Πώς φαντάζεστε τον εαυτό σας σε 10 χρόνια;

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Σε 10 χρόνια από τώρα,θα ήθελα πρώτα απ'όλα να έχω περάσει επιτέλους στην Ιατρική,κι αν αυτό γίνει μέσω πανελληνίων,να την έχω τελειώσει κιόλας,με έναν πολύ καλό βαθμό πτυχίου.Έπειτα,θα ήθελα να είμαι υγιής και να μπορώ να εξασφαλίσω τα μέσα για να πετύχω και άλλα όνειρα μου,με τη δική μου,πρωτίστως,εργασία.Την ίδια στιγμή θα ήθελα,τα μέλη της οικογένειας μου να είναι και αυτά υγιείς,ευτυχισμένοι και να έχουν και αυτοί πραγματοποιήσει τα όνειρά τους.Ελπίζω,ακόμη,να έχω βρει ανθρώπους στην πορεία μου που θα με εμπνέουν,δεν θα αποτελούν πρόβλημα,για την λειτουργία των ''κοινωνικών δομών'' και δεν θα πατούν επί πτωμάτων για να ανυψώσουν το δικό τους κύρος.Ακόμη,με φαντάζομαι(αν έχω γίνει γιατρός),μέλος σε μια από τις παρακάτω ΜΚΟ:γιατροί του κόσμου ή γιατροί χωρίς σύνορα,όπου θα βοηθώ κι εγώ τον κόσμο σε περιόδους ανθρωπιστικής κρίσης,μία από τις οποίες ήδη ζούμε.Χαρούμενη θα με έκανε,επίσης ένα μεταπτυχιακό,καθώς και η εκμάθηση ακόμη δύο ξένων γλωσσών.Πάντως,όχι πως όλα αυτά θα με κάνουν καλύτερο άνθρωπο αυτομάτως,αλλά θα αισθάνομαι κάθε φορά ότι προσθέτω μια σταγόνα γνώσης,στον ωκεανό της άγνοιας.Θα ήθελα να εργάζομαι στο χώρο της υγείας και να έχω αρχίσει να σκέφτομαι να δημιουργήσω τη δική μου οικογένεια.Εν τω μεταξύ,ελπίζω να μάθω να αντιδρώ σε εκδηλώσεις αναξιοκρατίας και διαφθοράς,στο πλαίσιο που καθένας να απολαμβάνει ότι πραγματικά αξίζει.Εν ολίγοις,αυτό που κυρίως επιθυμώ,είναι απ΄ότι καταλάβατε η Ιατρική.(Να με συγχωρείτε για το κατεβατό,αλλά τα όνειρα δεν έχουν εκπτώσεις).You may say I'm a dreamer,but i'm not the only one...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Σε 10 χρόνια από τώρα θα είμαι 28 χρονών.
Θα ήθελα:
1) Να είμαι υγιής, χαρούμενη και ευτυχισμένη. :P
2) Να έχω τελειώσει την Ιατρική ΑΠΘ με βαθμό πάνω από 7-8 και να κάνω ειδικότητα στην Γερμανία ή στην Γαλλία.
3) Να έχω πάρει δίπλωμα οδήγησης και να έχω δικό μου αυτοκίνητο.
4) Να γνωρίζω άπταιστα αγγλικά, γαλλικά και γερμανικά, αλλά και πληροφορική.
5) Να είμαι στα ιδανικά κιλά, να πηγαίνω καθημερινά γυμναστήριο και να παίζω τέννις ή να ασχολούμαι με διάφορα αθλήματα.
6) Κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού και στις διακοπές να ταξιδεύω σε χώρες του εξωτερικού και σε περιοχές της Ελλάδας.
7) Να έχω κάποια σχέση. :P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Βασικά θα ήθελα να είμαι υγιής και να έχω δίπλα μου τους ανθρώπους που αγαπώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Πολλά όνειρα, που δε θέλω να τα προγραμματίσω, πάντως, εύχομαι να γίνουν καλά πράγματα για εμένα. :)

1) Να αποφασίσω επιτέλους σε ποιο λύκειο θα πάω (ΓΕ.Λ ή ΕΠΑ.Λ) :P
2) Πλοίαρχος Εμπορικού Ναυτικού σε κρουαζιέρα, που να κάνει τον γύρο Ελληνικών νησιών ή και κάποιας χώρας του Εξωτερικού! :inlove: (Αλλά μου φένεται αδιανόητο :P)
3) Καθηγήτρια ή Μεταφράστρια Ιταλικών, με ικανοποιητικό μισθό. :inlove: (Ο πρώτος μου στόχος είναι να μπορέσω να πάρω τουλάχιστον το Celi 3 στη γλώσσα)
4) Θεολόγος σε σχολείο. Να μαθαίνω στα παιδιά για το έργο του Θεού. :inlove:
5) Αργυροχρυσοχόος, και να περιβάλλομαι από πολλά κοσμήματα κάθε μέρα! :inlove: :clapup:
6) Κάποιο άλλο επάγγελμα, να μου αρέσει και να μου επιτρέπει να ζήσω αξιοπρεπώς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Πολλά όνειρα, που δε θέλω να τα προγραμματίσω, πάντως, εύχομαι να γίνουν καλά πράγματα για εμένα. :)

