν βαζουν λιγο το χερι τους στο να επεκτεινεται το φαινομενο για τους δικους τους λογους.

Το να βλεπω μπαλα,ειναι προσωπικη μου ευτυχια και φυσικα εχω παθη,απωθημενα και αγαπημενη ομαδα.
Αλλα πηγαζει απο τα συναισθηματα μου γ αυτην. Ξαναλεω,η προσωπικη ευθυνη του καθενα,παιζει τον ενα ρολο. Τον αλλον τον παιζουν τα συμφεροντα. Ο φανατισμος ειναι αναποσπαστο μερος τους και πλασαρεται μεχρι τωρα με μεγαλη επιτυχια.

Στο χερι ολων ειναι να το παρουμε σοβαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos1111

Νεοφερμένος

Ο Nikos1111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ULTRAS !!
Αν δεν εισαι ενας απο εμας,ποτε δεν θα καταλαβεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cat-wtvr

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ο φανατισμός είναι αισχρός όπου και αν συναντιέται.
Πόσο μάλλον στον αθλητισμό και πιο συγκεκριμένα στο ποδόσφαιρο, που πρόκειται για μαντράχαλους που κυνηγάνε μια μπάλα. Sorry not sorry.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top