1) Να αποφασίσω επιτέλους σε ποιο λύκειο θα πάω (ΓΕ.Λ ή ΕΠΑ.Λ) :P
2) Πλοίαρχος Εμπορικού Ναυτικού σε κρουαζιέρα, που να κάνει τον γύρο Ελληνικών νησιών ή και κάποιας χώρας του Εξωτερικού! :inlove: (Αλλά μου φένεται αδιανόητο :P)
3) Καθηγήτρια ή Μεταφράστρια Ιταλικών, με ικανοποιητικό μισθό. :inlove: (Ο πρώτος μου στόχος είναι να μπορέσω να πάρω τουλάχιστον το Celi 3 στη γλώσσα)
4) Θεολόγος σε σχολείο. Να μαθαίνω στα παιδιά για το έργο του Θεού. :inlove:
5) Αργυροχρυσοχόος, και να περιβάλλομαι από πολλά κοσμήματα κάθε μέρα! :inlove: :clapup:
6) Κάποιο άλλο επάγγελμα, να μου αρέσει και να μου επιτρέπει να ζήσω αξιοπρεπώς. :)

Όλα αυτά ..... μαζί ; :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Στα πρόθυρα της εμμηνόπαυσης, των μειωμένων οιστρογόνων και της 3ης ηλικίας.:/:
Ρεαλιστικότατη!;):eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akatanomasty

Νεοφερμένος

Η Akatanomasty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Βρε εσείς οι μεγαλύτεροι σταματήστε να στάζετε τόση χολή, κατά βάθος ξέρει ο καθένας μας πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι να πραγματοποιηθούν τα όνειρά του.:P Δεν μένουν και πολλά σε έναν έφηβο αν του αφαιρέσεις την αισιοδοξία και την ελπίδα.
On topic now. Γράφω εδώ τα όνειρά μου και πετώ το μήνυμα στη θάλασσα του διαδικτύου, ελπίζοντας πως ίσως σε λίγα χρόνια ξαναβρεθεί μπροστά μου, απλά για να γελάσω με τον εφηβικό μου εαυτό, να δω ποιες επιθυμίες έμειναν ίδιες, ποιες πραγματοποιήθηκαν, ποιες όχι, πού με οδήγησαν οι επιλογές και η ζωή μου, γενικά.

Η μεγαλύτερη ευχή για τον 28χρονο εαυτό μου είναι να είμαι υγιής. Εγώ, η οικογένειά μου και όσοι αγαπώ. Βασική προυπόθεση αυτή.
Ελπίζω να έχω καταφέρει να γνωρίσω ( έστω και σ'ενα βαθμό ) τον εαυτό μου, να ξέρω ποια είμαι και τι (δεν) θέλω από τη ζωή μου.
Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα έχω τελειώσει τη σχολή μου, όποια κι αν είναι αυτή, ελπίζω να έχω προχωρήσει και σε ανώτερες σπουδές (ελάτε, σχολιάστε, περιμένω!) και να δουλεύω, κατά προτίμηση σε έναν τομέα σχετικό με το αντικείμενό μου,ως μια σωστή επαγγελματίας. Γενικά πάντως να δουλεύω κάπου , να μην εξαρτώμαι από τους γονείς μου, όσο γίνεται.
Θα'θελα να έχω ανθρώπους στη ζωή μου που να με νοιάζονται, να παίρνω και να δίνω αγάπη καθημερινά. Τέλος εύχομαι να έχω έρθει κοντά με ένα άτομο που να με καταλαβαίνει και με ενώνουν βαθιά αισθήματα με αυτό, σε φιλικό ή ερωτικό επίπεδο.
Κι επειδή σε δυστυχισμένη χώρα δύσκολα ευτυχεί κάποιος, εύχομαι στα 28 μου η κατάσταση να έχει αλλάξει, έστω και λίγο, προς το καλύτερο.
Αυτά. Ας δούμε τι θα βγει αληθινό και τι όχι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Βρε εσείς οι μεγαλύτεροι σταματήστε να στάζετε τόση χολή, κατά βάθος ξέρει ο καθένας μας πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι να πραγματοποιηθούν τα όνειρά του.:P Δεν μένουν και πολλά σε έναν έφηβο αν του αφαιρέσεις την αισιοδοξία και την ελπίδα.

Έχεις απόλυτο δίκιο. Η αισιοδοξία και η ελπίδα είναι ένα δυνατό κράτημα για όλους/ες μας.
Εγώ συνεχίζω να ζω όπως και στα 18 μου. Η ηλικία δεν είναι εμπόδιο. Απλώς στο προηγούμενο μήνυμα ανέφερα την πιο ρεαλιστική εκδοχή. Το μόνο σίγουρο είναι ότι σε 10 χρόνια θα είμαι 48 ετών. Στην εποχή που ζούμε όλα τα υπόλοιπα είναι ρευστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Στην ουρά των ΑΤΜ...ακόμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Χμ, σε 10 χρόνια θα είμαι 32.
Όχι ότι κατάλαβα πώς πέρασαν τα πρώτα 22 χρόνια γιατί ο χρόνος κυλάει σαν το νερό και τον χάνω μέσα απ' τα χέρια μου, αλλά σε μακρινά 10 χρόνια θα ήθελα να έχω τελειώσει την ειδικότητα και το αγροτικό για να μπορώ να αρχίσω να χαράζω την δική μου πορεία. Και να περιτριγυρίζομαι όπως τώρα από ανθρώπους που με αγαπούν και με νοιάζονται και είναι αμοιβαίο. Δεν χρειάζομαι πολλούς, λίγοι και καλοί.
Το Πανεπιστήμιο κι αυτό ένα θερμοκήπιο είναι. Σε 2-3 χρόνια θα σκορπίσουμε όλοι σε μήκη και πλάτη της Ελλάδας ή της Ευρώπης και θα "χαθούμε" κι αυτό με τρομάζει λίγο όπως όταν τέλειωσα το σχολείο.
Anyway ελπίζω σε 10 χρόνια να είμαι επίσης ευτυχισμένη. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Να είμαι υγιείς εγώ και η οικογένειά μου και ευτυχισμένος και χαρούμενος σαν τα προηγούμενα 18 χρόνια.. Ακόμα στα επαγγελματικα χημικός σε φροντ ή σχολείο θα ήθελα να είμαι..θα ήθελα να έχω και μια σταθερή σχέση εκείνη την περίοδο.. Αλλά παιδιά μετά τα 30..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
σε σχολειο λεει χαχαχ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όπως βλέπω τα πράγματα κάπως έτσι:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Χμμμ σε 10 χρονια ε...

Αρχικα ευχομαι να ειμαι υγιης σωματικα και ψυχικα, εχω διπλα μου τα αγαπημενα μου προσωπα να μοιραζομαστε αγαπη και ομορφες στιγμες.
Θα θελα να εχω οδιαμορφωσει οσο το δυνατο μια υγιη προσωπικοτητα με αρετες και δυναμισμο!!

Σε πιο πρακτικο επιπεδο θα ηθελα να εχω περασει επιτελους στη Φαρμακευτικη και αν ειναι δυνατον να επεκτεινω τις σπουδες μου στο εξψτερικο παντα με ζηλο και παθος για το αντικειμενο μου. Σε καμια περιπτωση δε θελω να ξυπνησω μια μερα και να συνειδητοποιησω οτι εγινε απλα μια ''βολεμενη'' αλλα να αναζητω νεες εμπειριες και να μην προδοσω στιγμη τα ιδανικα και τις αξιες μου ασχετα με τις οποιες αντιξοες συνιηκες!! Ελπιζω να βρισκομαι σε ενα διακεκριμενο πανεπιστημιο του εξωτερικου οπου θα ανοιξω τους οριζοντες μου και θα ερθω σε επαφη με ανθρωπους και νεες κουλτουρες.Παραλληλα φανταζομαι να ταξιδευω στον κοσμο και να γνωριζω νεους τοπους με αγαπημενα συντροφια με αγαπημενα προσωπα. Τελος υποσχομαι στον εαυτο μου να αθλουμαι τακτικα, να κανω τρεφομαι υγιεινα και να εχω ενα ομορφο κορμι...Αυτα ως τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaa

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Θα'θελα να είμαι αρχικά υγιής, να ασχολούμαι με κάτι που μου αρέσει, να έχω ζήσει σε αρκετές χώρες του εξωτερικού και να έχω ολοκληρώσει τις σπουδές μου πάνω σε κάτι σχετικό με τα Μαθηματικά. :) Ελπίζω σε 10 χρόνια να βλέπω αυτό το μήνυμά μου και να χαμογελάω! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sapienza

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σίγουρα δεν θα είμαι Ελλάδα! :dog: :smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
σε 10 χρονια θα είμαι 32, ελπίζω με περισσότερο μυαλό και λιγότερα κιλά :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
ελπιζω να ειμαι ζωντανος λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top